0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Миома
« Отговор #140 -: Март 28, 2013, 07:45:32 am »
Евентулно дали бих могла да взема направление за тази операция, защото вече клиниката има договор с НЗОК.
Моля ако някой има повече инфо относно тези въпроси, нека сподели, ще съм благодарана.
И мен ме интересува.
Re: Миома
« Отговор #141 -: Март 28, 2013, 09:27:08 am »
Говорих с Д-р Персенска относно операцията, и я питах и за въпросното направление. Тя ми отговори, че работят с направление от личния лекар, а каза, че и от тях бих могла да си взема. Цената на отворена операция по здравна каса е 600 или 800 лв нещо такова, а без направление е 1600 лв.
Аз по-скоро не виждам никой да е споделил да се е оперирал от миома /не лапароскопски/ в клиника "Надежда" и това леко ме тревожи. Иначе почти съм убедена, че не искам да обикалям по доктори и да чувам различните им мнения и коментари. Тъй като и аз се боря за постигане на бременност съм склонна, сега да се подложа на отстраняване на миомите, а не при евентуална бременност да съм 9 месеца под напрежение какво ще се случи.
Re: Миома
« Отговор #142 -: Март 28, 2013, 16:19:03 pm »
Фиона, ще ти пиша и тук, по всичко личи, че си много притеснена и объркана - нормално и естествено е да е така.
Аз съм оперирана коремно в "Надежда" февруари месец, все още не работиха със ЗК.
Платих си операцията 1 500 лв. Правят се и много предварителни изследвания, които също се заплащат отделно от операцията, не съм ги смятала колко пари-ама доста.
Успех, късмет и кураж  :bighug:
Re: Миома
« Отговор #143 -: Март 28, 2013, 16:24:07 pm »
Благодаря, ти Nadejda_SB, получих личните ти съобщения и много ми помогнаха да се поуспокоя. Успех и на теб! :balk_102:
Re: Миома
« Отговор #144 -: Април 02, 2013, 07:42:17 am »
nadejda_sb ходи ли на преглед? Как си? Какво каза доктора и как решихте, че ще продължите?
Re: Миома
« Отговор #145 -: Април 02, 2013, 22:53:40 pm »
Ходих на контролен преглед при д-р Еленчев, един месец след операцията. Доктора е доволен, каза ми, че нещата изглеждат такива каквито трябва да са! Аз се чувствам много добре. Другия месец т.е. МЦ съм на преглед при д-р Стаменов!
Re: Миома
« Отговор #146 -: Август 19, 2013, 08:24:15 am »
да споделя моя опит. На 29 години ми откриха миома която беше 5см и растеше към коремната кухина. Не знам точно къде се е намирала и дали е пречила да забремения, но ми казаха че трябва да се оперирам и аз се оперирах. След това други доктори изказаха съмнения, че не е трябвало да се оперирам, от което аз много се издразних. Колкото лекари, толкова мнения. 4ри години по-късно забременях и родих секцио заради тази операция. Смтям, че наистина трябва да се направят консултации с няколко доктора и след това да се доверите на вътрешното си усещане. Имам чувството, че понякога лекарите преекспонират.
Re: Миома
« Отговор #147 -: Август 25, 2013, 10:34:01 am »
Момичета, припомнете ми. На кой ден от цикъла да отида на преглед за да се видят най-добре миомните възли? Имам спомен, че се ходеше между 8-10 ден от МЦ???
Re: Миома
« Отговор #148 -: Август 25, 2013, 13:01:09 pm »
На кой ден от цикъла да отида на преглед за да се видят най-добре миомните възли

Не са ми казвали определен ден
*
Re: Миома
« Отговор #149 -: Август 25, 2013, 14:37:57 pm »
papa2011, ходила съм на преглед между 8 и 10 ден по отношение на полипите, за да се прецени по-добре. Не съм сигурна за миомните възли, но си мисля, че може и за тях да е така.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг