0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #40 -: Януари 07, 2008, 21:41:35 pm »
Каси,то ние си тренираме по цял ден :wink:.
Значи ще така, Авент имат по-големи и тези биберони с чертичките.Трябва да се огледам,за да имам готовност.Аз още не съм сменяла биберона.Само понякога Мики му се кара(това предполагам е, защото пуска малко).Иначе си пие спокойно. Каси, и Микчо се изхожда по един път на ден,даже тези дни му се събраха два дни.Беше си спокойно детето,нямаше признаци да го боли нещо.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #41 -: Януари 08, 2008, 01:32:57 am »
Каси, нормално е бебчо да се изхожда по веднъж дневно. Запек е ако не е ходил по 4-5дни. А за реването-до болка ми е познато. Когато ревне единия и го взема, другия почва и той и незнам кой първо да разнасям. Баба им(свекито) ги беше научила на ръце(тя затова си и тръгна :lol:). Големи са маймунки, как усещат само! Затова реших да ги отуча и ги оставям да плачат. Гадно ми е, но нямам ръце да ги разнасям. Саместия се е научил даже да пищи, но аз не та не!!! И сега ела ги виж-кротки като агънца. Стоят си в люлките и когато искат да спят даже не ги вземам да ги приспя, полюшквам малко и айдеее :lol:. Гушаме се и се глезим само когато са спокойни.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 01:35:48 am от mecheto »
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #42 -: Януари 08, 2008, 10:36:27 am »
Момичета много се учудвам какви големи размери памперси ползвате с толкова малки по възраст бебета?! Мия допреди 3 месеца беше на 4+, а тя беше дребно бебенце само първия месец, след това си качваше сериозно. Мия от няколко дни е обсебена от новото си откритие, че може да се съблича и постоянно си сваля панталончето и чорапогащника. Много е смешна с какво усърдие го прави и много ми се цупи като й се скарам и я накарам да ги дръпне нагоре. Освен това много обича да гледа баща й като прави разни упражнения за разтягане и се опитва да го имитира. Сега като го види и веднага вдига ръце, готова за гимнастика и се смее с глас. хайде, успешен ден на всички :)
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #43 -: Януари 08, 2008, 11:02:08 am »
Момичета много се учудвам какви големи размери памперси ползвате с толкова малки по възраст бебета?!
Права си, че сме малки по възраст, но Хриси както вече писах гони 7-е кг, а номер 4 е именно от 7кг, екстра му паснаха.

Явно дечицата копират всичко от родителите си, което е доста забавно май, нали?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #44 -: Януари 08, 2008, 11:13:50 am »
:flower:Привет Маминки!
Днес Митака е малко по-спокоен отпушваме нослето и дано му се размине, че след десетина дни сме на 1ви Пентаксим!

Джошка, Митака получи подарък комплект- 2 шишета на Авент 260 мл с бибка N2 и са му екстра!Дето Мечето пише за тях!
Като успея да излезна ще отида да му взема два биберона да сменя на тези малките от помпата, че вече са за смяна!
Всъщност незнам дали е нужно като той ще започне да хапва повече от 120 мл от този месец, по-добре да взема още две големи шишета!

Ние минахме също на 3ка Памперс, обаче нещо като гелче пускат някой път!
За пропускане освен 1вия път, не са ни пропускали!
Имахме обрив преди време, но "Бочко" оправи ситуацията!
А и не мисля, че беше от тях.

 yahoo_17Хубав и спокоен ден от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #45 -: Януари 08, 2008, 11:17:23 am »
Касси, на 3 месеца 7 килограма ми се виждат доста и то за дете на изкуствено хранене.

А да ви питам за пропускането. Когато пълнежа е доста и рядък изкача на гърба. Като сваля памперса където е дупето няма толкова колкото по гънката и хоп до плешките. Аз ли не стягам памперса достатъчно или щото бебето ми е с голямо дупе  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #46 -: Януари 08, 2008, 11:35:15 am »
Хи,Хи, Васи това ме разсмя за голямото дупе!  :P Да ти кажа и на нас се е случвало,особено когато има много пиш и малко по-рядко ако!Става голяма красота  8O.Добре,че ме поуспокоихте,че има и други бебешори като нас да заспиват трудно,а как пищи някой път......ужас!Аз да питам за тая попара-като ми спи до 9 как да яде сутрин попара - пие млякото и айде на обяд пюре.Може ли следобяд да я яде?Лек ден,че бебина се събуди и се почна с "бръмченето" и плюнките.  :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #47 -: Януари 08, 2008, 12:03:11 pm »
за ревовете тук не оставят бебето да пла4е и да се травматизира ,едно пелена4е не пла4е за6тото е капризно или безпри4инно,а за6тото  има не6то ,я се е наакало ,я да се уригне(при нас  е 4есто явление)  ,може да е гладно ,памперса да стяга не подходя6та дреха ,която го дразни и тн или просто иска да спи и иска да е в преградките на мама така се 4увства за6титено и е спокоино

за мамите с близнаци малко е невъзможно ,но ако има кои да помага  :wink:

ние по цял ден се разнасяме на раце ,така заспиваме ,но 6том така е спокоина ,така 6те да е  :D,а 6те се възпитаваме като му доиде времето
все пак да остави6 бебето да пла4е е много по изнервя6то(имам предвид самият пла4 ,ние като имаме колики се е стигало до няколко 4аса нон стоп  :?,хем е на ръце) отколкото да го вземе6 и така и аз и тя е доволна  

Даже като ходиме на гости при свекитата и те се у4удват ,за6то ревялаа  8O,отгледала е 6 деца и се 4уди и мае за6то ЕДНО  бебе може да реве ,а те като си говорят помеждуси се надвикват   ,4ак ме заболява главата е как бебето няма да се изнерви и после целият ден ни е крив :x.И  все да го вземела ,а на6ето бебе не оби4а да се носи от непознати лица ,които вижда един пат на 30 дена.
Та като и забраних да го взема тя се обиди ,но пък като не помага поне да не ми вреди и тя за да си отмъсти  :lol: запо4на да ми разправя как бебетото на неината племени4ка 4ак говорело ве4е пък на6то само ревяло и не било нормално това  :lol: и аз нали не си оставям магарето в калта и казах ,4е на6ето не бърбори(тоест издават звуци сега кво говорене  :lol:) пред 4ужди хора .Ло6о сме я у4ели на ръце (бабини девитини),кара ме да паля некви храсталаци в къ6тата ,когато бебето ревяло :lol: ,а да и като съм я хва6тала през ръцете ,6тели да се изкарат  :lol:.Имате ли такива акълни свекърви като моята ?Нямате нали  :lol:  

  

незнам дали видяхте за тия биберони Авент(няколко пъти пи6ат ве4е ,4е били опасни) ,направо настръхнах и сега се 4удя да ги сменям ли :? и какви да взема ,които наподобяват Авент

за памперсите са няколко модела ние сме с 2ката на babydry,но за по активни деца е Active fit(те по4ват от 3 ка),но на нас са ни големи о6те ,но за по нататак мисля от тях да взема таи като е доста активна и едвам я удържам :lol:

аиде 4естити месе4инки на вси4ки бебенца и на именниците приятно празнуване
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #48 -: Януари 08, 2008, 12:06:37 pm »
А да ви питам за пропускането. Когато пълнежа е доста и рядък изкача на гърба. Като сваля памперса където е дупето няма толкова колкото по гънката и хоп до плешките. Аз ли не стягам памперса достатъчно или щото бебето ми е с голямо дупе  :lol:

Васи :) и ние сме така когато нещата прелеят!
Добре си и ги слагаш , Андрея има прекрасно дупе!
А иначе и нашето е умерено голямо!
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 12:16:04 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #49 -: Януари 08, 2008, 12:11:52 pm »
Привет от нас, днес ставаме на 3 месеца, по долу ще има малка почерпка по случая ;).

Васи, и на нас тоя номер с омазването по гърба ни се случва, най-вече когато я кърмя и реши че това е момента за акане и така се омазва че не е истина и ако се случи нощем ела ни виж...

За смукането на ръце и лигавенето, вече от един месец го правим, аз също се замислих да не са зъби защото в началото изпадаше в истерия в мига в който я сложа да суче, а принципно Ели е ящно дете и храна не ми отказва.

За трудното заспиване и ние сме така, все трябва да клатя кошарата или да я разнасям, че да заспи. Сама заспива само нощем и евентуално сутрин. И сега да ви се оплача, както бяхме отказали нощното хранене сега от няколко дена пак си го искаме, да не говорим за истеричния плач след къпане.

В четвъртък сме на консултация и ще ни бият втория Пентаксим. От първия нямаше странични реакции (те нормалните и са ни предостатъчни) и се надявам и сега да е така.

Обещаната почерпка:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #50 -: Януари 08, 2008, 12:16:23 pm »
Шакииии, успя да ме разсмееш!
 :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #51 -: Януари 08, 2008, 12:19:48 pm »
Каси, а като ще ходиш на фитнес случайно да знаеш дали могат да се правят коремни преси или по точно от кога могат да се правят след секциото. Аз съм с 2 дискови хернии и вече доста ме наболява гърба но не смея да почна упражнения да не стане някоя беля.

А да питам тия които са секцио, кога ви спряха лохиите? Знам, че при всеки е различно, но моите спират за 3 - 4 дена и аз решавам че са свършили обаче след това пак тръгват е не са много, но все пак...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #52 -: Януари 08, 2008, 12:39:09 pm »
Касси, на 3 месеца 7 килограма ми се виждат доста и то за дете на изкуствено хранене.

А да ви питам за пропускането. Когато пълнежа е доста и рядък изкача на гърба. Като сваля памперса където е дупето няма толкова колкото по гънката и хоп до плешките. Аз ли не стягам памперса достатъчно или щото бебето ми е с голямо дупе  :lol:

Васи, и аз се тревожа, макар, че аз не го намирам дебел, а някакси по-едър. Май се повтарям ама във фамилията на мъжа ми-най-нисък е той-190см., но пък не са дебели, напротив те са спортисти всички. Но, определено това хапване нощем ни вреди и ще почваме да се отучваме, пък дано постигнем скоро резултат. Иначе близнаците са на Фризовом и Фризолак, като четох, че от Фризовома, се качват килца. В четвъртък ще поговорим с педиатърът по този въпрос.
Васи, и на моите понякога като е по-рядичко им излезе на гърба, макар че здраво ги стягам бебоците.

Гери, моя док каза да изчакам да минат 2-3 месеца и мога да ходя отново на фитнес. Лично при мен, коремните преси са ми най-слабото място. Като за начало ще се опитам да работя за гърба, изобщо за стойката. Ние май заедно ще поставяме пентаксима :wink:!? И чеситити ви три месеца.  :D

За разнасянето нямам думи, не мога да се разбера с някои хора и това е :x. Не могли да търпят да плачат  8O. Вчера изрязах ноктетата на Мишата, и той накрая се разхленчи, вследствие на което беше издърпан от ръцете ми от свеки, щото видиш ли плачел. Абе, карай да върви.....веселба да е.  :lol:





София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #53 -: Януари 08, 2008, 12:43:05 pm »
Привет и от мен :)

За памперсите Боян е на Хъггиес 3ка и му е ок!
Васи, това с омазването важи с пълна сила и при него. На всяко акане е така - има чааак на вратлето :lol:

Каси, Боян се изхожда веднъж на два дни, но признаци да го боли няма, спокойно си е детето.

Мише, ще му се размине на Митака, мъжко момче е той :)

Джоши, ние сме на голямото авентско шише, понеже едното вечерно хранене е АМ, с биберони 2ка.

Гери, лохиите ми спряха на 40тия ден и два дни след това ми дойде цикъла. Освен, ако не е било цикъл а продължение на лохиите, не знам. Втори път цикъл още не е дошъл. Още не съм отишла на лекар :oops:, а трябва да отида в най-скоро време, защото имам някакво течение :?

Боян си смуче лявата ръка, по точно целия юмрук, само когато е гладен или му се спи, но не може да заспи. Като я дръпна и я задържа се сърди, защото не може да я лапне :lol: От време на време пуска по някоя лига, но е много рядко.
Иначе, той заспива сам, хваща се за ушите, поскубва се малко, говори на играчките и  заспива.
Но и аз като Шакира, не го оставям да плаче. Щом плаче значи нещо има, проверявам памперси, дрехи и т.н. и ако още плаче просто гушкам. Хем той се успокоява, хем на мен ми е кеф :lol:

За упражненията, аз физически се чувствам готова, но мързелът ми идва в повечко :wink: Ще чакам да се запролети и напаво на фитнес. В интерес на истината, аз съм много приятно изненадана, коремът ми е почти изцяло прибран 8)

Това, което ме тревожи мен, е че детето вече яде само 4 пъти на ден - 3 пъти кърма и веднъж АМ. За последното си нощно хранене към 23ч не се буди и така му се събират около 11ч сън.

И, накрая Честито на всички именици със закъснение!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #54 -: Януари 08, 2008, 12:46:36 pm »

Това, което ме тревожи мен, е че детето вече яде само 4 пъти на ден - 3 пъти кърма и веднъж АМ. За последното си нощно хранене към 23ч не се буди и така му се събират около 11ч сън.


Кажи как го постигнахте?  :lol: Нали си наддава бебо, защо се тревожиш? Ние пък ако ядем само по 6 пъти викаме Ура!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #55 -: Януари 08, 2008, 13:47:59 pm »
еми каси не всеки издържа на бебе6ки рев и аз предпо4итам да я взема да видя какво и е неразположението отколкото да се дере .Дори първият месец сме спали заедно само и само да мога да дремна ,сега си спи в неиното легло без проблем,не е свикнала в на6ето .
Всеки сам си ре6ава 

Абе моми4ета браво на вас ,от къде време за фитнес? :lol:
Тук във фитнесите има кът4е за деца с надзератели ,но поне трябва да е на годинка ,пък в къ6ти да тренирам просто е мисията невъзможна
Коки ние в4ера ядохме 9 пъти 8O(малки коли4ествата),но хвар4ах с бибероните надолу нагоре  :lol:

а за памперсите аз ги стягам така ,4е после като проверя колко е стегнат да ми минава един пръст(мейду корема и памперса) ,но и ние сме се оаквали яката  :lol:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #56 -: Януари 08, 2008, 13:53:11 pm »
еми каси не всеки издържа на бебе6ки рев и аз предпо4итам да я взема да видя какво и е неразположението отколкото да се дере .
Шаки, кой говори за дерене :wink:  :D?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #57 -: Януари 08, 2008, 14:07:38 pm »
gery_k77, за лохиите и аз питах в предишната седмична тема. На около 40-я ден спряха след около 10 дни като се почна пак, но много по-обилно. Вече не знам цикъл ли е какво е. Док ми препоръча да изкарам още един курс Метергин, Вит Ц и калций. Е, сега чакам най- после да спре, поне вече не е тоолкова обилно колкото беше преди дни
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 14:09:10 pm от QnaT »
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #58 -: Януари 08, 2008, 14:10:58 pm »
о ми ние от пла4 до 2 мин става дерене  :?,аиде да влизаме в 3ти месец дават го доста забавен :lol:,за6тото сега то4но 10мин са ни интересни висулките и активните гимнастики ,а които има като мене ревливо бебе :lol:му препоръ4вам лулка доста помага  8),там издържаме 30мин :lol:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #59 -: Януари 08, 2008, 14:23:10 pm »
Кажи как го постигнахте?  :lol: Нали си наддава бебо, защо се тревожиш? Ние пък ако ядем само по 6 пъти викаме Ура!

Утре сме на консултация и ще видя как наддава.
А, защо се тревожа и аз не знам, все ми се струва малко за неговата възраст.

Шаки и през това минах, но беше за кратко. И понеже тогава беше само на кърма и аз хвърчах напред-назад, но не с биберони  :wink:
На Боян не му ли се обърне внимание, като ревне, на петото ГААА, щото той така реве, се обръща вече в дране и даже му посинява брадичката :(

Аз имам много свободно време, дай Боже все така да е!

Сега съм в чуденка колко ниска температура е подходяща за разходка на неговата възраст...