0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #60 -: Януари 15, 2008, 17:37:21 pm »
Аз замразявах храна доскоро. Просто малката чак сега започна да яде завидните 80 гр, които пасатора хваща. До скоро ядеше по 5-6 лъжички, така че замразявах за по 2-3 порцийки зеленчуци. Иначе на първо място е да сготвя за детето, ако остане време и за нас с таткото, а не обратно. Сега вече готвя манджа, деля на две и едната част за днес, другата в хладилника за утре. Така ядем два дни месо, два дни постно, а не както препоръчват през ден.

Сиа, спокойно ще ти издържи разходката. Даже и през лятото според мен 1-2 часа даже в топлото. Само ако даваш каши ще трябва да носиш отделно вода, отделно каша и да смесваш на място.

Перде, също може да почистваш с вода + лимонтозу (ох тва чудо така и незапомних как му е правописът).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #61 -: Януари 15, 2008, 18:17:09 pm »
Благодаря ти за идеята Мише, ще пробвам. Иначе и аз като Васи процедирам, тоест готвя през ден, но тъй като ние ядем все още фино пасирано пюре, цапаме много посуда и почти нон стоп съм на чешмата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #62 -: Януари 15, 2008, 18:51:44 pm »
Перде, също може да почистваш с вода + лимонтозу (ох тва чудо така и незапомних как му е правописът).
Плюс малко сол - действа като катализатор...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #63 -: Януари 15, 2008, 22:07:31 pm »
Перде, също може да почистваш с вода + лимонтозу (ох тва чудо така и незапомних как му е правописът).
Плюс малко сол - действа като катализатор...
Това не го знаех - ще се пробва. Иначе ако е оцет, да е домашен, ако намерите, с купежкия слаба работа.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #64 -: Януари 16, 2008, 08:15:57 am »


Сега пак търся инфо, как почиствате ел.каните от варовика  :ask:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24004.0
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #65 -: Януари 16, 2008, 09:07:41 am »
Честити месечинки на Вики, Хриско, Мишко и Филип, да са живи и здрави, щастливи ,малките непослушковци!
Честит имен ден на Нина /доста патерично, но вчера не изхвърли и така и не можах да постна нищо/.Жива, здрава и много обичана.
Касси, мерси, че си се сетила за мен и съм ти липсвала:)
Момичета, я да си задам аз един въпрос тук, че нещо напоследък съм се размислила за процедури мезотерапия, поради як косопад. Някой опитвал ли е подобно нещо и има ли ефект, че са доста солени като цена, а ми се струва че ще е и болезнено.
Е, хич не обичам игли, ама в името на красотата ще падна жертва, ако тва помага, че вече ходя направо гола глава, независимо че мазах яко с Тривитаминол и какви ли не други козметични УЖ чудеса, ама нъц.Голяма мъка е човек със супер коса на младини да кара с проредяла след това.Ня хората може и да не им прави вчепатление колко ми е рядка, ама мен ме дразни и място не мога да си намеря и на моменти яко си рива.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #66 -: Януари 16, 2008, 11:13:30 am »
Благодаря ви момичета, за поздравленията, ех това Наде, нищо не забравя, аз какъвто съм заплес съм писала в една друга седмична тема  :lol:

Да ви попитам как са при вас бебоците вечер? Филип от 18 до като се къпем (към 22) не ни дава мира, не иска да спи, не иска да седи в столчето за кола при нас в хола, иска само да го гушкаме, вечеряме на смени  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #67 -: Януари 16, 2008, 11:20:42 am »
Благодаря ви за поздравите.  :D Много съм щастлива, че момчетата ми растат и все по-интересни и забавни стават-гукат, смеят се, играят си с играчките на шезлонзите и дебелеееят. Само последното ме тревожи, но дано се регулират нещата този месец, след като вече спинкат повече нощем.

Силви, това с косата е доста неприятно за теб, представям си. Нямам идея какво друго може да направиш, а пък с тази процедура хич не съм наясно. Дано се реши по някакъв начин проблема, но не се съмнявам, че си все така хубава :D.

Роби, и при нас е така понякога, но снощи например заспаха веднага и двамата. Нямаше носене, друскане и галене, защото на мен Хриси ми е един гальовник, хваща ми ръката дърпа я към бузата и се гали :lol:. Като че ли така са повечето бебетата вечер. Дано се включат майките с повече опит.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #68 -: Януари 16, 2008, 11:42:26 am »
Ами ние сме си гальовници, не само вечер ами през целият ден. Ако реши, че не съм му дала порциите ласки си ги търси. Любвеобилен си ми е, на мама котенцето мърррр.  :lol:

Силви моято коса много оредя от проблемите с щитовидната жлеза. Имах много гъста и красива коса, сега отгоре ми се вижда темето на моменти, ама кво да правя, няма време сега за мен. Като поотрасне Тони бой, ще мисля за всичките ми болежки, че май бая се натрупаха.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 11:47:35 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #69 -: Януари 16, 2008, 13:24:24 pm »
Дъщеря ми също заспива или на ръце (в повечето случаи), а вечер като се нахрани в леглото и с ръцете на мама играе, докато заспи :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #70 -: Януари 16, 2008, 13:35:28 pm »
Нормално, сигурно съм ви казвала, че Деси от 2.5м. до 5.5.м. заспиваше на ръце, само и единствено. Тогава чух какви ли не коментари от "компетентни" мами че така ще я приспивам до 2г. :lol: Да ама не, просто един ден тя реши, че не иска повече да я носим и край ...
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #71 -: Януари 16, 2008, 13:45:42 pm »
Да ама не, просто един ден тя реши, че не иска повече да я носим и край ...

Де и на мен тоз късмет  :D, ние така като гледам не до 2 год., а до 3 може да докараме. 8O
Ама иначе не става, пробвахме седмица, но резултата е катострофален. Умира за сън, плете си краката, полага глава на масата, дивана но не заспива, без да го взема на ръце. Пробвахме и в кошарата на тъмно, но се изправя и крещи, след това преминава в неистов рев. Чакам да ме сполетят две чудеса, да видим кога ще им дойде времето. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #72 -: Януари 16, 2008, 13:59:39 pm »
Наде, защо не пробваш на спалнята и ти да легнеш до него, той ще става, ще се върти, ще ти се катери по главата ..., оставяш го известно време, след това просто го гушваш с ръка да не мърда, е понатискаш го малко :wink: ще помрънка 1-2 мин. и ще заспи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #73 -: Януари 16, 2008, 14:03:48 pm »
Перде, страхувам се, че на вашата възраст паметта вече работи добре и навиците се формират по-трайно. така че, отвикването от даден начин на заспиване и привикването към нов ще бъде доста по-трудно.
Мартин винаги е заспивал сам - слага се в леглото, връчва се биберон и крокодил, пуска се тиха музика с любимите песнички (ако е вечерното спане) и се казва чао, след което майката излиза от стаята. крокодилчето и биберонът са неговото люлеене и успокояване.
ако вечер го приспива бащата - момчето знае, че вървят повече номера. тогава иска да се стои при него в стаята. той си лежи в кошарата, баща му лежи на съседното легло и така 15-тина минути, докато се успокои и заспи. когато АЗ приспивам вечер, няма такива филми.

та така, въртят ни на пръста си, ми е мисълта. много са хитри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #74 -: Януари 16, 2008, 14:23:14 pm »
Ами в интерес на истината ние проблем със приспиването нямаме, след къпане и ядене си заспива сам, в кушарата, мънка си нещо и така. Но само в този интервал от време иска само на ръце. Иначе за гушкане винаги съм насреща!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #75 -: Януари 16, 2008, 14:43:33 pm »
Благодаря за съветите, някои от тях бяха прилагани и имаха резултат, но за съжаление живеем в гарсониера. Тоест стаята в която спим, на практика живеем, гледаме ТВ и т.н. Кухнята е ползваме за сега само за хранене, поне докато не се решат по кардинално нещата. В смисъл, че майката и бащата на мъж ми, се ширят в четиристаен апартамент и уж щяхме да си ги разместваме, но това е друг филм вече и май съм го гледала  :wink:

Наде, защо не пробваш на спалнята и ти да легнеш до него, той ще става, ще се върти, ще ти се катери по главата ..., оставяш го известно време, след това просто го гушваш с ръка да не мърда, е понатискаш го малко :wink: ще помрънка 1-2 мин. и ще заспи.

Колко време след приспиване на спалнята, Деси е заспивала сама в кошарата?


Перде, страхувам се, че на вашата възраст паметта вече работи добре и навиците се формират по-трайно. така че, отвикването от даден начин на заспиване и привикването към нов ще бъде доста по-трудно.

Да и в това е проблема, но явно имаме някакни все още специфични според Бърди и педиатърката му проблеми, които не позволяват да бъде по спокойно детето. Аз мине не мине време, започвам нова тактика на приспиване, обаче както казваш
въртят ни на пръста си, ми е мисълта. много са хитри.

 
Ей голям манипулатор това мойто Тони, дано в живота съумее да манипулира хората в правилната посока, не угодната му.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #76 -: Януари 16, 2008, 15:20:35 pm »
За вечерното приспиване никога не сме имали проблеми, отдавам го, на факта, че до 7мия месец в дома, никой не го е приспивал. Даваме му млякото, мечето и излизаме от стаята.
Обаче!
До скоро имахме проблеми със среднощните будения и ревове, които макар и редки, са епични. Ако в стаята влезна аз - следва поне час успокояване, гушкане, бърсане на сълзи, люлеене - абе направо ми разказваше играта. Ако влезне баща му - успокояване плюс приспиване - 5 минути.
Работата е там, че трудно мога да се удържа да не влезна аз - само като го чуя да циври - се изтичвам, преди да съм се събудила. Гушвам го и естествено го разсънвам, после следват едни сърцераздирателни писъци "мамо, мамо" - и отече работата.
Баща му просто влиза, гали го по главичката, не го вади от леглото и Колето е заспал за секунди. На мен ми се глези - където им минават номерата - това е
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #77 -: Януари 16, 2008, 15:36:23 pm »
а, Фусси, значи у вас ти го играеш доброто ченге :) при нас това е ролята на таткото.

в тая връзка, един цитат от сериала "Всички обичат Реймънд":
Реймънд (към брат си, полицай): Какво правиш?
Брат му: Старата игра - доброто и лошото ченге. Обаче отнема много време, защото съм сам!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #78 -: Януари 16, 2008, 15:41:31 pm »
Наде, Деси започнах да я приспивам така след като не искаше да я носим на ръце, а в кошарата отказваше да заспива. Може би около 2-3 м. След това я преместихме в нейната стая и след седмица тръшкане и ставане, и приспиване по 30 мин. се научи и за 5-10 мин. заспива, но никога сама, трябва да има някой при нея. ако я оставя сама и изляза от стаята и вие у Бургас ще разберете :lol:
Сега от 10-на дена отново спи при нас в спалнята, това заради болестта, но другата седмица ще си ходи в стаята, предполагам пак една седмица ще е зорно, но ще свикне, защото както Джамата ти е казала сега помнят и отвикват по-трудно от някой навици :wink:
Абе споко, ще дойде един момент и сам ще поиска да спи отделно. Племеника е на 4г. и спи в кошара при майка си баща си, еми сега вече си иска в негова стая. :) Няма такъв дето на 18г. да спинка с мама :wink: :lol:
Както казваше баба ми (бог да я прости) "гушкай я сега, носи я когато иска, че после няма". Като знам аз какъв дзвер бях, не давах никой да ме пипне, а за гушкане и целувки да не говорим :P
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #79 -: Януари 16, 2008, 15:53:54 pm »
в тая връзка, един цитат от сериала "Всички обичат Реймънд":
Реймънд (към брат си, полицай): Какво правиш?
Брат му: Старата игра - доброто и лошото ченге. Обаче отнема много време, защото съм сам!

хехехехеееее, "малкото" братче Робърт ми е любимец.

Кристина също се приспиваше сама с хипопотам. Но като се разболя и малко се поразглези, защото беше доста кисела и я носеха на ръце. Нямаше как. Сега пак започва да се приспива сама, но има вечери, в които неможе и само като я гушна и за 10 сек. е заспала. Иначе колкото и да я обичам /всяка майка най-силно и много, повече от всички си обича детето/, против съм да се носи и да се учи на ръце. Аз физически не разполагам със сили, не съм втасала, баба й е с операция от дискова, дядо и нонстоп на инжекции за кръста, ако я научат - да му мислят... Прабаба й непрекъснато мрънка как детето му било омръзвало да лежи и т.н.,ама и тя като я поноси и вика, че се била задъхала, но пък аз съм забелязала, че понякога дори на самата нея не и е приятно да я носим или да я приспиваме на ръка - обива й, от топлината на моето тяло и става жега, изпотява се, завира ми се из дрехите, разсънва се.
По-добре самичка. А иначе и ние на обяд спим най-добре в количка, която омалява  :? и трявба да свикнем да дремваме и денем в креватчето малко поне. Спи и на нашата спалня, но само за междинните дремки сутрин и по-късно вечер, но скоро като гледам няма да мога да я оставям на спалнята. Абе прилагаме най-разнообразни чалъми.
 А Тони бой си е чувствително пиле, но ще стане след година голям мъж и ще се приспива сам, а след още две години току виж с мацка  :wink:, те днешните имат още от детската градина по 8 гаджета, нищо, че не има знаят имената на всичките :)
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 16:00:31 pm от Nina »