0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #140 -: Май 02, 2006, 21:17:26 pm »
моми4ета някой правил ли е лапаро в 1аг/тина киркова/при Йорданов и ваобще как са условията там
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #141 -: Май 12, 2006, 22:32:16 pm »
здравейте, момичета!! имам въпрос към вече преминалите лапаро: къде точно е разреза от операцията и колко голям е горе-долу? Успех на всички!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #142 -: Май 13, 2006, 09:47:44 am »
разрезите са три поне при мен едниния е под пъпа другите два са върху предишната ми операция която е напречно над триъгълника там се правят не са долеми около сантиметър ( зависи и от оператора)
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #143 -: Май 15, 2006, 09:12:28 am »
Lubs, както ти е отговорила Наха, разрезите (или по-точно дупчиците) са три. При мен едната обаче е на самия пъп, а другите две са ниско долу, но точно къде док преценява. При мен едната долна дупчица е леко в дясно, защото имам изместена в дясно матка.
Не се притеснявай - зарастват изключително бързо и при мен (5 месеца след операцията) се забелязват само две розови резки.
Стискам ти палци :D .
Намерихме нашето синче.
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #144 -: Май 15, 2006, 10:38:13 am »
И при мен така с белезите - моите са само два, защото беше само диагностична. Единият е на няколко милиметра под центъра на пъпа и ако се загледаш, малко се вижда, а другият (или другите два, ако е оперативна) ги правят на границата на окосмената част и не създават никакви проблеми и не се виждат. И моят вторият е върху чертата от предна коремна операция, то и тя едвам се вижда вече де, така че не се притеснявай.
Има кремове, с които можеш да се мажеш, за да не остане белег, ако решиш.
Благодаря ти, Бени!







За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #145 -: Май 15, 2006, 20:04:07 pm »
При мен/също диагностична/ има само 1 белег около 1 см.,достатъчно ниско долу.Другият 'вход' е бил през самия пъп,но там 2-3 седмици след операцията вече нямаше и белег.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #146 -: Май 15, 2006, 21:15:12 pm »
мерси, момичета! на мен ми предстои лапаро за отсраняване на хидросалпингс, т.е. цялата тръбата предполагам. имам вече една извънматочна с остранена една тръба та просто се чудех какво може още да ми предстои. успехи на всички!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #147 -: Май 16, 2006, 14:41:45 pm »
Здравей, мила Лубс,
и на мен ми предсти второ лапаро за отстраняване на хидросалпингс най-вероятно с тръбата. Ти сигурно във Варна ще го правиш? Желая ти успех! :balk_602:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #148 -: Май 16, 2006, 14:45:11 pm »
не губете надежда успех ви желая и дано всичко мине добре .стискам палци да не се стигне до това от което се опасявате :crossfingers:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #149 -: Май 17, 2006, 18:41:33 pm »
Бих искала да благодаря на всички момичета за полезната информация, която са предоставили на нас останалите, които ще минем по този път тепърва.
Аз след вчерашната си (първа) консултация с д-р Стаменов, ще се подложа на лапароскопия в клиника Малинов; най-вероятно ще бъде следващия месец след като ми свърши МЦ, тъй като за този - всички дати са заети в подходящите за мен дни (непосредствено след М). На 3 юли съм на консултация - няколко дни преди преполагаемата М. и тогава ще се ориентирам с датата за операцията.
Бих искала да попитам момичетата, правили лапароскопия там, дали е възможно да се направи заедно с хистероскопия - за абсолютно пълна диагностика и дали те самите са правили нещо такова? Какво е необходимо да се носи, възможно ли е да те посещават след операцията? Забравих да задам всички тези въпроси на док., че големи вълнения бяха.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #150 -: Май 18, 2006, 09:47:13 am »
Здравей rally_g,

Аз мога да те ориентирам само за самия престой в клиниката. Това е частна клиника и могат да те посещават по всяко време, няма никакъв проблем. Не трябва да си носиш нищо, всичко ще ти дадат. Аз носех цял сак, който дори на отворих. А относно хистероскопията, по-добре попитай Стаменов.

Успех!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #151 -: Май 18, 2006, 10:54:43 am »
Ами по принцип в Европа така ги правят, заедно, а и тук се чуват вече такива вести, май за Шейново бях чула, но най-добре питай Стаменов.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #152 -: Май 18, 2006, 13:52:48 pm »
Rally_g, моята лапароскопия беше в клиника Малинов. Отношението на персонала е прекрасно; изследванията преди операцията ти ги правят на място. Дават ти ношничка и чехли, та както са ти казали момичетата - нищо не ти трябва. Може би само една дамска превръзка за всеки случай, не че там няма да ти намерят, ако си забравила  :D .
За другия ти въпрос дали може заедно с хистероскопия - наистина питай Стаменов.
След операцията, та даже и докато си в операционната близките ти могат да чакат в стаята. В стаята за "лежащо болни" :D има две легла - супер модерни (можеш да ги поставяш в удобна за теб поза) и  телевизор, но ако предпочиташ можеш да си вземеш СД плейър или книга. Първия ми спомен след операцията беше когато ме преместиха на леглото в стаята. Бяха ме завили с електриеско одеало и пухено юрганче и като се посъбудих изобщо не ми беше студено, нито чувствах болка (сложиха ми болкоуспокояващо). Спях на пресекулки от 14 до 18ч. :D , през което време смътно си спомням, че говорих с мъжа ми, със Стаменов и със сестрите :D .
Вечерта можах да стана сама до тоалетната.
Ако искаш повече подробности, питай - на твое разположение съм.
Намерихме нашето синче.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #153 -: Май 18, 2006, 14:05:03 pm »
Пети_Пати, благодаря ти за инфото, както и на теб Фрешче и на другите отзовали се момичета.
Пети, ще ти пиша на лични, да не занимаваме останлите с други подробности.
Прегръщам ви!
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    elinea

За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #154 -: Май 30, 2006, 17:26:14 pm »
Извянявайте за невежите ми въпрси , но какво точно представлява хистероскопията и кога се прави тя преди или след лапарото. Благодаря предварително за получените отговори!
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #155 -: Октомври 18, 2006, 09:24:47 am »
Единствения проблем е, че от Малинов могат да издадат само 7 дни болничен.
Искам и аз да благодаря на всички момичета, споделили преживяванията си тук. Много ми помогна прочетеното  :D Моля само за коментар на въпроса с болничният. Утре ще е моята лапароскопия в клиника Малинов. Когато попитах дали ще получа болничен, док каза да. И през ум не ми е минало да питам колко, обикновено дават месец. Притеснявам се, че седмица няма да ми стигне за възстановяване  :(

lb2f
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #156 -: Октомври 18, 2006, 10:05:03 am »
JazzyBaby, стискам палци за операцията утре :crossfingers:.
Аз също правих лапаро в Малинов - наистина дават само 7 дни.
Взех си допълнителен болничен след това чрез личната, но само защото исках да си почина малко от работа  :mrgreen:. Иначе, ако работата ти не е свързана с физическо натоварване, след 7 дни можеш да се върнеш.
Ти прецени, след като се консултираш с док, кое ще е по-добре за теб.
Успех 8).
Намерихме нашето синче.
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #157 -: Октомври 18, 2006, 10:46:45 am »
Благодаря за бързия отговор  :D Искаше ми се да си почина добре след операцията  :?  Работата ми не е свързана с физически натоварвания, но пък е доста напрегната и съм постоянно в стресови ситуации  :?
Мислех, че след като съм с направление за хоспитализация, ще имам право на болничен както в държавните болници - 30 дни :roll:

lb2f
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #158 -: Октомври 18, 2006, 12:50:44 pm »
Аз правих лапаро във Варна преди 2 месеца и там болничния беше 30 дни, ако си по касата.
Питай пак може да има някаква грешка.
Успах утре на лапарото!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #159 -: Октомври 18, 2006, 12:55:58 pm »
Ще питам, мерси  :D Забранила съм си притесненията за днес, така че ще го мисля след това  :lol:

lb2f