0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #180 -: Януари 12, 2008, 13:50:29 pm »
Цветенце, благодаря ти мила. Ще видя, сега почвам да намалявам
количеството на изцеденото, да видим. Обаче пак не ми се
получава, изцедих в 6 ч. 140 мл. и като трябваше да яде Рая в 8 ч.
пак трябваше да освободя с 100 мл. :?

За съжаление нямам фризер, камерата не ми е чак толкова голяма,
колко ще събера?  Има и мръвки в нея :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #181 -: Януари 12, 2008, 14:32:27 pm »
Стефи, пробвах всякакви начини, ама тя мирише странно и я разпознава всякак и не я ще. Ама и без това вече й е време да я хвърлям, че скоро й изтича тримесечния срок на годност(една част вече изхвърлих), така че ще изкараме още ден два на АМ и после пак на прясна кърма. :D Само дано не се е пристрастила към шишето.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #182 -: Януари 12, 2008, 15:35:02 pm »
Надявам се да не се е  :D
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #183 -: Януари 12, 2008, 17:01:54 pm »
Момичета, някой може ли да ми пропоръча добър детски невролог-хирург?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #184 -: Януари 12, 2008, 20:04:35 pm »
Sia, Кристина също отказа категорично да пие замръзена кърма, какви ли не трикове опитах. Аз нямах много съхранена, но колкото имах - хвърлих я за съжаление. И моята имаше много странна миризма.

Ланче   :( всичко ще е наред с наборчето, сигурна съм. Не бях взлизала тука дълго, щото сме болни, но ви мислих доста. Днес четох в темата на Бърди едни симптоми дето си писала... Не се притеснявай, не винаги значат лошо....Но се проверете на лекар задължително, за твое спокойствие. Аз ще стискам палци, но знам, че е ОК.

Кристина започва да проявява характер и е сташно....Не ще да лежи, ако я гушна не ми дава да сядам, иска да се разхождам и тя да разглежда, по-малко спи вече. Много обича да танцуват с баща и и както е тръгнало ще е рокаджийка като него, за сега е фенка на Тhe Bloodhound Gang, скоро очаквам Pearl Jam да влязат в репертоара и съвсем ше лудна.
Захранихме се добре, правя и пюре от ябълка и ще изяде и бурканчето, утре круша ше пробвам. Мдааа....

Да са здрави всички дечица и майките им, семействата.
Честити празници ако съм пропуснала някого.

Аз кашлям като дърт тютюнджия, нищо, че никога не съм пушила. Хора, чак се изпускам като кашлям  :oops: добре че не се нааквам....старост нерадост и те така, ин кен бидон дето вика и сватята.


Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #185 -: Януари 12, 2008, 21:02:22 pm »
[pic2.piczo.com]
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #186 -: Януари 12, 2008, 21:11:09 pm »
Здравейте, дали някой може да ми помогне къде в Пловдив да намеря детско оризово брашно.Ще съм ви много благодарна

Поздрави
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #187 -: Януари 12, 2008, 21:14:36 pm »
Детско оризово брашно няма да намериш, имам предвид точно под това име. В България се предлага като оризова, безмлечна, безглутенова каша, има на Хип, Нестле, може и други фирми да имат. Аз съм купувала на Хип. :)
В София ги има във всички бебешки магазини където продават храни, предполагам и в Пловдив е така :)
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #188 -: Януари 12, 2008, 21:22:26 pm »
Много благодаря за бързия отговор Стеефи.Проверявах в доста аптеки но без успех дори кашата не са ми предлагали,но днес в метро я видях на Нестле но не бях сигурна дали е това което търся.На опаковката пише след 4м.Утре ще пратя мъжът ми да я вземе.

Поздрави
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #189 -: Януари 12, 2008, 23:24:16 pm »
Delica, мъж ти да гледа хубаво, че има и млечна оризова каша. Аз съм доволна от тази на Милупа, много хубаво се разтваря. Специално тази на Нестлето нещо не ми хареса в обясненията. Пишеше нещо от рода, че е възможно наличието на млечни остатъци  :?. Иначе продават в Сани, Билла, Штъркел има Милупа, Вис Виталис и попринцип в повечето бебешки магазини, както и големи вериги.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #190 -: Януари 12, 2008, 23:54:54 pm »
Аз давах на Хип, най-добре се разтваря, лесно й се оцелва мярката :wink:
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #191 -: Януари 13, 2008, 08:56:07 am »
Здравейте мами,
Хайде и аз да сколасам за тази седмична тема с големи усилия.
Изчетох Ви всички и направо ми настръхна косата за болестите.Ние на 2 месеца и малко карахме бронхиолит и се лекувахме сами в домашни условия, правих инхалациите с един инхалатор на Омнео и разни сиропи и не знам какво още.Тогава такъв ужас ми беше на главата, че като се сетя и ми подхвърква под лъжичката и сега.
Слава Богу от тогава  да чукам на дърво сериозни неща не сме имали.
А сега да се оплача за големия уплах дето Габи ми докара, та за 1 нощ ми побеля дясната страна на главата и още ми е едно такова никакво и на моменти треперя.Сложих я аз за малко в леглото, да си вилнее, че искаше да се търкаля по пода и само ми носи обувки и какво ли не насам натам.Слагала съм я и друг път за по малко.И така тръгнах да правя вечерята и.Уж мятам по 1 око към леглото, но за малко се зазяпах в манджата, че нещо трябваше да рендосвам и да не ми хартисат пръстите. И в следващия момент се обръщам защото чух едно туп. Поглеждам няма я в леглото. Скачам веднага, а тя просната по гръб на земята до леглото.Отдолу е цимент с балатум отгоре.Тук няма да обяснявам какво ми беше предполагам може да си го представите.
Почнах след тая случка проверки на очи, глава, други реакции, не смеех да я разнясям никъде, виках доктор, абе всичко възможно и до мента мисля, че нищо и няма, но такава вина ме гризе, че сега не смея да я сложа никъде и сме като гербови марки и в тоалетната даже, а каква вина ме гризе още само аз си знам.
Дано на никой не му се случва да преживява тая случка.
Много патерично честити именни дни, рождени дни и всякакви други празнични такива на всички!Много здраве, късмет и усмивки.
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 13:20:45 pm от Silwi25 »
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #192 -: Януари 13, 2008, 11:21:29 am »
Момичета, моя бебок е дълъг 53 см., купих уж едно малко чувалче, но като го занесох в къщи и сложих до бебо се оказа, че е огромен, бихте ли ми казали дали изобщо има за толкова малко бебе, защото неговото матраче е под наклон и сутрин го намирам изтърколил се напречно на леглото, завивките слава богу отстрани, но косата ми настръхва, че може да се подпъхне под тях.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #193 -: Януари 13, 2008, 11:33:57 am »
Момичета, моя бебок е дълъг 53 см., купих уж едно малко чувалче, но като го занесох в къщи и сложих до бебо се оказа, че е огромен, бихте ли ми казали дали изобщо има за толкова малко бебе, защото неговото матраче е под наклон и сутрин го намирам изтърколил се напречно на леглото, завивките слава богу отстрани, но косата ми настръхва, че може да се подпъхне под тях.

Аз бях купила на Кристина от "Бейби Планет" на бул. Дим. Несторов едно малко чувалче, много удобно и готино, защото се сблъсках като теб с подобен проблем. Ако си от София, провери там дали имат все още, много са хубави. Може и на друго място да има, но аз си спомням, че доста търсих и само там намерих. Освен това чувалчето е без ръкави, подплатено добре, за зима, пролет и есен е перфектно, а до лятото ще сте порастнали и ще си вземеш по-голямо лятно ако все още възнамеряваш да ползваш.
Поздрави!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #194 -: Януари 13, 2008, 12:20:22 pm »
Аз имам на Вис Виталис, без ръкави, олекотено, памучно, много е удобно и не е никак голямо :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #195 -: Януари 13, 2008, 13:00:19 pm »
Имаме чувалче на Премаман без ръкави,подплътено , със страхотни цветове и съхне за отрицатено време.От 0 до 6 месеца,най-много още месец и няма да става,но си мисля,че важни са отворите за ръце и главичката,ако са прекалено големи няма да стане за новородено дори и да пише на етикета.
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #196 -: Януари 13, 2008, 15:26:28 pm »
Lan мила, не съм имала възможност да прочета здравната тема, та не знам за какъв неврологичен проблем става дума, но понеже ние доста си имахме вземане-даване с невролози заради Дани, чувала съм от много места, че добрите детски невролози в София са д-р Литвиненко от Педиатрията на ВМА и д-р Христова в Токуда (тя преди е била също в Педиатрията). При Литвиненко сме ходили в МЦ Детско здраве на Ами Буе 27-29, тел 952 42 97, 0888 223062, струваше 20 лв през май. Приема и в Педиатрията, ама е страшно чакане. Хареса ми. При  Христова не сме ходили, наши приятели я похвалиха, може да звъннеш за час в Токуда 403 4000. Не знам дали да и хирурзи, но поне ще могат да те насочат. Успех и стискам палци!

Violet, Димана спинка в порт бебе пелена на Bebetto, имам 2 и ги пера през 1-2 дни. Като станат малки, скоро ще минем на чувалче.

Силви, много ми стана мъчно за теб... Тя Габито вече е забравила, ама представям си на тебе какво ти е било. Ако имаш възможност, вземи й платнена кошара за игра. Освен, че си имате пътническо легло, тя е идеална да оставиш детето на безопасно място за 10 мин, докато си довършваш манджата, пускаш пералня или идеш до тоалетна. Дани като беше на 4 месеца, майка ми се позабля и той беше паднал от количката. Веднага го замъкнах в Пирогов, направо си носех душата в зъбите, а то милото ми се усмихва, сякаш да ми каже, че само с уплаха сме се разминали. Ама на мен още ми държи и не давам да се чуе дори за секунда без колани в количка, столче за хранене или за кола, за един миг стават белите.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #197 -: Януари 13, 2008, 15:34:49 pm »
И ние спим в чувалче,само дето е 1,10 м дълъг,а ние все още сме 73 см.Но е много плътен и мекичък,без ръкави и отворите за главичката и ръцете не са големи.Пък ципа се затваря отгоре надолу.По повод ударите на главата, и ние сме от падалите от леглото и то вече 6-7 пъти.Вчера за капак баща и я беше сложил на раменете си и реши със замах да полегне на спалнята напречно без да съобрази,че главичкат и отива точно върху ръба на масичката.Добре,че викнах (вместо главта или масата-врататаааа,ама се шашнах,че той не я дрънна яката,но си се чу дръннн.Като ревна,цяло чудо,после и аз преглед на главата,очите и следене на всички реакции цяла нощ.Таткото малко гузен,ама бързо забрави. :xАйде наоплаках се и аз,ама голям страх си е! :oops:Сега да питам някой знае ли дали има готови сухарчета безглутенови,че да пробвам пустата попара?
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #198 -: Януари 13, 2008, 16:07:47 pm »
Един въпрос и от мен: до каква възраст се глади всичко?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #199 -: Януари 13, 2008, 16:52:59 pm »
Ох, Марми, извинявай, ама ме досмеша!  :lol:
Ми докато искаш детето ти да е изгладено се глади всичко.
Какво имаш предвид под "всичко". Аз гладя, освен всички дрешки, тензухините пелени, лигавници, хавлийки, ама аз обичам да гладя. Пуловери, якета, шапки не гладя.  :P

Кой говореше, че детето му проявявало характер? Май Нинчето! А бе, Нина! А бе, как ще е характер това да не иска да лежи и да спи по много?! Ами че това си е нормално развитие на детето. Ако искаше все да лежи, трябваше да се притесняваш. Я си нацелувай "труднохарактерното" дете и се усмихни: има ли по-хубаво нещо от това да се прегърбиш и остарееш от носене на детето си да разглежда стаята?  :)

Alexandra