0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #20 -: Декември 10, 2007, 23:23:35 pm »
Аз също следя темата с интерес, тъй като си мисля за евентуален опит там. Бих искала да попитам дали е вярно, че на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор и също бях чела доста отдавна за пакети с лекарства, с които процедурата е по-евтина.

да, Zvezdichka, на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор. пакетната цена е 2550 евро, както е споменала deep, а без лекарствата е 1950 евро. по-удобния варият е пакета.
Успех!
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #21 -: Декември 12, 2007, 13:53:13 pm »
Здравей Deep!
Ние също правихме инвитро в Солун. Първи опит, успешен, имаме малко момиченце, най-красивото на света. Според мен условията в клиниката са прекрасни, като на хотел. Вичко става бързо, дискретно. Информират те за абсолютно всичко свързано с процедурата. Отговарят изчерпателно на всичките ти въпроси. Албена беше неотлъчно до мен, включително и на процедурите и това ми действаше много успокоително.
Благодарим на нашият д-р Димов, че ни насочи към тази клиника, благодарим на Албена, че се погрижи за нас по време на престоят ни в Гърция и не на последно място благодарим на проф. Прапас.  :thankyousign:
Смятам, че Якентро е много добър избор. Не напразно там е пълно с двойки от цяла Европа. Нямам време да пиша по-подробно за процедурата, тъй като бебка често ме привиква, но ако те интересува нещо по конкретно, питай, ще се радвам да ти помогна с каквото мога. Ако желаеш пиши ми и на лични.
Успех където и да се насочиш! :balk_602:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #22 -: Декември 12, 2007, 20:55:48 pm »
Честита рожба Жасмин, да ви е здравичко бебчето и много щастливи мигове ви пожелавам!   :D  :bori_009:

Бих искала да те питам къде проведе стимулацията за процедурата?

Ин Витро ли правихте или ICSI?

И още един последен въпрос...( ако си спомняш, разбира се!  :wink: )

 Каква дебелина  беше маточната лигавица  преди фоликулярната пункция и в деня на трансфера?

Благодаря ти , че се включи в темата!!!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #23 -: Декември 13, 2007, 08:46:09 am »
Бих искала да те питам къде проведе стимулацията за процедурата?

И на мен това ми е интересно, Жасмин, моля те да споделиш. 

За другите момичета, които са правили в Солун процедури - има ли такива, които са били следени не в София и Пловдив по време на стимулацията?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #24 -: Декември 13, 2007, 09:09:36 am »
Бих искала да те питам къде проведе стимулацията за процедурата?

И на мен това ми е интересно, Жасмин, моля те да споделиш. 

За другите момичета, които са правили в Солун процедури - има ли такива, които са били следени не в София и Пловдив по време на стимулацията?

*Принцеска*, в Пловдив д-р Даскалов следи стимулацията за процедурата.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #25 -: Декември 13, 2007, 09:32:01 am »
Стимулацията правих при д-р Димов в София, с пакета лекарства от Солун.
Правихме инвитро, а не икси. При нас мъжкия фактор е добър. А за лигавицата не помня. Знам, че беше добре. Но и аз не съм имала проблеми с нея.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #26 -: Декември 13, 2007, 09:40:30 am »
Стимулацията правих при д-р Димов в София

*Принцеска*, в Пловдив д-р Даскалов следи стимулацията за процедурата.

Аз бях чувала, че д-р Даскалов прави това, но Пловдив ми е далеч.  Бях чела преди време, че д-рите Прапас искат документ за образование и ценз на тези, с които евентуално биха работили и се чудех дали някой се е занимавал с тази страна на въпроса.  Ще ми е интересно да разбера. 

За мен отсъствието от работа през ден (за да ходя до друг град) е стресиращо и понеже по принцип съм си нервен и склонен към много притеснения човек, се чудех дали има алтернатива да избегна това, а следователно и да си подобря шансовете за успех.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #27 -: Декември 13, 2007, 09:44:37 am »
Стимулацията правих при д-р Димов в София, с пакета лекарства от Солун.
Правихме инвитро, а не икси. При нас мъжкия фактор е добър. А за лигавицата не помня. Знам, че беше добре. Но и аз не съм имала проблеми с нея.

Благодаря за отговора!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #28 -: Декември 13, 2007, 12:02:11 pm »
Всичко написано по темата е вярно.Аз сьшто правих икси в Солун и сьм много доволна от отношението кьм пациентите няма обшто с Бьлгария.Правих два опита като втория успешен сега сьм бременна в 25 седмица.Ако ви интересува нешто конкретно може да ме питате.Аз правих пьрвата стимолация в София а втората в Солун.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #29 -: Декември 13, 2007, 13:19:17 pm »
Ако ви интересува нешто конкретно може да ме питате.Аз правих пьрвата стимолация в София а втората в Солун.

Честито!  Пожелавам ти леки оставащи месеци и едно здраво, благоуханно бебе.

Колко време ти се наложи да останеш в Солун и използва ли някоя от опциите за престой, които предлагат от клиниката?  Ако да -- каква беше ориентировъчно цената?
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #30 -: Декември 13, 2007, 14:18:33 pm »
В Солун не сьм оставала.Патувах през ден или оставах в Сандански срещу 30-35лв. на вечер.Ако останете в Солун на вечер 50-60 евро.Но там не заплаштах хормони и прегледите на 4Д всичко е включено в пакета.Но тук всичко се заплашта отделно от пакета.
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #31 -: Декември 13, 2007, 18:16:30 pm »
В Солун оставате 4 вечери в хотел, който Албена ви е запазила и който прави отстъпка за пациенти на клиниката. Цената е 60 евро за двойна стая. Хотела е 3 звезди и е напълно сносен. Намира се в центъра. За 5 мин си на главните търговски улици.
Ние останахме 5 вечери, тъй като имах болки след трансфера и не искахме да рискуваме да пътуваме същия ден само за да спестим 60 евро.
Т.е. 4 вечери по 60 са 240 евро за хотел, закуската е включена. За обяд и вечеря има заведения за бързо хранене,където за едно ядене може да се вместите до 20 евро. А може и по-малко. Порциите са огромни. Ние с моя мъж спокойно се нахранвахме с една салата, порция картофи и един гирос.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #32 -: Декември 28, 2007, 21:11:39 pm »
Съжалявам,че късно се включвам момичета!
по-долу в подписа ми ще видите защо! Благодарение на всички Прапас - Никос, Янис и Стела, на Албена и д-р Даскалов, вече почти 5 мес гушкам най-прекрасното съкровище на света!
Знам, че е трудно с пътуването, но повярвайте заслужава си!
Ние със съпурга ми бяхме категорични, че опит във Бг няма да правим! Насочихме се към Солун, четейки една статия на успяло момиче там! Свързахме се с Албена, изпратихме документи, изследвания и тръгнахме!
Първия път стимулацията я прави д-р Димов в София! За съжаление получих хиперстимулация и отложихме трансфера! След 2 месеца ходихме отново да върнат ембирончетата! За съжаление не се получи! Замразяването беше на бластоцити, нищо не се заплаща за съхранението им в клиниката!
Направихме допълнителни изследвания и се оказа, че имам НК клетки и антифосфолипидни тела! Наложи се да направим ваксина за Нк клетките!
Втората стимулация я следи "под лупа" д-р Даскалов! За да не се получи пак хипер правих изследвания на хормони всеки ден и прегледи също! 
Самата процедура минава много спокойно! Всички са усмихнати, Албена е винаги с теб! Настаняват те в самостоятелна стая, вземат те за пункцията! След това те връщат в стаята, почиваш си и си тръгваш! При втория опит клиниката беше пълна със италианци, имаше и едно семейство негри!   
Първия път останахме в Солун, но втория решихме да пътуваме от Сандански! Там може да се намери и самостоятелна стая много прилична за 20 лв! В хотелите цените са от 35 лв и нагоре! Ако някой се интересува да пише на лични ще му пратя координати на хотели и стаи за резервация!  по центъра има магазини и заведения за хапване!
докато чакахме за трансфер ходихме до мелник и роженския манастир! пътя от санданси до солун е около 2 часа нормална скорост 90-100 км /ч!!!
ЖЕЛАЯ УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #33 -: Декември 29, 2007, 17:27:20 pm »
здравей deep стимолацията в Солун бе малко объркваща първиа път понеже в България се водеше че стигам до хипер стимолация а това се оказа  грешка на лабораторията.И в Солун се подведоха по тези резултати и поради тази причина ми се провали една стимолация като иследванията на хормоните по време на стимолацията остановиха че хормона не се качва толкова бързо. Иначе патувах през ден от София а когато се налагаше отсядахме в Сандански стимолацията евключена в пакетната цена и най вече те гледат на 4D ехограф
а в България си плащаш прегледите и иследванията отделно от стимолацията.Пункцията мина много добре извадиха ми 19 яицеклетки от които 13ембриона като според развитието им решават кога да ги върнат.Връщат по 3 като при мен бяха морули.След трнсфера останахме 3 дни в Сандански. И след тов патувахме за София
Ако имаш нещо което те интересува пиши ми пак
пожелавам ти успех
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #34 -: Декември 30, 2007, 00:36:23 am »
jasmin, mecheto, yana-v, sapsovae, много се радвам за вас момичета! Имате невероятни дечица благодарение на професионализма на екипа от клиника Якентро!
deep, силно вярвам, че много скоро и ти ще се похвалиш с двете чертички!
Искам само да допълня, че при моя първи и успешен опит в клиниката, имах 7 яйцеклетки от които 5 бяха хубави, оставиха ги за 5-ти ден. Друг е въпроса, че загубих в последствие бебето в 20-та седмица благодарение на "докторите" тук в Торонто. Ембриологията им е на много високо ниво, а и не само. В много малко други клиники биха постъпили така. Неискам да им правя реклама, но за мен те са истински професионалисти и са помогнали на много момичета, на които в други клиники са им казвали, че нямат шансове за свое дете.



*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #35 -: Декември 31, 2007, 14:27:09 pm »
yana-v,имаш прекрасно детенце,истинска кукличка!Да ти е жива и здрава и много много да те радва-за което не се съмнявам.

ocean,и ние ,мила, ще си имаме по едно такова слънчице догодина.Дано 2008 бъде нашата година.[/color
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #36 -: Декември 31, 2007, 23:26:39 pm »
Честито на всички мами, да са им здрави дечицата и много да ги радват!

На Ocean,ddn007 и на всички, които им предстои процедура  през новата 2008 год. желая  здравички ревливи бебешоци!!!


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #37 -: Януари 02, 2008, 17:13:35 pm »
Аз също следя темата с интерес, тъй като си мисля за евентуален опит там. Бих искала да попитам дали е вярно, че на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор и също бях чела доста отдавна за пакети с лекарства, с които процедурата е по-евтина.

да, Zvezdichka, на всяко семейство ембрионите са в отделен инкубатор. пакетната цена е 2550 евро, както е споменала deep, а без лекарствата е 1950 евро. по-удобния варият е пакета.
Успех!
Искам да попитам момичетата които са правили икси или инвитро там,значили това че заплащаш 2550евро и нищо повече,а хормоните които трябва да се следят?Много ли се чака за записване,за процедурите,изчетох инфото във форума,но не ми стана ясно.Ако решиш трябва да се свържиш със Албена ли,за да ти запише час,как става това,моля ви обяснете ми.Питам,понеже моята вуйна е чула за тази клиника и казва че излиза по евтино от бг. и иска да отида при нея,та да ме заведе,но тя е в атина.За това питам който отива от бг с албена ли трябва да държи връзка?Много се радвам за тези които са успели,а ние може би ще трябва да почакаме още за нешите неродени бебета.Успех на всички през 2008!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #38 -: Януари 02, 2008, 19:27:43 pm »
disi,  свързваш се с Албена и тя планира прегледа и срещата ти с проф.Прапас, както и необходимите изследвания.
Планирането на предстоящата процедура ще я обсъдиш с тях.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #39 -: Януари 02, 2008, 22:02:51 pm »
Благодаря за бързия отговор :)