0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« -: Януари 14, 2008, 08:34:50 am »
Хайдееееее, слагам началото на новата седмична тема.
Пожелавам в тая седмица всички да надвият грипове и разни други там несгоди и с бодра крачка и усмивка напред към новите предизвикателства.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #1 -: Януари 14, 2008, 08:55:19 am »
Моля, който е приготвял тиквено пЮре у дома, да каже как съхранява суровата тиква? Моята е бая голяма и на Али ще й трябва доста време докато я изяде, но как да я съхранявам? В хладилника на парчета май ще се развали? Във фризер ли, на балкона на хладно ли? Как?

Ние чакаме зъбче всеки момент. Голям зор с яденето-не иска млякото си вече и това е. Като смуче си го газирва сама и после я боли коремчето от мехурчетата. Въртим ябълки, моркови, сливи в тигана и се облизваме. Все ми е на ума как Фуси захрани Никола и Джамка дето я скастри, че в неделя щял торта с коняк да опита! :-)

Лека и много здрава седмица на всички. Всички дечурлига да оздравяват, здравите -да не се разболяват, на майките-всичките тревоги да минат, много нови момичета да забременят, и да имаме поне 5 родени бебета тази седмица!
Alexandra
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #2 -: Януари 14, 2008, 09:56:27 am »
привер и от нас, дано да няма повече болести, само здраве и усмивки през тази седмица :D

Мари, сурова тиква ако замразиш във фризера след размразяване не става, кашва се и в коша, на терасата също, защото е -10 през нощта. Аз я съхранявам на парчета в хладилника, но и така не става повече от 4-5 дни. Така че печеш и ядеш и ти :wink: Или вече печена, пасирана, в бурканчета и тогава във фризера...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #3 -: Януари 14, 2008, 09:59:29 am »
Мари, кво в една стая бре- в едно легло, Стефания вечер ако я сложиш в кошара почва едно дране  8O
Ама сега иска не иска, като почнат да се гледат с баба си, ще има бабиндом с преспиване и без това до годинка съм й дала гювеч за сукането.
А я кажете, ако се отбием- после кво става, мляко дава ли се, кога, по колко?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #4 -: Януари 14, 2008, 10:04:16 am »
Здравейте и от нас. Много здрава седмица на всички и
дано се свърши с тази мъгла, че не се издържа.

И тази седмица има много именни дни, Антонов, Атанасов,
а днес е света Нина. Нинче честит празник!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #5 -: Януари 14, 2008, 10:06:42 am »
Весела и щастлива седмичка и от нас. Дано тази зима да са приключили болестите, макар че като слушах новините е дошъл този "соломонов вирус" и у нас :?
Направо се чудя ако е такъв студ и с тези вируси как да водя малката в сряда на консултация, че и ваксина ще трябва да ни бият :(
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #6 -: Януари 14, 2008, 10:21:40 am »
Здрава и разнообразна седмичка от нас  :D

Ние вече сме тотално изперкали с Тонино, да си седим в къщи. От горе на всичко имаме нова порция от никнещи зъби, в момента два кътника от горе и един от долу. Вечер естествено се сещате как спи, то не че при нас спането някога е било качествено, но сега с тези кътници  8O
Апетита на дребния така е намалял, та се чуда дали да не мине на три кратно хранене. Незнам дали е от зъбките, но не огладнява това чевече бе, пробвах няколко дни да разреда манджата, като имаше дни в които е хапвал по качествено на обяд и вечер само, не отгладнява и туй то.
Понеже се заседяхме в къщи, дребния вече не издържа без "клюки" и се промушва през един малък процеп между спалнята и прозореца, за да гледа какво има навън. 8)
Щорите са вдигнати защото инак рискуваме да останем вече и без тях. Много се забавляваме да се мокрим с водата и ако може по цял ден това ще прави, та смених биберона с чаша с мек накрайник за да неможе да го прави. Голям рев и сърдене пада.

След кърмата Мини, минавате на АМ например на Нестле Джуниър, то е за след годинката. Ние в момента сме с него. А какво количество, бебка сама ще ти покаже кога и колко и дали въобще ще го иска. Интересното е че при повечето деца, при никнене на зъбки отказват временно или окончателно да пият АМ с биберон, а ние сме точно обратното, само АМ признаваме, другата манджа на боклука.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 10:29:40 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 10:26:20 am »
Нинче, честит празник, много радост и здраве! Ех, добре, че има толкова празници през зимата, добре са го измислили едно време, че и сега да ни повдигат настроението в тази дълга мъглива зима.

Мери_Пз, аз за консултации на Димана винаги вземам най-ранния час, 8 сутринта, и сме там в 8 без 5 с все домочадието, че няма на кого да оставим батенцето. Обикновено до 8.20 сме приключили и си заминаваме, когато идват болните деца. А и педиатърката има стая за консултации, там чакат само здравите бебета, да не се мешат в чакалнята с останалите. Ние в петък сложихме втория пентаксим, въпреки че се наложи за излезем в 7.10 сутринта при -15 градуса, но с добра организация нямаше никакви последствия.

Мини, дава се АМ, ако се отбие, по същия график като преди - за незаместените млечни хранения. Дани много си го обича и до 1г пиеше два пъти - сутрин около 5 и вечер преди лягане. После сам почна да спи до 7-8 сутринта и яде направо закуска. Сега все още пие Нестле Джуниър преди лягане, може би вече през ден - ако е вечерял скоро преди лягане, не давам мляко; ако са минали 2ч от вечерята, си пийва по едно млекце.

Нов въпрос - чували ли сте за цифрови телефони-слушалки, които имат функция бебефон? Някой да знае как работи това чудо? Предполагам, в този случай пък телефонът не работи. Кои производители го предлагат? Трябва да купим телефон тези дни. Отделно имаме един бебефон от приятели, двуканален, но единият канал хваща друго бебе, а вторият понякога се смущава от друг уред у съседите над нас. Та в такива нощи няма как да чуваме Дани, който вече спи сам и се налага татко му да се мести при него. Затова търся вариант с ДЕСТ телефон, който да няма смущения.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 10:36:50 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #8 -: Януари 14, 2008, 10:29:51 am »
Хубава седмица и от мен, макар и мразовита!
 
Честит имен ден, Нина :D!

Силви25, радвам се че пак си тук, липсваше ми със забавните ти разкази за твоята принцеса.  :D

Успешна седмица!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #9 -: Януари 14, 2008, 10:31:01 am »
Весела седмичка и от нас!!!
Здрави бебета и мами!!!
За тиквата - майка ми беше приготвила и замразила в бурканчета. Вадя от време на време и Дара си я хапва. Сурова не ми се е налагало да съхранявам, но знам че не изтрайва дълго, ако е нарязана.
Аз сега съм свободна - Дарка е при майка ми... Вярвате ли ми, че се чудя какво да правя? Къщата ми е с главата надолу и нищо не ми се бутва - седя пред компа и разглеждам снимки. Е, наспах се, но от това ми е още по-объркано! Излизам да се разходя на студа и да си търся обувки,ама май утре ще си я взема, че ми е гадно без нея...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #10 -: Януари 14, 2008, 10:46:47 am »
Сетакап и Стефи, благодаря за инфото. Стана ми ясно, че няма да я съхраня за дълго време.

  Или вече печена, пасирана, в бурканчета и тогава във фризера...

Стефи, а какви бурканчета ползваш за това? Тези от купешките пЮрета са с гумена лента вътре и не мога да ги сваря самите буркани с пълнежа.
Alexandra
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #11 -: Януари 14, 2008, 10:50:16 am »
Мармотче, така да, обаче нашта е от 12,30 ч всяка сряда и като отидем вече е пълно с народ. Направо е фраш! Ама ще го мислим вдругиден :?
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #12 -: Януари 14, 2008, 10:52:47 am »
Хубава седмица и от нас  :D
За съхраняването на храна - не може ли да се ползват тея авентските чашки - за замразяване, де! Че аз имам една купчинка от тях и се чудя дали да ги подарявам или ще ми свършат такава работа!

Мари, като ще ги замразяваш, пак ли трябва да се вари?
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #13 -: Януари 14, 2008, 11:13:06 am »
Привет в новата темичка.
Мини по въпроса докога се дава мляко на детето -докато го иска. Мия и досега си закусва с АМ, защото много рядко и с големи уговорки приема нещо друго за закуска. А през ден и вечеря с него -редувам й супа и АМ. Тя просто си го обича и си го иска. Отделно понякога с него спасяваме положението, когато е озверяла от глад и тогава не може да чака да я хранят с лъжичка, та пие мляко, че е най-бързо.
Мари -ползват се бурканчета, които са на винт, като за детска кухня -пюретата на ам-ам и hallo са с такива, ако не се лъжа. Другият вариант е да използваш малки бурканчета от лютеница на олинеза, примерно.
За замразената тиква, нямах представа, че не става. Имам аз една такава, но ще я ползваме за тиквеник. Мия и бездруго нещо не хареса домашно приготвената тиква с мед и орехи, а на пюре толкова я обича...А пък аз само в тиквеник я ям.
Мармотче, не съм чувала за такива телефони и не ми е много ясно как ще действа, ама не пречи да има все пак.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #14 -: Януари 14, 2008, 11:28:19 am »
Бора, аз мисля Авентските контейнерчета за кърма да ги ползвам и за замразяване на храна по-нататък. Мисля, че няма да има проблем.
Нина, честит имен ден!
Бързо да оздравяват всички дечица и да няма повече болести.
И гадните мъгли вече да се вдигат, че както е тръгнало, май на пролет чак ще излезем навън. :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #15 -: Януари 14, 2008, 11:30:18 am »
Честита ни нова седмична тема :)!
Дано да е пълна с разкази за здрави дечица и спокойни майки!
Здравейте и от нас. Много здрава седмица на всички и
дано се свърши с тази мъгла, че не се издържа.
Ние вчера избягахме от мъглата.Ходихме в провинцията при наште.Там като грейнало това ми ти слънце и като пече ли, пече :).Цялото семейство поехме толкова слънчеви лъчи, че ви давам и на вас :sunshine: :sunshine: :sunshine:.
Нинче,честит имен ден!!!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #16 -: Януари 14, 2008, 11:46:20 am »
Мари, Бора, авентските чашки са прекрасни за замразяване на храна. След като е сварена/печена тиквата не е нужно да я стерилизираш допълнително щом ще слагаш във фризер. Аз съм замразила печена дюля в малките хипски бурканчета. А чареши и вишни в малки торбички за фризер :)
Когато готвя манджа или супа за няколко дни (4-5) тогава я слагам в бурканчета от лютеница, с хубав винт, докато е гореща още и захлюпвам с капачката надолу, така се стерилизират и няма проблем да седят в хладилника. :)
Много улеснява, защото наведнъж готвя няколко различни манджи и има почти за цяла седмица, вадя, топля на пара ... :D
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #17 -: Януари 14, 2008, 13:12:38 pm »
Уф че съм забляна, ама пусто все бързам да пиша  :oops:
Честито на Нинка, здраве и много усмивки желая.  :D
На всички именници честито и наздраве.


Тъй като Чеф, вече изнемогвам от готвене

... защото наведнъж готвя няколко различни манджи и има почти за цяла седмица, вадя, топля на пара ... :D

ако може да крадна и аз малко идейки, чудодейки  :lol: за седмичка напред, ще е чудесно.


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #18 -: Януари 14, 2008, 13:14:28 pm »
Стефи,точно исках да те питам за оризовата каша на Хип.Беше писала,че си доволна.Днес взех и сложих половин мензурка за засищане на Мики.Обаче има в нея оризови люспички,които запушват дупките на биберона и не се получи храненето.Какво трябва да направя,да сменя с по-голям биберон?Или не разбивам добре сместа?
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #19 -: Януари 14, 2008, 13:26:54 pm »
Стефи,точно исках да те питам за оризовата каша на Хип.Беше писала,че си доволна.Днес взех и сложих половин мензурка за засищане на Мики.Обаче има в нея оризови люспички,които запушват дупките на биберона и не се получи храненето.Какво трябва да направя,да сменя с по-голям биберон?Или не разбивам добре сместа?

Аз ползвах оризово брашно на Милупа. Какво правих, предварително в гореща вода 30 мл. слагах  1 или 2 мезурки брашно, като бърках непрекъснато, за да се разствори добре, след което го добавях към АМ. Така не се запушват дупките на биберона. Можеш и повече вода да сложиш или по малко, ще си прецениш, както и с мезурките брашно също.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!