0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #100 -: Януари 17, 2008, 13:08:03 pm »
Аз на Кристина и давам вода и тя си пие водица като смок, при това без никакви добавки от сорта на захар и т.н. още от както се е родила и това не влияе на храненето й. Предлагах и вода и тя обича, съответно давам...Но не съм отказвала детето от нощно хранене с вода, просто тя от две-три седмична не яде нощем, сама се отказа, спи си. Не съм я залъгвала с вода. Може и да нямат нужда от вода децата, а може някои и да имат. При все това, че обича вода, тя се храни доста обилно с АМ /и с кърма докато сучеше/ пак от новородена за ужас и на педиатърката ни. Т.е. с апетита сме доста добре. Извън всякакви норми папаме АМ, които се ползват у нас /а може би и не само/, а килограмите ни са в норма за сега - 7 кг и някакви незначителни грамове /мериха я с боди, току що издумкала 200 мл. АМ/ и това на 5 мес. И изхожданията и при това положение /никакво ограничение на храната/ бяха на два-три дни и доста оформени и твърди. От скоро се захранихме и пюрето, което изяжда за сега е м/у 120 -150 гр. Изхождането е същото. Също така чета, че е нормално бебета да се изхождат по-рядко, а не всеки ден.

Джаме, знам, че има винт, затова казвам, че има чалъм. Обинковено едно "пук" като натисна капачката и после завинтвам. Както и да е, въпроса е, че вчера пюрето ми умре, размазвайки се на пода  :), което значи, че съм некадърна да затворя един винт, но ше внимавам вече.

Да питам - от кога направихте количките седящи, искам да кажа, на колко месеца бяхах децата, когато вече се возеха седнали в количката?  Криси все още си лежи, но гледам, че започва да се понадига да гледа.
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #101 -: Януари 17, 2008, 14:08:42 pm »
Нина, може вече да я повдигаш на около 30-45 градуса. Но те се смъкват така и се свличат в другия край на количката :wink:. Дори да има колан между крачетата, пак се изплъзват и си мисля, че не им е много удобно така.

Честит Рожден Ден на Анджела. Да е много здрава, весела, засмяна.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #102 -: Януари 17, 2008, 14:15:39 pm »
Честит рожден ден на малката принцеса! Да расте здрава, щастлива и много да радва мама и тате!

Jame,  има си чалъм...ама като едната баба не го видяла винта и издърпала няколко капачета...и ся с чалъм без чалъм пак трябва да проверявам, защото някои чашки и някои капачета просто не стават! Става едно мазало - не е истина, ама аз съм си виновна де, като давам на бабите да пипат! :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #103 -: Януари 17, 2008, 14:38:00 pm »
Аз на Кристина и давам вода и тя си пие водица като смок, при това без никакви добавки от сорта на захар и т.н. още от както се е родила и това не влияе на храненето й. Предлагах и вода и тя обича, съответно давам
Eeeeeeeeeeeх,завист, заавииист ме тресе кат те чета, ама на!
Дай на Никола вода, ако погледите можеха да убиват - отдавна да съм мъртва
В очакване ....
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #104 -: Януари 17, 2008, 14:39:13 pm »
Честит имен ден на празнуващите днес!

Вчастност на Тони бой. Да е много здрав, по-малко проблеми да създава на мама, по възможност никакви, повече да кротува, да е весел, засмян, игрив, щастлив, обичан, обичащ, да има много верни приятелчета и весели игри.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #105 -: Януари 17, 2008, 14:42:28 pm »
Честит първи рожден ден малка сладка Анджи  :D
Да папкаш и слушкаш, да пораснеш тъй голяма, тъй както иска мама  :wink:
Да си весела, щастлива, да си палава и игрива


Маменца днес е Антонов ден и по този случай моето цветенце ви черпи виртуално





Честито на всички именници, със здраве и гордост да носят името си.
Наздраве  :drunk:
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 14:44:31 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #106 -: Януари 17, 2008, 14:49:53 pm »
Писах в "честит празник",но нищо ,и тук искам да
пожелая ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АНДЖИ,и ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ТОНИ НА
 МАМА ПЕРДЕТО!
Живи и здрави да са ви дечицата,много много да ви радват!!!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #107 -: Януари 17, 2008, 14:50:42 pm »
Вярно бе, днес Тони има имен ден, пожелаваме му да е много здрав, усмихнат, да радва мама и тати и да папка повече :wink:
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #108 -: Януари 17, 2008, 14:55:47 pm »
Мале той и наш Тони имал имен ден бе - Наде, да ти е жив и здрав и по-малко да те психясва :P
Много гуши и цунки от нас със Стилияна :bighug:

Violet, моята дъщеря е само на АМ. Вода, когато и да предложа, започва едно давене, плюене и така. Не давам щом не иска.  Изхожда се всяка сутрин без проблем. Явно малко АМ даваш. Ние сме на Хумана. До сега проблем не сме имали.
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 14:59:28 pm от Mari_Pz »
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #109 -: Януари 17, 2008, 15:53:27 pm »
Момичета страшно много ви обичам!!! Жалко, че нямам възможност по често да се включвам,обаче гледам бебока сама и хич не ми остава време. Успяхте да ме успокоите по темата за водата, защото много се бях притеснила, вярно че д-р Бърди също съветва да не се дава вода, но и двете ми педиатърки ще ме изядат че не давам та не давам вода, но сега вече съм по спокойна. Относно АМ му давам Фризовом и то точно заради запек, но явно не ни действа особенно, а сега се замислих като ми казахте, че може и малко да яде, давам му около 650 мл., тоест това са 5 хранения за денонощие, рядко мога да ги направя 6 пъти, по простата причина,че той спи цяла нощ.Няма лошо да се изхожда на 2 дни примерно, но се притеснявам, че последните пъти се изхожда все с помощта на термометъра иначе не може и плаче през целия ден и явно го боли стомахчето, аз мислех че са колики и го тъпчех с капки, но се оказа че не са, в тази връзка имате ли наблюдение, че от капките за колики се увеличава слюноотделянето, аз като ги спирах няколко пъти и забелязах тази разлика.
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 15:59:43 pm от Violet »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #110 -: Януари 17, 2008, 16:04:13 pm »
Eeeeeeeeeeeх,завист, заавииист ме тресе кат те чета, ама на!
Дай на Никола вода, ако погледите можеха да убиват - отдавна да съм мъртва

Това е щото на Колето с този вид на литъл професор му отива повече едно аперитивче  :P малко, малцово, отлежало.
Всички дечица ще пропият вода, рано или късно. Все пак приемат течности под една или друга форма. Не е нужно да се насилват.

Нина, може вече да я повдигаш на около 30-45 градуса. Но те се смъкват така и се свличат в другия край на количката :wink:. Дори да има колан между крачетата, пак се изплъзват и си мисля, че не им е много удобно така.


Тя вече почти седи и полезно или не на нейната възраст - немога да я държа само легнала  :? невъзможно е. А и д-р Бъдри казва както му е удобно на детето и че не е проблем. Все пак не седи по цял ден, та ще опитам да повдигна количката както казваш.

Честито на празуващите дечица, майките им са за бой, ся ме налегна един апетит. От къде тия картинки бе, да ги забранят трябва, то бива бива, от всичко ми се дояде.  :)

Аз не съм давала много дълко капки за колики, но не съм забелязала това със слюноотделянето. Давах Саб и бях доволна.

Това за водата действително е коментирано доста и накой беше писал - не е забранено да се дава вода, но не е и задължително. Просто се предлага, ако бебето иска - пие, ако не - не пие.
Може би ще се оправи проблема с изхождането. Violet, щом спи нощем, а си наддава добре, защо да го будиш, за да станат 6 хранения, няма нужда. Д-р Бърди относно количествата поотдавна ме бе съветвал леко да ги увелича на всеки прием, но ако детето ти не го иска, неможе на сила. Но ако си изпива всичко до капка - пробвай да увеличиш. Докторът често обича и да казва - "да не бъркаме глада с колики" :)
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 16:07:24 pm от Nina »
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #111 -: Януари 17, 2008, 16:35:50 pm »
Честит първи рожден ден на малката госпожица Анджи! Да е здраво, весело и игриво дете за радост на мама и тати!

Честит имен ден на Тони и на всички малки и големи именници, да ви е живо и здраво името! :)

За заспиването, обикновено е на цица, поне вечер, иначе всякакви методи, от носене на ръце (това беше основното когато имахме колики) до клатене нивото на кошарата. Хубавото е че нощем няма ексцесии и като хапне и спинка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #112 -: Януари 17, 2008, 17:13:22 pm »
Честит рожден ден на малката принцеса Анджи - да е здрава и щастлива, весела, игрива  :D

А на Тони-бой - да расте силен и късметлив за спокойствие на мама!

Нинка, и Ема вече иска много да седи - подпряна е засега, ма не ще да лежи диваненцето - не ме притеснява това обаче! Аз я слагам и в столчето за хранене - полулегналото положение не й се нрави много-много - надига се и се пъне  :D
Вода и ние не пием - тя въобще нищо, което пристига с биберон не го ще. Даже и на плодовете не сме фенове големи - като те слушам за ваште количества - ние ако изядем дори 80 гр ябълка ееее - голяма работа ще сме! Ама, както казва Бърди - търпение  :)
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #113 -: Януари 17, 2008, 17:34:04 pm »
Уф, ама съм блейка... пропуснах Тони.

Честит имен ден момченце сладко! Да ти е живо и здраво името и да се споменава само с добро.

Аз да се изфукааааааааааааааааам! АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ Много, ама много съм щастлива. От един час не мога да спра да се смея - като лудичка съм малко :wink:

Нали помните моите приятели, за които ви писах миналата седмица? Тези, които бяха одобрени за осиновители и трябваше да се срещнат с детенцето.

Е, ще си осиновят въпросното момиченце. Лелеееееееееееееееееее колко се радвам за тях!
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #114 -: Януари 17, 2008, 17:50:46 pm »
Чудесна новина от Фуси! Много здраве и радост на тримата занапред!

На Тони- честит имен ден!
На Анджи-честит рожден ден!
Да растат здрави и безгрижни!

Да питам за един банан една работа: смятам след ден да дам за първи път. Аз правя плодово пЮре сутрин рано за целия ден, но на пара си слагам ябълката, тиквата и т.н. Сега тоз банан на пара няма да го слагам, суров ще да е. Но! Той няма ли да изветрее и полезните му работи да идат на кино до следобедното даване на пЮре, ако го бумна още сутринта при ябълката?
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #115 -: Януари 17, 2008, 17:55:34 pm »
Леле,Фуси,точно за тях си мислих вчера.Много се радвам за кумците ви!
Честит рожден ден на малката,вече голяма Анджи!!!
Честит имен ден на Тони!!!
От тези черпни сега няма да вечерям :lol:.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #116 -: Януари 17, 2008, 17:57:54 pm »
бумни го непосредствено преди да го дадеш, не от сутринта :wink:
и като го избелиш с ножче му махни горния слой, мъхестия ...

Фуси, чудесна новина, много се радвам  :D
боже като знам как 3 дни плаках от щастие като си взехте Никола... 8)
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #117 -: Януари 17, 2008, 18:13:09 pm »
Фусииии, страОтна новина. Браво - представям си какво щастие е сега у тях :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #118 -: Януари 17, 2008, 18:43:32 pm »
Честит рожден ден на Анджи!
И честит имен ден на Тони-бонбони! Да са здрави и весели дечица!

Фани, много хубава новина, чудесна новина. Моля те, разкажи после как е малката госпожица?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #119 -: Януари 17, 2008, 18:55:54 pm »
Bora, количествата пюре ги докарваме. От утре няма да давам след пюрето АМ на това хранене. Кристина пък сигурно друго нещо няма да иска и аз ще се тюхкам. Солените манджи ще видим как ще се приемат. За сега яде само ябълка и круша или смес от двете. Много ми е просто пюрето. Един път слагах АМ, но иначе си го правя само настъргана после пасирана ябълка, круша или смес от двете и то съвсем пресни -10 мин. преди храненето, без да са печени или на пара и т.н. само ако ми се види гъсто - две капки преварена вода. Много го харесва. Така и с банана и сливите ще процедирам.
Та всяко хлапе си има собствен номер, някои цяла програма, ама да са живи и здрави.
Със седенето - още малко търпение...

Фуси, много щастие и здраве на майката и на таткото на момиченцето. Да се гледат с любов. Прекрасна новина.

Мarie, слагай го пресен само него преди да дадеш ако имаш възможност.

СтефиЗ - питай патило...Мерси, че ме светна, незнаех, че е добре на банана да се обели горния слой под кората, има логика.  :o