0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #140 -: Януари 11, 2008, 10:03:27 am »
васи, ползвала ли си, удобни ли са?
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #141 -: Януари 11, 2008, 10:39:34 am »
Не съм ползвала. Малката спи само по корем и не се върти, за това не ползвам никакво чувалче, но съм виждала у приятелка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #142 -: Януари 11, 2008, 10:46:58 am »
Има зимни чувалчета с ръкави, но мисля че те се използват при много студена стая. Ние спим с чувалче без ръкави, отдолу има боди с къс ръкав и пижама. Понакога мятам и едно памучно одеалце отгоре, но ние не спим цяла нощ в кошарата, така че той се топли допълнително сврян в мен.

П.П. Ей Васи случи на кукла  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #143 -: Януари 11, 2008, 11:09:08 am »
:balk_16:Честити месечинки на мечетата и на сладурка Ели!
Нека са много здрави и да радват мама и тати!


Нина, дано по-скоро оздравееш и да гушкаш Криси.

Стефи, радвам се, че сте у дома вече. Бързо да се оправяте.

Браво на бъдещата докторка, Стефания!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #144 -: Януари 11, 2008, 11:17:29 am »
Момичета честити празници на малките сладурковци, да са много здрави и усмихнати :D

Цвети, тези с ръкавите много ще спарват според мен, но все пак зависи на каква температура спите. Ние спим на 18-19 градуса и Деси е облечена с боди дълъг ръкав и долнище на пижамка и понякога като и се набере торбичката отзад на вратлето и се изпотява.

Мари, за 3 м. изкарахме три вируса. До една година дори сопол не й е потичал на Деси, а за тези 3м. направо ни се разказа играта - 10 дни болни, 20 здрави и пак :(
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #145 -: Януари 11, 2008, 11:20:41 am »
Мари, за 3 м. изкарахме три вируса. До една година дори сопол не й е потичал на Деси, а за тези 3м. направо ни се разказа играта - 10 дни болни, 20 здрави и пак :(

Ами да - мен затова сега ме тресе от страх, щото Колето следва Деси по петите още от първия ви вирус когато вдигнаха високата температура. Сега а се е закашлял, мен ме свива под лъжичката
В очакване ....
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #146 -: Януари 11, 2008, 11:26:16 am »
Ох Фанчо, дано ви се размине, но да не те плаша, просто го следи внимателно, защото бронхиолита е болест на малките дечица и се развива много бързо. При нея стана за 24 часа, едната сутрин ми се събуди с пресипнал глас и нищо друго, а сутринта в 5 вече едва дишаше :( Не е страшно, важното е да се реагира навреме.
цункай Колето и му кажи да не се разболява, че ще му купя шоколад :D
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #147 -: Януари 11, 2008, 11:41:38 am »
Цвети, тези с ръкавите много ще спарват според мен, но все пак зависи на каква температура спите. Ние спим на 18-19 градуса и Деси е облечена с боди дълъг ръкав и долнище на пижамка и понякога като и се набере торбичката отзад на вратлето и се изпотява.


Абе студено си е в стаята на симона - нощем става 16, че понякога и 15. парното е прецакано - колко пъти го оправяхме, ама работи само на положение макс, независимо на колко го пуснеш и съответно става жега, не се търпи и затова изобщо не го пускам, а я слагам в чувалче и завивам добре, но ръчичките са й все отвън и сутрин като я вземам са й направо ледени.
та мислех да пробвам с такова чувалче или да купим някакъв маслен радиатор или конвекторна печка и да отоплявам на ток тази стая на някаква слаба степен, че да поддтржа 18градуса

Аз саматана топло не мога да спя и съотвтно в спалнята не пускам радиатор също, но нейната стая е на половина присъединена тераса и отгоре и отдолу нищо не я топли и е чувствително по-студена от другите стаи в апартамента. а и аз спя на студено, но все пак завита, а диването все се отвива и не може само да се завие.
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 11:45:52 am от tzvetenze »
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #148 -: Януари 11, 2008, 11:48:46 am »
Цвети, купете й един радиатор на Адакс, много са добри, слагат се на стената, тънички са, имат си регулатор за температурата и са икономични. Ние топлим целия апартамент с такива и съм мноо доволна.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #149 -: Януари 11, 2008, 11:53:09 am »
Цвети, купете й един радиатор на Адакс, много са добри, слагат се на стената, тънички са, имат си регулатор за температурата и са икономични. Ние топлим целия апартамент с такива и съм мноо доволна.

мерси, ще ги погледна.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #150 -: Януари 11, 2008, 11:55:40 am »
И на Рая ръцете са й ледени, даже сини, като я взема сутрин.
Тя спи на 19-20 градуса и се замислих и аз за чувалче с ръчички,
ама да не взема да я претопля пък :?

Ако някой все пак знае къде се продават в София да сподели.
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #151 -: Януари 11, 2008, 11:56:38 am »
Момичета, има ли зимни спални чувалчета с ръчички или всички са без?
Има. Аз купих от един детски магазин в кв.Павлово
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #152 -: Януари 11, 2008, 12:57:11 pm »
леле, стана ми студено като ви чета на какви температури оставяте децата... Стаята на Мия я отоплявам с конвекторен радиатор на Делонги и съм супер доволна. Много бързо затоплят и са икономични. През деня го пусках само при най-мразовитите дни. Тя спи на 21 градуса - просто на 18 на мен ми е супер студено и не бих си позволила нея да я оставя да спи на такава температура. Тя пък има студени крака като моите и често я оставям да спи с чорапки, че иначе сутрин са й ледени крачетата.
Стефи, хубаво е, че вече сте у дома. бързо доизлекуване ви пожелавам!
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #153 -: Януари 11, 2008, 13:03:09 pm »
Ние сме с такова чувалче останло от моите бебешки години, но до сега все я пъхах до под мишниците, че да не вземе да се загуби извътре (малко е голямо). Всъщност от около месец бях спряла да го ползвам, но сега последните 10 дена като взе да ми се буди нощем и снощи, реших че може да и е студено и я пъхнах вътре и за първи път и пъхнах и ръчичките, но и подвих ръкавите, че съвсем и стои като усмирителна риза. И най-хубавото е, че спа от 12 вечерта до 6 сутринта, така че може наистина преди да и е било студено, другия вариант е, спането да е страничен ефект от ваксината, но тая нощ ще си покаже. Иначе спим на около 17 - 18 градуса... Аз самата съм много зиморничева и се размотавам с блуза и пуловер в къщи, но за сметка на това баща и се разхожда по тениска, че не е ясно чавето на кого се е метнало...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #154 -: Януари 11, 2008, 13:19:24 pm »
Ами като няма как да ни кажат дали им е студено или топло и ние съдим за тях по себе си, пък колко познаваме :lol:
аз пък просто не мога да спя на 21градуса, топло ми е за спане и съм с идеята, че и симона трябва да спи на 18-19 градуса макс. а през деня стоим на 20-21градуса и я обличам така, както съм облечена и аз - само с панталонче някакво, но никога не слагам чорапогащник, боди с късо ръкавче или тип потник, а отгоре памучна блузка. обаче, като си бяхме във варна за празниците, майка ми се изуми как обличам детето и постоянно й слагаше по още нещо, хем една печка с дърва бумтеше в стаята нон стоп - ама тя така се чувства жената, все не й е топло достатъчно и изтръпва като види как сме облечени ние, сигурно даже още по-студено й става :)

Не знам дали да си зиморничев е перманентно състояние или е просто навик - прекарах 5 години в Студ. град, където парното ти е нон стоп, беше такава жега, разхождахме се по летни дрехи. После се преместих в Редута, където парно няма, апартаментът беше много студен, топла вода няма централно, с бойлер, който свършва супер бързо - първата година си мислех, че няма да оцелеем там, поне не аз :lol: е, оцелях, свикнах с по-ниски температури и даже си ми стана супер. И сега, въпреки че имаме парно и е по-топло в новия апартамент, аз поддържам не много високи температури.
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 13:22:03 pm от tzvetenze »
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #155 -: Януари 11, 2008, 13:53:08 pm »
После се преместих в Редута, където парно няма, апартаментът беше много студен, топла вода няма централно, с бойлер, който свършва супер бързо - първата година си мислех, че няма да оцелеем там, поне не аз :lol: е, оцелях, свикнах с по-ниски температури и даже си ми стана супер. И сега, въпреки че имаме парно и е по-топло в новия апартамент, аз поддържам не много високи температури.
Ей, Цветенце разсмях се, защото и аз си мислех същото първата година в Редута. Тогава нямахме климатик все още и беше голям студ, а ние постоянно кашляхме -ужас, направо. После с климатика се преродихме. Е, за съжаление ваната все още ми липсва, но с бойлер просто няма как да имам това удоволствие. Аз пък въобще не мога да заспя ако ми е студено, и при 39 градуса лятото си ми е много добре, въобще не се притеснявам от жегите, но на студ не издържам. С Мия се старая да не я навличам особено, но майка ми и баща й все се притесняват и при първото кихане слагат елече и т.н., ама какво да се прави :). Важното е да са живи и здрави дечицата!
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #156 -: Януари 11, 2008, 13:55:20 pm »
Никола спи на 17 - 18 градуса. Пижамка с цели крака и чувалче, ако ми се стори мннннного студено може да му метна и една памучна завивка отгоре.
През деня у бабите му е малко по-топло - 20, 21 градуса макс.

Всеки ден е навън, поне за един час, ако ще камъни да падат. Обличам го както сме облечени ние. Втора зима кара така и досега ми се е разболявал само 2 пъти.

Абе, много е важно да не си изнежваме децата, поне аз мисля така
В очакване ....
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #157 -: Януари 11, 2008, 14:11:12 pm »
А, навън и ние излизаме. колко пъти сме били единствените кукувички в парка, заедно с 2 кучета :lol:
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #158 -: Януари 11, 2008, 14:15:45 pm »
Фуси, пижамка и чувалче и толкоз, така ли - завивката отгоре е само по изключение, т.е.по принцип спи само с чувалчето? Питам аз тъй подробно да си сверя часовника :wink: и не му ли студени ръчичките на Николата при тез температури и без одеалце върху им?
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #159 -: Януари 11, 2008, 14:30:50 pm »
И Алекс е с чуваче без ръкави. Тя почти от както се е родила е в чувалчета, щото е много шавлива. :lol: Обличам и само пижамка, т.е. памучно гащеризонче със или без крачета и муш в чувала. Обаче в къщи държим 21 градуса, щото спим в една стая, а на нас с баща й ни е студено. :oops: А иначе ръчичките й са почти винаги студени, но пък педиатърът каза, че това не е белег че й е студено. Важното било, че нослето и вратлето са топли и по тях да се ориентираме.

Абе при вас няма ли мъгли, че извеждате децата навън. Пи нас мъглата с нож да я режеш.