0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #20 -: Януари 07, 2008, 16:26:36 pm »
Хубава седмица и от нас!  :D
Добре че има нова тема, за да разбера, че е понеделник :).

Честита месечинка на Митето!  :D Да расте все така очарователен и добричък!

Да попитам за памперсите МОЛФИКС? Има ли някой ползвал оттях? Ние вече сме на номер 4, и понеже Памперс пропуска от време на време, реших да взема МОЛФИКС!

И понеже Roby, спомена, че нейният Филип слага ръчичката в устата и се лигави, и може да е зъб, и моите правят упорито същото от седмица. Възможно ли е да им избива някое зъбе, струва ми се абсурдно рано?!  :?
Да не говорим за бебе Филип :lol:.

Какво да очаквам след поставянето на Пентаксима?

Благодаря ви предварително за отговорите.
Весела седмица, и дано да се постопли, за да щурмуваме парковете.  :D






София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #21 -: Януари 07, 2008, 16:46:11 pm »
каси, обикновено няма сериозни странични ефекти след Пентаксима.
При нас малко се позачерви мястото и се образува малка бучка, но не болезнена.

За Филип е абсурд да е зъб, а също и за вас. Нормално е да лапат ръчички - тъкмо сега ги откриват и искат да ги опознаят. Това е интерес и любопитство. От тук насетне ще лапат все повече неща. Когато имате нещо в устата, се образува слюнка - т.е. лапат нещо, образува се слюнка и затова се лигавят. Симона започна да лапа разни неща и да точи лиги от много малка също, но не е било заради венците - все пак първия ни зъб изби нз 8месеца :wink:
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #22 -: Януари 07, 2008, 16:56:15 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи и честита месечинка на Митачето! :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #23 -: Януари 07, 2008, 16:56:56 pm »
Касси, не сте ли малки за четворка? Те верно, че са едрички, ама чак пък толкова. Алекс е 5 килограма и е още на двойка. Бяхме минали на тройка, но много пропускаше ( защото са й големи :wink:) и откакто се върнахме на двойка, всичко е ок. Според мен проблема е в големите памперси, а не в марката. Ние, например, сме на Хъгис.
А пък за пентаксима - Алекс при първата ваксина плака 6 часа нон стоп, а при втората никакви реакции освен малка бучка на мястото на убоденото, слава богу.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #24 -: Януари 07, 2008, 16:59:58 pm »
Честита месечинка на Митачето!
Касси,много ви е рано за зъбки,
въпреки че на една моя приятелка на бебето и
на 3 месеца му изби първото зъбче!
Но мисля че е още рано!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #25 -: Януари 07, 2008, 17:05:33 pm »
Здравейте,

Имам едно питане. Не знам дали е на подходящото място.
Скоро ми беше секциото. Интересувам се какво мога да направя и кога за прибирането на стомаха.
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #26 -: Януари 07, 2008, 17:14:35 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи!

Каси ние от молфикс се обринахме само със слагането на първата пелена. Виж какво стана
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 17:24:22 pm от Cvetelina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #27 -: Януари 07, 2008, 17:17:33 pm »
Sia, на Хриси са му тесни памперсите с номер 3, едвам го обхващат. И му стягат крачетата, на Мишко още му става тройката, слава богу.  :D Ами на моите им няма нищо, явно си е индивидуално, до детенце.

И аз мисля, че е рано за зъб, но все пак исках да ви питам и вас. На едни близначета им изби по едно зъбче на три месеца  :lol:.

Дано да няма странични ефекти от Пентаксима.  :(


Данидани, моя корем се прибра веднага, около две седмици обаче висеше като торбичка на кенгуру  :lol:, но с едни съвсем обикновени леко ластични гащи не си личеше и като че ли се прибра и оттях. Аз тръгвам на фитнес, защото при мен проблема е в гърба :(.










« Последна редакция: Януари 07, 2008, 17:20:27 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #28 -: Януари 07, 2008, 17:22:31 pm »
Честити месечинки на всички бебоци! Да са живи и здрави, да радват родителите си! Да растат послушни и весели деца!
Дани, най-малко 6 месеца трябва да чакаш заради самото секцио. До тогава трябва много да се пазиш.
Момичета, да почерпя, че днес моето братче има имен ден, а преди два дни имаше и рожден ден!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #29 -: Януари 07, 2008, 17:29:57 pm »
Честит празник на малки и големи именницици, да ви е живо и здраво името, да ви пази и закриля
Честита месечинка на бебешорите
Ние сме си само на Памперс, Сия и ние на 5 кг минахме на 3-ката, на 6 600 на 4-ката, на Стефи й е пропуснал два пъти памперса, когато баща й го е слагал /мисля, че съм го писала/. Между другото, Хъгис в Метро ако вземеш мултипакет ти излиза единия пакет 20 лева  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #30 -: Януари 07, 2008, 17:37:12 pm »
Честита месечинка на малкото юначе-Митаче!
Гане, да ти е живо и здраво братчето!
Касси, защо не пробваш с тройка. Нашия Алекс-ламята е 6,500кг и сме с номер 3 на Либеро(мисля че ги има и в Бг). Много съм доволна от тях, никога не са пропускали, а Самко-сламко е с двойка. За лигите е съвсем нормално, нашите мишки се изучиха да си хващат биберините и да ги махат и на тяхно място лапат ръцете, а Саместия на няколко пъти го забелязвам че след това сам си я слага в устата.
По-старшите мамчета, я кажете на колко често трява да се сменят бибероните на шишитата. Ние сега сме с тройка, но се чудя тя като е до 6мес., не е ли малко дълъг период за ползване?
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 17:39:17 pm от mecheto »
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #31 -: Януари 07, 2008, 17:40:51 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи.
  • Честита месечинка на малкия сладур.
  • Весела и спорна седмица на всички.
[/b][/color]
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #32 -: Януари 07, 2008, 17:46:05 pm »
Уффф, че съм загубена! Мойто мило Мече(мъжо) има имен ден.
Ето малка почерпка за здраве на всички именници
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #33 -: Януари 07, 2008, 17:59:33 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи!
Честито и на месечинковците!

Ние сме на Молфикс и много съм доволна.Пробвала съм всички,но само от тези не се обриваме и не пропускат (и мама не се тревожи).Май ни мъчат зъби и са едни нерви :( Момичета,малката много се стряска и спи неспокойно,дали е от зъби или нещо друго?Пък заспива много късно към 23-24 часа и то с рев и мъки.Да я водя ли на доктор?Има ли и други такива бебоци като нас?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #34 -: Януари 07, 2008, 18:40:43 pm »
Има, Аии, има, много са, стискаш зъби, милваш, целуваш- ше мине, период е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #35 -: Януари 07, 2008, 19:07:55 pm »
За акането да кажа, че при нас нито круша, нито слива помага. Общо взето не съм намерила нещо да върши работа.

Общоприета бабина дивитина е, че лапането на ръцете е признак за скорошни зъби, а не е така. Просто децата откриват нещо ново и го изследват  :lol:. А и при всички съвпада периода, краят на третия месец. А за слюнкоотделянето съм срещала версията, че е от съзряване на храносмилателната система, която започва още със слюнката в устната кухина.

Честит имен ден на празнуващите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #36 -: Януари 07, 2008, 19:22:35 pm »
Бени, споко душа, ние също сме така. Ревем, врещим безпричинно, мятаме се, стряскаме се на сън... Тва е положението. Гушим се и се разнасяме почти по цял ден :lol:
*
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #37 -: Януари 07, 2008, 20:09:55 pm »
Мише,честита втора месечинка на Митачето!!!
Днес времето беше много приятно,но заради непроходимоста на количката в зимни условия не можахме да излезем :(.
Ние Пентаксима ще го почнем от третия месец.На втората консултация го отложихме,заради празниците,а сега заради болния баща вкъщи.
И Микчо си лапа рачичките.Гледам да му предложа залъгалката като го прави.
Кажете какви по-големи шишета ползвате?Замислям се,защото ако трябва да го храня само с шише,т.е. ако кърмата спре,шишето на Авент,което имам ще е малко.
Каси,мила,какво ти е на гърба?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #38 -: Януари 07, 2008, 20:32:46 pm »
Джоши, щом сте доволни от Авент, има шишета от 260мл, а и бибероните с чертичките са много удобни, нагласяш го колко силно да тече млякото според чертичките, те са от 3месеца нагоре. Ето това имам впредвид:.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата започва с празник 07.01-13.01.
« Отговор #39 -: Януари 07, 2008, 21:13:05 pm »
Определено тройката на Хриси му стяха на шкембето и на крачетата, не е проблема ако пропусне, защото е рядко, затова му взех четворка.
Ние сме с шишета на Авент, от 260мл. с биберони 3 за Хриско и 2 за Мишето, но това е защото вече са на Фризовом и Фризолак, и е по-гъсто АМ.

Ето това с реването по цял ден и мен ме вълнува. Хриси и в момента плаче, така е цял ден, останах без ръце, заболя ме и операцията чак. Според мен се глези, защото като го взема на ръце се унася и заспива, и като го върна в леглото започва да се дере от възмущение.
Едва ли са колики, защото при тях по-друг начин плачеше, сгъваше крачета и почервеняваше. Но с акането има проблеми, може ли да се води за запек, ако се изхожда един път на ден само? Мишко е доста напред в това отношение, то затова е и елегантен :lol:.

Джоши, благодаря, аз отдавна си имам проблеми с гърба - "ученическа" скулиоза :(, и слаба мускулатура, а сега пък съвсем. Ще трябва да потренирам, за да си оправя и стойката :wink:. Ако намеря време и сили, разбира се.  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!