0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
MIOMA
« Отговор #40 -: Март 17, 2005, 22:15:22 pm »
Цитат на: Anonymous
Имам гроздовидни миомни възли, от които най-големият е 3 см и като че ли са три на брой. Лекар ми каза , че не може да ме оперира, защото били много и трябвало да отстрани цялата матка, а аз още нямам дете - какво да правя? Наистина ли може да забременея и тези възли и дали по време на бременност те няма да пораснат много и да навредят на бебето? Ще бъда благодарна на всички, които ми отговорят!!!


единственият съвет, който мога аз да ти дам е да потърсиш и второ мнение на друг лекар - при това специалист. ако един счита, че не може да те оперира, друг може да не счита така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    geri000-77

za miomata
« Отговор #41 -: Септември 12, 2005, 14:50:02 pm »
zdraveite vsicki,ami na men susto mi se sluchi minalat godina prez septemvri se naloji da posetia ginekolog sled  seriozni porblemi  s mesecnia mi cikul -strahotni kruvoizlivi-sled pregleda se okaza ce iama mioma  kolkoto trimesecna brmennost-lekrajt preceni purvo da  sledi tumora  no mi objsni vsicko po porblema 0-purvonachalno mi priloji hormonalno i bilkolecheni pri posledvatsite dve konsultacii miomata ne rasteshe no kpohgato otidoh sled okolo 6 mececa se okaza  ce e naransala  do pochti 5 mececna bremennost-mejduvremmenno poluchih jeljazodeficitmna anemia vsledstvie na masiranite kruvoislivi koito zap ochnaha da sa s produljitelnost pochti edin mecec -sled porednaat konsultacua lekarjat preceni  ce tribna da se otstrani hirurgicheski i za ngg okratko vreme se organizirah i podlojih na operacia --taka ce moga da vi uverja ce njama ni6to strahsno-blgodarna sum i na ekipa i na castnaat klinika v ruse v kojato se oprirah i za vsicki griji koito polojiha po vreme na sledoperativnia period-sega se cuvtsvam mngog dobre i gi njama pritesnenjata mi ot kruvoizlivi i ejednevno nerazpolojenie-pojelavam uspeh  na vsicki i gore glavite
*

    Anonymous

zdravej
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2005, 14:37:46 pm »
Imam vazel 10 sm-4 mes. bremennost.Ve4e zagubih 1 bebe i toj ottogava za 4 meseca raste strahotno-ot 7 sm do 10 sega.Iskat da mi pravjat operacija,no mi davat malka garancija da zapazjat matkata.A az iskam pak da imam bebe!Koj te operira i kade?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: zdravej
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2005, 14:47:14 pm »
Цитат на: Anonymous
Imam vazel 10 sm-4 mes. bremennost.Ve4e zagubih 1 bebe i toj ottogava za 4 meseca raste strahotno-ot 7 sm do 10 sega.Iskat da mi pravjat operacija,no mi davat malka garancija da zapazjat matkata.A az iskam pak da imam bebe!Koj te operira i kade?


отиди при доц. Мария Попова в 5-та градска болница София
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #44 -: Ноември 30, 2005, 12:49:47 pm »
Аз съм твърдо за д-р Славчев - Майчин дом - София.

Причините да не препоръчвам д-р Попова /въпреки уважението ми кам нея/ мога да споделя в лична бележка, ако някой се интересува.
*
MIOMA
« Отговор #45 -: Ноември 30, 2005, 16:45:52 pm »
Малко ще се повторя с това, което написах в седмичната тема, но искам да попитам нещо. Малко предистория: днес бях на лекар, за да ми пуснат хормони по касата и лекарката реши да ме погледне и на УЗИ. Видя нещо притеснително в матката - каза, че може би е малък миомен възел и ме пита кога последно са ме гледали на УЗИ /последно беше някъде около средата на юни и тогава нямаше нищо/. Не ми каза размерите. После каза, че може да е започвала лигавицата да се лющи по-рано и можело да ми дойде по-рано /аз чакам М. неделя или понеделник/. Та въпросът ми е: когато има миомен възел не се ли вижда достатъчно ясно? Много съм стресната, надявах се, че сега като направя снимката и хормоните и вече приключвам с изследванията, а то... какво излезе.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #46 -: Ноември 30, 2005, 16:48:06 pm »
Отиди на друг лекар за консултация.
На мен веднъж една гинеколожка ми видя "две бременности, едната от които загиваща" :evil:  :evil:  :evil: , което се оказа абсолютна фантация.
*
MIOMA
« Отговор #47 -: Ноември 30, 2005, 16:51:14 pm »
Благодаря, Лали. Така ще направя, но тук няма по-добър лекар от нея. Надявам се като отида за снимката в Пловдив, там да могат да ми кажат как стоят нещата.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #48 -: Ноември 30, 2005, 16:53:17 pm »
Не е задължително да е по-добър лекаря. И не казвам, че твойта е лоша. Просто може да е видяла нещо, което всъщност не съществува.
*
MIOMA
« Отговор #49 -: Ноември 30, 2005, 17:00:20 pm »
Ами аз на това се надявам, и то много  :D Пък и този път за разлика от всеки друг, ме гледа през корема, а не вагинално и затова много се надявам да е сбъркала. Ама така или иначе ще чакам снимката, само дето ще ми се види много дълго времето...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2005, 17:42:55 pm »
Аз на твое място не бих се измъчвала с нещо, което бих могла по-бързо да разреша. :lol:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2005, 18:20:36 pm »
Тифани,

и аз бих те посъветвала да отидеш на друг лекар, вместо да се стресираш излишно. Ако е миома, би трябвало да се вижда ясно с УЗ, защото представлява стегната, плътна топка от мускулни влакна, най-често с обла форма.

Ако пък се окаже миома - много важно. Все повече се убеждавам, че това е един от сравнително лесно и бързо решимите проблеми.

Успех!  :)
*
MIOMA
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2005, 20:57:42 pm »
Tifani,
иди, ако желаеш разбира се, на преглед в началото на следващия цикъл. Тогава се вижда най-ясно. Впоследствие под влияние на хормоните лигавицата се удебелява и се вижда по-трудно.


*
MIOMA
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2005, 21:34:19 pm »
Веднага бих потърсила второ мнение, но при нас само при тази лекарка има хубав ехограф...останалите са под всякаква критига / за толкова години съм ги пробвала почти всичките/. Все пак в събота така или иначе ще ходя пак при нея и тогава ще я помоля да ме погледне с вагиналния накрайник /смятам, че така ще се вижда по-добре/. А колкото до началото на следващия цикъл - да, тогава ще ходя в Пловдив за ХСГ и ще се разбере наистина какво става.
Благодаря ви, момичета, че толкова бързо се отзовахте на писмото ми.  :bighug: Днес, когато се върнах от посещението си при лекарката бях много стресната, но сега, благодарение на вас, започна да ми минава. И тая надежда, че се е заблудила, все пак после го оприличи на "лющеща се лигавица", така че мисля че има вероятност да е грешка. Още веднъж - благодаря!
MIOMA
« Отговор #54 -: Декември 01, 2005, 11:42:11 am »
Тифани, аз не бих разчитала на диагноза с коремен ехограф. Подкрепям, че е по-добре да се погледнат в началото на цикъла. Миомите, според размера, не винаги се виждат толкова добре. Мои две приятелки им откриха миоми, когато вече бяха бременни и ходеха на прегледи, а преди забременяването не се виждаха миоми, предполагам, защото са доста малки.
Като ходиш в Пловдив за снимката, не може ли някой лекар там да те погледне и на УЗ.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    aii

Помощ
« Отговор #55 -: Декември 02, 2005, 19:36:31 pm »
Моля те,кажи ми кой те оперира в Майчин дом и как си сега?На мен също ми откриха възел,който обаче започна да расте след като забременях и загубих детето.Сега ме карат да се оперирам,защото възела е бил вече 10 см.,но не ми дават гаранция за матката да я запазят.Много се страхувам от тази операция,а и освен,че го опипвам вече този гаден възел нямам други оплаквания.Който може да ми помогне с лекари или друго да пише.Аз сам ножа тук,но много се радвам,че мога да поговоря с момичета с моя проблем.
*

    aii

za mimss
« Отговор #56 -: Декември 04, 2005, 22:08:31 pm »
Mimss,molja te da mi pi6e6.4etoh ti postinga za operacijata i iskam da poddargame vrazka ako moge.Pi6i mi,moljate na abi7vvv@yahoo.com
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #57 -: Декември 07, 2005, 18:29:39 pm »
Ай,

обадих се на мейла ти.
Re: Помощ
« Отговор #58 -: Декември 08, 2005, 13:21:24 pm »
Цитат на: aii
Моля те,кажи ми кой те оперира в Майчин дом и как си сега?

Здравей, ако въпросът ти е към мен, оперира ме доцент Доганов. Чувствам се идеално, а последваща лапароскопия установи, че няма нито едно страстване.
Те са длъжни да те предупредят, че има риск за матката, на всички го казват, но проучи при теб дали го казват само като потенциална опасност, или наистина мислят, че ще е сложно. Затова лекари казват, че ако нараства миомата е добре да се оперира, за да не стане голяма и да е опасно за матката - мисля, че е добре да не отлагаш повече. Знам, че има метод първо 6 месеца хормонални препарати, които спират цикъла, за което време миомата да се свие и махането й да е по-лесно, в БГ този метод го препоръчва д-р Тодоров, но не знам дали е по-добрия вариант.
Аз моята миома я разкарах, въпреки че не нарастваше - за какво ми е.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #59 -: Декември 08, 2005, 17:52:09 pm »
Ай, в случай, че въпросът ти е към мен, оперира ме Славчев.

Възстанових се много бързо и вече повече от година всичко е наред.

Освен едно де, ама се надявам и него да го наредим скоро.  :D