0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Миома
« Отговор #120 -: Септември 21, 2012, 00:07:32 am »
здравей елита,
операцията коремна или лапароскопска ти беше при Проф.Горчев?
Радвам се за теб, че е била успешна!
Успех ти желая

При тези чудовищни размери на миомата нямаше как лапароскопски.Правиха ми коремна операция с пълна упойка.Ако случая позволява,работят лапароскопски.
*
Re: Миома
« Отговор #121 -: Септември 22, 2012, 13:11:33 pm »
И пак да напомня, че и при коремните операции използват лапароскопската техника, която коагулира добре - кръвозагубата е сведена до минимум, качеството на операцията е висока. :wink:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Миома
« Отговор #122 -: Януари 18, 2013, 16:59:28 pm »
Здравейте, имам едно питане към вас след моето лапароскопско отстраняване на миомен възел имах цикъл 1 път, като тогава ми дойде близо 1 седмица по-рано, но бях чула че след операция е нормално това, въпросът ми сега е за 2 цикъл, защото се оказва че той пък май ще закъснее и тотално се обърках, чудя се нормално ли е?Знам че при всеки е различно, но ще съм ви благодарна, ако споделите при вас как беше :)
*
Re: Миома
« Отговор #123 -: Януари 18, 2013, 22:23:29 pm »
При мен закъснение не е имало или ако е имало е било 2-3 дни( не си спомням много добре, че лапароскопиите бяха отдавна).
Изчакай още малко и ако няма цикъл, отиди на преглед.
Re: Миома
« Отговор #124 -: Януари 21, 2013, 09:29:39 am »
Здравейте, имам едно питане към вас след моето лапароскопско отстраняване на миомен възел имах цикъл 1 път, като тогава ми дойде близо 1 седмица по-рано, но бях чула че след операция е нормално това, въпросът ми сега е за 2 цикъл, защото се оказва че той пък май ще закъснее и тотално се обърках, чудя се нормално ли е?Знам че при всеки е различно, но ще съм ви благодарна, ако споделите при вас как беше :)

Изчакай да ти се уреголира цикъла.При мен също след операцията не беше като преди.Но с времето нещата влизат в норма.Разбира се трябва да споделиш това с лекаря си и той да те консултира

И пак да напомня, че и при коремните операции използват лапароскопската техника, която коагулира добре - кръвозагубата е сведена до минимум, качеството на операцията е висока. :wink:

О,не знаех.Това е много добре
Re: Миома
« Отговор #125 -: Януари 21, 2013, 14:23:05 pm »
elica55, при мен имаше закъснение- от седмица до 10 дни. Мина половин година докато цикъла ми се регулира, нормално е след лапаро. Ако закъснее повече от 10-ина дни- обади се на лекаря.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #126 -: Януари 22, 2013, 15:52:39 pm »
Момичета, при миома около 6 см и установена бременост в 6-та седмица има ли шанс да се задържи бременността? Момичето, за което питам ми е колежка - толкова я чакаше тая бременост, а сега е срината. Тукашните доктори са и казали, че е закъсняла за лапаро и според тях трябва да се отстрани и бремеността с операция! :(  Ако някой сподели ще бъда благодарна.
*
Re: Миома
« Отговор #127 -: Януари 22, 2013, 18:22:31 pm »
Моята беше 3 и малко. Притеснявахме се да не нарастне по време на бременността, но тя остана същите размери. Изкарах бременността си до края.
Нека твоята приятелка потърси още едно мнение.
Re: Миома
« Отговор #128 -: Януари 22, 2013, 19:13:29 pm »
Момичета, при миома около 6 см и установена бременост в 6-та седмица има ли шанс да се задържи бременността? Момичето, за което питам ми е колежка - толкова я чакаше тая бременост, а сега е срината. Тукашните доктори са и казали, че е закъсняла за лапаро и според тях трябва да се отстрани и бремеността с операция! :(  Ако някой сподели ще бъда благодарна.

Каква е миомата?Това също е важно.Аз не бих тръгнала да правя аборт.Ако миомата пречи на бременността,могат да я оперират по време на бременността.Имаше момиче,което така го оперираха.Но по-вероятно е да си изкара докрая и всичко да е наред.
Да започва да ходи по лекари.Да чуе мнения.Да се ориентира към София и Плевен
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 22:47:54 pm от Мели »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #129 -: Януари 23, 2013, 08:38:40 am »
Благодаря Ви, момичета. Ходи при няколко лекари тук във Варна. Видял я е и проф. Горчев в Плевен. Всички са единодушни, че трябва да оперират миомата и да прекъснат бременността. В София не е ходила. Тя е правила един аборт в 6 ти месец и е много наплашена, професора е казал, че може пак така да се получи. :(
Има едно детенце да е живо и здраво. Дано успеят да и спасят поне матката, пък каквото е решил по-нататък онзи от горе!
Re: Миома
« Отговор #130 -: Януари 23, 2013, 08:46:49 am »
Благодаря Ви, момичета. Ходи при няколко лекари тук във Варна. Видял я е и проф. Горчев в Плевен. Всички са единодушни, че трябва да оперират миомата и да прекъснат бременността. В София не е ходила. Тя е правила един аборт в 6 ти месец и е много наплашена, професора е казал, че може пак така да се получи. :(
Има едно детенце да е живо и здраво. Дано успеят да и спасят поне матката, пък каквото е решил по-нататък онзи от горе!

Значи тя е правила консултации.Явно миомата и интрамурална.Те са най-кофти за бременността.Много,много трудно решение й предстои.Все пак аз клоня да остави бременността и да се моли на Бог за добър развой.Може да потърси разни случай в нета за жени с подобни миоми,износили успешно.
А тази миома защо чак сега я откриват?Не е ходила на лекар или не са я видял?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Миома
« Отговор #131 -: Януари 23, 2013, 14:46:58 pm »
Много е трудно решението наистина. Имала е миома, следила я е, след това лекарят казал, че е изчезнала  8O, явно не я е видял. Ох, много неприятно за съжаление. ОЩе веднъж благодаря. Решението все пак е нейно.
Re: Миома
« Отговор #132 -: Януари 27, 2013, 19:52:10 pm »
И на мен ми предстои премахване на миома. Аз знаех за възела от 2009г., беше малък от външната страна на стената, но явно се е увеличил и вчера доктора каза, че ще трябва да се оперирам. Видя още две. Много се учудих  8O. Почти всеки месец съм на някакъв преглед, миналия месец правих Хистероскопия и нищо не ми казаха, а сега изведнъж - операция.
Не знам какво да мисля. След това ще трябва ли да се пазя? Колко време? Тук прочетох, че цикъла се променя и му трябва време докато се нормализира.
Ще мога ли бързо да възстановя опитите си за бебе защото аз лично нямам много време за губене, да не кажа - никакво.
Re: Миома
« Отговор #133 -: Януари 27, 2013, 23:28:59 pm »
papa2011,след колко време ще може да възстановите опитите зависи каква ще е операцията и дали ще отварят матката.Не е ли възможно износване и с тях?В много случай миомите не пречат на бременността
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 00:11:40 am от Lilita_ »
*
Re: Миома
« Отговор #134 -: Януари 28, 2013, 09:59:36 am »
[В много случай миомите не пречат на бременността

Не е точно така. Много зависи къде се намират миомите и колко са големи.
Аз забременях с миома. По време на бременността слава Богу не нарасна. Отстраниха я по време на секциото.
Re: Миома
« Отговор #135 -: Януари 28, 2013, 11:11:24 am »
Не е точно така

Кое не е точно така?Наличието на миома не означава задължителен аборт.Понякога пречат,понякога не пречат.Ти си поредното доказателство за това
*
Re: Миома
« Отговор #136 -: Януари 28, 2013, 11:56:56 am »
Няма нужда да се спори, както Мецани е написала много зависи къде е миомата.След като лекаря е преценил, че трябва операция за премахването и значи е така.

Папа, насочи се към лекар, говори каква да е операцията, той ще ти каже колко дълго е възстановяването и колко време ще трябва да спрете.

*
Re: Миома
« Отговор #137 -: Януари 28, 2013, 13:39:42 pm »
Не е точно така

Кое не е точно така?Наличието на миома не означава задължителен аборт.
Точно следващото ми изречение обяснява защо не е така както ти твърдиш.
Наличието на миома може да попречи на забременяването, но може и да не попречи. Може да попречи на износването, тъй като в някои случаи миомата/ те нарастват по време на бременността. Има доста материали на тази тематика. Не можем да твърдим със сигурност какъв ще е изходът ако се остави дадената миома/и. Всеки случай по себе си е различен и именно затова се взима под внимание лекарското становище.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Миома
« Отговор #138 -: Февруари 26, 2013, 09:33:01 am »
Аз имах миома, когато забременях, всъщност няха станали 3.  Сега дори и не знам какво е станало с тях. Моите се намираха вътре в стената на матката, така че не са печели на забременяването, обаче ме бяха сложили за операция, като разбира се тези подробности къде и какви точно са не ми бяха съобщили. добре, че нещо ме накара да не повярвам на думите на лекарката,не се чувствах като че да са ми оябснили напълно висчко и се обадих,че няма да ходя за операцията. После като направих консултация с друг лекар се оказа, че въобще не е била необходима тази операция. Та мисълта ми е, винаги е добре повече от един човек да си каже мнението,когато става дума за операция.


  
Re: Миома
« Отговор #139 -: Март 26, 2013, 13:25:03 pm »
Здравейте! Бих искала да споделя с вас и моя проблем и да потърся съдействие от вас. От 5 години правя опити за забременяване, имам 2 неуспешни опита ин-витро и от началото на 2013 няколко неуспешни опита за Естествен цикъл (по-често става въпрос за некачествена яйцеклетка) От 3-4 години разбрах, че имам миомен възел, за който в началато ми бяха казали, че е около 2,5-3 см. Преди около година Д-р Персенска, при която ходя от 2 години ми каза, че са повече от 1 миомите, но засега нямало да им обръщаме внимание. И така до вчера, когато но поредния преглед за проследяване преди пункция на ЕЦ ми каза, че е добре да ги махнем защото са 3 с размери:4, 3,5 см и 2,5 см. Попитах дали се махат като при хистероскопия, която ми правиха преди 1г и 10 месеца, и са могли да отстранят тази, която е по вътрешната стена,а Персенска ми каза, че трябва коремна операция... Доста съм объркана. Съгласих се да ги махна, защото най-вероятно в някакъв момент така или иначе ще се наложи, но възникнаха много въпроси пред мен. Защо чак сега? При мен след като има проблем с качеството на Яйцеклетките и то не се повлиява от медикаментите които вземам с тази цел, защо изведнъж реши докторката да маха миомите. Ясно е, че на тези въпроси вие нама как да отговорите, но просто споделям с вас, защото може да има някоя от вас минала по същия път. В момента смятам да не търся друго мнение от друг доктор, защото това може само да ме обърка допълнително...
 Моля за инфо относно - кой доктор прави подобни операции в Клиника "Надежда", може ли да му се доверя или да търся друг доктор? Евентуално има ли болничен престой след операцията, за колко време горе-долу се възстановяваш след такава интервенция. Ще мога ли да ставам първите дни след операцията? Евентулно дали бих могла да взема направление за тази операция, защото вече клиниката има договор с НЗОК.
 Моля ако някой има повече инфо относно тези въпроси, нека сподели, ще съм благодарана.