0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
IVF, ICSI в Солун
« -: Ноември 22, 2007, 21:07:23 pm »
:hello2: Бих искала да помоля моми4етата, които  са правили Ин Витро в Солун да споделят как проти4а процедурата там!
Всяка една подробност би била много полезна като информация. Имам предвид психи4еска нагласа, настроение, отно6ение на персонала в Гърция... Има6е ли не6то, което ви  притесни по време на процедурата, има6е ли приятни изненади... 

Благодаря предварително и пожелавам успех на вси4ки !


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2007, 04:24:56 am »
Мила deep, с удоволствие ще споделя как мина процедурата при мен!
Веднага щом започнахме да комуникираме с Албена, координаторката за България, тя ми изпрати списък с изследвания, които рябваше да направя. След като приключих с тях и и ги изпратих, тя ме консултира с проф.Прапас. Задължителни бяха имунологичните, генетичните и НК. Оказа се, че имам завишени НК клетки, и се наложи месеца преди процедурата да направим активна имунизация. Стимулацията протече в Пловдив под наблюдението на д-р Даскалов. Деня преди пункцията пътувахме за Сандански и на другата сутрин до Солун. Пункцията мина много леко, след това ходихме да обядваме, и пътувахме обратно за Сандански, където останахме до деня на трансвера. През този период Албена се обажда всеки ден за да ни уведоми, как се развиват емброните и кога ще е трансвера. Моят беше на 5-ти ден. Сутринта преди трансвера пътувахме обратно за Солун. Там останахме не повече от 3-4 часа и се върнахме обратно в хотела за още една вечер. На другия ден се прибрахме в Пловдив. Много от момичетата остават през целия престой в Солун, като към клиниката има преференциални цени на някои от хотелите.
Аз лично бях много спокойна, през времето когато чакахме за трансвера, ходихме до Рилския манастир, Мелник, Рупите. Чувствах се като на почивка. Както споменах след пункцията ходихме на таверна, опитахме от морските дарове на Солун с по чаша бяло вино. :lol:
Отношението на персонала беше отлично. Там са много организирани, имат ред и дисциплина, лъха спокойствие и увереност. Всички са много усмихнати и ведри.
Ако те интересуват още подробности пиши ми на лични.
Успех!
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2007, 09:10:07 am »
Дийп, аз не съм правила процедура в Солун, но април се обърнах към тях за съпружеска активна имунизация. Мога да потвърдя от собствен опит, че са много, много организирани. Това ми направи приятно впечатление, защото не го виждам в двете Български клиники, които съм посещавала. Персоналът беше учтив и отношението към нас беше добро. Нещата протичат дискретно, което също ми хареса.
Това, разбира се, са впечатления от един ден само, така че момичетата, които са правили по-дълга процедура ще могат да дадат по обстойна информация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2007, 09:38:15 am »
Аз също правих ваксина там - АИ през месец май тази година. Там се оказа че беше дошло още едно българско семейство с които си правихме компания. Албена ни взе още от пътя на влизане към Солун и ни заведе до хотела, там ни настани и на следващия ден ни заведе в клиниката, където взеха кръв на мъжа ми сутринта, на обяд ни заведе на едно приятно ресторантче и след обяд ми поставиха ваксината, след което ни казаха че проф.Прапас ще прави прегледи и за българите са безплатни. Отидохме в кабинета - прегледа ме и ме консултира, като разгледа всички изследвания и докементи, които носих. След това си тръгнахме. Наистина в клиниката е много спокойно и организирано, има хора, но не е така натъпкано и цари спокойна и приятна атмосфера, просторно е и наистина са много внимателни и грижовни към всички, отговарят на всички въпроси, не бързат и имат дискретно отношение.  :lol:
« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 09:41:02 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2007, 20:30:22 pm »
Благодаря милички за информацията. Изглежда в клиниката имат изграден маниер на работа, което е похвално. Много е важно , че вдъхват доверие в пациентите си а спокойната атмосфера е по-вече от важна за успеха на процедурата.

Мила deep, с удоволствие ще споделя как мина процедурата при мен!
.....
Ако те интересуват още подробности пиши ми на лични.
Успех!

Ocean, аз също съм от Пловдив и ще се радвам да се запознаем. Зная, че ти живееш в Канада но останах  с впечатлението, че в момента си в България. Аз ще се прибера в началото на декември и бихме могли да се срешнем ако нямаш против, разбира се.

 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2007, 21:23:28 pm »

Ocean, аз също съм от Пловдив и ще се радвам да се запознаем. Зная, че ти живееш в Канада но останах  с впечатлението, че в момента си в България. Аз ще се прибера в началото на декември и бихме могли да се срешнем ако нямаш против, разбира се.

За съжаление си бях до България, но само за 20 дни, сега съм отново в Канада. Имам приятелка от Пловдив, която не пише тук, но прави процедура там и мога да ви свържа. Мисля, че ще и е приятно да помогне с каквото може.
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2007, 15:22:42 pm »
Както винаги, има и доволни, и недоволни.
Аз съм от НЕдоволните, защото:
1. Не бяхме информирани за същността на провежданите в Якентро процедури /става дума за ИКСИ с донорски яйцеклетки/. Не е коректно след два опита там да научим /съвсем случайно!/, че при донорски процедури яйцеклетките от една донорка се разделят между няколко семейства /факт, с който беше редно да сме запознати, за да преценим дали искаме да продължим с процедурите там или не/.
2. Поради заетостта на двамата лекари там много факти, свързани със здравословното ми състояние, не бяха взети предвид /т.е.има твърде много пациенти и твърде малко лекари, които да проследяват отделните случаи/.
За мен не е нормално единственото време, през което като пациент мога да видя /буквално!/ лекаря си, да бъдат 5-те минути по времето на трансфера. 
3. Поради заетостта на лекарите там координаторката Албена дава мнения и препоръки, които изцяло НЕ са в нейната компетентност. Това е ОПАСНО за живота на пациентите!
4. Зад фасадата на "организираността", която другите пациенти виждат там, аз се сблъсках с меркантилно отношение, нежелание за поемане на отговорност и пълна дезаинтересованост към съдбата на пациентите.

Не искам да навлизам в полемики с никого. Както вече казах, има доволни, но и недоволни. Изразявам мнението си, защото искам да спестя на други жени разочарованието и болката, които преживях аз в контакта си с Якентро.

Научих за тях от сайта на Зачатие и преди две години се обърнах към тях с огромна надежда и доверие! Клиника Якентро НЕ оправда надеждите и доверието ми!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2007, 00:23:13 am »
Здравей, deep! Ние също правихме инвитро в Солун, беше първото и сега резултата е две сладки момченца :D! Безкрайно сме благодарни на Албена и проф.Прапас. Процедурата при нас протече също като при Оcean, с изключение на това, че не сме правили имунизация, всичко беше много бързо и без никакво протакане. Бях очарована от екипа, много усмихнати и приятелски настроени. По отношение на заплащането също не е имало никакви проблеми, колкото ми каза Албена в началото, толкова платихме. Албена ни каза какви изследвания трябва да се направят. Стимулацията се следеше от д-рДаскалов(стахотен Човек и доктор). Замръзихме 6ембриончета в 3банки за 5години, което не ни е струвало и 1лев в повече. Живот и здраве след 2-3години ще се пробваме за момиченце/ца :D!
Така, че мила, ако си решила там да правите инвитрото, не се замисляй, няма да съжелявате!
Успех!!!
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 00:30:41 am от mecheto »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2007, 10:30:11 am »
Sofia, Mecheto, благодаря за отговорите. :D

Както винаги, има и доволни, и недоволни.
Аз съм от НЕдоволните, защото:
1. Не бяхме информирани за същността на провежданите в Якентро процедури /става дума за ИКСИ с донорски яйцеклетки/. Не е коректно след два опита там да научим /съвсем случайно!/, че при донорски процедури яйцеклетките от една донорка се разделят между няколко семейства /факт, с който беше редно да сме запознати, за да преценим дали искаме да продължим с процедурите там или не/.

София, а вие като семейство 100 процента ли покрихте разходите за стимулация на моми4ето, донор на яйцеклетките?


Ме4ето, много се радвам, 4е сте успяли о6те при първата процедура.  :D Да са здрави4ки бебе6оците и много да ви радват.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2007, 18:54:34 pm »
София, а вие като семейство 100 процента ли покрихте разходите за стимулация на моми4ето, донор на яйцеклетките?

Да, платихме 100% разходите за стимулация на донорката плюс възнаграждение на донорката /според регламента на клиниката/. В същото време още едно или две семейства са заплатили също 100% за стимулация и възнаграждение на същата донорката.
Добра бизнес схема... Просто нямам думи...
Сама разбираш, че разделянето на яйцеклетките между няколко семейства означава по-малко шансове за всяко едно от семействата. Най-некоректното в случая е, че никой никога не сметна за необходимо да ни информира за тази практика, така че ние сами да преценим дали искаме да поемем този риск или не...
След всичко това не мога да препоръчам на никого тази клиника. Дори и да са добри специалисти, те не са коректни спрямо пациентите си.
Мога да пиша още много по темата, но за мен това е много болезнен спомен и не искам да се връщам в миналото.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2007, 12:47:51 pm »
София, аз мисля, че е добре да разкажеш повече за проблемите с които си се сблъскала, все пак тук това го четат и хора от самите клиники и това би им помогнало да променят нещата, за да бъдат по-добри поне за следващите си пациенти и клиенти. Иначе ти пожелавам час по-скоро да забравиш лошите спомени и да сбъднеш мечтата си за дете! :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2007, 13:10:18 pm »
София, аз мисля, че е добре да разкажеш повече за проблемите с които си се сблъскала, все пак тук това го четат и хора от самите клиники и това би им помогнало да променят нещата, за да бъдат по-добри поне за следващите си пациенти и клиенти. Иначе ти пожелавам час по-скоро да забравиш лошите спомени и да сбъднеш мечтата си за дете! :lol:
Марина, благодаря за пожеланията! Знам, че моите бебета са съвсем наблизо! :lol:
Имах много дълга кореспонденция с клиника Якентро тук, в сайта на Зачатие. Така че те едва ли не знаят нещо от това,за което съм написала.
Отношението на клиниката към мен в този случай /по време на лична среща в Солун за изясняване на случая/ беше арогантно и пренебрежително и поради това не искам отново да се връщам назад. Обърнах се към тях с огромно доверие и като цяло смятам, че те се подиграха с нас, с доверието ни и надеждите ни. Спирам дотук.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #12 -: Декември 07, 2007, 03:18:13 am »
София, а вие като семейство 100 процента ли покрихте разходите за стимулация на моми4ето, донор на яйцеклетките?

Да, платихме 100% разходите за стимулация на донорката плюс възнаграждение на донорката /според регламента на клиниката/. В същото време още едно или две семейства са заплатили също 100% за стимулация и възнаграждение на същата донорката.
Добра бизнес схема... Просто нямам думи...
Сама разбираш, че разделянето на яйцеклетките между няколко семейства означава по-малко шансове за всяко едно от семействата. Най-некоректното в случая е, че никой никога не сметна за необходимо да ни информира за тази практика, така че ние сами да преценим дали искаме да поемем този риск или не...
След всичко това не мога да препоръчам на никого тази клиника. Дори и да са добри специалисти, те не са коректни спрямо пациентите си.
Мога да пиша още много по темата, но за мен това е много болезнен спомен и не искам да се връщам в миналото.

София, искрено съжалявам за това, което сте преживяли със семейството си. Мога да предположа какъв удар е било за вас.  :hug2:
Пожелавам ти скоро да си щастлива мама!  :wink:

Извини ме за  закъснелия отговор. Тези дни нямах възможност да ползвам Нет.  :oops:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #13 -: Декември 07, 2007, 09:52:20 am »
Deep, от цялото си сърце ти желая скоро да стигнете до края на тунела и там да има много слънце.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #14 -: Декември 07, 2007, 10:11:10 am »
Deep, от цялото си сърце ти желая скоро да стигнете до края на тунела и там да има много слънце.

Благодаря White !   :love:

Лека бременност до края и прекрасно бебче след малко повече от два месеца!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #15 -: Декември 10, 2007, 12:56:37 pm »
Дийп, желая ти успех каквото и да решиш, ти го заслужаваш!!! Прегръщам те!!! :P


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #16 -: Декември 10, 2007, 13:47:14 pm »
Дийп, желая ти успех каквото и да решиш, ти го заслужаваш!!! Прегръщам те!!! :P

И аз те прегръщам мила!  :P

Желая ти съвсем скоро отново да си щастлива и усмихната бъдеща мама!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #17 -: Декември 10, 2007, 16:59:16 pm »
Аз също следя темата с интерес, тъй като си мисля за евентуален опит там. Бих искала да попитам дали е вярно, че на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор и също бях чела доста отдавна за пакети с лекарства, с които процедурата е по-евтина.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #18 -: Декември 10, 2007, 18:22:34 pm »
Аз също следя темата с интерес, тъй като си мисля за евентуален опит там. Бих искала да попитам дали е вярно, че на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор ...

Zvezdichka, аз също имам такава информация.


и също бях чела доста отдавна за пакети с лекарства, с които процедурата е по-евтина.

Регулярно IVF + ICSI цикъл е 2550 евро, като в тази цена са включени лекарства както следва: Menogon - 40 амп. Orgalutran - 3 и 10 000 IU Pregnyl

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #19 -: Декември 10, 2007, 19:12:29 pm »
Благодаря, deep.
Желая ти успех.