0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #200 -: Януари 13, 2008, 17:39:08 pm »
Мислех, че се подразбира, че имам предвид докога е НЕОБХОДИМО да се глади заради високата температура на ютията, която избива евентуално наличните гадини. Например, на 6 месеца спираме да стерилизираме шишета и биби, а само мием със сапун, защото вече бебето е достаъчно зряло да се справи и даже е полезно да бъде излагано на обичайните бактерии в домашната среда. Аз преварявах вода до 9 месеца, после минахме на изворна Девин, по правило може да се спре и на 6м. Та, докога по правило се гладят дрешките на детето (бодита, ританки, лигавници, блузки, чаршафчета)? Иначе за гладене по желание е ясно.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #201 -: Януари 13, 2008, 17:43:34 pm »
Стефунчо, аз гладя всичко, нашите дрехи също без чорапите само, така че си е въпрос на навик според мен. Но ти имаш сушилня и предполагам не излизат толкова намачкани
А за платняната кошара никак не е сигурна, защото Деси-белята се катери и по нея и излиза :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #202 -: Януари 13, 2008, 17:44:40 pm »
Е, не се сърди де, аз само те закачам по другарски!  :hug2:

Сигурно до 6 м е препоръчително, не знам със сигурност.  :ask:
Alexandra
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #203 -: Януари 13, 2008, 17:53:49 pm »
И ние спим в чувалче,само дето е 1,10 м дълъг,а ние все още сме 73 см.Но е много плътен и мекичък,без ръкави и отворите за главичката и ръцете не са големи.Пък ципа се затваря отгоре надолу.По повод ударите на главата, и ние сме от падалите от леглото и то вече 6-7 пъти.Вчера за капак баща и я беше сложил на раменете си и реши със замах да полегне на спалнята напречно без да съобрази,че главичкат и отива точно върху ръба на масичката.Добре,че викнах (вместо главта или масата-врататаааа,ама се шашнах,че той не я дрънна яката,но си се чу дръннн.Като ревна,цяло чудо,после и аз преглед на главата,очите и следене на всички реакции цяла нощ.Таткото малко гузен,ама бързо забрави. :xАйде наоплаках се и аз,ама голям страх си е! :oops:Сега да питам някой знае ли дали има готови сухарчета безглутенови,че да пробвам пустата попара?
Аз още от първата попарка ползвам  Goldies на фирма Papadopoulos - има пшеничени(червена опаковка),а също и ръжени(кафява опаковка).Също и едни Елит ,които мисля са на същата фирма.Тези са в жълта опаковка.Дали са безглутенови не мога да кажа  ,не съм се зачитала много на опаковката :oops:.Доколкото знам в хляба по принцип има глутен, ама дали тия са ги направили без...,незнам.Аз тях ползвам и до ден днешен - дъщеря ми (вече е на 2г.5м.) не признава попара с друг сухар(наистина са вкусни).Пробвах веднъж да и направя попарата с домашно препечен -  опита една лъжичка и стисна устата.Може вече и до вкусов навик да е.Доста майки ги ползват - пробвай ги, мисля ,че ще останете доволни - и ти,и детето.

p.s.Здраве на всички не само през седмицата,а и през цялата година,че и нас се опитва да ни тръшка гадния грип и да видим дали ще можем да му устоим.
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 18:38:39 pm от puhelota »
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #204 -: Януари 13, 2008, 17:59:23 pm »
Момичета да ви попитам при вас след кой месец отпадна нощното хранене и дали стана от само себе си или и вие "помогнахте" с даване на вода вместо кърма през нощта и т.н.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #205 -: Януари 13, 2008, 18:05:10 pm »
Абе Marie, не съм се разсърдила, разбира се :-) Просто ме вълнува въпроса, а все не ми достига времето, затова не съм била достатъчно обяснителна в първия постинг.

Голдис са супер сухари, и на Дани попарата с тях му е любима закуска, ама си имат глутен. Не знам за безглутенови, аз лично въведох глутен около 8м с едни бискивтки на Хипп, за които пише, че стават и за 4-месечни деца, а попара дадох около 9м, като сухарите ги правех на прах в чопъра. Едва след годинката почнах да ги троша и да давам по-едри парченца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #206 -: Януари 13, 2008, 18:06:12 pm »
ПО отнощение на чувалчето за спане аз си купи едно много удобно от Пигиз хауз, което е малко като презарватив  :lol:, нахлузва се отдолу на бебока и стига го раменете, но е много удобно. Отвътре е подплатено, може да спи само по него. Имам и един на Премама, от много фин полар, но е с ръкави и Филип доста се изпотяваще в него и аз се отказах да го ползвам.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #207 -: Януари 13, 2008, 19:24:38 pm »
Момичета да ви попитам при вас след кой месец отпадна нощното хранене и дали стана от само себе си или и вие "помогнахте" с даване на вода вместо кърма през нощта и т.н.
Роби,ние още се храним през нощта :?.При нас едва ли ще стане  с даване на вода,защото детето хич не я харесва.Като му предложа и се дърпа.Ще чакам детето само да си направи режим свободен от нощтно хранене :wink:.
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #208 -: Януари 13, 2008, 19:39:45 pm »
При нас тя си го отказа нощното хранене сама малко преди да навърши 3 мес.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #209 -: Януари 13, 2008, 19:46:13 pm »
Роби, Деси до 17 дни ядеше 8 пъти, след това сама отказа едното и до 2м. и 18д. ядеше 7 пъти в денонощие. Никога не съм й предлагала вода през ноща, сучеше си, сама си намаляше храненията :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #210 -: Януари 13, 2008, 20:33:14 pm »
marmotche накара ме да се замисля за гладенето. Аз по навик си стерилизирах до 9-10 месеца, по навик още си гладя всичко. Дори пуловерчетата минавам с ютията, е които позволяват разбира се. Незнам дали е в плюс или минус за детето. Но аз общо взето и нашите дрехи ги минавам с ютията.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #211 -: Януари 13, 2008, 20:54:23 pm »
Наденце аз съм ти казвала и друг път, Рая сама
се отказа от нощното хранене на 1.5 месец, но дори й
да не беше нямаше да й давам вода(тя не иска и без това)
Търпение, мило :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #212 -: Януари 13, 2008, 22:08:02 pm »
Стефания още суче поне веднъж вечер, имала съм 5-6 нощи в които да не се е будела, но това е било като заспи към 2-3 часа  :(
Гладя още дрехите, не стерилизирам от 7 месец, ще гладя до годинката отвътре, после само естетически
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #213 -: Януари 13, 2008, 22:15:39 pm »
За гладенето гледах едно предаване по ТВ, в което обясняваха че идеята на гладенето била уж да стерилизира или високата Т на да убие разни микроби. Да обаче изпраните и прилежно изгладени дрешки, след това се нареждат в не стерилизиран шкаф, така че все тая дали е изгладено или не. Аз гладих до 9 м. всичките дрехи на Тони, включително чорапи, шапки. После един ден си казах, че е безсмислено и сега гладя само ако са много намачкани дрешките или за разходка.
Д-р Бърди пък е споменавал, че е въпрос на навици в домакинството, така че който иска глади.

Тони отказа нощното похапване на 1 и 1/2 м., но от известно време насам се завръща отново  8O :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #214 -: Януари 13, 2008, 22:19:36 pm »
Роби мойта дъщеря се отказа от нощното хранене сама малко след първия месец иначе ядеше към 3,30-4,00 часа и постепенно увеличи времето.Сега заспива в 20,30-21,00 и става към 6,30-7,00.Винаги съм я кърмила през ноща никога не съм пробвала да я залъжа с вода.Но смятам че всяко дете си е индивидуално
А за гладенето да си призня май го претупвам принципно не обичам да гладя.Пера и дрешките отделно.
Поздрави
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #215 -: Януари 13, 2008, 22:45:18 pm »
Роби, Алекс пък от около 2-3 седмици не яде нощно време. Буди се по няколко пъти, но като й дам залъгалката и заспива пак.
А за чувалчета, аз взех 2 малки от 0 до 6 месеца от един магазин в Бели брези. Плата, обаче, стана много бързо на топчета, но пък са удобни и топли, така че си ги ползвам и за сега са ни по мярка.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #216 -: Януари 13, 2008, 22:50:44 pm »
Sia, marmotche, благодаря за подкрепата и за информацията!  :)Правилно сме се насочили към Токуда значи.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #217 -: Януари 14, 2008, 08:47:33 am »
Гладя още дрехите, не стерилизирам от 7 месец, ще гладя до годинката отвътре, после само естетически

За първи път разбирам, че се гладели дрешките отвътре, за да се избият микробите. Има логика, но не ми е минавало през ума да го правя. Никога не съм гладила отвътре. Какво толкова има за трепане? Няма вече въшки, бълхи, къпим Али всяка вечер, сменяме й всеки ден бодито. Изпрана с хубав прах, изплакнати дрехите повторно. Какво трепете толкоз, бре, хора? Да не живеем във Викториански времена?  8O

Не стерилизирам от 6-тия месец.

Мини, със Стефи в една стая ли спите? Нали знаеш Вени как отказа Мати? Ти си знаеш най-добре, де.
Alexandra