0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #120 -: Януари 17, 2008, 19:36:10 pm »
Честит Имен Ден на Тони-бой!
Да е много здрав, весел и да радва мама и тати!


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #121 -: Януари 17, 2008, 23:02:22 pm »
Фусиии, страхотна новина!

Marie, банана много бързо почернява, затова пасирай непосредствено преди да дадеш.

Да са живи и здрави празнуващите дечица!

Новото при моята бебка - задави се лошо с някакъв ронлив хляб и от тогава, вече 4-5 дни кашля откъртващо от време на време. Вчера я водих за ваксина Приорикс при педиатърката. Тъкмо казах за кашлицата и малката направи кратко показно. Лекарката първо реши да отложи ваксината. След обясненията ми, че детето не е имало температура, хрема и т.н., реши да я прати на рентгенография на бял дроб. Ей тука аз се облещих 8O Оказа се, че при задавяне можело да се вдиша част от храната и да попадне в белия дроб. Пуста глава невежа! Кой да ти знае, бях чувала само нещо от сорта "влезе ми в кривото гърло". Хеле след обстойно преслушване лекарката реши, че само е раздразнено гърлото и рентгена се размина. Сега се моля да отшумява по-бързо това давене и кашляне, да няма странични прояви от ваксината или грип, че картината тотално ще се омаже.

Покрай разните ми неволи минаха два месеца от как проходи детето (че и тича вече), а прощъпулник не съм правила :oops: Намислила съм го за понеделник, с 5 предмета, най-много 7 ако има външна намеса :wink:  Живот и здраве да е само ще разправям Елица-певица ли ще е, Елица-докторка ли :)

Да са ви здрави децата и спокойни сърцата :) 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #122 -: Януари 17, 2008, 23:17:42 pm »
:smiley_abxb:Ех, че ден пълен с емоции и празници!
 :balk_16:Честит рожден ден на :balk_101:Анджи-сладурнджи и имен ден на :balk_104:Тони бони-тон бонбони!
Растете мили дечица, здрави и много игриви!




:hug2:Фуси, много се радвам за тях!
Щастието им сега започва!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #123 -: Януари 18, 2008, 07:31:26 am »
Здравейте, аз малко позачезнах, защото компа ми беше на ремонт, та нямах как направо от контакта с двата пръста да се включа.

Честити празници на Анджи и Тони!

За готвенето - знам, че е по-добре прясно сготвено, обаче лично аз ходя на работа и не ми се искам да ангажирам майка и с това, тя горката жена достатъчно ме търпи и ми помага.
За авентските контейнери - както Джам е написала, са на винт. Аз веднъж не бях навила винта кат хората и майка при претоплянето на пюрето да вземе да го разклати и като се олеее...
За банана - аз го приготвям на водна пара.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #124 -: Януари 18, 2008, 08:13:14 am »
Много благодаря за съветите относно банана и контейнерчетата на Авент.

Аз да похваля Ексипиала, дето Фуси ми го каза. От как го мажем и педиатърката чу за него, в аптеките взе да недостига. Всички минаха на Ексипиал!  :lol: Ех, какво нещо е "ЕЖК на опашката за хляба..."
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #125 -: Януари 18, 2008, 09:01:13 am »
Фуси, страхотна новина! Да са много щастливи - което те ще са - без съмнение  :D Невероятна емоция е - спомням си мойта племенница като си я взехме - още ми трепка сърчицето от радост  :D и толкова много я обичам - с думи не се изразява!!!

И аз имах същите чуденки за пресните плодове и разходките! Как ще приготвям следобедните закуски и да го съчетавам с разходките? Сега са ни кратки разходките и се прибираме за плодчета, ама после като се разхойкаме с часове?

Нинка, и аз давам само пресни, без АМ (също слагам няколко капки вода и ми се разбиват много гладко), ябълка, круша и от вчера банан - комбинации разни  :) Абе знам, че ще прояде бонбонът, ама като те прочетох, че вие го ядете с кеф, а ние с песни и шоу програми  :D
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #126 -: Януари 18, 2008, 09:06:30 am »
В някоя от по-старите теми на д-р Бърди, беше писал че плодовете, нарязани, пасирани, насъргани и т.н. е добре да се дават до 6 часа, т.е. след това си променяли вкуса, а предполагам и от витамините нищо не е останало и няма смисъл да се дават :wink:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #127 -: Януари 18, 2008, 09:34:58 am »
Мерси, Стефи  :)
Така ми звучи добре - хем изпълнимо, хем полезно  :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #128 -: Януари 18, 2008, 09:59:14 am »
Честит Имен ден на малкия Атанас на мама Cvetelina!
Нека да е много здрав, силен и послушен!



Весел празник на всички празнуващи!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #129 -: Януари 18, 2008, 10:16:52 am »
Ооо, този банан бил голяма работа! Голямо мляскане падна!  :)

Честит имен ден на наш Наско! :-)

Alexandra
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #130 -: Януари 18, 2008, 10:46:22 am »
Здравейте. Мия беше малко болничка, а майка й си изкара акъла. Всичко започна от нищото, без никакви симптоми или признаци. Слагам я аз да си ляга във вторник вечерта -тя си заспива сама и аз си излизам спокойно. Отивам после да я завия и виждам, че е повърнала. Дотук нищо страшно, вдигам я, преобличам я и като тръгвам отново да я слагам да спи се започва едно давене и не може да си поеме въздух. Повърна още веднъж и аз се сещам за разказа на Стефи и как от подобно давене са стигнали до спешното и болница след това. В главата ми нахлуват хиляди сценарий -къде ще я карам ако се наложи, как ще я закарам, защото на всичкото отгоре бяхме сами вкъщи -баща й в командировка. Чудех се дали не се е задавила с нещо, защото чувах и нещо като хрускане, но после установих, че е скърцане на зъби. Дадох аз разни лекарства, каквото имах и я проверявах през половин час след това, а тя се буди няколко пъти през нощта. На следващата сутрин при джипито, Слава Богу гърдите й бяха чисти и се оказа, че някакъв секрет от носа се стича към гърлото и от това се давела и че децата на нейната възраст нямат рефлекс за отхрачване. Дадоха ни капки и сиропи и като ги дадох вкъщи, 5 минути след това последва по-страшен пристъп. Тя изведнъж абсолютно разфокусира поглед и нито реагира на гласа ми, нито нищо и пак се задави и започна да повръща през носа и устата и така докато успя да си поеме въздух. Уплаших се да не е някакъв алергичен шок от лекарствата и чета аз на капките, че пише въобще да не се дават на деца под 2 години. Веднага звъннах на частната ни педиатърка и за щастие нямало проблем с капките, защото се гледали и килограмите и не било алергичен шок това. Горе-долу с това приключиха пристъпите и днес вече си е добре, а вчера яде като за световно. Но си беше старшничко. В тази връзка ако се наложи да се ходи в спешното, къде да я заведа? В Токуда имат ли спешен център?
Със закъснение:
Честит рожден ден на Анджи! да порасне умна, красива и щастлива!
Честит имен ден и на Тони!
Фуси, страхотна новина за твоята приятелка. Браво, много щастие на цялото семейство!
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #131 -: Януари 18, 2008, 10:51:51 am »
Честит имен ден на Наско на Цвети и на всички останали празнуващи днес.

Фусси, страхотна новина  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #132 -: Януари 18, 2008, 10:59:06 am »
Честит имен ден на Наско на Цветелина!
Да ти е живо и здраво момчето мила, да му е живо и здраво името и само с добро да да се споменава!

Благодаря за пожеланията мили момичета, наистина са много щастливи, вчера много, много не знаеха на кой свят са- така се бяха ошашкали :lol:. Днес - юруш за нови документи, дано бързо да им насрочат дело.

Две неща по темата ми се ще да споделя - почвам с лошото:

1. Може ли някой да ми даде рационално обяснение, защо здраво, право дете не е било предложено изобщо за осиновяване за година и три месеца... Обяснението на социалните - ами не й били готови документите в началото, ами после директорката на дома се сменила, после не знам си какво станало - ей такива глупости. Година и три месеца детенцето е престояло в дома ЗА НИЩО. Просто ме интересува - какво е рационалното обяснение на този факт. Гледам да оставя емоцията настрани. Единственото обяснение, което ми хрумва е, че децата в този дом са малко и просто ги задържат за да не го закрият... нямам думи...

2. Сега хубавото - Това осиновяване, на моите близки е поредното доказателство, че у нас осиновяванията могат да се случат в рамките на година, без абсолютно никакви връзки и без 1 стотинка подкуп. Те (приятелите ми), дори не бяха звънели по телефоните на социалните да ги ръчкат.

Стефи, помня аз, помня... и никога няма да го забравя :bighug:
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 11:02:19 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #133 -: Януари 18, 2008, 10:59:47 am »
Мешко, радвам че всичко е минало. Много е страшно да, особено като се случва вечер. Ако недай си боже ти се наложи спешно да търсиш болница, Токуда имат дежурен педиатър, отива се в спешното им и те го викат, реагират много бързо. Това със задните секрети е наистина много често срещано, защото освен че не могат да отхрачват не могат и да издухват носа.
Лошото при децата е че много бързо се развиват болестите, но пък и бързо им минава :)

Честит имен ден на малкия мъж Наско, да е много здрав и палав :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #134 -: Януари 18, 2008, 11:07:03 am »

:balk_16:Честит Имен Ден на :balk_2:Насето!



 yahoo_17Здраве и щастие за малкия мъж и неговата усмихната  :flower:Мама Цвети!


Чета ви Маминки за захранването плодчета и техники разни!Събирам и скалдирам познания!
Толкова вкусно ми звучи.Мисля си, че и аз ще си хапвам заедно с Митака като се отпочне!
Обаче сега сме много напред с качването и май май диетка и за мен и за него!
Вчера бяхме на преглед + ваксина и сме наддали многооооо :? вече тежим 6110 и сме 56 см !
Правихме кривата на разтежа и сме в норма, но не е хубаво толкова рязко да качваме за месец и половина 2300!
Трябва да спрем нощното хапване и сега сме на активни физически упражнения и много разходки!
Дано има много  :sunshine: дни за всички ни!

П:П:Боже Мешко, какво сте преживели!
Радвам се, че е вече зад гърба ви!
Прегръщам ви и двете с Мия!
 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #135 -: Януари 18, 2008, 11:28:20 am »
4естити празници на вси4ки ,които имат поводи  :D

виолет АМ е 85% вода ,така ,4е не се притесняваи с храната която сега полу4ава бебето ти няма на4ин да се обезводни или темподобни .За акането колко дни не се изхожда ,4е е запе4ен?Аз като я виждам ,4е се мъ4и и слагам една све6ти4ки специални глицерин за бебетата (попитаи педиатъра си и в аптеката)и моментално детето се изаква просто за секунди

ми6е кажи как го постигнахте тези резултати  :),ние така се борим да наддаваме ,4е ве4е съм се вманиа4ила малкоооо и през 3 дена я тегля :oops:.Не мисля ,4е е нужно бебе6ка диета,по принцип бебетата в ранна въздраст не се движат и не изгарят калории и затова наддаването е малко фрапира6то,но си е нормално (аз се моля до края на месеца да станем поне 5 кила)
ме6ко дано никога пове4е не ви се налага да изживеете подобно не6то
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #136 -: Януари 18, 2008, 11:53:33 am »
Честит имен ден на Тони-бой на патерици. Здраве и късмет да му носи името.
Честит първи рожден ден на Анджи. Да расте здрава, засмяна и слънчева.
Честит имен ден и на Наско на Цвети. Да му е живо името и да се предава на внуци.
Фусинка, честито на твоите другарчета. Само слънце и усмивки в живота им оттук нататък.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #137 -: Януари 18, 2008, 11:59:20 am »
Честит имен ден на Наско!!!

Фуси,наистина не е честно спрямо дечицата, ако ги лишават от родителска обич само,за да не затворят дома.Наистина не е честно :x.

Мише,Митачето,а и моя Дундьо,ще станат снажни ергени :lol:.Дай да не им се притесняваме :wink:.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #138 -: Януари 18, 2008, 11:59:38 am »
Шаки :P, шегувам се за диетата!
Митака не хапва много, но явно е спокойно бебе и затова са му такива показателите!
Виж майка му Мишанка-Мецанка е за драстична диета :?!
Ама още кърмя и няма как!И дано е така повече време пък ще сваляме лятото!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #139 -: Януари 18, 2008, 12:22:26 pm »
Честит Имен Ден на големия сладур Наско! Да е жив и здрав и много игрив!  :balk_16: :balk_184: :balk_16:

фуси, страхотна новина, много се радвам за твоите приятели! Желая им много щастие и незабравими мигове с малкото слънце!

Мешко, дано Мия да е вече здравичка и да не изживявате пак такъв стрес!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!