0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #720 -: Декември 20, 2013, 17:19:07 pm »
ох, жалко, че не е успяла... Казват, че с ДЯ успеваемостта е по-голяма, но май не е съвсем така...
Относно чакането те разбирам, много е мъчително. Възрастта не бива много да те притеснява, всички знаем, какви примери ни е поднесла репродуктивната медицина в тази насока, дори и в БГ, разбира се, горното го казвам по повод успеваемостта. При мен също времето е малко критично, защото съм бивша онкоболна, а ХЗТ , която приемам за подържане на лигавицата хич не ми е по вкуса, но нямам друг шанс... :sleepingbabyboy:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #721 -: Декември 20, 2013, 17:47:46 pm »
Остава ни да се надяваме...колкото и изморително да ни  е  :wink: Ще пиша, щом има някакво развитие на нещата при мен.
Ух, пък тия хапове...как ги мразя  :x
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #722 -: Декември 20, 2013, 19:14:49 pm »
 :goodluck:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #723 -: Декември 20, 2013, 21:40:30 pm »
marsi, в този формуляр не фигурират данните на съпруга. Моя спомен е от края на януари. Неговите фенотипни белези не "играят" при избора на донор (чисто практически имайки в предвид минималните възможности за подобен подбор).Има още други формуляри за попълване  при кандидатстване за ДЯ, единия беше с инфо за роднините на съпруга за да не стане фал, мисля че това това определено е фактор който се има в предвид при сериозни намерения и от двете страни. Ако примерно този документ го няма как ? Има си и някакви задължителни изисквания по процедурата, които клиниката трябва да спази.
За роднините на съпруга ми нищо не съм писала, но категорично попълвах фенотипни особености за двамата(информация от март тази година) и кръвни групи. Макар, че в случая такова нещо като несъвместимост на кръвните групи няма и те не са от значение. При нас включването на фенотипните белези на съпруга ми разширява подбора на донор. В противен случай трябва да очаквам единствено синеока донорка, затова се зарадвах, че включвам и неговите характеристики.

sevda, nadejda_sb, вие какво пиете за лигавицата и какви са негативите от това? Аз приемам Фемостон и засега нямам странични реакции.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #724 -: Декември 20, 2013, 21:53:29 pm »
и аз съм на фемостон, в интерес на истината първите месеци от приема му имах дискомфорт, който се изразяваше в подуване на корема, болки в гърдите, сега все още имам непрекъсато напрежение в гърдите, но не е болка за умиране. Като човек минал химиотерапии и прочие, хаповете не са ми проблем, а последствията от тях... Като допълнение приемам фолиева киселина и когато се сетя ленено масло.
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 21:55:47 pm от sevda »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #725 -: Декември 21, 2013, 09:29:33 am »
Да, именно последствията ме притесняват от всички хормонални препарати. Освен фемостон, допълнително ми изписват и естрофем, утрогестан ...Аз напълнях, към момента с 3-4 кг., въпреки ограниченията който си налагам  :(, а също се сдобих с миома, заради която пък ме оперираха, после трябваше да се възстановя от операцията и сега отново съм на нисък старт  :wink:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #726 -: Декември 21, 2013, 12:02:12 pm »
Намерих това, което съм чела:
 Ин витро програма с донорски яйцеклетки в ЦРЗ „Надежда” http://www.medspa.bg/bg/texts/payment-terms.html
Ин витро програма с донорски яйцеклетки в ЦРЗ „Надежда”
Пакетна цена: 4800 /четири хиляди и осемстотин/ евро
Пакетната цена включва:
1. Услуги на ЦРЗ „Надежда”:
• преглед на анамнезата на пациента (общомедицинска и конкретно засягаща инфертилитета)
• първоначална консултация; последващи консултации
• намиране на подходящ донор на яйцеклетки
• прегледи с ултразвук
• кръвни изследвания
• съставяне на ин витро протокол
• разясняване на ин витро програмата и приема на медикаменти
• синхронизиране на цикъла на реципиента с този на донора на яйцеклетки
• хормонални стимулиращи медикаменти за донора на яйцеклетки и компенсация на донора
• предписване на медикаменти за подобряване възприемчивостта на ендометриума на реципиента за
предстоящата имплантация
• фоликулна пункция за донора, включително анестезия и анестезиолог
• вземане на сперма и подготовката й за оплождане на яйцеклетките / подготовка на донорска сперма
• оплождане по метода ICSI
• култивиране на ин витро ембрионите за повече от 48 часа / бластоцисти /ако е приложимо/
• ежедневна информация за развитието на ембрионите
• асистиран хечинг
• ембриотрансфер
• окончателен отчет /за КЛИЕНТА/ на разходите по проведените процедури, включително лекарствата за
стимулиране на донора, процедурите за донора и разходите на донора.
2. Услуги на МЕДСПА БГ:
• координация между КЛИЕНТА и ин витро клиниката
• съдействие при организиране на ин витро ваканцията на КЛИЕНТА
• посрещане на летището
• трансфер до хотела
• съдействие при обмяна на валута в България
• транспортиране до срещи / прегледи в клиниката и обратно до хотела, в това число: първоначална
консултация, начало на ин витро процедурата, ембрио трансфер, последна визита
• мобилен телефон за България с препрограмирани важни телефонни номера
• информация за възможности за настаняване, СПА процедури, забележителности, хранене, кина,
концерти, винени дегустации, еднодневни екскурзии до исторически, културни и природни
забележителности и пазаруване
• трансфер обратно до летището.
• съдействие и подкрепа след ин витро процедурата
Пакетната цена не включва:
• блокиращата инжекция и хормоналните медикаменти за реципиента
• намиране на най-подходящ донор на сперма и компенсация на донора /ако е приложимо/
• оплождане по метода IMSI /при необходимост/
• имунологични изследвания /за улесняване имплантирането на ембрионите/
• предимплантационна диагностика чрез FISH или CGH анализ /по желание, ако е препоръчано от
генетик/
• акупунктура /по желание на КЛИЕНТА/
• замразяване на ембрионите, които са в повече, и съхранението им за 1 год. /по желание на КЛИЕНТА/
• замразяване на сперма и съхранението й за период от 1 година /по желание на КЛИЕНТА/
• консултации с психолог /по желание на КЛИЕНТА/
• настаняване в хотел и апартаментен комплекс
• устни преводи /по желание на КЛИЕНТА/; писмени преводи на документи /при необходимост/
• индивидуална СПА програма, подпомагаща успеха на ин витро програмата /по желание /
• персонален асистент по време на престоя в България.

sevda


Мисля, че този ценоразпис се отнася за чужденци!!!  :wink:

Аз успях благодарение на Зачатие и клиника Селена Пловдив. Скъпичко е там, като процедура, но цената си заслужава  :P

 Успех желая на всички ви, но се заредете с ОГРОМНО търпение и воля. Весели празници!!!


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #727 -: Декември 22, 2013, 09:49:23 am »
dess_dess
страхотно е, че споделяш, много се радвам и за положителния резултат! Можеш ли да споделиш малко подробности, колко чака в Селена, каква беше цената при теб, колко ембриона ти върнаха? А иначе, и аз мисля, че горното е цена за чужденци, но това е и единствената ценова информация, която намерих в нета.
 :bighug:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #728 -: Декември 29, 2013, 10:18:30 am »
Здравейте. Станах донор на яйцеклетки и искам да Ви кажа , че бе страхотно преживяване. Не разбирам обаче , защото повечето от реципиентите благодарят на една личност, която смея да твърдя не допринася с нищо?
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #729 -: Декември 29, 2013, 11:51:44 am »
Maraq
Огромни адмирации!!!  :youwoman: :youwoman: :youwoman: Доброто, което си направила, ще ти се върне многократно ...
Огромни адмирации и  за всяка една майка, която е дарила частица от себе си!
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #730 -: Януари 01, 2014, 22:14:38 pm »
Честита 2014г. момичета!Пожелавам ви да успеете да сбъднете мечтата си за дете,да имате вяра,да не губите надежда и  всеки да намери своя път и да го следва!
sevda,аз чаках към година за донор като преж това време ходих всеки месец на преглед около 10-ти ден за проследяване на лигавицата.слагах лепенки климара,имах блокираща инжекция,после приемах и естрофем пак за лигавицата и като край имах зет септември -за съжаление неуспешен.имам още замразени ембриони,но....за тях ще почакам-на мен сега ми предстои химио и бих искала да ми разкажеш на лични по темата малко-кога си се лекувала,какво освен химио и т.н.при разговора ни доктора ми каза,че иска да направя химио и че и с пищов на чело няма да го накарам да правим зет ,ако не съм минала курс химио(и за зет мога да мисля след около 1.5-2г след х.).Колкото до цената-не е много по-различна от таза на класическо инвитро,а именно +-5000лв-факторите са много и момичетата са ти ги казали.мога да споделя всичко по донорската тема с което може да съм ви полезна.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #731 -: Януари 02, 2014, 19:59:37 pm »
Честита 2014г. момичета!Пожелавам ви да успеете да сбъднете мечтата си за дете,да имате вяра,да не губите надежда и  всеки да намери своя път и да го следва!
sevda,аз чаках към година за донор като преж това време ходих всеки месец на преглед около 10-ти ден за проследяване на лигавицата.слагах лепенки климара,имах блокираща инжекция,после приемах и естрофем пак за лигавицата и като край имах зет септември -за съжаление неуспешен.имам още замразени ембриони,но....за тях ще почакам-на мен сега ми предстои химио и бих искала да ми разкажеш на лични по темата малко-кога си се лекувала,какво освен химио и т.н.при разговора ни доктора ми каза,че иска да направя химио и че и с пищов на чело няма да го накарам да правим зет ,ако не съм минала курс химио(и за зет мога да мисля след около 1.5-2г след х.).Колкото до цената-не е много по-различна от таза на класическо инвитро,а именно +-5000лв-факторите са много и момичетата са ти ги казали.мога да споделя всичко по донорската тема с което може да съм ви полезна.
Мила Sara68, писах ти на лично съобщение.
Благодаря ти за отговора!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #732 -: Януари 09, 2014, 22:18:36 pm »
Нека да поговорим по една друга тема - откритостта. Преди малко прочетох един вдъхновяващ пост на може би единствения реципиент на ДЯ, който се осмели да стане публичен. Вие бихте ли го сторили?
За себе си мога да кажа, че по скоро не. Причината не е в моето нежелание, а в мнението на околните, в семейството ми. Ако дай боже чудото при нас се случи, ние със съпруга ми не сме коментирали, дали ще споделим, че детето ни е заченато от ДЯ. Всъщност той самия много по трудно  прие този факт...... Знам, че в момента  пред нас много по належащи са много друг пречки за преодоляване, но споделете, как сте решили да постъпите за себе си?
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #733 -: Януари 09, 2014, 22:19:56 pm »
Понеже скоро не съм задавала безумни въпроси...
Интересно ми е как се доказва роднинската връзка при роднинско даряване на яйцеклетки. Само декларация ли е необходима или са нужни и други документи? Сестра - ясно. Имат удостоверения за раждане с поне 1 общ родител. Обаче как стои въпроса при 1-ва, 2-ра, 3-а братовчедка? Много вероятно е братовчедката да е с различна фамилия от тази на реципиентката. Освен това братовчедката на партньора братовчедка ли е на партньорката? А съпругата на братовчеда братовчедка ли им е?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #734 -: Януари 09, 2014, 23:19:16 pm »
Понеже скоро не съм задавала безумни въпроси...
Интересно ми е как се доказва роднинската връзка при роднинско даряване на яйцеклетки. Само декларация ли е необходима или са нужни и други документи? Сестра - ясно. Имат удостоверения за раждане с поне 1 общ родител. Обаче как стои въпроса при 1-ва, 2-ра, 3-а братовчедка? Много вероятно е братовчедката да е с различна фамилия от тази на реципиентката. Освен това братовчедката на партньора братовчедка ли е на партньорката? А съпругата на братовчеда братовчедка ли им е?
Някъде бях чела, че за роднинско даряване, то същото е прието до първа братовчедка на реципиентката, но не съм сигурна...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #735 -: Януари 09, 2014, 23:44:32 pm »
Понеже скоро не съм задавала безумни въпроси...
Интересно ми е как се доказва роднинската връзка при роднинско даряване на яйцеклетки. Само декларация ли е необходима или са нужни и други документи? Сестра - ясно. Имат удостоверения за раждане с поне 1 общ родител. Обаче как стои въпроса при 1-ва, 2-ра, 3-а братовчедка? Много вероятно е братовчедката да е с различна фамилия от тази на реципиентката. Освен това братовчедката на партньора братовчедка ли е на партньорката? А съпругата на братовчеда братовчедка ли им е?

тези родствени връзки предполагам, че се доказват с някакъв документ от служба ЕСГРАОН или както се нарича сега съответния отдел на общината. тази система има информация за родствените връзки между хората.

колкото до съпругата на братовчеда - не съм сигурна дали може да участва. давам си сметка сега, че не е изрично уточнено дали "родствено" означава "кръвно-родствено"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #736 -: Януари 10, 2014, 05:14:51 am »
Чл. 12. Донорството на яйцеклетки с цел оплождане и поставяне в друга жена в
случаите по чл. 130, ал. 4, т. 4 от Закона за здравето (ЗЗ) може да бъде от анонимни
дарители или от родствени дарители (сестра, братовчедка).

(2) Критериите за подбор на жени в случите по ал. 1 са:
1. наличие на индикации за извършване на процедурата по приложение № 1;
2. липса на противопоказания за извършване на процедурата по вземане по
приложение № 1;
3. липса на родствена връзка с мъжа, чиито сперматозоиди ще се ползват за
асистираната репродукция, по права линия и по съребрена линия до 4 степен, което се
удостоверява с копие от брачно свидетелство или декларация;
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #737 -: Януари 10, 2014, 14:15:18 pm »
За онези, които тепърва се включват в донорска програма, мога да споделя, че първо трябва да заявите желанието си чрез попълване на документ. Той за всяка клиника е различен - декларация, информирано съгласие, заявление. Важното е в клитиката да знаят, че искате да се включите в донорската им програма, за да ви имат предвид. Там се попълва информация за родственици, за да не се получи някакво съвпадение. Добре е да се обаждате редовно в клиниката (да речем всеки месец), дори и в момента да не правите процедура, просто, за да напомняте за себе си.

Лично аз бях късметлийка, защото чаках за донор само няколко месеца и още първият ми опит се оказа успушен.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #738 -: Януари 12, 2014, 22:12:30 pm »
Днес присъствах на конференцията "Дървото на живота" в х-л "Щератон". Това, което научих и мога да споделя с вас е следното. При заченати ембриони с ДЯ, голям процент от интелигентността на бъдещия индивид зависи от реципиентката, също така, до голяма степен какви гени ще се отключат също зависи от майката, която износва плода. Беше много интересно и полезно, поне за мен!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #739 -: Януари 12, 2014, 22:38:18 pm »
При заченати ембриони с ДЯ, голям процент от интелигентността на бъдещия индивид зависи от реципиентката, също така, до голяма степен какви гени ще се отключат също зависи от майката, която износва плода.
Севда, това е много интересно. Т.е. независимо от генетичните дадености, най-вече отглеждащите го хора провокират развитието на определени умения у детето. Това ли имаш предвид или нещо друго са обяснявали на конференцията?

« Последна редакция: Януари 12, 2014, 22:40:47 pm от marsi »