0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #20 -: Януари 14, 2008, 13:39:04 pm »
Жоши, аз не съм давала в шише, а като каша. Но както перденцето ти е писала, пробвай първо във водата да разтвориш хубаво кашата и след това добави млякото и пак разбъркай хубаво. Незнам с какви биберони сте, но Авент и Чико имат един, който е с дупка и три позиции, но незнам дали не сте малки за него, обаче. Аз започнах да го ползвам доста късно (към 1г.), за да давам кисело мляко с плод и АМ с плазмон.

Наде, и моите ръце са почти винаги напукани и сухи, но това с готвененто наведнъж е голямо улеснение. В 2-3 тенджерки забъркваш различни манджи и готово :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #21 -: Януари 14, 2008, 13:54:10 pm »
Perdeto,StefiZ,благодаря ви!Ще пробвам по описания от вас начин.
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #22 -: Януари 14, 2008, 13:59:06 pm »
Момичета, а какъв ден е днес, че Нина има имен ден?
joshi, чико имат и един биберон -тип звезда се води, но при него дупката наистина е много широка и е за доста по-голямо бебе.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #23 -: Януари 14, 2008, 14:14:51 pm »
Стефи, мног ми допада твоят начин на готвене за детето. Кажи как точно топлиш на пара? Нали пЮреобразно стават манджите, как на пара ги стопляш? И още един въпрос: тези, които са с мляко като зеленчуково пЮре с мляко, например, съхраняваш ли пак цяла седмица в хладилник? Нали млякото е хубаво веднага да се дава?
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #24 -: Януари 14, 2008, 14:15:43 pm »
Весела седмица и от нас! Болните да оздравяват бързо, а здравите да се пазят много!

Нина, честит имен ден!

Ние вчера успяхме да стигнем до южния парк, все пак имаше малко слънце, ама днес като гледам няма да се излиза...
Може ли някой да дефинира какво точно представлява подсичането, че това дето го има Ели от няколко дни ми се струва по сериозно, т.е. гъбички или лишеи. При нея са едни малки пъпчици и са доста червени и с Бочко не минават... но не я и болят поне като я подсушавам и ги пипна няма реакция от нейна страна. При това е само на кърма, не съм сменяла нито памперсите нито кърпичките и се появи тая гадост.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #25 -: Януари 14, 2008, 14:24:12 pm »
Стефи, мног ми допада твоят начин на готвене за детето. Кажи как точно топлиш на пара? Нали пЮреобразно стават манджите, как на пара ги стопляш? И още един въпрос: тези, които са с мляко като зеленчуково пЮре с мляко, например, съхраняваш ли пак цяла седмица в хладилник? Нали млякото е хубаво веднага да се дава?

Мари, топленето на пара, силно казано, слагам бурканчето в съд с гореща вода, няколко минути преди да го дам. Деси не обича топли храни, а на стайна температура. Сега мачкам манджите с една дупчена "лъжица" (абе едно време дето се мачкаше картофеното пюре) или просто режа на ситно т.е. не ги пюрирам. Но в началото ги правех с пасатора на пюре, така слагах в бурканче и преди да дам слагах кърма, същото е и с млякото, просто го добавяй преди да й го предложиш.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #26 -: Януари 14, 2008, 14:30:41 pm »
Да поясня за joshi, ако добавяш 1-2 мезурки брашно, не е наложително да сменяш биберона. Обаче пък не знам с какво АМ се храните, тоест гъсто като Фризовом или рядко като Фризолак например. Ако е от рядкото не е нужно да сменяш биберона, над 3 мезурки вече се усеща гъстотата в шишето и по трудно сукането.

Наде, и моите ръце са почти винаги напукани и сухи, но това с готвененто наведнъж е голямо улеснение. В 2-3 тенджерки забъркваш различни манджи и готово :lol:

Абе аз уж да е прясно готвено, ама признавам си изморих и си докарах беля на ръцете. Ще пробвам и твоят метод, поне докато тръгнем на кухня. За обяда ясно, обаче все ме мъчи тази пуста вечеря.


П.П. Топлене на пара, тук при нас му казват топлене на „водна баня”.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 14:33:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #27 -: Януари 14, 2008, 14:42:26 pm »
Уф, така де, водна баня, старост нерадост :lol:

Ами перденце дали ще е сготвено сутринта или предния ден си мисля че е все тая :wink:

А за вечеря аз правя супички, пак по същата технология, но си признавам без бой, че яде 2-3 вечери една и съща супа и преди лягане пие АМ :)
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #28 -: Януари 14, 2008, 15:52:55 pm »
Аз пък готвя на Дара в една тенджерка, от която излизат 5-6 бурканчета зеленчуково пюре. Две оставям в хладилника, а останалите надписвам и замразявам. Отделно, като сготвя за нас нещо, което може и тя да яде, отделям две бурканчета преди солта и подправките и едното го давам, а другото замразявам. Месцето ми стои замразено на кубчета и в торбичка и добавям през ден. Поддържам и запаси от купени пюрета за разнообразие...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #29 -: Януари 14, 2008, 16:16:49 pm »
Весела седмичка и от нас!
Само хубави преживявания!
И ние тая седмица,живи и здрави ,ще ходим на
ваксина!
Направо мъка ми припада,моите са вече големи,
та и трудно ги удържаме. :(
На "манту"-то Нанси я държахме 4 жени,и пак трудно,
ама какво да се прави.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #30 -: Януари 14, 2008, 16:31:07 pm »
Момичета, а какъв ден е днес, че Нина има имен ден?

Св. Нина. Видях в календара  :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #31 -: Януари 14, 2008, 17:24:06 pm »
Мерси за поздравленията момичета за св. Нина, приемам ги с удоволствие  :wink:

Мари_пз, това с консултациите е ужасно. Ние също ходим в най-ранния възможен час. Само веднъж отидохме по обяд и беше пълно с кихащи и кашлящи хора. В нашата поликлиника има още една педиатърка и винаги е ад. Освен всичко децата ги мерят в чакалнята при народа, където е и адски студ и непрекъснато се вратари. На мен с дрехи ми беше студено, а какво остава за едно голо бебенце. В кабинета на лекарката има място за кантара и за коритцето за ръста, но трябва да се почисти свинщината  :x Та сутрин няма жива душа и приключваме мигновено, без да се сблъскваме с хиляди хора и тъпотии.

Джоши, може да опиташ да прецедиш млякото и така да не попадат люспички, които да запушват биберона.

Аз от няколко дни захранвам и приготвям дом. пюрета от круша и ябъла, няма да ви казвам какъв ми е кеф, че детето ги яде с огромен апетит. За сега съм ентусиаст относно готвенето, особено пък като я гледам как яде и ми оценява "чорбата"

Някой има ли отзиви за педиатър д-р Докова от Пирогов?


Marie, беше ми писала, че няма по-хубаво човек да се изгърби от носене на малкото слъчице....е да де, ама аз по-скоро искам да тичам с нея из парковете като порастне, а ако продължа да я нося нема как да стане  :P а и без това се изпускам вече  :oops: като се закашлям, остава и с кръста да го закъсам и живот и здраве до година ше се пенсионирам успешно. Та никакво носене на гюлето - аз да не съм кран :)

Bora, аз в момента ползвам на Авнт контейнерчетата за кърма, за да и давам пюренце. Стават и за замръзяване, но незнам за количествата...Мойте са от по 180-190 мл. нещо такова.

Гери, това е подсичане май...Причнинителят на това ми беше казала една фармацефтка е гъбичен, но най-вероятно не е съвсем така, незнам дали е общовалидно. Ккато и да е - има много кремчета, ще уцелиш подходящо, дано не е сериозно. По принцип с подходящо кремче минава бързо, но аз един път докато уцеля и купих 10 крема, основно козметични. Питай си лекарката най-добре, за да не се притесняваш.

Мини, нащипи бузите, на моменто!  :wink:

Поздрави на всички и успешна седмица!
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 19:12:17 pm от Nina »
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #32 -: Януари 14, 2008, 17:27:18 pm »
ха, да е жива здрава и никакви болести вече в тяхната къща!!!

нинка, да светиш от щастие, ти желая  :D

и ние се захранихме  :) не сме фенове обаче на добавено ам към нищо, направо се потриса! иначе ябълка и круша хапва - аме не подскача от радост - цоца си иска тя! даже започна да ми се буди по-често през нощта - преди я стане веднъж, я не! сега даже по 2 пъти - кърми се и заспива лакомничето на мама  :) та, като чета за 4-5 хранения на ден и без нощно хранене - ми звучат като мираж...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #33 -: Януари 14, 2008, 17:28:41 pm »
А за вечеря аз правя супички, пак по същата технология, но си признавам без бой, че яде 2-3 вечери една и съща супа и преди лягане пие АМ :)

и у наше село така се работи. :)

Перде, супа пък се прави най-лесно. аз, като реших да почна да давам вечеря, различна от АМ, много пъшках предварително как ще трябва да готвя всеки ден. ама е лесно - хвърлям 2-3 зеленчука във водата, малко олио и щипчица сол, сваряват се, пасират се и в буркана. стига за 2-3 дни, а става за 30 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #34 -: Януари 14, 2008, 19:07:13 pm »
Ясно за парата, Стефи:wink:

Нина, честит празник! Със здраве да си носиш хубавото име! :D

Гери К, може би се е подсякла от запарване с памперса. Смени памперсите, опитай с някаква съвсем обикновена марка, особено ако си на миризливите Памперси. Купи Ексипиал бадемово масло и мажи обилно, вълшебно е. Оставяй детето по голо дупе, колкото се може повече, за да диша кожата. Нашите червени, неболезнени пъпчици се превърнаха в силно зачервена и суха на вид кожа. Мазах с Фунгостатин-за гъбички в устата, но го слагахме на дупето, и обилно с Ексипиал.

Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #35 -: Януари 14, 2008, 19:11:34 pm »
Честит имен ден на Нина!

Черпя виртуално който с каквото си избере, защото днес ставаме на 6 месеца!

За тиквата : Мари, ако нямаш авентски контейнери /скъпи са, ма са удобни, мамка му/, сваряваш тиквата на кубчета и без водата я замразяваш в голяма пластмасова кутия/и. Можеш да я разделиш на порции.
Въобще за готвенето /ако щете ме сметнете за  луда/  кво правя аз: снабдила съм се с 40 контейнера на Авент. Събота и неделя запретвам ръкави - варя, пасирам, стерилизирам , меря на везна и правя седмични менюта пък и отгоре. Понеделник яде примерно карфиол с морков на обяд, а следобед банан с ябълка, вторник яде цвекло на обед и следобед круша и т.н. Въртя си пет плода и пет зеленчука, но успявам да ги измисля.

Стана въпрос за кашата: Оризовата на Милупа действително е много готина. Лично аз обаче предпочитам ориза с царевицата, но това са вариации.

А и аз да питам: кога минахте на четири хранения за деня? Ей го днес малкия дзвер яде в 12, но заспа в 15 и се събуди в 17 часа, когато яде. Ся пък няма да го будя спешъл за манджа, я.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #36 -: Януари 14, 2008, 19:19:39 pm »
Да поясня за joshi, ако добавяш 1-2 мезурки брашно, не е наложително да сменяш биберона. Обаче пък не знам с какво АМ се храните, тоест гъсто като Фризовом или рядко като Фризолак например. Ако е от рядкото не е нужно да сменяш биберона, над 3 мезурки вече се усеща гъстотата в шишето и по трудно сукането.
Перде,аз сложих половин мензурка на цялото мляко.Не стана гъста сместа,но оризовите люспи запушват дупките.Млякото е НАН и мисля,че не е гъсто(нямам база за сравнение).Биберона ни е втори номер.
Джоши, може да опиташ да прецедиш млякото и така да не попадат люспички, които да запушват биберона.
Ще опитам и по този начин.
Лейди,честита половин годинка!!!Да ти расте здраво момчето!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #37 -: Януари 14, 2008, 20:17:35 pm »
За замразяване ползвам освен пластмасови кутийки, стъклени бурканчета от пюрета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #38 -: Януари 14, 2008, 20:21:21 pm »
Хубава седмица, само здрави дечица!

Честит празник на Нина и на Лейди!
 Гледа ли някой това ново предаване по бтв - събират пари по познатия начин - смси за децата в Могилино, за да им построят нова къща, в която да живеят. Аз гледах филма и споменът ми е, че проблемът не е в липсата на сграда, сграда имаше - ремонтирана и доста прилична, имашха басейн, играчки, но нямаше кой да дава на децата нещо по-различно от храна и сменяне на памперси, нямаше специализирани кадри, които да се грижат за тях. Какъв е смисълът на тази нова къща тогава, в друго населено място ли ще ги местят, че аз не хванах отначало и не разбрах...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #39 -: Януари 14, 2008, 20:45:03 pm »
Приключих чуденката с ваксината и консултацията така: звъннах на педиатърката и я  помолих да ми отложи консултацията и ваксината за 6 февруари. Жената се съгласи и каза че е по добре да не се мешаме с болните сега. Зор няма. Препоръчвам ви варянта, последната консултация бяхме с хрема и си върнахме и разстройство и повръщане. Вярно изкара го малката за ден, но както се вика: аре нема нужда :lol:

Честит празник на Нина и Лейди. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0