0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #40 -: Януари 03, 2008, 10:54:37 am »
По принцип Албена отговаря за българите! не се чака за записване! Можеш да започнеш от следващия цикъл! Цената включва меногон за стимулацията! ако трябва да се ползват други лекарства най-вероятно цената ще се промени!
Самата стимулация зависи къде и кой ще ти я следи! В БГ си плащаш хормони и прегледи! До колкото знам ако ходиш там за хормони и прегледи при самата стимулация те влизат в цената! Аз съм правила стимулацията в БГ! Пиши на Албена и нямаш грижи! УСПЕХ!
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #41 -: Януари 04, 2008, 15:03:53 pm »
Време е и аз да се включа!И аз съм горда майка на красива принцеса ,благодарение на клиника Якентро.Впечатленията ми са повече от страхотни-Албена,д-р Даскалов,екипа в клиниката, всичко И ВСИЧКИ СА ОБЕДИНЕНИ В ЕДНО ЗА КАУЗАТА.И не се чака,ако имаш час за 10ч.влизаш точно в толкова,сякаш само теб чакат.Всичко е до организация,затова имат какво да се поучат още наште клиники,където съм чакала по 3часа за да вляза, като имам запазен час.Ако ти останат лекарства от пакета можеш да ги върнеш и ти преспадат от цената.Ползва се ембрио гел при трансфера,за по-сигурно имплантиране.Замръзяват ти останалите ембриони за 5г. напълно безплатно.И не на последно място,това което мен ме накара да се спра на тая клиника е,че ембрионите на всяка двойка се поставят в отделен инкубатор,не в общ.
За нас това беше първи опит и сме щастливи,че избрахме точно този екип и от Бг страна и от Гр.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2008, 11:46:12 am »
Радвам се, че открих тази тема. Надявам се да получа отговор на въпросите, които ме измъчват. Накратко доста късно се реших да правя ин витро, все се надявах, че ще стане по естествен път.Още преди време бях решила , че ако стигна до тази процедура ще пробвам в Солун. Свързах се с Албена през октомври, направихме необходимите иследвания и кнсултацията ми беше на 14.02- цял ден висях пред PC -то и се притеснявах. Получих отговор едва вчера/ неделя/. Искат ми още АТМ. Много се подразних ,защото можеше да го направя още в петък/ беше подходящия ден от цикъла/, а сега ще трябва да чакам още 1 месец. На 39 години съм и всяко проточване ме изнервя допълнително.От извесно време се прокрадва и съмнението ЧЕ ЩЕ МИ ОТКАЖАТ ПРОЦЕДУРА С МОЯ ЯЙЦЕКЛЕТКА.НЯКОЛКО ПЪТИ МОЛЯ АЛБЕНА ДА МИ КАЖЕ КАКВА ИМ Е ПОЛИТИКАТА,виждам, че отваря писмата ми, но не ми отговаря. Още при първия ни разговор ми предложи този вариант. Знам, че възрастта ми не е малка, но все имам някакъв шанс.Изследванията са ми в норма,Проблемът е една запушена тръба и не много добра спермограма на съпруга ми.
Досега не сме правили ин витро опит и мисля, че е редно щом съм съгласн,  да поема риска от една неуспешна процедура с моя яйцеклетка. Най-много ме е яд, че не опидох на колсултация в друга клиника и изгубих още няколко месеца.
Не прочетох цялата тема,/ ще го направя по-късно/ но видях и добри и отрицателни мнения за клиниката. Ще се радвам да чуя мнението, особенно на жени на моята възраст.Прочетох нещо и за случай с донорска яйцеклетка.
От Пловдив съм и съм пациентка на д-р Даскалов!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2008, 22:57:01 pm »
Цитат
Знам, че възрастта ми не е малка, но все имам някакъв шанс.
Разбираше че имаш, дори те подкрепям да пробваш стимулирано икси, но ме озадачи състоянието на тръбата ти? Запушена - това заключение от цветна снимка ли е или от лапароскопия?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2008, 23:47:22 pm »
Съжалявам, твърде неприятно наистина. Комуникацията е важна част от планирането за Ин витро процедурата.

Аз също съм на мнение, че няма причина да не направиш класичиска стимулация.


Изследванията са ми в норма,Проблемът е една запушена тръба и не много добра спермограма на съпруга ми.


Какъв беше коментара отностно запушената тръба при прегледа в Солун?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2008, 10:33:50 am »
Радвам се, че открих тази тема. Надявам се да получа отговор на въпросите, които ме измъчват. Накратко доста късно се реших да правя ин витро, все се надявах, че ще стане по естествен път.Още преди време бях решила , че ако стигна до тази процедура ще пробвам в Солун. Свързах се с Албена през октомври, направихме необходимите иследвания и кнсултацията ми беше на 14.02- цял ден висях пред PC -то и се притеснявах. Получих отговор едва вчера/ неделя/. Искат ми още АТМ. Много се подразних ,защото можеше да го направя още в петък/ беше подходящия ден от цикъла/, а сега ще трябва да чакам още 1 месец. На 39 години съм и всяко проточване ме изнервя допълнително.От извесно време се прокрадва и съмнението ЧЕ ЩЕ МИ ОТКАЖАТ ПРОЦЕДУРА С МОЯ ЯЙЦЕКЛЕТКА.НЯКОЛКО ПЪТИ МОЛЯ АЛБЕНА ДА МИ КАЖЕ КАКВА ИМ Е ПОЛИТИКАТА,виждам, че отваря писмата ми, но не ми отговаря. Още при първия ни разговор ми предложи този вариант. Знам, че възрастта ми не е малка, но все имам някакъв шанс.Изследванията са ми в норма,Проблемът е една запушена тръба и не много добра спермограма на съпруга ми.
Досега не сме правили ин витро опит и мисля, че е редно щом съм съгласн,  да поема риска от една неуспешна процедура с моя яйцеклетка. Най-много ме е яд, че не опидох на колсултация в друга клиника и изгубих още няколко месеца.
Не прочетох цялата тема,/ ще го направя по-късно/ но видях и добри и отрицателни мнения за клиниката. Ще се радвам да чуя мнението, особенно на жени на моята възраст.Прочетох нещо и за случай с донорска яйцеклетка.
От Пловдив съм и съм пациентка на д-р Даскалов!
Като потърпевша от некоректността на клиника Якентро мога да дам мнението си по темата - не се изненадвам, че са ти препоръчали директно процедура с донорски яйцеклетки. За Якентро това е много печеливш бизнес и явно поради това препоръчват директно донорство. Поразява ме фактът, че са ти предложили този вариант преди още да са се запознали с изследванията ти и състоянието ти.
В нашия случай /за който вече многократно съм писала/ при двата ни донорски опита там се оказа, че като цяло изобщо не сме били информирани за същността на процедурите, за разделянето на яйцеклетки между няколко семейства, както и за други важни подробности.
Сега, когато открих "своя" лекар, най-после се установи и каква е била причината за неуспехите ми. Причина, за която прочутите "експерти" от Якентро изобщо не се и замислиха, нито ми предложиха да изследвам. Изтръпвам от мисълта, че ако случайно не бяхме научили, че сме били подведени от клиниката неколкократно, можехме все още да правим опити там и да разчитаме на тях...
Изключително неприятен е фактът, че докторите се опитват да дават "задочни" консултации, в които пропускат важни подробности. Друг поразяващ момент е, че координаторката Албена си позволява да дава съвети и консултации, за които изобщо не е компетентна - била съм свидетел на това и си давам сметка на какъв риск подлага това пациентите!
Не искам да давам препоръки, но помисли добре на кого се доверяваш. Бих посъветвала да се внимава с клиника, която доказано се е компрометирала и е проявила нееднократно некоректност към пациентите /или по-скоро клиентите/ си.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2008, 22:32:39 pm »

Като потърпевша от некоректността на клиника Якентро мога да дам мнението си по темата - не се изненадвам, че са ти препоръчали директно процедура с донорски яйцеклетки. За Якентро това е много печеливш бизнес и явно поради това препоръчват директно донорство. Поразява ме фактът, че са ти предложили този вариант преди още да са се запознали с изследванията ти и състоянието ти.
В нашия случай /за който вече многократно съм писала/ при двата ни донорски опита там се оказа, че като цяло изобщо не сме били информирани за същността на процедурите, за разделянето на яйцеклетки между няколко семейства, както и за други важни подробности.
Сега, когато открих "своя" лекар, най-после се установи и каква е била причината за неуспехите ми. Причина, за която прочутите "експерти" от Якентро изобщо не се и замислиха, нито ми предложиха да изследвам. Изтръпвам от мисълта, че ако случайно не бяхме научили, че сме били подведени от клиниката неколкократно, можехме все още да правим опити там и да разчитаме на тях...

Не искам да давам препоръки, но помисли добре на кого се доверяваш. Бих посъветвала да се внимава с клиника, която доказано се е компрометирала и е проявила нееднократно некоректност към пациентите /или по-скоро клиентите/ си.

Sofia, би ли споделила за пропуска, който са направили в Якентро!

Изключително неприятен е фактът, че докторите се опитват да дават "задочни" консултации, в които пропускат важни подробности. Друг поразяващ момент е, че координаторката Албена си позволява да дава съвети и консултации, за които изобщо не е компетентна - била съм свидетел на това и си давам сметка на какъв риск подлага това пациентите!

Какво имаш предвид под "задочни" консултации? :ask:

Аз съм ходила лично на преглед в Солун с проф. Прапас, дори първичния преглед  не се заплаща.
« Последна редакция: Февруари 19, 2008, 22:47:46 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2008, 23:32:05 pm »
Много благодаря на всички за отговорите!. Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса!
evro   имам ХСГ “ лява тръба не се визуализира- непроходима” . Дясната е ОК.
deep – нямам коментар от Солун. Не съм ходила лично.  От там не са ми предлагали това! А и мислех стимулацията да я правя в Пловдив!

А как беше при теб-сама ли поиска  преглед?

Свързах се по телефона и още в този  разговор ми казаха да си помисля за донорска яйцеклетка- без никакво изследване, без да са ми виждали  очите/ както се казва/. Иначе по интернет получих списъка на необходимите изследвания и пак така ги изпратих.
Получих писмо, кога ми е консултацията и после друга , че ми искат АТМ- в което  пак долових някакви намеци за донорска яйцеклетка .
Зададох  директно въпроса – ще ми откажат ли процедура с моя яйцеклетка при не много добри шансове- но явно няма да получа отговор на този въпрос, както не получих отговори и на други “ неудобни” въпроси преди това.

Sofia – на теб специални благодарности, че ми отговори въпреки неприятните моменти които си припомняш всеки път. Мнението ти за клиниката ме накара да се замисля сериозно. Започвам да си мисля, че не им се занимава с пациенти с по-малки шансове, които ще намалят успеваемостта им.

И последно да ви попитам- ако ми се наложи- в България прави ли се ин витро с донорска яйцеклетка???Доста съм невежа по някои въпроси  и май трябва повече да чета тук.
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2008, 11:38:18 am »
Ще отговоря на всички, които са ми писали.
При двата опита, които направих в Якентро, състоянието ми преди трансфер беше координирано по телефона чрез Албена, която е предавала някаква информация на д-р Прапас и съответно ми препредаваше мнения. При втория ми опит дори не ме насочиха към български лекар, с когото Якентро работи в БГ и който да следи състоянието ми. Многократно състоянието ми беше коментирано само на базата на телефонни разговори с Албена /това имам предвид под „задочни” консултации/. Отделен е въпросът, че при интелекта на Албена не знам изобщо какво и как е било комуникирано… По същия начин процедираха и с много други пациенти – била съм свидетел на това. Както съм била и свидетел на факта, че Албена дава мнения по телефона и съветва пациенти без изобщо да се е консултирала с докторите Прапас по конкретния случай…

Недопустимо е клиника с претенциите и репутацията на Якентро да не установи наличието на хидросалпингс в моя случай – при положение, че съм направила абсолютно всички изследвания, които те ми поискаха и неизменно питах какво още да изследвам… Груба лекарска небрежност! Бях се доверила изцяло на тази клиника и разчитах, че ще се отнесат сериозно към моя случай и ще предвидят всички медицински факти, свързани със състоянието ми. Това беше и смисълът на всички скъпо платени процедури и консултации, които сме провеждали с тях!

Това, че някои момичета са имали късмета да успеят в Якентро от първи опит със собствени яйцеклетки, е прекрасно! Но трябва ли да премълчавам фактите, свързани с недобросъвестно отношение на клиниката към донорските случаи?! Горчиво съм разочарована от отношението на Якентро и нямам никаква причина да премълчавам случилото се, защото не бих искала и други жени да попадат в моята ситуация.
И накрая, дори да е направена грешка от страна на Якентро, човешко беше поне да получим някакво извинение от тях… Нищо подобно, бяхме въвлечени в неприятна кореспонденция с клиниката /като последствие от нарочната среща, на която отидохме в Солун/ и едва ли не се оказахме виновни за това, че се опитваме да изясним случилото се… Да не говорим за откритата заплаха, че, цитирам дословно, носим отговорност за написаното тук!!!
Не искам също да коментирам и факта, че нямаме никакъв документ или фактура за процедурите и плащанията, направени в Якентро... Все едно никога не сме били пациенти на тази клиника...
Това също е обичайна практика за тази клиника...

Към mct: да, в България се правят процедури с донорски яйцеклетки - в клиниките на д-р Стаменов, на Щерев, както и на други места.
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 13:08:02 pm от Sofia »
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2008, 13:14:49 pm »
Mct не си съставяй отрицателно мнение само от това което е написала Sofia. Съжалявам за това което е преживяла, както и за това че все още не е сбъднала мечтата си. Ти досега не си се сблъсквала с проблема инвитро. Аз имам богат опит в последните 6.5 години. Подобно грозни неща мога да кажа за поне три клиники в България, едната от които в момента има най-голяма успеваемост. Точно там преди две години ми обявиха че проблема при мъжът ми е генетичен и че няма никакъв смисъл да се лекува. Е в момента мога гордо да заявя че съм бременна с две малки слънчица, чиито пол още не знаем, защото съм 16-та седмица и е малко рано въпреки нашето желание. Чудото се случи след компетентната намеса на Проф. Никос Прапас и с безценнта помощ на координаторката на клиниката Албена Стоянова. Не мога да се съглася с теб че те не синтересуват от трудни случаи, само ще те посъветвам да влезнеш в сайта на Якентро на адрес www.iakentro.gr. Можеш да го разгледаш на няколко езика. Не е нужно човек да владее перфектно английски за да разбере данните от публикуваната официална статиска. Там ще видиш, че успеваемостта им с пациенти, ползвали донорска програма е по-висок, от тази с пациенти, които са се стимулирали. А това са пациентки на възраст от 38-45 год. Доколкото разбирам на теб са ти предложили да си помислиш само за този вариант. Повяравай ми и на мен ми се наложи да мисля за донороство само че на спермазотоиди и то не защото искаха да се отърват от мен, а защото когато има проблем те му намират решение. За да ме разбереш правилно ще ти опиша накратко как се развиха при мен нещата. При първия опит в Солун през пролетта на 2007г. тръгнахме с голяма надежда, защото направихме всички възможни изследвания преди процедурата. Знаехме че сме за икси и резултаът беше двуплодна бременност, която за съжаление приключи в 6-та гест. седмица. За провала не бяха виновни Прапас или Албена, а ДНК-то на семенцата на моят любим мъж. Е те не се отказаха и назначиха ДНК-тест на семенния материал. Изследванията направихме в Плевен при Д-р Личев. Както предположи проф. Никос Прапас резултатите бяха лоши. Само че се оказа, че на тях може да се повлияее с подходяща терапия. След дълъг разговор с д-р Личев решихме да му се доверим и мъжът ми започна да изпълнява назначето му от него лечение. След два месеца направихме контролни изследвания и резултатът беше страхотен. Процентът на негодните семенца беше паднал значително и вече беше в референтни стойности. Д-р Личев ни даде зелена светлина и същевременно назначи поддържаща терапия до самото ИКСИ. Стимулацията започнах м.10.2007г. като процедурата приключи с трансфер на 3 хубави ембриона на 22.11.2007г. След 19 дни разбрахме че теста ми е положителен и след още една седмица след Ултразвук стана ясно, че успеваемостта на Прапас и екипа му е 100%. Да не те заблуждавам, защото на първия преглед видяхме три плодни сакчета и три сърчица. Дори се стигна до редукция, защото Проф. Прапас беше категоричен, че не си заслужава да поемам риска да износя триплодна бременност, шанса за което е 50/50. Аз му се доверих, процедурата мина повече от чудесно и в момента съм една от многото щастливи бъдещи мами на Клиника Якентро. В контекста на всичко това искам да подчертая, че Проф. Праспас ни предложи само като вариант ползването на донорско семе, защото знеше че ако пак пробваме с материал на съпруга ми без да сме подобрили ДНК-структурата му, опита е обречен на провал. Ние говорихме надълко и нашироко с моя мъж и решихме да пробваме да опитаме да повлияем на ДНК-то и ако в краен случай ако нищо не се получи наистина да правим втория опит в Солун с донорски материал. Изхождахме от факта, че това хиляди пъти по-добрия вариант от осиновяването на детенце, защото така поне единия от нас щеше да бъде биологичен родител на детето и аз като жена нямаще да бъда лишена от удоволствието да бъа бременна. Така че не прави прибързани заключения, при всяка двойка има специфични проблеми, чиито решение не е универсално за всички останали. Предполагам, че просто искат предварително да ти спестят мъките на неуспешния опит. Аз имам три зад гърба си и повярвай ми никак не е лесно и евтино. Незнам какви изследвания си правила, дали са само обикновените хормони или дриги допълнителни, които дават по-ясна картина за яйчниковия ти резерв. За съжаление на жените с изчерпан яйчников резерв не може да се повлияе с терапия. Резервът ни е генетично заложен и по чисто физиологични причини с годините, той значително намалява. Яйчниците много трудно реагират на стимулация, отделят малко и не дотам качествени яйцеклетки а да не говорим за няколко пъти завишеният риск от генетични заболявания на бъдещият плод. Във форума има достатъчно инфо по въпроса. Аз просто искам да те насоча в каква посока да търсиш. Няма да те оттегчавам повече, ако имаш други въпроси с радост ще ти отговоря на лични. Не мисля че е етично във форума само да се плюе по Клиника Якентро, а повярвай ми София добре го умее. За щастие тя е единствената недоволна пациентка на клиниката за която съм чувала. А семействата, които са се сдобили с рожба след инвитро в Якентро-Солун са много и голяма част от тях изобщо не влизат във форума и не пишат за успеха си. Това за сега от мен. 
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2008, 13:23:59 pm »
Плащала съм два опита инвитро в България и не съм получавала и обикновена нищо незначеща хартийка за сумата на процедурата, да не говорим за касова бележка или фактура. Така че държа само да се знае, че това не е обичайна практика само на Якентро а и на повечето клиники в България.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2008, 13:46:21 pm »
Не мисля че е етично във форума само да се плюе по Клиника Якентро, а повярвай ми София добре го умее. За щастие тя е единствената недоволна пациентка на клиниката за която съм чувала.

Не е единствената.

Нормално е всеки да хвали клиниката, в която е успял.
Това, че ти си успяла там, не значи, че и с другите ще се случи.
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2008, 13:53:39 pm »
Тини- много ти благодаря за отговора :D Пожелавам ти лека бременост и раждане.
Да имам някои въпроси и ще ти пиша на личния.

eganeva - разбира се, че ще има и положителни и отрицателни мнения в зависимост от резултата. Ако не си доволна от клиниката- би ли споделила??


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2008, 14:04:53 pm »
Аз не съм правила ин витро в Клиника Якентро,
но съм чела и за други "недоволни".

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2008, 14:40:57 pm »
Ще отговоря на всички, които са ми писали.
При двата опита, които направих в Якентро, състоянието ми преди трансфер беше координирано по телефона чрез Албена, която е предавала някаква информация на д-р Прапас и съответно ми препредаваше мнения. При втория ми опит дори не ме насочиха към български лекар, с когото Якентро работи в БГ и който да следи състоянието ми. Многократно състоянието ми беше коментирано само на базата на телефонни разговори с Албена /това имам предвид под „задочни” консултации/. Отделен е въпросът, че при интелекта на Албена не знам изобщо какво и как е било комуникирано… По същия начин процедираха и с много други пациенти – била съм свидетел на това. Както съм била и свидетел на факта, че Албена дава мнения по телефона и съветва пациенти без изобщо да се е консултирала с докторите Прапас по конкретния случай…

София, далеч съм от идеята да се стигне до безмислен спор. В този ред на мисли, ще споделя своето мнение.

Отностно задочните консултации все пак отговорността според мен е лична.

 Ние със съпруга ми  вече 2 пъти ходим до Солун, за да обсъдим и направим необходимите изследвания и подготовка за процедурата.

В България имам 6 Ин Витро процедури в 99% от изследванията съм ги правила аз лично по свое усмотрение.
 
 Благодаря на " Зачатие ", защото без тоя сайт и прекрасните потребители, дори не искам да си представя до къде щях да стигна.

Само да споделя, че за първата ин витро процедура заплатих 9600лв. включително със стимулацията и се направи трансфер при наличие на билатерален хидросалпингс.

Да не обяснявам, че отидох сама да си правя лапароскопия и сама убеждавах д-р Славчев, който е прекрасен хирург но не е лекар, който се занимава с Ин Витро, че трябава да ми махне тръбите. Само да вмъкна, че все пак направих лапароскопията при Проф. Горчев.

Имам една прекъсната процедура поради грешка и още една с нетаймирана  стимулация и ранен трансфер. Това при условието, че съм пътувала до София съм била следена.


Та извода е следния, поне за мен:  Отговорността остава моя, като съм стигнала до тук е престъпление да не се ограмотя, защото рано или късно аз и моето семейство ще заплатим цената!


Не зная каква е причината за стерилиет при вас. По мое мнение една жена над 30 години , стигнала до Ин Витро за мен е престъпление срещу себе си да прави процедура без лапароскопия. Това е извод от личен опит.

Недопустимо е клиника с претенциите и репутацията на Якентро да не установи наличието на хидросалпингс в моя случай – при положение, че съм направила абсолютно всички изследвания, които те ми поискаха и неизменно питах какво още да изследвам… Груба лекарска небрежност! Бях се доверила изцяло на тази клиника и разчитах, че ще се отнесат сериозно към моя случай и ще предвидят всички медицински факти, свързани със състоянието ми. Това беше и смисълът на всички скъпо платени процедури и консултации, които сме провеждали с тях!

Както виждаш и в България се допускат такива грешки.

 Съгласна съм, че твърдението " Всички са маскари. " Не оневинява вината.



Тини, спокойна бременност и най - прекрасните бебчета ти желая!  :bori_006:  :bori_009:

mct, от опита , който съм събрала  ще ти споделя, че независимо къде ще се насочиш да правиш процедура пътя е труден и бъди готова да се бориш! Дано успееш още при първия опит!


Много благодаря на всички за отговорите!. Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса!
evro   имам ХСГ “ лява тръба не се визуализира- непроходима” . Дясната е ОК.

mct, състоянието на тази тръба е добре да се коментира с лекар. Най-правилния подход както казах по-горе е да направиш лапароскопия, за да изчистиш въпроса дали няма хидросалпингс.
Хидросалпингса обрича процедурата на почти сигурен неуспех.  :( :(
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 16:30:59 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2008, 18:19:12 pm »
Не мисля че е етично във форума само да се плюе по Клиника Якентро, а повярвай ми София добре го умее. За щастие тя е единствената недоволна пациентка на клиниката за която съм чувала. А семействата, които са се сдобили с рожба след инвитро в Якентро-Солун са много и голяма част от тях изобщо не влизат във форума и не пишат за успеха си. Това за сега от мен. 
Не мога да разбера поради каква причина положителните мнения трябва да се приемат безусловно и безкритично, а отрицателните трябва да бъдат приписвани само на "единствената недоволна пациентка"?!
Както вече са отбелязали и други момичета, моят случай не е единственият, свързан с разочарование и некоректност от страна на клиниката. Всеки, който се поинтересува, може да намери подобна информация в този сайт. Също така е истина, че има и други разочаровани от клиниката, които не пишат тук. Така че да се правят едностранчиви квалификации е несериозно...
Абсурдно е да говорим за 100% успеваемост на Якентро.
Браво на тези, които са успяли и които със зъби и нокти защитават клиниката! Жалко за тези, които са били излъгани и разочаровани!
Като човек, който е бил буквално подведен от клиниката и е бил потърпевш от отношението им, нямам причини да спестявам мнението си за тях. Както вече много пъти съм писала, тази тема е изключително болезнена за мен и ако се връщам към нея, то е защото бих искала жените в моето положение да могат да вземат информирано решение за това на кого да се доверят, за да не съжаляват по-късно.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2008, 19:16:25 pm »
София, пожелавам ти в новата клиника и лекарят, който наричаш " свой " да сбъдне така желаната мечта дастанеш мама.

За всички е болезнено да пишем и да се връщаме назад ... Въпреки болката зная, че моята мечта заслужава моята борба. 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #57 -: Февруари 20, 2008, 19:54:53 pm »
София, пожелавам ти в новата клиника и лекарят, който наричаш " свой " да сбъдне така желаната мечта дастанеш мама.

За всички е болезнено да пишем и да се връщаме назад ... Въпреки болката зная, че моята мечта заслужава моята борба. 

Благодаря ти за пожеланията, мила! Увереността, че моето бебе ще дойде, ме кара да вървя напред и да преодолявам препяствията. Знам, че нашата изстрадана мечта ще се сбъдне и Бог ще ни възнагради с прекрасни бебета! Пожелавам го на всички тук!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2008, 21:07:10 pm »
Пожелавам успех на всички! Много ми помогнахте/ за разлика от едни друг форум/.
Дано се срещнем всички в темата на бремените!

Deep- напълно съм съгласна с мнението ти за отговорността.

Нямам хидросалпингс,според гинеколога ми. Досега не съм отказала да направя нито едно изследване, което са ми поискали от клиниката. Ако поискат и лапароскопия ще направя!
Re: IVF, ICSI в Солун
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2008, 21:15:31 pm »
При положение, че има чудесни бг клиники, не бих се насочила към Солун.