0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: MIOMA
« Отговор #80 -: Януари 29, 2009, 13:05:52 pm »
Здрасти Алекс, аз съм Нина Петракова :)
Много ти благодаря за информацията, доста се поуспокоих, особено след всичките прегледи, които съм минала до сега. Какво ли не ми наговориха лекарите - почти всики казваха, че късмета ми бил такъв да остана без матка и без деца............. ама важното е надежда да има :)  :flower:
*
Re: MIOMA
« Отговор #81 -: Януари 30, 2009, 10:52:15 am »
 :oops:zdraveite az ca6to imah Ogromna mioma zaradi koqto ne moga da napravq in-vitro.Sled 3histeroskopii nai setne q otstraniha.Sega 4akam stimulatcii.


Тук пишем на кирилица!
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 11:00:26 am от Ledena_luna »
Re: MIOMA
« Отговор #82 -: Януари 30, 2009, 11:07:55 am »
Здравейте на всички,

Аз също имам миома( размер 2 на 3 см, от задната страна на матката, т.е. от към корема). Повечето специалисти, с които съм се консултирала ме посъветваха първо да забременея и след това да я премахна, защото в противен случай ще си създам повече неприятности.Но имаше и лекари, които са на мнения, че трябва първо да се оперира.

Моят въпрос е следния познавате ли много жени с миоми, които са забременяли и са износили нормално бебето и има ли много с фатални последствия?
Ако успя да си отговоря на този въпрос може би по-лесно ще взема решение.
*

    gerita

Re: MIOMA
« Отговор #83 -: Януари 30, 2009, 11:57:58 am »
здравей дори аз вече сам оперирана вчера ме изписаха махнаха само 2те миоми с лапаро скопия в торакс пловдив много сам доволна целия екип са страхотни усмихнати и положителни и ми дават големи шансове за забременяване по естесвен пат. моя савет е да не отлагаш ако нарастват ! колкото са по малки по лесно минава операциата моята беше 3 часа и сжалявам че чаках
Здравейте на всички,

Аз също имам миома( размер 2 на 3 см, от задната страна на матката, т.е. от към корема). Повечето специалисти, с които съм се консултирала ме посъветваха първо да забременея и след това да я премахна, защото в противен случай ще си създам повече неприятности.Но имаше и лекари, които са на мнения, че трябва първо да се оперира.

Моят въпрос е следния познавате ли много жени с миоми, които са забременяли и са износили нормално бебето и има ли много с фатални последствия?
Ако успя да си отговоря на този въпрос може би по-лесно ще взема решение.
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #84 -: Февруари 01, 2009, 13:32:14 pm »
Герита, честито. Много се радвам за теб. :cheerleader: И ти благодаря - така надеждите ни тук на намаляват а точно обратното. Стискам палци  :crossfingers: за бързо възстановяване. И скоро да се похвалиш с две чертички на теста.  :bfp:
На всички останали - успешни операции и пишете как са минали.
Нина Петракова  :crossfingers: като се върнеш пиши.
*
Re: Миома
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2009, 19:29:42 pm »
Някой знае ли какво е калциране на миомите.
Re: Миома
« Отговор #86 -: Февруари 18, 2009, 13:29:11 pm »
Върнах се от прегледа при проф.Горчев, естествено насрочена ми е операция за м.Април. Не става лапароскопия, защото миомата си е големичка. Ще правим коремна миомектомия, и както както каза професора "ще пазим матката"... Още не ми е много притеснено за операцията, ама ...
Да попитам, някой знае ли колко е болничният престой в клиниката, че забравих да питам  :oops:
Re: Миома
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2009, 11:26:29 am »
Здравейте, болничния престой в "Света Марина" е 60.00 лв. на ден, като вечерта след операцията не се заплаща, т.е. ако стоиш 3 нощи плащаш 120.00 лв.
Re: Миома
« Отговор #88 -: Март 23, 2009, 03:13:06 am »
Момичета, ако някой се е оперирал при д-р Б. Славчев в МД, може ли да опише как премина операцията. Имам 5 см миома и час за Славчев на 06.04. Силно се надявам да ме оперира април. И аз имам едно детенце и тъкмо бях се решила на второ... Страхът ми е огромен, но ще се постарая да съм силна - и на мен ми казаха, че гаранция няма. Не съм от София и събирам инфо от форумите основно - оказа се, че са единствената ми възможност. До преди 1 месец нямах никакъв проблем, но последният ми цикъл беше доста обилен около 2 дни и после оше 10 дни кървях. Ако прецени, че съм за операция, дали ще се случи бързо или ще чакам дълго. Чакането ме убива...Може и на лични да ми пишете - и линка на Мимата не се отваря.
Благодаря предварително!
*
Re: Миома
« Отговор #89 -: Април 05, 2009, 00:42:20 am »
Здравей! В добри ръце си - не се притеснявай. Д-р Божидар Славчев е виртуоз. Аз съм оперирана в неговото отделение от миома (не от него) и повярвай ми - носеха се легенди за неговите възможности. Прави едни от най-сложните операции. Най-важното е, че имаш час за април - за часа се чака повече според мен. После той бързо ще придвижи операцията. Непременно му кажи за обилния цикъл.
Д-р Славчев ще прецени каква трябва да е операцията - коремна или лапароскопска. Миомата не е голяма.
Всичко ще бъде наред. Възстановяването е бързо!
Питай ако нещо те интересува!
Тук има теми за миома, в които съм писала и аз! Прочети ако искаш!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6430.msg368962#msg368962
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=145407.40
« Последна редакция: Април 05, 2009, 01:00:44 am от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Миома
« Отговор #90 -: Август 29, 2009, 21:25:55 pm »
            Здр., и от мен!За коремна оперция  и лапароскопия можете без притеснение да се доверите на проф.Горчев и доц. Томов от клиника "Св.Марина ",Плевен.Моята операция мина там,сега ми предстои и лапароскопия. :)
Re: за Мари, Габи, Пипи
« Отговор #91 -: Септември 10, 2009, 16:30:46 pm »
Здравейте :)

Доста време не бях надничала в тоя форум, благодаря, че се обадихте!
За времето от Февруари до сега доста неща научих по въпроса. Моята гад е около 7 см. в диаметър и не е сама. Състоянието ми е "myoma uteri" или "миоматозна матка". Предстои ми операция в Майчин дом при д-р Славчев в началото на Юни. Тоя месец нямаше възможност. Малко ме е страх, защото никой не ми дава гаранции, че ще запази матката. Освен това ще ми е пета пълна упойка, а аз по традиция трудно се възстановявам именно от упойките. Вече го преглътнах и гледам напред :) Какво друго? Стискайте палци и ..... среща в градинките с количките след около година - година и нещо! ОК?
Здравей,моля те кажи как мина операцията,как си,всичко наред ли е при теб.на мен също ми откриха някакво образувание,но лекарите не са единодушни за вида му.
Re: Миома
« Отговор #92 -: Февруари 06, 2010, 15:59:29 pm »
Върнах се от прегледа при проф.Горчев, естествено насрочена ми е операция за м.Април. Не става лапароскопия, защото миомата си е големичка. Ще правим коремна миомектомия, и както както каза професора "ще пазим матката"... Още не ми е много притеснено за операцията, ама ...
Да попитам, някой знае ли колко е болничният престой в клиниката, че забравих да питам  :oops:
Здравей,ysmivka да те попитам за премахване на матката говорихте ли с професора и случайно да знаеш някаква ориентировъчна цена за операцията,че и на мен ми предстои нещо такова.
*
Re: Миома
« Отговор #93 -: Март 10, 2010, 11:49:53 am »
Да повдигна темата.Реших се на опрерация този месец ще е при д-р Славчев.Напишете нещо повече,страшно ли е,че ме е хванало шубето и не мога да спя даже.
*
Re: Миома
« Отговор #94 -: Март 10, 2010, 14:45:18 pm »
Аси здравей,
успокой се мила , намя нищо страшно.Аз съм писала по-рано във форума.Мен д-р Славчев ме оперира преди 4години , миомата ми беше 22см + две по малки от по 3см.
Операцията мина леко , още на другия ден ме бяха вдигнали. Но и аз като тебе много ме беше страх и д-р Славчев като ме видя такава накара в деня на операцията да ми направят една инжекция диазепам мисла че беше. Накрая всичко беше о'кей , дори ми е направил и пластика на матката.
Хайде стискам палци и горе главата. Сега след токова години , след два опита ИКСИ и два размразени трансфера  се чудя от какво толкова ме е била страха , ама ....
*
Re: Миома
« Отговор #95 -: Март 10, 2010, 16:04:31 pm »
Аси, стискам ти палци! Пиши после как е минала операцията. Успех  :wink:


*
Re: Миома
« Отговор #96 -: Март 11, 2010, 11:03:33 am »
Дано и на мен ми дадът нещо,че и без това няма и да мигна там като ме приемат един ден по рано и като знаем какво прадстои.
Re: Миома
« Отговор #97 -: Март 24, 2010, 16:40:09 pm »
моята миома я откриха при първата ми бременност.
от тогава минаха 6 години, нямам по-обилен цикъл или нещо по-особено.
около 3 см е, расте, но с малко, като цяло я наблюдавам, но за сега не са ми казали, че е нужно да предприемам нещо.
Re: Миома
« Отговор #98 -: Март 27, 2010, 13:24:30 pm »
Здаревйте момичета. Вчера бях на първичен преглед за установяване на бременност - такава има, плоден сак в матката, както си му е редът, но и цитирам:интрамурален хиперехогенен миомен възел в предна истм. част/така е написала лекарката/ - 2,71/1,96 см. Лекарката каза, че това няма да попречи на износването и раждането, но ще следим размерите, които можело да нарастват с бремеността, но после да се свият.Кажете ми нещо повече моля ви, има ли такъв случай с някоя от вас.Благодаря ви предварително!
Re: Миома
« Отговор #99 -: Март 28, 2010, 19:10:27 pm »
Здравейте,тази седмица бях на преглед при д-р Славчев в частния му кабинет в София.Имам миома вече с размери 10/11 см.,от 11 години я нося и все ме е страх да я оперирам,следя я два пъти годишно.До сега лекарите бяха на мнение да не я оперирам,тъй като не ми създава особени проблеми.Само дето имам по-силни кръвоизливи през първите два дена от цикъла и хемоглобина ми пада под нормата.Д-р Славчев е на мнение да не чакам още дълго , а до месец - два да се оперирам при него ако реша в Майчин дом.Много съм притеснена, до сега не се подлагах на операция, защото ме е страх да не загубя матката си, д-р Славчев смята че практически е възможно да я запази,но аз все не вярвам.На 33 години съм, имам едно дете и много искам второ, но ако остана без матка - това ще е невъзможно.Може ли някой да ми каже нещо повече за Славчев, как протича опрацията в Майчин дом, колко дена се лежи.Моля ви ако някой се е оперирал там да ми дадете повече инфо!