0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2008, 21:21:43 pm »
София съжалявам ако съм бръкнала в раната ти. Ти и Еганева добре сте ме цитирали, но не сте обърнали внимание на най-важното. Доста се поинтересувах от успеваемостта на клиниката преди да реша да ходя при тях и действително само за теб знаех че нещата са се оплескали и че ти и Прапас сте имали оснавание да сте недоволни едни от други. Никога не съм твърдяла, че ти си единствената им пациентка при която са се провалили. Това е нелепо и смешно. Определено смятам, че когато човек има нужда от информация трябва да се интересува от това колко успешни и неупешни опити има дадена клиника. И най-важното за взимането на решение е положителните резултати от инвитро процедури да са поне два пъти повече от отрицателните. Подържам контакти с много от пациентките на клиниката и мога да те уверя, че на никоя от тях не се налагало да прави трети опит в Солун. Това не са всичките й пациенти естествено.В крайна сметка всеки има глава на раменете си и може сам да прецени какво е най-добре за него, но не бива и да бъде заблуждаван. Да, трябва да се казват и негативни мнения за всички лекари, но това да са обективни мнения, т.е. да отговарят на истината. Ти много добре знаеш какво премълчаваш, но не е честно спрямо другите, които не знаят цялата истина. Аз също мога да говоря много лоши неща за Д-р Янакиева от Тина Киркова, за д-р Табакова и за д-р Стаменов, но няма да го направя. Защото благодарение на тяхната некомпетентна намеса спрямо мен аз открих Зачатие, открих д-р Конова и д-р Попов, открих д-р Даскалов, а чрез него и Прапас и така стъпка по-стъпка изчистих причините, които водеха до неуспех през годините. Така най - накрая открих Клиника Якентро, които направиха моята мечта осъществима. Нямам да намерение да продължавам повече този спор. Сигурно си ядосана не само на мен, но и на цял Солун, но въпреки това от сърце ти желая съвсем скоро да видя твой постинг, само че в темата за Дългоочаквана бременност. Успех и на всички останали, които са избрали да се борят за своята рожба, но още не са намерили екипа, който ще им помогне.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #61 -: Февруари 20, 2008, 21:29:50 pm »
При положение, че има чудесни бг клиники, не бих се насочила към Солун.

Добре, няма лошо... Ама много е лаконично мнението. Тук се опитваме да си помогнем като в основата на това е споделения опит.

Точно същото изявление със същия успех бих могла да го напиша за доста клиники и в Бг.
:idea:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2008, 21:42:41 pm »
София съжалявам ако съм бръкнала в раната ти. Ти и Еганева добре сте ме цитирали, но не сте обърнали внимание на най-важното. Доста се поинтересувах от успеваемостта на клиниката преди да реша да ходя при тях и действително само за теб знаех че нещата са се оплескали и че ти и Прапас сте имали оснавание да сте недоволни едни от други. Никога не съм твърдяла, че ти си единствената им пациентка при която са се провалили. Това е нелепо и смешно. Определено смятам, че когато човек има нужда от информация трябва да се интересува от това колко успешни и неупешни опити има дадена клиника. И най-важното за взимането на решение е положителните резултати от инвитро процедури да са поне два пъти повече от отрицателните. Подържам контакти с много от пациентките на клиниката и мога да те уверя, че на никоя от тях не се налагало да прави трети опит в Солун. Това не са всичките й пациенти естествено.В крайна сметка всеки има глава на раменете си и може сам да прецени какво е най-добре за него, но не бива и да бъде заблуждаван. Да, трябва да се казват и негативни мнения за всички лекари, но това да са обективни мнения, т.е. да отговарят на истината. Ти много добре знаеш какво премълчаваш, но не е честно спрямо другите, които не знаят цялата истина. Аз също мога да говоря много лоши неща за Д-р Янакиева от Тина Киркова, за д-р Табакова и за д-р Стаменов, но няма да го направя. Защото благодарение на тяхната некомпетентна намеса спрямо мен аз открих Зачатие, открих д-р Конова и д-р Попов, открих д-р Даскалов, а чрез него и Прапас и така стъпка по-стъпка изчистих причините, които водеха до неуспех през годините. Така най - накрая открих Клиника Якентро, които направиха моята мечта осъществима. Нямам да намерение да продължавам повече този спор. Сигурно си ядосана не само на мен, но и на цял Солун, но въпреки това от сърце ти желая съвсем скоро да видя твой постинг, само че в темата за Дългоочаквана бременност. Успех и на всички останали, които са избрали да се борят за своята рожба, но още не са намерили екипа, който ще им помогне.

Тини, благодаря, че се включи в темата и сподели своите впечатления за Якентро!  :sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #63 -: Февруари 21, 2008, 09:42:56 am »
Както сами разбирате, нямам никакво желание да коментирам интерпретациите на Якентро по отношение на моя случай. Допускам, че поради присъствието си в този форум нашият случай е първият, който коментират от клиниката с новопристигащите пациенти от БГ, опитвайки се да омаловажат проблемите, които ни създадоха, както и заблудите, в които ни въвлякоха. А тези заблуди са факт и не могат да бъдат оправдани от нищо!!!
Очевидно е, че Якентро се опитва да "изчисти" името си пред пациентите си и затова допускам, че са подготвили достатъчно "правдоподобна" версия, която разказват на всички... Отделен е въпросът доколко достоверна е тази версия - не бих се изненадала от нищо, което произтича от тях... Познавайки манталитета на координаторката там, мога да си представя... Очевидно е, че се стараят доста по въпроса, след като някои хора са приели безусловно тяхната версия и не си задават въпроса какво ли пък клиниката премълчава по случая...

Нямам идея какво са обяснявали, че премълчавам и отново казвам, няма да се впускам в разследвания и не се интересувам от подробности.
Всичко, което съм разказала тук за Якентро е абсолютна истина, така че всеки може сам да прецени какво да предприеме.
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 10:52:27 am от Sofia »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2008, 10:21:55 am »
София, би ли споделила нещо повече отностно самите процедури.
 Чисто  практически, как мина стимулацията имам предвид на донора, ембрионалната част, трансфера, колко ембриончета ти трансферираха , на кой ден и фаза на деление,нещо повече отностно организацията на самите процедури. 
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 10:23:50 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2008, 10:41:06 am »
София, би ли споделила нещо повече отностно самите процедури.
 Чисто  практически, как мина стимулацията имам предвид на донора, ембрионалната част, трансфера, колко ембриончета ти трансферираха , на кой ден и фаза на деление,нещо повече отностно организацията на самите процедури. 

Deep, бих искала и аз да знам как точно е преминала стимулацията на донора и ембрионалната част, но се страхувам, че точно този въпрос е "тъмна Индия" и едва ли някога ще разбера истината. От клиниката никога не показаха протоколи на донорката, изследвания или каквато и да било друга информация.
Същто така не мога да бъда сигурна колко точно ембриончета са трансферирали /или не са!/ и на каква фаза. Т.к. цялата информация, която имам по този въпрос е от Якентро, не мога да гарантирам доколко тя е достоверна... При втория ми опит там информацията за донорката и ембрионите беше толкова объркана и противоречива, че не знам в крайна сметка какво е станало наистина...
 
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2008, 11:08:08 am »
София, би ли споделила нещо повече отностно самите процедури.
 Чисто  практически, как мина стимулацията имам предвид на донора, ембрионалната част, трансфера, колко ембриончета ти трансферираха , на кой ден и фаза на деление,нещо повече отностно организацията на самите процедури. 

Deep, бих искала и аз да знам как точно е преминала стимулацията на донора и ембрионалната част, но се страхувам, че точно този въпрос е "тъмна Индия" и едва ли някога ще разбера истината. От клиниката никога не показаха протоколи на донорката, изследвания или каквато и да било друга информация.
Същто така не мога да бъда сигурна колко точно ембриончета са трансферирали /или не са!/ и на каква фаза. Т.к. цялата информация, която имам по този въпрос е от Якентро, не мога да гарантирам доколко тя е достоверна... При втория ми опит там информацията за донорката и ембрионите беше толкова объркана и противоречива, че не знам в крайна сметка какво е станало наистина...
 

София, звучи твърде объркващо.

Всъщност всяка една Ин Витро процедура е въпрос на доверие към клиниката, която си избрал за момента. Ако аз нямам доверие, че ще имам читав трансфер на показаните ми ембриончета то наистина имам  проблем и то по-скоро психологически.

Наистина се учудвам, и съм изумена ако от клиниката не са ти дали информация преди трансфера. Учудвам се и от факта, ако ти самата не си питала...
Някак не намирам логика ... И трябва да призная, че се обърках..

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2008, 11:23:34 am »
София, би ли споделила нещо повече отностно самите процедури.
 Чисто  практически, как мина стимулацията имам предвид на донора, ембрионалната част, трансфера, колко ембриончета ти трансферираха , на кой ден и фаза на деление,нещо повече отностно организацията на самите процедури. 

Deep, бих искала и аз да знам как точно е преминала стимулацията на донора и ембрионалната част, но се страхувам, че точно този въпрос е "тъмна Индия" и едва ли някога ще разбера истината. От клиниката никога не показаха протоколи на донорката, изследвания или каквато и да било друга информация.
Същто така не мога да бъда сигурна колко точно ембриончета са трансферирали /или не са!/ и на каква фаза. Т.к. цялата информация, която имам по този въпрос е от Якентро, не мога да гарантирам доколко тя е достоверна... При втория ми опит там информацията за донорката и ембрионите беше толкова объркана и противоречива, че не знам в крайна сметка какво е станало наистина...
 

София, звучи твърде объркващо.

Всъщност всяка една Ин Витро процедура е въпрос на доверие към клиниката, която си избрал за момента. Ако аз нямам доверие, че ще имам читав трансфер на показаните ми ембриончета то наистина имам  проблем и то по-скоро психологически.

Наистина се учудвам, и съм изумена ако от клиниката не са ти дали информация преди трансфера. Учудвам се и от факта, ако ти самата не си питала...
Някак не намирам логика ... И трябва да призная, че се обърках..

Да, съгласна съм, че всичко опира до доверието в клиниката.
Разбира се, че съм питала, питала съм дори повече, отколкото на лекарите там им беше приятно. Ние не сме безумци и когато се подлагахме на толкова сложни и скъпоструващи процедури естествено беше да настояваме за максимално подробна информация.
Никога не са ни показвали ембриончета. При първия ни опит видяхме един лист, на който бяха обозначени деленията на ембрионите. При втория опит не видяхме никакъв документ - нито протокол, нито самите ембриони, нито каквото и да било друго. Получихме устна информация, чиято достоверност към днешна дата изглежда крайно съмнителна.
Да, тогава, при цялото доверие и респект, които имах към клиниката, разчитах, че получавам точна информация. Имах им доверие!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #68 -: Февруари 21, 2008, 11:28:57 am »
И двата опита ли бяха неуспешни... Имам предвид дали си имала положителен тест?
Или тестовете бяха негативни?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2008, 11:31:15 am »
При първия опит имаше положителен тест. При втория опит - не.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #70 -: Февруари 21, 2008, 11:34:36 am »
Както по-рано  писах... Желая ти успех!  :sunshine:

Всяка една от нас го заслужава!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #71 -: Февруари 21, 2008, 11:47:55 am »
Искренно се надявам момичета, които са успели да се включат и споделят как е преминал при тях трансфера и дали са получили адекватна информация отностно ембрионите   
и фазата на деление.

Благодаря ви предварително! 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #72 -: Февруари 21, 2008, 19:00:41 pm »
Deep, с удоволствие ще ти разкажа как минха трансферите при мен. Както вече знаеш имам два опита я Якентро. И при двата опита трансферът мина по един и същ начин. Еднакво добре организирано, безболезнено и спокойно. Първата ми пункция беше на 19.04.2007г. Цялата информация за резултата от пукнция получихме лично от главния ембрилог на клиниката, който лично се качи при мен в стаята в която бях настанена за следене, до мен беше и мъжът ми.Той лично попита дали желаем да разговаряме на английски или желаем Албена да ни превежда от гръцки.Предпочетохме превод от Албена, защото съпругът ми не говори английски. и така добитите яйцеклетки бяха 13. Отделеният материал от съпруга ми не беше с много добри показатели, но имахме обещанието че ще се постарят да подберат най-годните семенца.Лежах около час и половина в клиниката и след това помолихме Албена да ни заведе някъде да хапнем, защото аз умирах от глад. Почерпихме се подобаващо и късния следобед тръгнахме за Пловдив. На следващия ден към обяд Албена ми се обади на личния ми мобилен, за да ме информира най-подробно за състоянието на ембрионите ни. От 13 яйцеклетки, като всички са били иксирани, имахме 8 чудесни ембриона. Ембриолозите на клиниката бяха на мнение, че ако ембрионите ни се развиват по същия начин отиваме на бластоцистен трансфер. На следващия ден Албена пак ми се обади и потвърди че нещата се развиват добре, но имало няколоко ембриона, които малко изоставали от развитието си. Разбрахме се на следващия ден ще ми каже кога ще бъде трансферът. На третия ден от пункцията се чухме и потвърди че трансферът ми ще бъде на следващия ден, т.е. 4-ти ден от пукнцията. Ние бяхме подготвени и наобяд тръгнахме за Солун като помолихме Албена да ни резервира стая в хотел в Солун. Пристигнахме, настанихме и излезнахме из Солун.На следващия ден 23.04.07г. в 10.30 ч. имах час за трансфер. Отидохме с такси до клиниката, там ни чакаше Албена и ме заведе в стаята в която щеше да ми бъде направен трансферът. Първото нещо, което ми направи впечатление беше един жълт лист, форамт А4, който в специална поставка беше поставен на въшната страна на вратата. На него влизайки успях да прочета името си изписано на латиница. Като се приготвих Албена взе листа от вратата и ми го показа. Предствляваше протокол съставен в дена на пункцията ми. Там в таблица бяха ежедневно попълвани данни за ембионите, като брой, оплодени, качество, обозначено с букви, стадий на развитие. В следващия момент Албена ми даде няколкократно увеличена снимка на трите ембриончета избрани да ми бъдат трансферирани. Две от тях бяха на стадий морула, а третото беше разделено на 10 клетки. Искам да отбележа че на снимката ми на английски и гръцки беше напечатано името ми, датата и часа на снимането, а най-отгоре на листа е и фирменото лого на Якентро. Дори е описан вида на камерата с която е направена снимката. Аз знаех вече че ще имам снимка, защото два дни преди това на 19.04.07г. беше минал трансферът на най-добрата ми приятелка в същата клиника. Въпреки това снимката много ме развълнува и после като се прибрахме с удоволствие я показвах на роднините ми. После в стаята влезна ембриологът, грижил се за бебчетата ми и проф. Никос Прапас. Обясниха ми че ако някой от останалите ембриона се развият до стадий бластоцист ще го замразят за следващ трансфер безплатно за 5 год. Трансферът ми мина абсолючтно безболезнено, като приключи проф. Прапас ми показа местоположението на ембрионалната капка - тя много ясно се виждаше на УЗИ-то. Пожела ми искренно успех и ме оставиха да си лежа на магарето. Забравих да спомена че трансферът се извършва на пълен пикочен мехур. След като всички излезнаха от стаята се изпишках и спокойно си лежах 45 мин. По някое време Албена доведе мъжа ми при мен, да не ми е скучно. След това станах, облякох се сама платихме процедурата на касата на клиниката и се ме качиха в отделна стая да си полежа, докато мъжът ми отиде да вземе колата ни, която умишлено оставихме пред хотела. Тръгнахме за България 2 часа след трансфера. По време на пътя лежах на задната седалка на колата ни, като се бях подготвила с одеялца, възглавнички за да ми е удобно. Резултатът от първия трансфер беше ЧХГ на 15 ден 4200 и рефгистрирана двуплодна бременност на Узи, която за мое съжаление приключи седмица по късно след обилно кървене. Нещата около втория трансфер се развиха абсолютно по същия начин. Отново ми беше показан протокола за развитието на ембрионите ми и отново получих снимка на избраните за трансфер ембриони. Той беше извършен пак от проф.Никос Прапас, който този път ми каза една молитва на гръцки, докато чакаше ембриологът да потвърди, че катетърчето е празно. Разликата между двата ми трансфера беше само в деня - вторият бе на 3-ти ден от пункцията. Два от ембрионите бяха осемклетъчни, а третия беше разделен нА 7 клетки. След втория трансфер тръгнахме веднага за България. Резултатът от него първоналчално беше триплодна бременност, която в 12-та гест.седмица проф.Прапас редуцира до двуплодна, която към момента се развива нормално. Стимулациите ми и двата пъти бяха водени от Д-р Васил Даскалов в Пловдив, под стриктния контрол на Прапас по предварително изпратен ми протокол. Дано да съм ти била полезна.
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #73 -: Февруари 21, 2008, 19:07:50 pm »
Вече писах по-рано в темата. Само ще кажа, че аз лично съм много доволна от клиниката и от Албена. За изследванията и стимулацията ми отговаряше моят док. в София, така че не зная как процедират в Гърция. За развитието на ембрионите ни показаха лист с подробна информация за това колко оплодени яйцеклетки има, колко са се разделили, до каква фаза, колко и кои ще върнат...
Не мисля, че в някоя клиника ти показват ембрионите. Все пак ги виждаш в едно като спринцовка като ги носят за трансфера. И после ти показват на монитора къде са ги поставили.
Ако трябваше пак да избирам, пак щях да отида в Гърция. Но стимулацията и изследвнията щях да си ги правя при моя док.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2008, 21:15:01 pm »
Вече писах по-рано в темата. Само ще кажа, че аз лично съм много доволна от клиниката и от Албена.


 Аз също съм с много хубави впечетления от няколкото ми посещения в клиниката.
Албена е един изключително позитивен човек дори го споделих и с нея това си мнение в смисъл, че не обсъждам неща, които  са и неизвестни.
Мисля, че нейната подкрепа  за българските семейства  е от особено важно значение.  През цялото време на престоя ни беше до нас.  :D



Не мисля, че в някоя клиника ти показват ембрионите. Все пак ги виждаш в едно като спринцовка като ги носят за трансфера. И после ти показват на монитора къде са ги поставили.


jasmin, само да отворя скоба...В някои клиники показват ембрионите на монитор точно преди трансфера.


Ако трябваше пак да избирам, пак щях да отида в Гърция. Но стимулацията и изследвнията щях да си ги правя при моя док.

Тини, jasmin благодаря за споделеното.
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 21:22:47 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2008, 23:35:56 pm »
Deep искам само да ти кажа че и аз съм от Пловдив и Ocean е мойта най-добра приятелка, с която миналта година бяхме зедно за процедурите в Солун. Пролетта на 2007г и двете забременяхме, но при мен нещата приключиха много рано, докато тя милата ми изживя ужаса да загуби момченцето си в 20-та седмица в Торонто, Канада. И към края на лятото и двете пак бахме на нулева позиция. Аз обаче стартирах през есента, а тя се прибра миналата седмица, за да започва отново. Като се прибереш и ти можем да си чукнем среща и да се видим и трите. Ще се радвам да се запознаем.
Поздрави, Тини.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #76 -: Февруари 22, 2008, 01:05:32 am »
Като се прибереш и ти можем да си чукнем среща и да се видим и трите. Ще се радвам да се запознаем.
Поздрави, Тини.

С най-голямо удоволствие!  :sunshine: :sunshine: :sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #77 -: Февруари 22, 2008, 09:30:34 am »
Здаравей Дийп!
Искам само да допълня, че Албена беше за мен голяма опора. Аз съм си бъзла, когато става въпрос за болници. Факта, че беше при мен през цялото време ми помогна да мина с по-малко страх през процедурата. Огромно благодаря за хиляден път.
Какво стана с теб, започна ли процедура?
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #78 -: Февруари 22, 2008, 09:35:22 am »
Цитат
Знам, че възрастта ми не е малка, но все имам някакъв шанс.
Разбираше че имаш, дори те подкрепям да пробваш стимулирано икси, но ме озадачи състоянието на тръбата ти? Запушена - това заключение от цветна снимка ли е или от лапароскопия?


Исках да ти кажа, че Албена има мобилен, на който можеш бързо и своевременно да получиш инфо.
Ако го нямаш, пиши ми на лични, ще ти го дам.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #79 -: Февруари 22, 2008, 10:01:11 am »
Здравей Дийп!...
Какво стана с теб, започна ли процедура?

Все още не съм, но днес ще имам повече информация и ще ви пиша.  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън