0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Миома
« -: Февруари 16, 2004, 20:05:17 pm »
Доколкото знам, много разпространено заболяване. Нуждая се от повече информация и мисля, че можем да поразменим полезни мнения тук.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 01:08:56 am от Елфи »
*
MIOMA
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2004, 11:03:30 am »
Dokolkoto znam miomata e vid dobroka4estveno obrazuvanie, koeto se polu4ava v matkata vsledstvie infekciq. Mislq 4e ima i ne6to geneti4no predavano ne sym sigurna kakvo. Po princip se prilaga operaciq (ako se re6i6) no ako ne ti pre4i (kryvoizlivi nerazpolojeniq i t.n.) moje i da ne se operira. Maika mi ima6e mioma i dosta godini si be6e s neq no polu4ava6e kryvoizlivi i minaloto lqto q operiraha - mahnaha i matkata no sega se 4uvstva dobre.
Ne znam kolko i kak vliqe na jeni koito se opitvat da zabremeneqt. Tova ot men!
MIOMA
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2004, 18:18:55 pm »
Благодаря Роси :)

Не е сигурно дали пречи за забременяване, но, гаранция, няма лекар който би се наел да "отгледа" такава бременност.

Аз съм на 30 и не съм раждала, а преди 3-4 дни ме "шамаросаха" с тая новина. Предстои ми да направя няколко консултации в София и да видя дали някой доктор ще се наеме да я отстрани или ще трябва да ми махнат матката. Ужас!

Ако някой има опит, ще се радвам да пише.
*
здравей мима
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2004, 06:52:59 am »
намери добър лекарски екип и те ще трябва да решат проблема като запазят репродуктивните ти способности!
Попитай в клуб "Проблемно забременяване" http://clubs.dir.bg/?postlist.php?Cat=159&Board=probzab
Наскоро момиче беше писало за операция от миома - попитай там ще ти препоръчат някои специалисти.
Пожелавам ти успех :)  Ще видиш, че всичко ще е наред!
благодаря cygnus
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2004, 15:33:09 pm »
Още вчера се регистрирах във форума на дир.

Съвсем честно, изумявам от милото отношение на всички.

Преди това хубавичко се бях паникьосала.

Не знам теб какъв проблем те е довел в тоя форум, но ти желая скоро да го решиш и забравиш завинаги :)
*

    Gabi

Za miomite
« Отговор #5 -: Март 19, 2004, 09:12:17 am »
Zdraveite ot skoro popadnah v tozi forum i moga da kaja 4e sym mnogo priatno iznenadana. Az sy6to mnogo se interesuvam ot problema za miomite. Na 33 godini sym. Skoro mi otkriha mioma 2n2 sm. Kazaha 4e niama da mi popre4i pri bremennost, no takava vse o6te niama. Daje pred kabineta 4aka6e bremenna jena - 3 bremennost, i pyrvite i dve deca sa iznoseni s mioma.
Az 4aka i se nadiavam 4udoto da stane - da zabremeneya, da se namali miomata ili da iz4ezne :)
Na momenti, kogato razbiram 4e ne sym bremenna se ot4aivam i vsi4ko mi stava napylno bezrazli4no.
Lekarkata mi kaza 4e miomata e malka i prosto da znam 4e ia imam.
No moje bi 5te mi pomognete sys syvet ili preporyka na dobyr lekar?
Zdarwejte
« Отговор #6 -: Април 06, 2004, 17:02:55 pm »
Момичета на мен ми сервираха тази новина миналата година септември месец- та миомата е:
"Миомата е доброкачествен тумор, най-честият от всички тумори в женската полова система. Той се състои от гъсто преплетени мускулни влакна, между които са разположени съединителнотъканни снопчета и е отграничен от околната нормална мускулна тъкан с капсула.
Причините за възникване на миома не са известни. Предполага се, че този тумор се причинява от повишено ниво на естрогените /женските полови хормони/. С това се обяснява и нерядко наблюдаваното спиране на растежа на тумора и дори обратното му развитие след климактериума, когато яйчниците вече не продуцират естрогени.

Туморът е с широко вариращи размери - от малък колкото грахово зърно възел до голям колкото човешка глава възел. Характеризира се с бавен растеж. Ускорен растеж и увеличаване на плътността на миомата е подозрително за злокачествена еволюция на тумора. Същото значение има и зачестяването на наличните маточни кръвотечения.

Миомните възли се разполагат на различни места в матката - под маточната обвивка, в мускулатурата, между мускулатурата и маточната лигавица.

По време на началното си развитие миомата най-често не дава оплаквания и се открива случайно при профилактичен преглед или при преглед по друг повод. По-големите миомни възли се съпровождат и от оплаквания. Менструацията става по-обилна, появяват се неправилни маточни кръвотечения. Количеството на гениталния секрет /флуор/ е увеличено. Големите миомни възли притискат околните органи и могат да причинят запек и нарушения в уринирането. По-обилни и по-чести маточни кръвотечения причиняват анемия.
Болните се оплакват от обща отпадналост, главоболие, шум в ушите. Нерядко се появява стерилитет. Тежки усложнения са деструкцията /разпад/ на тумора, поява на перитонит, както и злокачествено израждане.
Лечението на малки миомни възли е насочено към овладяване на маточните кръвотечения. Радикално лечение е оперативното. То се извършва по показание, при по-големи миомни възли и се състои в отстраняване на единичен възел или на цялата матка. "
*

    Anonymous

Re: MIOMA
« Отговор #7 -: Април 29, 2004, 16:55:56 pm »
Цитат на: mimata
Доколкото знам, много разпространено заболяване. Нуждая се от повече информация и мисля, че можем да поразменим полезни мнения тук.


Zdravei,
Predi 6 meseza mi beshe napravena takava operazia- nari4a se miomoktomia /konservativen metod/.Na 26 godini sqm i za da te uspokojq po vremeto v koeto bjh v bolniza za tazi intervenziaq imashe kato li zaraza ot tazi mioma- mnogo planovi operazii za nea, i za sqjalenie vse mladi jeni.
Vsi4ko mina uspeshno, za koeto blagodarj na ekipa v Mai4in dom-Sofia. Vqzstanovih se sravnitelno bqrzo.
Miomata beshe s razmeri 11 sm- opredelena kato 5-6 mese4na bremenost.Otkriha j v sledstvie na krqvoizlev. Vednaga mi postaviha diagnoza i reshih 4e v nai skoro vreme trjbva da se operira- v ramkite na 1 mesez priklu4i. A za samoto vqzstanovjvane e vqpros na li4na naglasa- ne biva da se otpuska6- samo s dvijenie stava.
Ako imash nujda ot preporqka za lekarski ekip- pishi vqv foruma. Ne se pritesnjvai, vajnoto e da si spokoina i pitai neprekqsnato, zadavai vqprosi na lekarite zashtoto tova e tvoe pravo. Stava vqpros za zdraveto ti.  Na men tova mnogo mi pomogna psihologi4eski.
*

    Marri

Re: MIOMA
« Отговор #8 -: Април 29, 2004, 16:57:56 pm »
Цитат на: mimata
Доколкото знам, много разпространено заболяване. Нуждая се от повече информация и мисля, че можем да поразменим полезни мнения тук.


Zdravei,
Predi 6 meseza mi beshe napravena takava operazia- nari4a se miomoktomia /konservativen metod/.Na 26 godini sqm i za da te uspokojq po vremeto v koeto bjh v bolniza za tazi intervenziaq imashe kato li zaraza ot tazi mioma- mnogo planovi operazii za nea, i za sqjalenie vse mladi jeni.
Vsi4ko mina uspeshno, za koeto blagodarj na ekipa v Mai4in dom-Sofia. Vqzstanovih se sravnitelno bqrzo.
Miomata beshe s razmeri 11 sm- opredelena kato 5-6 mese4na bremenost.Otkriha j v sledstvie na krqvoizlev. Vednaga mi postaviha diagnoza i reshih 4e v nai skoro vreme trjbva da se operira- v ramkite na 1 mesez priklu4i. A za samoto vqzstanovjvane e vqpros na li4na naglasa- ne biva da se otpuska6- samo s dvijenie stava.
Ako imash nujda ot preporqka za lekarski ekip- pishi vqv foruma. Ne se pritesnjvai, vajnoto e da si spokoina i pitai neprekqsnato, zadavai vqprosi na lekarite zashtoto tova e tvoe pravo. Stava vqpros za zdraveto ti.  Na men tova mnogo mi pomogna psihologi4eski.
*

    Мимата

за Мари, Габи, Пипи
« Отговор #9 -: Май 12, 2004, 20:39:10 pm »
Здравейте :)

Доста време не бях надничала в тоя форум, благодаря, че се обадихте!
За времето от Февруари до сега доста неща научих по въпроса. Моята гад е около 7 см. в диаметър и не е сама. Състоянието ми е "myoma uteri" или "миоматозна матка". Предстои ми операция в Майчин дом при д-р Славчев в началото на Юни. Тоя месец нямаше възможност. Малко ме е страх, защото никой не ми дава гаранции, че ще запази матката. Освен това ще ми е пета пълна упойка, а аз по традиция трудно се възстановявам именно от упойките. Вече го преглътнах и гледам напред :) Какво друго? Стискайте палци и ..... среща в градинките с количките след около година - година и нещо! ОК?
MIOMA
« Отговор #10 -: Май 16, 2004, 08:17:08 am »
Моля,ако сте запозната в детаили,описхете ми как протича лечението.
*

    Marri

MIOMA
« Отговор #11 -: Май 21, 2004, 12:26:10 pm »
Цитат на: Feelgood
Моля,ако сте запозната в детаили,описхете ми как протича лечението.


Лечение, не бих го нарекла, защото се прилага интервенция радикална- операция. Това е в случаите,  в които миомата е със много по-големи размери и ако не си раждала, не бива да си я отглеждаш  :) . След операцията само венозно се приема антибиотик. И много движение, не бива да се вдигат тежки нешта. Задължително това което трябва да направиш преди такава операция, и мой съвет е направи го- пълни изследвания и за микробиология. Настоявай за това, защото никой няма да те посъветва да си  ги направи6 в Майчин дом. Успех, важно е да си силна и спокойна.
*

    Valeria

MIOMA
« Отговор #12 -: Юни 01, 2004, 14:06:07 pm »
Здравейте и от мен!
Аз си ги имам трички: 70мм/70мм е най-голямата, другите са по 30мм. и намаляват. В момента съм бременна -31 г.седмица. Не съм имала никакви оплакваниа, нито проблеми със забременаването. Направо ме уплашихте с тези операции. На мен ми казаха, че се правят, ако възела е над 100мм. Имате ли информация за това дали е опасно нормалното раждане при тези чудеса вътре в мен?
 :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #13 -: Юни 02, 2004, 09:51:00 am »
Аз знам,че миомата може да попречи за имплантирането на оплодената яйцеклетка /първата седмица/, ако е на определено място. Така, че за теб вече тази опастност  е отминала. Успех и не се притеснявай.
*

    Дани

природата и по-силна от всичко
« Отговор #14 -: Август 01, 2004, 19:05:05 pm »
Здравейте!И аз като повечето чух диагнозата "миома " преди 1 година и то ми дойде като гръм от ясно небе ,защото я откриха при профилактичен преглед без да имам каквито и да е оплаквания.Ужасът ми беше огромен, както и миомата около 5 см.на всичко от горе съм и лекар по професия и ми беше ясно всичко от А до Я..Никой не каза категорично дали е нужна операция или не , дали ще попречи на евентуална бременост или не дали ще мога да забременея и износя плода..и едното и другото и третото казаха ще е рисковано и трудно..Какаво ми остана?? ..реших да се лекувам при д-р Емилова, защото междувременно исках и да забременея а и официалната медицина не ми каза крайното си решение..Реших че ако не помогне поне няма да попречи.След 30 дневно лечение миомата беше станала 3,5 см...нечуван успех..направих още 3 гладувания у дома но без промяна в големината на миомата.Накрая с моя доверен гинеколог решихме да се оперирам защото миомата е на неблагоприятно място -до десния рог на матката и може би притиска устието на едната ми маточна тръба, което пък намалява вероятността за стигане на оплоденото яйце в кухината на матката и от там се увеличава риска за извънматочна бременност.Изобщо идилия...Всяка вечер като си легна и я опипвах миомата през коремната си стена...вечно страдах , правих опити да забременея но..нищо...и когато взех решение да се оперирам ...някак се успокоих и зачаках да дойде септември...И един ден се замислям че май трябваше да ми дойде...връщам се назад и установявам че ми е закъснял мензисътс 5 дни..теста положителен...Ехото-плоден сак в матката...Сега чакам...едва началото на 3 м съм...дано изкарам до края.Всичко е индивидуално..миомата е доброкачествен тумор на матката от мускулни влакна.Причина за това са естрогените и високите им нива в огранизма.Има проучвания, че увеличения прием на животинска храна завишава риска от образуване на миома.Опасно е когато миомата расте под лигавицата на матката т. е субмукозно и се вдава в маточната кухина, тогава има и най много симтоми.Останалите които растата субсерозно са" по -благоприятни".Няма медикаментозно лечение..има само оперативно .Няма да се впускам в подробности ..за това казвам че всичко е природа, а тя си знае работата...познавам жени износили и родили не едно, а няколко здрави бебета с миоматозни матки и то на преклонна възраст,така че горе главите ..не сме толкова зле...има много по-страшни неща. :D
*

    Valeria

Do Dani
« Отговор #15 -: Август 02, 2004, 11:46:28 am »
Права си, че това не е най-страшното! :D Аз писах малко по-нагоре по моя случай и тъй като прочетох, че си лекар и предполагам колегите ти обясняват по-подробно какви са възможните усложнения при бременност и раждане, а и все пак имаш необходимата подготовка :D , можеш ли да ми кажеш доколко е опасно нормалното раждане за миомите? Моите са субсерозно :D , едната е доста големичка :(
MIOMA
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2004, 16:38:49 pm »
zdravei GABI,

zavisi kolko e goliama miomata...ako e malka, i lekariat rehsi che mojesh da iznosish bebe i da rodish, se maha sled rajdaneto......ne e nujno da mahat cialata matka, ne se trevoji. predi vsichko idi na dobar lekar, ako niamash takav, pishi mi.

vania
Re: природата и по-силна от всичко
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2004, 16:49:14 pm »
DANI ZDRAVEI,

az sam vania, na 26 g. sam. pismoto ti me uspokoi mnogo, blagodaria ti.

az imam malka miomka :-), 2,5 na 2,0 sm. no chaka sled menzis da mi iz izmeriat otnovo, zashtoto moje bi sega se e uveliechila, zaradi uvelichavaneto na matochnata stena (pred menzis sam)  - taka mi kaza lekarkata mi......ta shte znam do 10 dni kak e polojenieto s men.....no malko se uplashih kato razbrah sled 1-a pregled.....doktorkata mi kaza, che ako e tolkova goliama normalno....triabva da rajdam do godina, toest skoro, zashtoto s vremeto narastvala....i bi mogla da poprechi...

dano e malka i da pochaka, zashtoto ne iskam da barzam da rajdam, iskam da rodia zaradi samoto dete, ne zaradi miomata...

uspeh na vsichki momicheta.

vania
*

    Anonymous

MIOMA
« Отговор #18 -: Ноември 10, 2004, 14:21:55 pm »
Здравейте момичета,
разбирам Ви напълно, защото съм горе долу на вашите години- аз съм на 27, и съм преживяла това състояние. Бях на 26, когато при един спонтанен кръвоизлев ми откриха миома- 11 см. Всичко стана много бързо във времето, преди това нямах оплаквания с изключение на два месеца нередовен цикъл. Имах късмет, като се връщам назад. Откриха я веднага, на следващия месец ме оперираха в Майчин дом, от тогава вече мина 1 година и 1 месец. Сега мисля за дете.
Операцията беше успешна, запазиха матката. възстанових се сравнително бързо, но един съвет от мен консултирайте се с няколко лекари специалисти и бъдете мобилизирани и вярвайте в себе си. Ако искате нещо конкретно да ви кажа относно проблема, това което съм преживяла от моята страна  може да ми пишете.
Успех, и най-важното е здравето
*

    Anonymous

MIOMA
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2004, 14:53:43 pm »
zdravei "gost",

blagodaria ti za pismoto. az oshte ne znam koga triabva da se operira (kolko goliam triabva da e tumora), no se strahuvam ot operatsiite...sahto ne sam rajdala, kakto veche pisah... znam che predi 6 mesetsa nishto niamashe v men, a sega si misliat che imam mioma kolkoto chereshka...za 6 mesetsa moje li da porasne 2,5 sm??? i kak ne ia vidiaha predi tova??
kakto i da e, shte vidia sled cikala mi kakvi sa i razmerite realno i togava shte mislia.

blagodaria na vsichki za spodelenoto mnenie i uspeh!

vania
MIOMA
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2004, 10:01:30 am »
Az sashto predi operaziata ne bjh rajdala, taka 4e napqlno te razbiram kakvo izjivjvash v momenta. Mobilizirai se i vjrvai 4e vsi4ko shte mine uspeshno. Tova si e izpitanie, no s tvoj pomosht i tazi na okolnite do teb e preodolimo. Az togava usetih kolko silno iskam da imam deza, i znam 4e tova e edinstvenoto neshto koeto ima smisal v jivota na edna jena. Badi smela i nameri sili da fo preodoleesh.
*

    Anonymous

MIOMA
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2004, 12:31:14 pm »
blagodari ana Marria za pismoto. sledia redovno vsichki pisma.

vania
*

    али

MIOMA
« Отговор #22 -: Януари 06, 2005, 15:24:50 pm »
здравейте, всички!
не зная дали тази тема се следи още, но ще пробвам!
аз съм на 27 г. и имам миома диагностицирана преди година. Когато я откриха беше 3см и за два месеца нарастна до 5см. Тръгнах на иглотерапия и тя се застопори около 5 см. Пиех и хомеопатични. Моят гинеколог твърди, че най-добре е да забременея колкото се може по-скоро и след това да се мисли. Сега когато реших вече да започвам опити за бебе изведнъж се оказа, че миомата е нарастнала до 7см за месец и половина. Този ръст е прекалено рязък и за момента гинекологът каза да изчакам един цикъл и тогава да решим.

аз съм супер притеснена и ви моля за съвет - дали гладна диета или още две мнения или билки.... не зная
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
MIOMA
« Отговор #23 -: Януари 06, 2005, 16:32:49 pm »
Ето как аз виждам нещата.

Открили са ти миома с диаметър 3 см.
Загубила си цяла година без лечение, ходила си по шарлатани.
В резултат на което миомата е нараснала на 7 см в диаметър.
И въпреки това не ти идва акъла в главата и обсъждаш гладни диети.
При това не си малка, на 27 години си.

Момиче, искаш да си изгубиш матката ли? Отивай да се оперираш, докато още е възможно да махнат само миомата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

MIOMA
« Отговор #24 -: Януари 07, 2005, 09:40:19 am »
Izborat e tvoi i napravi tova koeto 4uvstvash 4e e nai dobre= i ne otlagai vav vremeto reshenieto si!!!
*

    Anonymous

Re: здравей мима
« Отговор #25 -: Януари 12, 2005, 14:48:54 pm »
Цитат на: cygnus
намери добър лекарски екип и те ще трябва да решат проблема като запазят репродуктивните ти способности!
Попитай в клуб "Проблемно забременяване" http://clubs.dir.bg/?postlist.php?Cat=159&Board=probzab
Наскоро момиче беше писало за операция от миома - попитай там ще ти препоръчат някои специалисти.
Пожелавам ти успех :)  Ще видиш, че всичко ще е наред!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #26 -: Януари 14, 2005, 10:18:07 am »
Момичета, аз съм Мимата. Пуснах тая тема преди около година.

Вече съм оперирана, възстановена и със зелена светлина за правене на бебета.

Али, не се баламосвай със алтернативни лечения, за да не стане късно. При мен, заради късно диагностициране и прекалено нарастнали миоми, едва ми спасиха матката.

Ей, слушай Мели!
*

    tracy

MIOMA
« Отговор #27 -: Януари 27, 2005, 10:36:37 am »
много моля за съвет за лекари, които правят миомектомия
трябва спешно да се оперирам
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #28 -: Януари 27, 2005, 12:30:29 pm »
За кой град става въпрос?
*

    tracy

MIOMA
« Отговор #29 -: Януари 27, 2005, 12:46:49 pm »
за София - пропуснах да спомена
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #30 -: Януари 27, 2005, 13:05:27 pm »
http://forum.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=8520
Тук има и гинеколози, които работят в поликлиники, но има и опериращи.
*

    do mimata

MIOMA
« Отговор #31 -: Януари 27, 2005, 14:18:43 pm »
zdravei mims
molq te kaji pri kogo se operira i kak prote4e operaciqta
az sam ali no ne6to ne moga da polzvam sa6tiq nick
*

    tracy

MIOMA
« Отговор #32 -: Януари 27, 2005, 14:26:55 pm »
благодаря ти Лали,

пуснах въпросче и в онзи форум

поздрави
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
MIOMA
« Отговор #33 -: Януари 27, 2005, 14:45:49 pm »
Цитат на: tracy
много моля за съвет за лекари, които правят миомектомия
трябва спешно да се оперирам


Здравей!Преди малко писах отговор на такъв въпрос в клуба(dir.bg),ako ти си същото мониче го виж-за д-р Попова става въпрос,ако си друга ще ти разкажа тук.
<br />
*

    tracy

MIOMA
« Отговор #34 -: Януари 28, 2005, 14:27:56 pm »
az sam da. thanx. stiskai mi palci
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
MIOMA
« Отговор #35 -: Януари 28, 2005, 14:38:00 pm »
Желая ти много,много късмет и стискам палци.УСПЕХ!!! :crossfingers:  :balk_103:
<br />
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
МИОМЕКТОМИЯ
« Отговор #36 -: Януари 30, 2005, 18:32:58 pm »
За такава операция аз съм твърдо за Д-р Славчев - Майчин дом - София.

Телефон, на който може да разберете кога преглежда и да си запишете час: 02/917 2 223

Моля модераторките да сложат линк към темата в Зачатие, защото аз не знам как.

Мели, в моя случай е нужен перхидрол в индустриални количества.  :)
*
Re: МИОМЕКТОМИЯ
« Отговор #37 -: Януари 30, 2005, 18:45:17 pm »
Цитат на: mimss
За такава операция аз съм твърдо за Д-р Славчев - Майчин дом - София.
Телефон, на който може да разберете кога преглежда и да си запишете час: 02/917 2 223
Моля модераторките да сложат линк към темата в Зачатие, защото аз не знам как.
Мели, в моя случай е нужен перхидрол в индустриални количества.  :)

Линк към статията на Mimms:
Миомектомия - разказано от mimss

Mimms, нали т'ва трябваше да направя? :balk_113:
Tracy, успех !  :balk_103:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #38 -: Януари 30, 2005, 18:49:55 pm »
Точно това! Благодаря, Дони :)

Успех и кураж на Трейси! Пиши как вървят нещата, ок?
*

    Anonymous

MIOMA
« Отговор #39 -: Март 17, 2005, 22:10:22 pm »
Имам гроздовидни миомни възли, от които най-големият е 3 см и като че ли са три на брой. Лекар ми каза , че не може да ме оперира, защото били много и трябвало да отстрани цялата матка, а аз още нямам дете - какво да правя? Наистина ли може да забременея и тези възли и дали по време на бременност те няма да пораснат много и да навредят на бебето? Ще бъда благодарна на всички, които ми отговорят!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
MIOMA
« Отговор #40 -: Март 17, 2005, 22:15:22 pm »
Цитат на: Anonymous
Имам гроздовидни миомни възли, от които най-големият е 3 см и като че ли са три на брой. Лекар ми каза , че не може да ме оперира, защото били много и трябвало да отстрани цялата матка, а аз още нямам дете - какво да правя? Наистина ли може да забременея и тези възли и дали по време на бременност те няма да пораснат много и да навредят на бебето? Ще бъда благодарна на всички, които ми отговорят!!!


единственият съвет, който мога аз да ти дам е да потърсиш и второ мнение на друг лекар - при това специалист. ако един счита, че не може да те оперира, друг може да не счита така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    geri000-77

za miomata
« Отговор #41 -: Септември 12, 2005, 14:50:02 pm »
zdraveite vsicki,ami na men susto mi se sluchi minalat godina prez septemvri se naloji da posetia ginekolog sled  seriozni porblemi  s mesecnia mi cikul -strahotni kruvoizlivi-sled pregleda se okaza ce iama mioma  kolkoto trimesecna brmennost-lekrajt preceni purvo da  sledi tumora  no mi objsni vsicko po porblema 0-purvonachalno mi priloji hormonalno i bilkolecheni pri posledvatsite dve konsultacii miomata ne rasteshe no kpohgato otidoh sled okolo 6 mececa se okaza  ce e naransala  do pochti 5 mececna bremennost-mejduvremmenno poluchih jeljazodeficitmna anemia vsledstvie na masiranite kruvoislivi koito zap ochnaha da sa s produljitelnost pochti edin mecec -sled porednaat konsultacua lekarjat preceni  ce tribna da se otstrani hirurgicheski i za ngg okratko vreme se organizirah i podlojih na operacia --taka ce moga da vi uverja ce njama ni6to strahsno-blgodarna sum i na ekipa i na castnaat klinika v ruse v kojato se oprirah i za vsicki griji koito polojiha po vreme na sledoperativnia period-sega se cuvtsvam mngog dobre i gi njama pritesnenjata mi ot kruvoizlivi i ejednevno nerazpolojenie-pojelavam uspeh  na vsicki i gore glavite
*

    Anonymous

zdravej
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2005, 14:37:46 pm »
Imam vazel 10 sm-4 mes. bremennost.Ve4e zagubih 1 bebe i toj ottogava za 4 meseca raste strahotno-ot 7 sm do 10 sega.Iskat da mi pravjat operacija,no mi davat malka garancija da zapazjat matkata.A az iskam pak da imam bebe!Koj te operira i kade?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: zdravej
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2005, 14:47:14 pm »
Цитат на: Anonymous
Imam vazel 10 sm-4 mes. bremennost.Ve4e zagubih 1 bebe i toj ottogava za 4 meseca raste strahotno-ot 7 sm do 10 sega.Iskat da mi pravjat operacija,no mi davat malka garancija da zapazjat matkata.A az iskam pak da imam bebe!Koj te operira i kade?


отиди при доц. Мария Попова в 5-та градска болница София
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #44 -: Ноември 30, 2005, 12:49:47 pm »
Аз съм твърдо за д-р Славчев - Майчин дом - София.

Причините да не препоръчвам д-р Попова /въпреки уважението ми кам нея/ мога да споделя в лична бележка, ако някой се интересува.
*
MIOMA
« Отговор #45 -: Ноември 30, 2005, 16:45:52 pm »
Малко ще се повторя с това, което написах в седмичната тема, но искам да попитам нещо. Малко предистория: днес бях на лекар, за да ми пуснат хормони по касата и лекарката реши да ме погледне и на УЗИ. Видя нещо притеснително в матката - каза, че може би е малък миомен възел и ме пита кога последно са ме гледали на УЗИ /последно беше някъде около средата на юни и тогава нямаше нищо/. Не ми каза размерите. После каза, че може да е започвала лигавицата да се лющи по-рано и можело да ми дойде по-рано /аз чакам М. неделя или понеделник/. Та въпросът ми е: когато има миомен възел не се ли вижда достатъчно ясно? Много съм стресната, надявах се, че сега като направя снимката и хормоните и вече приключвам с изследванията, а то... какво излезе.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #46 -: Ноември 30, 2005, 16:48:06 pm »
Отиди на друг лекар за консултация.
На мен веднъж една гинеколожка ми видя "две бременности, едната от които загиваща" :evil:  :evil:  :evil: , което се оказа абсолютна фантация.
*
MIOMA
« Отговор #47 -: Ноември 30, 2005, 16:51:14 pm »
Благодаря, Лали. Така ще направя, но тук няма по-добър лекар от нея. Надявам се като отида за снимката в Пловдив, там да могат да ми кажат как стоят нещата.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #48 -: Ноември 30, 2005, 16:53:17 pm »
Не е задължително да е по-добър лекаря. И не казвам, че твойта е лоша. Просто може да е видяла нещо, което всъщност не съществува.
*
MIOMA
« Отговор #49 -: Ноември 30, 2005, 17:00:20 pm »
Ами аз на това се надявам, и то много  :D Пък и този път за разлика от всеки друг, ме гледа през корема, а не вагинално и затова много се надявам да е сбъркала. Ама така или иначе ще чакам снимката, само дето ще ми се види много дълго времето...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
MIOMA
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2005, 17:42:55 pm »
Аз на твое място не бих се измъчвала с нещо, което бих могла по-бързо да разреша. :lol:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2005, 18:20:36 pm »
Тифани,

и аз бих те посъветвала да отидеш на друг лекар, вместо да се стресираш излишно. Ако е миома, би трябвало да се вижда ясно с УЗ, защото представлява стегната, плътна топка от мускулни влакна, най-често с обла форма.

Ако пък се окаже миома - много важно. Все повече се убеждавам, че това е един от сравнително лесно и бързо решимите проблеми.

Успех!  :)
*
MIOMA
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2005, 20:57:42 pm »
Tifani,
иди, ако желаеш разбира се, на преглед в началото на следващия цикъл. Тогава се вижда най-ясно. Впоследствие под влияние на хормоните лигавицата се удебелява и се вижда по-трудно.


*
MIOMA
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2005, 21:34:19 pm »
Веднага бих потърсила второ мнение, но при нас само при тази лекарка има хубав ехограф...останалите са под всякаква критига / за толкова години съм ги пробвала почти всичките/. Все пак в събота така или иначе ще ходя пак при нея и тогава ще я помоля да ме погледне с вагиналния накрайник /смятам, че така ще се вижда по-добре/. А колкото до началото на следващия цикъл - да, тогава ще ходя в Пловдив за ХСГ и ще се разбере наистина какво става.
Благодаря ви, момичета, че толкова бързо се отзовахте на писмото ми.  :bighug: Днес, когато се върнах от посещението си при лекарката бях много стресната, но сега, благодарение на вас, започна да ми минава. И тая надежда, че се е заблудила, все пак после го оприличи на "лющеща се лигавица", така че мисля че има вероятност да е грешка. Още веднъж - благодаря!
MIOMA
« Отговор #54 -: Декември 01, 2005, 11:42:11 am »
Тифани, аз не бих разчитала на диагноза с коремен ехограф. Подкрепям, че е по-добре да се погледнат в началото на цикъла. Миомите, според размера, не винаги се виждат толкова добре. Мои две приятелки им откриха миоми, когато вече бяха бременни и ходеха на прегледи, а преди забременяването не се виждаха миоми, предполагам, защото са доста малки.
Като ходиш в Пловдив за снимката, не може ли някой лекар там да те погледне и на УЗ.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    aii

Помощ
« Отговор #55 -: Декември 02, 2005, 19:36:31 pm »
Моля те,кажи ми кой те оперира в Майчин дом и как си сега?На мен също ми откриха възел,който обаче започна да расте след като забременях и загубих детето.Сега ме карат да се оперирам,защото възела е бил вече 10 см.,но не ми дават гаранция за матката да я запазят.Много се страхувам от тази операция,а и освен,че го опипвам вече този гаден възел нямам други оплаквания.Който може да ми помогне с лекари или друго да пише.Аз сам ножа тук,но много се радвам,че мога да поговоря с момичета с моя проблем.
*

    aii

za mimss
« Отговор #56 -: Декември 04, 2005, 22:08:31 pm »
Mimss,molja te da mi pi6e6.4etoh ti postinga za operacijata i iskam da poddargame vrazka ako moge.Pi6i mi,moljate na abi7vvv@yahoo.com
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #57 -: Декември 07, 2005, 18:29:39 pm »
Ай,

обадих се на мейла ти.
Re: Помощ
« Отговор #58 -: Декември 08, 2005, 13:21:24 pm »
Цитат на: aii
Моля те,кажи ми кой те оперира в Майчин дом и как си сега?

Здравей, ако въпросът ти е към мен, оперира ме доцент Доганов. Чувствам се идеално, а последваща лапароскопия установи, че няма нито едно страстване.
Те са длъжни да те предупредят, че има риск за матката, на всички го казват, но проучи при теб дали го казват само като потенциална опасност, или наистина мислят, че ще е сложно. Затова лекари казват, че ако нараства миомата е добре да се оперира, за да не стане голяма и да е опасно за матката - мисля, че е добре да не отлагаш повече. Знам, че има метод първо 6 месеца хормонални препарати, които спират цикъла, за което време миомата да се свие и махането й да е по-лесно, в БГ този метод го препоръчва д-р Тодоров, но не знам дали е по-добрия вариант.
Аз моята миома я разкарах, въпреки че не нарастваше - за какво ми е.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
MIOMA
« Отговор #59 -: Декември 08, 2005, 17:52:09 pm »
Ай, в случай, че въпросът ти е към мен, оперира ме Славчев.

Възстанових се много бързо и вече повече от година всичко е наред.

Освен едно де, ама се надявам и него да го наредим скоро.  :D
*

    aii

Za mimss
« Отговор #60 -: Декември 09, 2005, 10:23:41 am »
Blagodarja na vsi4ki za sadejstvieto!Mimss njamam ni6to na e-mail.Pi6a go otnovo abi7vvv@yahoo.com.Men mi prepora4vat prof.Karagjozov,dage me svarzaha s nego.V4era trjabva6e da patuvam(ot Pleven sam),no sam bolna ot njakakva kofti infekcija i zatova go otlogihme za dr.sedmica.Ne znam ni6to za tozi prof.Njakoj ako imam mnenie,molja pi6ete mi.Blagodarja!

Пиши на кирилица!
*

    Iva

гинеколозите
« Отговор #61 -: Декември 09, 2005, 13:41:33 pm »
Ваня, не се чуди за твоите 2 см. На 29 г. съм. Редовно ходя на гинеколог, тъй като от 8ми клас имам проблеми - кръвоизливи, прекалено обилна менструация и т.н. Ходила съм много пъти при различни гинеколози дълги години и ... нищо. Миналата година октомври започнах различни прегледи в районната поликлиника, поради поддържане на постоянна температура, субфебрилна. Гинеколожката установи само рана на шийката на матката, която изгорихме. В последствие при молба от нейна колежка да ме прегледа най-обстойно, тя видя 'нещо' около яйчниците, матката и т.н. Пет пъти ходих на преглед след това (с пълен пикочен мехур), докато ми каже, че прилича на миома. Тъй като не съм от София, потърсих помощ от двама добри специалисти от Русе, които не видяха нищо. Третият, д-р Зарзаланов, веднага определи размера - 5см едната + още една около 4 см. Едва ли са ми порастнали за седмица, но никой до този момент не беше видял нищо. Сега ходя при д-р Стаменов в София и планирам операция, тъй като в моя случай ми пречат на забременяване. Така, че просто ходи на прегледи да ти следят растежа, не се ядосвай и горе главата. Може да си я носиш все така малка до пенсиониране, нищо не се знае...
*

    Иванка

Re: MIOMA
« Отговор #62 -: Януари 05, 2009, 14:34:12 pm »
Може ли да ми споделите защо не препоръчвате доцент Мария Попова тъй като се интересувам от тази доцентка
Re: MIOMA
« Отговор #63 -: Януари 18, 2009, 16:16:24 pm »
Здравейте на всички.изчетох всички мнения и преживявания.преди 4г.ми откриха миома,след много консултации с различни лекари,а накрая професори се оказа че имам 7 различни диагнози.всички ме лекуваха за различни неща,а накрая се оказа че миомата е пораснала за шест месеца с 4см.и имам още множество възли.оперираха ме в София,аз съм от Варна,за мое най-голямо съжаление не можаха да ми спасят матката.все още не мога да го преживея,защото искам дете.ако някой знае някакви начини -моля пишете ми.
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #64 -: Януари 19, 2009, 11:26:40 am »
silvichca   това което ти се е случило е най-големия кошмар за една жена, която иска да има дете. Не съм специалист, но мисля че без матка неможеш да забременееш. Все пак бебето расте там. В случеи като твоя мисля че възможният начин е чрез майка (съжалявам но не помня точното наименование на тези жени) която да износи плода ти. Може би някое от момичетата тук ще ти кажат как точно става.
Точно заради това което се е случило при теб, по препоръка на доктора ми, аз се въздържам от операция. Миомата ми е с доста голям размер - 10см, но сега единствено правя опити за забременяване и живот и здраве, при раждането ще отстранят миомата. Тогава дори да се случи фаталното ще бъда спокойна че вече съм дарила едно малко същество с живот.
Съжалявам че при теб се е получило така. Но все пак начин има ... ще потърся къде точно четох за това и ще ти пусна линк за да се запознаеш.
 
*
Re: MIOMA
« Отговор #65 -: Януари 20, 2009, 17:42:47 pm »
Спорно е,че при раждането ще могат да отстранят миомата.Точно тогава не се оперират поради кръвоснабденоста на миомата и матката и при секцио надали ще се премахне и миомата.
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #66 -: Януари 21, 2009, 08:49:01 am »
asi73 сега вече ужасно много се притесних.... :( Мисля от известно време да отида при друг лекар и да получа и второ мнение... но ме спира това че само още повече ще се объркам, ако мнението е различно. Незнам какво да правя.  :( :( :(

Силвичка, ето тук намерих линк за това което говорих в горния пост. виж тук
*
Re: MIOMA
« Отговор #67 -: Януари 21, 2009, 16:30:23 pm »
Не го написах за да те притесня,просто и аз имам миомни възли от който единия нарастна от иксито,но износих бременост с близнаци.Не става да се маха по време на сикцио от опасност от много кръвозагуба така поне ми казаха на мен и не го махнаха.Казаха ми да минат пет,шест месеца да го следя дали расте или намалява и тогава да решим дали да го махаме.
Re: MIOMA
« Отговор #68 -: Януари 21, 2009, 22:58:49 pm »
Благодаря Ви за съветите но аз лично не съм чувала има ли в България такива жени които да се съгласят да износят чуждо дете.Много съм чела за това но не знам за такива случаи при нас.това е много трудно решение.Толкова ми се иска да имам дете че наскоро срещнах някаде че скоро може да има и присаждане на матка
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #69 -: Януари 22, 2009, 09:33:38 am »
Силвичка, незнам дали разгледа мненията от линка който постнах.... Там имаше една потребителка която познава адвокат занимаващ се с такова нещо... ако не се лъжа.
Но не се отчайвай. Мисля че не е нужно да чакаш момента в който ще може да се присади матка.... Аз лично съм мислила затова ако се случи че ми отстранят матката какво да правя. Говорих с майка ми и сестра ми - те ще ми помогнат и ще износят моето бебе. Предполагам че и твоята майка не би отказала. Ако е здрава вероятно ще може да ти помогне. Незнам как стоят нещата законово но и това може да се проучи. Стискам палци скоро да намериш своя начин да станеш майка.  :bighug: :goodluck:
*

    Nina_petrakova

Re: MIOMA
« Отговор #70 -: Януари 22, 2009, 10:08:15 am »
Здравей Маргаритка,
Аз също съм с миома  10см. Какъв ужас само нали...и аз правя опити да забременея вече една година, но уви. Миомата ми е на предната стена на матката и я притиска и самата матка се е свила страшно много, защото миомата тежи и я натиска. Пратиха ме за инвитро. Обиколих половин България по лекари и т.н. най-накрая една доцентка от Варна ми каза, че моята матка в момента не може да износи плод препоръча проф.Горчев от гр.Плевен, клиника Св.Марина, който прави невероятни операции на миоми и запазва матките. Както се изрази моята лекарка - "щадящи" операции.Обаче има много голям наплив от пациенти при него. Аз от 4 месеца имам записан час чак за м.Февруари. Не знам какъв е този твоя лекар, който ти препоръчва да не се оперираш, но според мен това не е правилно. Все пак не искам да те плаша, не знам точно какъв е твоя случай. Но миличка, миомите ни са много големи за матката и дали матките ни ще успеят да задържат плода ако успеем да заченем с миоми?
Пожелавам ти много много здраве, късмет и успехи. Прегръщам те силно и знай, че и нашето чудо ще се случи рано или късно  :wink:
*
Re: MIOMA
« Отговор #71 -: Януари 23, 2009, 08:54:21 am »
Момичета , аз бях с миома 22см и две по малки по 3см и ми спасиха матката. Най важното е да попаднеш на Доктор. Аз съм писала и друг път във форума по тази тема. Мен ме оперира д-р Славчев , при него за преглед се чакаше около 1месец.
*

    gerita

Re: MIOMA
« Отговор #72 -: Януари 23, 2009, 21:37:20 pm »
zdraveite momi4ta az sam ot 1 odina s 3 leimiomi  i obikolih vsi4ki vazmojni specialisti v plovdiv vsi4ki s razli4ni mnenia za operaciata i taka sled mnogo bezsani no6ti v 4etene na med.literatyra i bezyspe6ni opiti za bebe re6ih da si napravia laparoskopia tova e bez kravna operacia i moia ginekolog dr.troin4ev mi dava golemi nadejdi.na 28.01.09 6te mi e laparoto ako se interesyvate 6te vi pi6a

От Мод: Пиши на кирилица или ползвай КРЕДОР
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 09:52:39 am от rally_pat »
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #73 -: Януари 24, 2009, 09:56:26 am »
Герита, непременно пиши - аз също съм от Пловдив така че ме интересува. И то много.
Бих искала да те помоля да ми пишеш на имейла за да те попитам и други неща.  tirra2@abv.bg

sne_do дали може да ми пратиш и ти на имейла координати на Д-р Славчев?

Нина Петракова
, ох, какво да ти кажа. И на мен ми се струва голяма миомата ми, но... Толкова ме е страх. Първо се притеснявам че опитите за забременяване хич нямат резултат, а после , живот и здраве да се случи, ще се притеснявам дали пък няма да стнае така че да притиска плода и да не мога да износя бебето... Но докторът ми каза че засега миомата ми все още не притиска матката...но това не означава че после няма да пречи.... ох и аз незнам вече. Надявам се все пак че всичко ще има благополучен край. Дано да ни се случват хубави неща занапред.
*

    sash

Re: MIOMA
« Отговор #74 -: Януари 26, 2009, 17:27:25 pm »
Здравейте момичета,
преди 4 месеца проф. Горчев от Плевен ми отстрани миомен възел в клиника "Света Марина", като ми запази матката. Операцията протече много леко, персонала е страшно внимателен, а професора е виртуоз. Нямам думи да изразя какво изпитвам към този човек. Не се притеснявайте, запазете си час при него, заслужава си чакането.
*

    Nina_petrakova

Re: MIOMA
« Отговор #75 -: Януари 27, 2009, 11:55:49 am »
Здрасти sash,
Би ли споделила какви бяха размерите на миомата и каква беше операцията - лапароскопия или не. А и за цените ако кажеш ще си златна :)
Re: MIOMA
« Отговор #76 -: Януари 27, 2009, 13:56:31 pm »
Здравей Нина, моята миома беше 5 см., но професора оперира успешно и много по-големи възли. Едно от момичетата беше с възел 30 см.При самия преглед той преценя дали е възможно лапаро и обяснява всичко много подробно.Моята операция беше коремна,заради разположението на възела, на третия ден ме изписаха, пътувах 250 км. и даже ходих на кафе. Струваше 1100 лв. с болничния престой.
Re: MIOMA
« Отговор #77 -: Януари 27, 2009, 15:22:55 pm »
Нина, аз съм Sash, вчера писах като гост.
*

    Nina_petrakova

Re: MIOMA
« Отговор #78 -: Януари 28, 2009, 10:14:07 am »
Здрасти Алекс,
Много ти благодаря за инфото, аз от Бургас ще пътувам за Плевен :) Имам още едно въпросче, което е и най-големият ми страх всъщност. Казва ли професора по време на прегледа дали може да запази матката или всичко зависи от операцията как ще се развият нещата. Прегледа ми е през средата на Февруари и колкото повече наближава, толкова повече ме хваща страх какво ще стане...
Re: MIOMA
« Отговор #79 -: Януари 28, 2009, 11:08:44 am »
Здравей Нина,точно това е най-хубавото при проф.Горчев, той няма никави съмнения относно възможностите си.Беше напълно категоричен, че ще запази матката и ще премахне само възела. Изобщо не ми намекна даже, че има вероятност нещата да се усложнят и да остана без матка. Страхотен е и като човек и като хирург. Преди да отида при него бях ходила на четирима лекари и всички ми бяха казали, че възела ми е на място, което не позволява премахването му.Когато той ми каза, че може да го изреже в първия момент не повярвах какво чувам. Но ти сама ще се увериш, отивай смело и му се довери, ще видиш, че всичко ще бъде наред.
Re: MIOMA
« Отговор #80 -: Януари 29, 2009, 13:05:52 pm »
Здрасти Алекс, аз съм Нина Петракова :)
Много ти благодаря за информацията, доста се поуспокоих, особено след всичките прегледи, които съм минала до сега. Какво ли не ми наговориха лекарите - почти всики казваха, че късмета ми бил такъв да остана без матка и без деца............. ама важното е надежда да има :)  :flower:
*
Re: MIOMA
« Отговор #81 -: Януари 30, 2009, 10:52:15 am »
 :oops:zdraveite az ca6to imah Ogromna mioma zaradi koqto ne moga da napravq in-vitro.Sled 3histeroskopii nai setne q otstraniha.Sega 4akam stimulatcii.


Тук пишем на кирилица!
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 11:00:26 am от Ledena_luna »
Re: MIOMA
« Отговор #82 -: Януари 30, 2009, 11:07:55 am »
Здравейте на всички,

Аз също имам миома( размер 2 на 3 см, от задната страна на матката, т.е. от към корема). Повечето специалисти, с които съм се консултирала ме посъветваха първо да забременея и след това да я премахна, защото в противен случай ще си създам повече неприятности.Но имаше и лекари, които са на мнения, че трябва първо да се оперира.

Моят въпрос е следния познавате ли много жени с миоми, които са забременяли и са износили нормално бебето и има ли много с фатални последствия?
Ако успя да си отговоря на този въпрос може би по-лесно ще взема решение.
*

    gerita

Re: MIOMA
« Отговор #83 -: Януари 30, 2009, 11:57:58 am »
здравей дори аз вече сам оперирана вчера ме изписаха махнаха само 2те миоми с лапаро скопия в торакс пловдив много сам доволна целия екип са страхотни усмихнати и положителни и ми дават големи шансове за забременяване по естесвен пат. моя савет е да не отлагаш ако нарастват ! колкото са по малки по лесно минава операциата моята беше 3 часа и сжалявам че чаках
Здравейте на всички,

Аз също имам миома( размер 2 на 3 см, от задната страна на матката, т.е. от към корема). Повечето специалисти, с които съм се консултирала ме посъветваха първо да забременея и след това да я премахна, защото в противен случай ще си създам повече неприятности.Но имаше и лекари, които са на мнения, че трябва първо да се оперира.

Моят въпрос е следния познавате ли много жени с миоми, които са забременяли и са износили нормално бебето и има ли много с фатални последствия?
Ако успя да си отговоря на този въпрос може би по-лесно ще взема решение.
*

    Маргаритка

Re: MIOMA
« Отговор #84 -: Февруари 01, 2009, 13:32:14 pm »
Герита, честито. Много се радвам за теб. :cheerleader: И ти благодаря - така надеждите ни тук на намаляват а точно обратното. Стискам палци  :crossfingers: за бързо възстановяване. И скоро да се похвалиш с две чертички на теста.  :bfp:
На всички останали - успешни операции и пишете как са минали.
Нина Петракова  :crossfingers: като се върнеш пиши.
*
Re: Миома
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2009, 19:29:42 pm »
Някой знае ли какво е калциране на миомите.
Re: Миома
« Отговор #86 -: Февруари 18, 2009, 13:29:11 pm »
Върнах се от прегледа при проф.Горчев, естествено насрочена ми е операция за м.Април. Не става лапароскопия, защото миомата си е големичка. Ще правим коремна миомектомия, и както както каза професора "ще пазим матката"... Още не ми е много притеснено за операцията, ама ...
Да попитам, някой знае ли колко е болничният престой в клиниката, че забравих да питам  :oops:
Re: Миома
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2009, 11:26:29 am »
Здравейте, болничния престой в "Света Марина" е 60.00 лв. на ден, като вечерта след операцията не се заплаща, т.е. ако стоиш 3 нощи плащаш 120.00 лв.
Re: Миома
« Отговор #88 -: Март 23, 2009, 03:13:06 am »
Момичета, ако някой се е оперирал при д-р Б. Славчев в МД, може ли да опише как премина операцията. Имам 5 см миома и час за Славчев на 06.04. Силно се надявам да ме оперира април. И аз имам едно детенце и тъкмо бях се решила на второ... Страхът ми е огромен, но ще се постарая да съм силна - и на мен ми казаха, че гаранция няма. Не съм от София и събирам инфо от форумите основно - оказа се, че са единствената ми възможност. До преди 1 месец нямах никакъв проблем, но последният ми цикъл беше доста обилен около 2 дни и после оше 10 дни кървях. Ако прецени, че съм за операция, дали ще се случи бързо или ще чакам дълго. Чакането ме убива...Може и на лични да ми пишете - и линка на Мимата не се отваря.
Благодаря предварително!
*
Re: Миома
« Отговор #89 -: Април 05, 2009, 00:42:20 am »
Здравей! В добри ръце си - не се притеснявай. Д-р Божидар Славчев е виртуоз. Аз съм оперирана в неговото отделение от миома (не от него) и повярвай ми - носеха се легенди за неговите възможности. Прави едни от най-сложните операции. Най-важното е, че имаш час за април - за часа се чака повече според мен. После той бързо ще придвижи операцията. Непременно му кажи за обилния цикъл.
Д-р Славчев ще прецени каква трябва да е операцията - коремна или лапароскопска. Миомата не е голяма.
Всичко ще бъде наред. Възстановяването е бързо!
Питай ако нещо те интересува!
Тук има теми за миома, в които съм писала и аз! Прочети ако искаш!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6430.msg368962#msg368962
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=145407.40
« Последна редакция: Април 05, 2009, 01:00:44 am от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Миома
« Отговор #90 -: Август 29, 2009, 21:25:55 pm »
            Здр., и от мен!За коремна оперция  и лапароскопия можете без притеснение да се доверите на проф.Горчев и доц. Томов от клиника "Св.Марина ",Плевен.Моята операция мина там,сега ми предстои и лапароскопия. :)
Re: за Мари, Габи, Пипи
« Отговор #91 -: Септември 10, 2009, 16:30:46 pm »
Здравейте :)

Доста време не бях надничала в тоя форум, благодаря, че се обадихте!
За времето от Февруари до сега доста неща научих по въпроса. Моята гад е около 7 см. в диаметър и не е сама. Състоянието ми е "myoma uteri" или "миоматозна матка". Предстои ми операция в Майчин дом при д-р Славчев в началото на Юни. Тоя месец нямаше възможност. Малко ме е страх, защото никой не ми дава гаранции, че ще запази матката. Освен това ще ми е пета пълна упойка, а аз по традиция трудно се възстановявам именно от упойките. Вече го преглътнах и гледам напред :) Какво друго? Стискайте палци и ..... среща в градинките с количките след около година - година и нещо! ОК?
Здравей,моля те кажи как мина операцията,как си,всичко наред ли е при теб.на мен също ми откриха някакво образувание,но лекарите не са единодушни за вида му.
Re: Миома
« Отговор #92 -: Февруари 06, 2010, 15:59:29 pm »
Върнах се от прегледа при проф.Горчев, естествено насрочена ми е операция за м.Април. Не става лапароскопия, защото миомата си е големичка. Ще правим коремна миомектомия, и както както каза професора "ще пазим матката"... Още не ми е много притеснено за операцията, ама ...
Да попитам, някой знае ли колко е болничният престой в клиниката, че забравих да питам  :oops:
Здравей,ysmivka да те попитам за премахване на матката говорихте ли с професора и случайно да знаеш някаква ориентировъчна цена за операцията,че и на мен ми предстои нещо такова.
*
Re: Миома
« Отговор #93 -: Март 10, 2010, 11:49:53 am »
Да повдигна темата.Реших се на опрерация този месец ще е при д-р Славчев.Напишете нещо повече,страшно ли е,че ме е хванало шубето и не мога да спя даже.
*
Re: Миома
« Отговор #94 -: Март 10, 2010, 14:45:18 pm »
Аси здравей,
успокой се мила , намя нищо страшно.Аз съм писала по-рано във форума.Мен д-р Славчев ме оперира преди 4години , миомата ми беше 22см + две по малки от по 3см.
Операцията мина леко , още на другия ден ме бяха вдигнали. Но и аз като тебе много ме беше страх и д-р Славчев като ме видя такава накара в деня на операцията да ми направят една инжекция диазепам мисла че беше. Накрая всичко беше о'кей , дори ми е направил и пластика на матката.
Хайде стискам палци и горе главата. Сега след токова години , след два опита ИКСИ и два размразени трансфера  се чудя от какво толкова ме е била страха , ама ....
*
Re: Миома
« Отговор #95 -: Март 10, 2010, 16:04:31 pm »
Аси, стискам ти палци! Пиши после как е минала операцията. Успех  :wink:


*
Re: Миома
« Отговор #96 -: Март 11, 2010, 11:03:33 am »
Дано и на мен ми дадът нещо,че и без това няма и да мигна там като ме приемат един ден по рано и като знаем какво прадстои.
Re: Миома
« Отговор #97 -: Март 24, 2010, 16:40:09 pm »
моята миома я откриха при първата ми бременност.
от тогава минаха 6 години, нямам по-обилен цикъл или нещо по-особено.
около 3 см е, расте, но с малко, като цяло я наблюдавам, но за сега не са ми казали, че е нужно да предприемам нещо.
Re: Миома
« Отговор #98 -: Март 27, 2010, 13:24:30 pm »
Здаревйте момичета. Вчера бях на първичен преглед за установяване на бременност - такава има, плоден сак в матката, както си му е редът, но и цитирам:интрамурален хиперехогенен миомен възел в предна истм. част/така е написала лекарката/ - 2,71/1,96 см. Лекарката каза, че това няма да попречи на износването и раждането, но ще следим размерите, които можело да нарастват с бремеността, но после да се свият.Кажете ми нещо повече моля ви, има ли такъв случай с някоя от вас.Благодаря ви предварително!
Re: Миома
« Отговор #99 -: Март 28, 2010, 19:10:27 pm »
Здравейте,тази седмица бях на преглед при д-р Славчев в частния му кабинет в София.Имам миома вече с размери 10/11 см.,от 11 години я нося и все ме е страх да я оперирам,следя я два пъти годишно.До сега лекарите бяха на мнение да не я оперирам,тъй като не ми създава особени проблеми.Само дето имам по-силни кръвоизливи през първите два дена от цикъла и хемоглобина ми пада под нормата.Д-р Славчев е на мнение да не чакам още дълго , а до месец - два да се оперирам при него ако реша в Майчин дом.Много съм притеснена, до сега не се подлагах на операция, защото ме е страх да не загубя матката си, д-р Славчев смята че практически е възможно да я запази,но аз все не вярвам.На 33 години съм, имам едно дете и много искам второ, но ако остана без матка - това ще е невъзможно.Може ли някой да ми каже нещо повече за Славчев, как протича опрацията в Майчин дом, колко дена се лежи.Моля ви ако някой се е оперирал там да ми дадете повече инфо!
*
Re: Миома
« Отговор #100 -: Март 29, 2010, 15:19:32 pm »
Днес ме изписаха.Махнали са три миоми и апандисит.Имам си матка и всичко друго.
*
Re: Миома
« Отговор #101 -: Март 29, 2010, 16:13:27 pm »
E Asi видя ли че няма нищо страшно.И на мен ми махнаха апендисита - явно това е екстра която върви към операцията. :lol:
*
Re: Миома
« Отговор #102 -: Март 29, 2010, 16:32:00 pm »
Страшно си беше,но сега психически съм по добре отпадна ми двегодишен проблем.Иначе в четвъртък ме оперираха,а днес изписаха.Ходя бавно и боли,но ще мине по важното е ,че го направих.
ralichka76,не отлагай още повече,че д-р Славчев е казал да не чакаш.Страхотен оператор е.
Не мисля,че с тази миома ще можеш да износиш второ дете.Риск има и при раждането и то не малък.
Операцията е гадна,боли и т.н. няма спор,а МД е една дупка която не е за хора то надали и животни могат да живеят там,но Тюфекчиева и Славчев са там,а това е достатъчно.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:37:41 pm от asi73 »
*
Re: Миома
« Отговор #103 -: Март 30, 2010, 18:16:08 pm »
Колко време са болките при операция от миоми.Нещо не ми минава.То вярно е 5 ден ама...
ralichka76,това,че и хемоглобина ти е нисък е доста лошо ако се решиш да се оперираш.Търсят се кръводарители и т.н. само проблеми.Не отлагай повече няма смисъл да го мислиш постоянно.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 19:03:02 pm от asi73 »
*
Re: Миома
« Отговор #104 -: Април 02, 2010, 17:38:38 pm »
Вече съм добре почти не усещам болка ходя и на разходки,но кратки.Супер се чувствам като знам,че ги няма тези гадни неща. :D
*
Re: Миома
« Отговор #105 -: Април 22, 2010, 17:21:20 pm »
Айй, браво Аси, радвам се за теб! :) Знаят си работата хората в МД значи :) Дано вече спре да те боли окончателно!


*
Re: Миома
« Отговор #106 -: Юли 01, 2010, 15:45:11 pm »
Здравейте,

Преди да се оперирам изчетох всичко що го има в нета - за миомектомии, но истински и най-много ми помогнаха вашите споделени истории.

Та така, нека да кажа и аз.
След като миналата година отложих операция на миоми в Плевен при Професор Горчев, тази година на 18.06.2010 легнах на дръвника и се оставих в ръцете на д-р Славчев и екипа му.При преглед се виждаха три бройки най-голямата около 4см,Славчев предположи, че ще се намерят и още 2,3 най-много.След операцията равносметката е следната:
13 миомни възела са изкарани почистени и зашити.Един от всички е бил субмукозен , прорастнал в единия рог на матката.Почти няма място където да не е рязано,махнат ми е и апендисита .

Анестезиолога,груб натуралист ме информира, че матката е била "направо разпльокана" и си е била директно за изхвърляне "Славчев много си игра, мнооогоо" .Асистентката пък ме успокои, че всичко е почистено и зашито перфектно но наистина е рязано много.Доктора го видах в отделението на визитация , погледна ме, усмихна се,аз нищо не попитах и той нищо не коментира.

Всичко останало е така ,както го описват момичетата във форумите.Мизерията в Майчин Дом е голяма, там се лекуват пациентите но там работят и специалистите , дет се вика всички вкупом успяваме някяк да я преживеем в името на добрия изход.
Възстановявам се бързо, нямам болки, температура и др.Още на втория ден ходех изправена без проблем, на петия ден ме изписаха.

Това е в общи линии , малко неочаквано се появиха 13-те възела и за мен и за лекарите ама за два часа са ги елиминирали.След около два месеца трябва да се появя на преглед при доктора, надявам ,че всичко ще бъде о.к.

Желая успех на всички , които са се решили на операция!!!! В моя случай...., добре че я направих,миомите ми никога не са били обсъждани като причина за стерилитета, сега обаче все по-често се питам дали пък нямат пряко отношение, все пак това са 13 миоми, не знам ,като се срещна с доктора ще искам подробности,той не е от най- приказливите ама ще видим, пък и на д-р Владимиров трябва да обясня,след месец трябва да си взема епикризата , доколкото разбирам това са листчета със съдържание около един два реда.
*
Re: Миома
« Отговор #107 -: Юли 02, 2010, 11:05:31 am »
Исед, радвам се, че е минало успешно! Браво! Дано сега се сбъдне мечтата ти :)
Как протича операцията? Отдолу ли се прави? С пълна упойка ли е?


*
Re: Миома
« Отговор #108 -: Юли 02, 2010, 16:22:08 pm »
Операцията е коремна.И да с пълна упойка  се прави.
При мен се появи проблем седмици след операцията и е следствие от упойката,но не ми се говори за това.
*
Re: Миома
« Отговор #109 -: Юли 02, 2010, 17:19:45 pm »
Исед, радвам се, че е минало успешно! Браво! Дано сега се сбъдне мечтата ти :)
Как протича операцията? Отдолу ли се прави? С пълна упойка ли е?
Раши и аз се надявам  операцията да е успешна,за сега всичко е нормално, дано няма сраствания, възпаления и др.неща , които трудно се разбират и диагностицират.Операцията е коремна и се прави с пълна упойка ,както казва Asi73 .Всъщност не знам дали може да се счита за някакво усложниние но получих постоперативна анемия.Хемоглобина ми преди операцията си беше много добре 139 а сега е 106.Загубила съм доста кръвчица явно.
Операцията е коремна.И да с пълна упойка  се прави.
При мен се появи проблем седмици след операцията и е следствие от упойката,но не ми се говори за това.

Asi73 много съжалявам , че е възникнал проблем , надявам се, че всичко е отшумяло.
Ти обсъждала ли си с д-рСлавчев кога трябва да се направи контролен преглед и въобще правила ли си такъв?
Re: Миома
« Отговор #110 -: Юли 08, 2010, 12:04:43 pm »
Много неща изчетох...и ето сега реших и аз да споделя моята история...макар че до момента не е никак приятна,но искрено се надявам вече нещата да тръгнат в по-добра посока...а и се надявам да помогна на други да не изживеят това което аз преживях!
Преди 3 години ми откриха миома с размери около 2 см.,понеже нямам деца бях притеснена,но докторите от града в който живея бяха твърдо на мнение,че няма смисъл от операция,че има толкова жени родили с миома т.е. няма да ми прави проблеми....да ама не....след доста опити успях да забременея...но за съжаление така и не успях да износя бебенцето си....явно миома ми създаде проблеми,по време на бременността нарастна много,явно притискаше плода и така в края на 6 месец се оказа че бебенцето ми е починало...наложи се спешно секцио,защото разположението на миомата беше такова че нямаше как да се придизвика нормално раждане.Няма да ви описвам как се чувствах тогава при положение че бях лежала в болница около 40 дена за задържане...
След това пак имаше различни мнения дали да се оперирам или не,за да се премахне миомата...в крайна сметка попаднах на доц.Тюфекчиева и се реших на операция...и така преди няколко дена се оперирах.В крайна сметка се оказали 2 миоми и то не малки,но за щастие доц.Тюфекчиева ми запази матката,което в случая беше най-важното за мен.За мен тя е невероятен професионалист и смятам че всеки с такъв проблем може напълно да й се довери.
Сега само се моля всичко да е наред от изледванията,да мога да се възстановя и един ден да се радвам и аз на свое бебче:)
Споделих своята история,за да дам съвет на всички...да не вярват на кой да е лекар,да търсят по компетентно мнение...защото ето до къде стигнах аз от съветите на лекарите,от моя град...И най-важното според мен,ако се знае за нещо такова нека се действа навреме...то вярно случаи всякакви,но повярвайте ми намъчих се много и сега съжалявам че не предприех мерки още преди 3 години...
Re: Миома
« Отговор #111 -: Юли 08, 2010, 12:52:13 pm »
Здравейте отново!
Ised според мен трябва да е готова епикризата ти,моята операция беше по-късно и вече имам епикриза!Ако искаш провери...незнам дали си от София,аз като не съм не ми дадоха информация по телефона,но казаха че може друг човек да я вземе.
Re: Миома
« Отговор #112 -: Септември 03, 2010, 14:27:31 pm »
Здравейте на всички :(.
Майка ми е на 43 години и има миома 5 на 5 см.
Докторката и препоръчва да и се сложи някаква спирала или операция.
Спиралата струва 300 лева - Мирена ли нещо такова име каза.
От скоро има болки в гърдите.Докторката каза,че е от миомата.
Тя ще отиде и на второ мнение в близките две седмици.
Страхува се,че ако я оперират няма да може да работи и няма как да се изхранваме,но пък аз си мисля,че е по-добре операцията.
Другото от което ме е страх е да не се получат разсейки.
Ще ми препоръчате ли добър лекар в пловдив и да ми дадете съвет какво да и кажа.
Много ме е страх.Тя попринцип хич не е силна жена и изтръпвам при най-малкото нещо.
Някой слагал ли е спирала?
Благодаря Ви предварително.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Миома
« Отговор #113 -: Септември 03, 2010, 15:59:33 pm »
Миомектомията (така се казва процедурата за отстраняване на миоми) принципно е рутинна и лека операция ако е лапароскопска. Коремната операция е манко по-трудна от към възстановяване, но пък е по-лесна за работа за оператора. В случая миомата не е огромна и операцията ще е органосъхраняваща. Бих ви препоръчла Д-р Горчев, гр. Плевен. За него се чака 3-6 месеца, но си струва, а и положението го позволва. Миомата е доброкачествен тумор и не може да става въпрос за разсейки, но изиства следене. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Миома
« Отговор #114 -: Януари 28, 2012, 20:15:52 pm »
Здравейте!!!Някои били ми казал колко струва премахването на миома(смисъл колко струва операцията)
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 20:51:58 pm от FallenAngel »
*
Re: Миома
« Отговор #115 -: Януари 29, 2012, 11:55:29 am »
Цената е различна в различните болници. Зависи и от това дали работят със здравна каса. Питай конкретно за болница, която те интересува, за да могат да се включат момичета с точни данни.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Миома
« Отговор #116 -: Юли 04, 2012, 17:16:51 pm »
Здравейте,

Да подбутна малко темата...
Предстои ми операция за премахване на миома при проф. Горчев на 17.07.2012г. и съм много притеснена. Миомата ми е почти 6см. На 32 години съм и не съм раждала.
Моля ако някой се е оперирал скоро при професора да сподели за самата операция и резултата...

Лек и усмихнат ден на всички..
Re: Миома
« Отговор #117 -: Юли 13, 2012, 13:39:48 pm »
Здравейте, доста четох за миомите и операциите от миома и в този форум и в други и искам да кажа на всичи които им предстои такава операция, че няма защо да се страхуват много е важно на кой доктор сте се доверили и е важно да му имате пълно доверие.Има страхотни доктори- оператори. Не знам защо никой не пише за доктор Еленчев страхотен професионалист!!!! Благодаря му от сърце. Ако на някой му предстои операция може да се посъветва и с др Еленчев гинеколог-онколог.
Re: Миома
« Отговор #118 -: Септември 15, 2012, 20:51:50 pm »
skirova,сигурна съм,че операцията ти е минала добре и сега се възстановяваш.

Проф.Горчев ме оперира.Бях с миома 18 см на 14 см,интрамурална по предна стена.Запази ми матката.Доволна съм от всичко в клиниката
Re: Миома
« Отговор #119 -: Септември 19, 2012, 00:59:32 am »
здравей елита,
операцията коремна или лапароскопска ти беше при Проф.Горчев?
Радвам се за теб, че е била успешна!
Успех ти желая
Re: Миома
« Отговор #120 -: Септември 21, 2012, 00:07:32 am »
здравей елита,
операцията коремна или лапароскопска ти беше при Проф.Горчев?
Радвам се за теб, че е била успешна!
Успех ти желая

При тези чудовищни размери на миомата нямаше как лапароскопски.Правиха ми коремна операция с пълна упойка.Ако случая позволява,работят лапароскопски.
*
Re: Миома
« Отговор #121 -: Септември 22, 2012, 13:11:33 pm »
И пак да напомня, че и при коремните операции използват лапароскопската техника, която коагулира добре - кръвозагубата е сведена до минимум, качеството на операцията е висока. :wink:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Миома
« Отговор #122 -: Януари 18, 2013, 16:59:28 pm »
Здравейте, имам едно питане към вас след моето лапароскопско отстраняване на миомен възел имах цикъл 1 път, като тогава ми дойде близо 1 седмица по-рано, но бях чула че след операция е нормално това, въпросът ми сега е за 2 цикъл, защото се оказва че той пък май ще закъснее и тотално се обърках, чудя се нормално ли е?Знам че при всеки е различно, но ще съм ви благодарна, ако споделите при вас как беше :)
*
Re: Миома
« Отговор #123 -: Януари 18, 2013, 22:23:29 pm »
При мен закъснение не е имало или ако е имало е било 2-3 дни( не си спомням много добре, че лапароскопиите бяха отдавна).
Изчакай още малко и ако няма цикъл, отиди на преглед.
Re: Миома
« Отговор #124 -: Януари 21, 2013, 09:29:39 am »
Здравейте, имам едно питане към вас след моето лапароскопско отстраняване на миомен възел имах цикъл 1 път, като тогава ми дойде близо 1 седмица по-рано, но бях чула че след операция е нормално това, въпросът ми сега е за 2 цикъл, защото се оказва че той пък май ще закъснее и тотално се обърках, чудя се нормално ли е?Знам че при всеки е различно, но ще съм ви благодарна, ако споделите при вас как беше :)

Изчакай да ти се уреголира цикъла.При мен също след операцията не беше като преди.Но с времето нещата влизат в норма.Разбира се трябва да споделиш това с лекаря си и той да те консултира

И пак да напомня, че и при коремните операции използват лапароскопската техника, която коагулира добре - кръвозагубата е сведена до минимум, качеството на операцията е висока. :wink:

О,не знаех.Това е много добре
Re: Миома
« Отговор #125 -: Януари 21, 2013, 14:23:05 pm »
elica55, при мен имаше закъснение- от седмица до 10 дни. Мина половин година докато цикъла ми се регулира, нормално е след лапаро. Ако закъснее повече от 10-ина дни- обади се на лекаря.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #126 -: Януари 22, 2013, 15:52:39 pm »
Момичета, при миома около 6 см и установена бременост в 6-та седмица има ли шанс да се задържи бременността? Момичето, за което питам ми е колежка - толкова я чакаше тая бременост, а сега е срината. Тукашните доктори са и казали, че е закъсняла за лапаро и според тях трябва да се отстрани и бремеността с операция! :(  Ако някой сподели ще бъда благодарна.
*
Re: Миома
« Отговор #127 -: Януари 22, 2013, 18:22:31 pm »
Моята беше 3 и малко. Притеснявахме се да не нарастне по време на бременността, но тя остана същите размери. Изкарах бременността си до края.
Нека твоята приятелка потърси още едно мнение.
Re: Миома
« Отговор #128 -: Януари 22, 2013, 19:13:29 pm »
Момичета, при миома около 6 см и установена бременост в 6-та седмица има ли шанс да се задържи бременността? Момичето, за което питам ми е колежка - толкова я чакаше тая бременост, а сега е срината. Тукашните доктори са и казали, че е закъсняла за лапаро и според тях трябва да се отстрани и бремеността с операция! :(  Ако някой сподели ще бъда благодарна.

Каква е миомата?Това също е важно.Аз не бих тръгнала да правя аборт.Ако миомата пречи на бременността,могат да я оперират по време на бременността.Имаше момиче,което така го оперираха.Но по-вероятно е да си изкара докрая и всичко да е наред.
Да започва да ходи по лекари.Да чуе мнения.Да се ориентира към София и Плевен
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 22:47:54 pm от Мели »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #129 -: Януари 23, 2013, 08:38:40 am »
Благодаря Ви, момичета. Ходи при няколко лекари тук във Варна. Видял я е и проф. Горчев в Плевен. Всички са единодушни, че трябва да оперират миомата и да прекъснат бременността. В София не е ходила. Тя е правила един аборт в 6 ти месец и е много наплашена, професора е казал, че може пак така да се получи. :(
Има едно детенце да е живо и здраво. Дано успеят да и спасят поне матката, пък каквото е решил по-нататък онзи от горе!
Re: Миома
« Отговор #130 -: Януари 23, 2013, 08:46:49 am »
Благодаря Ви, момичета. Ходи при няколко лекари тук във Варна. Видял я е и проф. Горчев в Плевен. Всички са единодушни, че трябва да оперират миомата и да прекъснат бременността. В София не е ходила. Тя е правила един аборт в 6 ти месец и е много наплашена, професора е казал, че може пак така да се получи. :(
Има едно детенце да е живо и здраво. Дано успеят да и спасят поне матката, пък каквото е решил по-нататък онзи от горе!

Значи тя е правила консултации.Явно миомата и интрамурална.Те са най-кофти за бременността.Много,много трудно решение й предстои.Все пак аз клоня да остави бременността и да се моли на Бог за добър развой.Може да потърси разни случай в нета за жени с подобни миоми,износили успешно.
А тази миома защо чак сега я откриват?Не е ходила на лекар или не са я видял?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #131 -: Януари 23, 2013, 14:46:58 pm »
Много е трудно решението наистина. Имала е миома, следила я е, след това лекарят казал, че е изчезнала  8O, явно не я е видял. Ох, много неприятно за съжаление. ОЩе веднъж благодаря. Решението все пак е нейно.
Re: Миома
« Отговор #132 -: Януари 27, 2013, 19:52:10 pm »
И на мен ми предстои премахване на миома. Аз знаех за възела от 2009г., беше малък от външната страна на стената, но явно се е увеличил и вчера доктора каза, че ще трябва да се оперирам. Видя още две. Много се учудих  8O. Почти всеки месец съм на някакъв преглед, миналия месец правих Хистероскопия и нищо не ми казаха, а сега изведнъж - операция.
Не знам какво да мисля. След това ще трябва ли да се пазя? Колко време? Тук прочетох, че цикъла се променя и му трябва време докато се нормализира.
Ще мога ли бързо да възстановя опитите си за бебе защото аз лично нямам много време за губене, да не кажа - никакво.
Re: Миома
« Отговор #133 -: Януари 27, 2013, 23:28:59 pm »
papa2011,след колко време ще може да възстановите опитите зависи каква ще е операцията и дали ще отварят матката.Не е ли възможно износване и с тях?В много случай миомите не пречат на бременността
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 00:11:40 am от Lilita_ »
*
Re: Миома
« Отговор #134 -: Януари 28, 2013, 09:59:36 am »
[В много случай миомите не пречат на бременността

Не е точно така. Много зависи къде се намират миомите и колко са големи.
Аз забременях с миома. По време на бременността слава Богу не нарасна. Отстраниха я по време на секциото.
Re: Миома
« Отговор #135 -: Януари 28, 2013, 11:11:24 am »
Не е точно така

Кое не е точно така?Наличието на миома не означава задължителен аборт.Понякога пречат,понякога не пречат.Ти си поредното доказателство за това
*
Re: Миома
« Отговор #136 -: Януари 28, 2013, 11:56:56 am »
Няма нужда да се спори, както Мецани е написала много зависи къде е миомата.След като лекаря е преценил, че трябва операция за премахването и значи е така.

Папа, насочи се към лекар, говори каква да е операцията, той ще ти каже колко дълго е възстановяването и колко време ще трябва да спрете.

*
Re: Миома
« Отговор #137 -: Януари 28, 2013, 13:39:42 pm »
Не е точно така

Кое не е точно така?Наличието на миома не означава задължителен аборт.
Точно следващото ми изречение обяснява защо не е така както ти твърдиш.
Наличието на миома може да попречи на забременяването, но може и да не попречи. Може да попречи на износването, тъй като в някои случаи миомата/ те нарастват по време на бременността. Има доста материали на тази тематика. Не можем да твърдим със сигурност какъв ще е изходът ако се остави дадената миома/и. Всеки случай по себе си е различен и именно затова се взима под внимание лекарското становище.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Миома
« Отговор #138 -: Февруари 26, 2013, 09:33:01 am »
Аз имах миома, когато забременях, всъщност няха станали 3.  Сега дори и не знам какво е станало с тях. Моите се намираха вътре в стената на матката, така че не са печели на забременяването, обаче ме бяха сложили за операция, като разбира се тези подробности къде и какви точно са не ми бяха съобщили. добре, че нещо ме накара да не повярвам на думите на лекарката,не се чувствах като че да са ми оябснили напълно висчко и се обадих,че няма да ходя за операцията. После като направих консултация с друг лекар се оказа, че въобще не е била необходима тази операция. Та мисълта ми е, винаги е добре повече от един човек да си каже мнението,когато става дума за операция.


  
Re: Миома
« Отговор #139 -: Март 26, 2013, 13:25:03 pm »
Здравейте! Бих искала да споделя с вас и моя проблем и да потърся съдействие от вас. От 5 години правя опити за забременяване, имам 2 неуспешни опита ин-витро и от началото на 2013 няколко неуспешни опита за Естествен цикъл (по-често става въпрос за некачествена яйцеклетка) От 3-4 години разбрах, че имам миомен възел, за който в началато ми бяха казали, че е около 2,5-3 см. Преди около година Д-р Персенска, при която ходя от 2 години ми каза, че са повече от 1 миомите, но засега нямало да им обръщаме внимание. И така до вчера, когато но поредния преглед за проследяване преди пункция на ЕЦ ми каза, че е добре да ги махнем защото са 3 с размери:4, 3,5 см и 2,5 см. Попитах дали се махат като при хистероскопия, която ми правиха преди 1г и 10 месеца, и са могли да отстранят тази, която е по вътрешната стена,а Персенска ми каза, че трябва коремна операция... Доста съм объркана. Съгласих се да ги махна, защото най-вероятно в някакъв момент така или иначе ще се наложи, но възникнаха много въпроси пред мен. Защо чак сега? При мен след като има проблем с качеството на Яйцеклетките и то не се повлиява от медикаментите които вземам с тази цел, защо изведнъж реши докторката да маха миомите. Ясно е, че на тези въпроси вие нама как да отговорите, но просто споделям с вас, защото може да има някоя от вас минала по същия път. В момента смятам да не търся друго мнение от друг доктор, защото това може само да ме обърка допълнително...
 Моля за инфо относно - кой доктор прави подобни операции в Клиника "Надежда", може ли да му се доверя или да търся друг доктор? Евентуално има ли болничен престой след операцията, за колко време горе-долу се възстановяваш след такава интервенция. Ще мога ли да ставам първите дни след операцията? Евентулно дали бих могла да взема направление за тази операция, защото вече клиниката има договор с НЗОК.
 Моля ако някой има повече инфо относно тези въпроси, нека сподели, ще съм благодарана.
Re: Миома
« Отговор #140 -: Март 28, 2013, 07:45:32 am »
Евентулно дали бих могла да взема направление за тази операция, защото вече клиниката има договор с НЗОК.
Моля ако някой има повече инфо относно тези въпроси, нека сподели, ще съм благодарана.
И мен ме интересува.
Re: Миома
« Отговор #141 -: Март 28, 2013, 09:27:08 am »
Говорих с Д-р Персенска относно операцията, и я питах и за въпросното направление. Тя ми отговори, че работят с направление от личния лекар, а каза, че и от тях бих могла да си взема. Цената на отворена операция по здравна каса е 600 или 800 лв нещо такова, а без направление е 1600 лв.
Аз по-скоро не виждам никой да е споделил да се е оперирал от миома /не лапароскопски/ в клиника "Надежда" и това леко ме тревожи. Иначе почти съм убедена, че не искам да обикалям по доктори и да чувам различните им мнения и коментари. Тъй като и аз се боря за постигане на бременност съм склонна, сега да се подложа на отстраняване на миомите, а не при евентуална бременност да съм 9 месеца под напрежение какво ще се случи.
Re: Миома
« Отговор #142 -: Март 28, 2013, 16:19:03 pm »
Фиона, ще ти пиша и тук, по всичко личи, че си много притеснена и объркана - нормално и естествено е да е така.
Аз съм оперирана коремно в "Надежда" февруари месец, все още не работиха със ЗК.
Платих си операцията 1 500 лв. Правят се и много предварителни изследвания, които също се заплащат отделно от операцията, не съм ги смятала колко пари-ама доста.
Успех, късмет и кураж  :bighug:
Re: Миома
« Отговор #143 -: Март 28, 2013, 16:24:07 pm »
Благодаря, ти Nadejda_SB, получих личните ти съобщения и много ми помогнаха да се поуспокоя. Успех и на теб! :balk_102:
Re: Миома
« Отговор #144 -: Април 02, 2013, 07:42:17 am »
nadejda_sb ходи ли на преглед? Как си? Какво каза доктора и как решихте, че ще продължите?
Re: Миома
« Отговор #145 -: Април 02, 2013, 22:53:40 pm »
Ходих на контролен преглед при д-р Еленчев, един месец след операцията. Доктора е доволен, каза ми, че нещата изглеждат такива каквито трябва да са! Аз се чувствам много добре. Другия месец т.е. МЦ съм на преглед при д-р Стаменов!
Re: Миома
« Отговор #146 -: Август 19, 2013, 08:24:15 am »
да споделя моя опит. На 29 години ми откриха миома която беше 5см и растеше към коремната кухина. Не знам точно къде се е намирала и дали е пречила да забремения, но ми казаха че трябва да се оперирам и аз се оперирах. След това други доктори изказаха съмнения, че не е трябвало да се оперирам, от което аз много се издразних. Колкото лекари, толкова мнения. 4ри години по-късно забременях и родих секцио заради тази операция. Смтям, че наистина трябва да се направят консултации с няколко доктора и след това да се доверите на вътрешното си усещане. Имам чувството, че понякога лекарите преекспонират.
Re: Миома
« Отговор #147 -: Август 25, 2013, 10:34:01 am »
Момичета, припомнете ми. На кой ден от цикъла да отида на преглед за да се видят най-добре миомните възли? Имам спомен, че се ходеше между 8-10 ден от МЦ???
Re: Миома
« Отговор #148 -: Август 25, 2013, 13:01:09 pm »
На кой ден от цикъла да отида на преглед за да се видят най-добре миомните възли

Не са ми казвали определен ден
*
Re: Миома
« Отговор #149 -: Август 25, 2013, 14:37:57 pm »
papa2011, ходила съм на преглед между 8 и 10 ден по отношение на полипите, за да се прецени по-добре. Не съм сигурна за миомните възли, но си мисля, че може и за тях да е така.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг