0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "In vitro" vyv Varna
« Отговор #80 -: Ноември 04, 2005, 19:57:04 pm »
Цитат на: lisiche
Zdravejte,
az sym ot Varna i mi predstoi in vitro. Niakoj moje li da mi kaje mnenieto si za lekarite doc.Markova i prof.Kozovski? Niakoj pravil li si e in vitro pri tiah i kak proti4a vsi4ko

Аз съм много доволна и от вниманието и от начина на работа, имах им доверие през цялото време и бях много спокойна. Според мен целият екип е от професионалисти.  А стимулацията протича индивидуално. Протоколът се избира по преценката на лекаря. Следва фоликулна пункция, лабораторен етап, ембриотрансфер, поддръжка и тест за бременност. Може да прочетеш много инфо за ин витрото в сайта ни :)
Късмет!
Момичета толкова сте мили, просълзихте ме, дано всяка от вас изпита съвсем скоро най-голямото щастие на земята :)
*

    JuliHelp

Прибрах се от Варна
« Отговор #81 -: Ноември 04, 2005, 21:49:10 pm »
Дони,

Много късмет от тук нататък, пази се и вярвай в успеха! Мисли си само прекрасни неща за двете слънчица които ще гушкаш догодина. Много ме зарадва! Успех!
*

    lis

Прибрах се от Варна
« Отговор #82 -: Ноември 05, 2005, 11:29:18 am »
Здравейте,пак съм аз,
единственото, което ме обезпокои до момента е, че преди няколко дни когато ходих в болницата ми казаха, че на 04.11 трябва да отида да ми направят изследване на някакъв хормон  без да ми обяснят на какъв точно. Когато отидох вчера сестрата ми каза, че ще ми направи малка анестезия. Бях много озадъчена. Опоиха ме за 2-3 минути. Усещането беше слабо казано ужасно. Не говоря за болка. Моля да споделите какво преживяхте по време на тази упойка ( ако разбира се си спомняте). Не мога да кажа защо не бях предупредена за упойката, а и след като процедурата свърши бях прекалено разстроена от това което преживях за да търся отоговори. Да очаквам ли още подобни изненади? :cry:
Прибрах се от Варна
« Отговор #83 -: Ноември 05, 2005, 11:59:50 am »
Новината е страхотна .Браво и честито.Лека безпроблемна  бременност.Само щастие и приятни моменти.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #84 -: Ноември 05, 2005, 12:04:31 pm »
Цитат на: lis
Здравейте,пак съм аз,
единственото, което ме обезпокои до момента е, че преди няколко дни когато ходих в болницата ми казаха, че на 04.11 трябва да отида да ми направят изследване на някакъв хормон  без да ми обяснят на какъв точно. Когато отидох вчера сестрата ми каза, че ще ми направи малка анестезия. Бях много озадъчена. Опоиха ме за 2-3 минути. Усещането беше слабо казано ужасно. Не говоря за болка. Моля да споделите какво преживяхте по време на тази упойка ( ако разбира се си спомняте). Не мога да кажа защо не бях предупредена за упойката, а и след като процедурата свърши бях прекалено разстроена от това което преживях за да търся отоговори. Да очаквам ли още подобни изненади? :cry:

Хормонът предполагам е естрадиол 2, а мисля, че това което са ти правили предолагам е било сондаж, но не съм сигурна, много неясно го обясняваш. Аз поне за това се сещам, заспа ли или беше само мноооооого замаена? Кога започваш стимулацията или я започна вече?
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #85 -: Ноември 05, 2005, 19:02:01 pm »
Lis, аз мисля, че са ти направили сондажа.
Не мога да повярвам, че не си била предупредена за манипулацията  8O Сега следващото което ще очакваш е пункцията на яйцеклетки. И не се притеснявай попаднала си при професионалисти.
Успех и много късмет
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Лис
« Отговор #86 -: Ноември 05, 2005, 22:07:31 pm »
да, мисля че са ми направили сондажа, от днес вече пия 2*1 Primolut Nor 5, 1* FOLACID от 400mcg, 1* Aspirin protector i 1.5* Prednisolon F. В понеделник трябвя да отида да ми поставят Decapeptil и до тук знам. На 07.11 ще ми кажат точно по дни кое кога ще става. КОгато ми поставиха упойката не заспах, а бях мнооооооооооооооооого зашеметена. Някой може ли да сподели преживяното по време на това зашеметяване :?: За мен беше много страшно и неприятно и не само това :cry: потъвах, въртях се по една спирала, не можех да дишам, болеше ме мноооооооооооооооого. Приятелката ми почина преди 13 дни от рак на белите дробове и през цялото време имах чувството че съм тръгнала към нея. После сестрата ми каза че през цялото време съм говорила за нея :cry:  :cry:  :cry: При всички ли минава по този начин или трябва да си мисля, че аз не съм добре психически? До сега са ми правили само една пълна упойка, преди 4 години когато ми се спука едната тръба от извън маточна бременност и за малко докторите не ме изтърваха, но тогава беше съвсем различно, аз просто си заспах и се събудих в реанимацията. Сега ми обешаха че по време на пункцията упойката ще е като при операцията ми, просто ще си заспя
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #87 -: Ноември 06, 2005, 00:04:30 am »
Споко, от упойката е. При пункцията упойката е друга, няма такива зашеметявания, спиш си сладко и като се събудиш всичко е отминало вече.  :D При сондажа беше нещо подобно и при мен - хем си тук, хем те няма, чуваш какво си приказват, но откъслечно, не можеш да се обадиш щото сякаш си бетониран - много неприятно наистина, а и самото излизане от нея е гадно, не знаеш кога вече е истинско ... А след това цял ден си като парцал като махмурлук. Не се шашкай, при пункцията не е така. След като ти поставят декапептила ще ти кажат след колко дни ще започнеш със стимулацията със ФСХ ( не знам с Пурегон ли си или с Гонал Ф). През това време на стимулацията с тези инжекции ще те гледат през ден, а накрая всеки ден на ултразвук как растат фоликулите и колко са и по преценка на лекарката ще ти кажат кога (36 часа преди пункцията) ще ти назначат инжекцията прегнил (обикновено вечер и тя означава навлизането в последната фаза на матурацията на яйцеклетките). На по-следващия ден след прегнила е пункцията (през 1 ден), тогава и мъжкото трябва да е налице сутринта да даде материал, а вечерта след нея оставаш в болницата, на другия ден сутринта след пункцията д-р Александров ще ти  каже колко яйцеклетки са се оплодили. Като минат 3 дни от пункцията пак отиваш в клиниката за да ти кажат дали трансферът на ембриони ще е на 3-ти или на 5-ти ден по преценка на ембриолога. Трансферът е без упойка, само с едно прахче аулин и една инжекция в дупето,  1 шише вода трябва да изпиеш преди него като не ходиш да пишкаш - чак след трансфера позволяват - голямо стискане е ама ... трай бабо :)  Лежиш 40 мин. на магарето, после няколко часа в стаята. След трансфера те пускат у дома и започва голямото чакане - пиеш си хапченцата, мушкаш си утрогестана и само хубави мисли в главицата. А 14 дни след трансфера те викат на тест за бременност :) Пожелавам ти 2 хубави черти и много хубави емоции след  това :) Ако има нещо не се притеснявай да питаш, няма нищо страшно в цялата процедура, екипът е супер и знаят какво правят - от теб се иска само спокойствие и да ги слушаш внимателно, а каквото не е ясно да ги питаш!

Момичета, много ви обичам ! Толкова ви благодаря за куража и милите думи. Нека сладките бебешки усмивки изпълнят на всички домовете много много скоро. Винаги и непрекъснато ще съм с вас!
*

    Anonymous

Прибрах се от Варна
« Отговор #88 -: Ноември 06, 2005, 09:13:33 am »
Благодаря за изчерпателния отоговор :) Само да попитам : след трансфера трябва ли да си остана няколко дни у дома и да си полежа малко???Работата ми е свързана с голямо движение и постоянно съм на волана. Няма ли да е по-добре да си остана вкъщи?Опасно ли е ако по време на стимулацията случайно ( не дай си Боже) хвана някоя настинка, че каквото е времето в момента само инфлуенци навсякъде - чак не ми се мисли.Детето на мъжа ми идва през 2 седмици у нас, не е ли по добре да ограничим контактите с него за известно време ( той е 2 клас) и през изминалата учебна година се разболя 2 пъти от грип, 1 път от варицела и 1 път от дезинтерия. Не мога да убедя мъжа ми, че е много опасно да идва.Ще ми препоръчате ли място от където да му дам да прочете инфо за опасностите?Още веднъж благодаря
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2005, 09:16:02 am »
Моят съвет е да се пазиш - и от физическо натоварване, и от стрес (например зад волана) и от вирусите (децата са носители много често) Има време за всичко, сега мисли за себе си ! Късмет !
Прибрах се от Варна
« Отговор #90 -: Ноември 06, 2005, 10:28:48 am »
Привет!

Д-р Табакова ми каза, че ако се разболея по време на стимулацията, всичко пропада. Ако не се чувстваш добре можеш да вземаш ефералган - само по време на стимулацията
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #91 -: Ноември 06, 2005, 10:47:48 am »
ама да знаете какво 6 чувство имам :cry:  :cry:  :cry: детето на мъжа ми тази събота и неделя е при нас и............................тази сутрин като стана от сън кашлица, болки в гърлото..............................вирус. Звъннахме на учителката му от занималнята и тя едвам говори по телефона. Направо ми идва да полудея. Мен нищо не ме боли не кашлям, нямам температура. Сега ще отида при майка, но се страхувам, че ако е заразно вече може и да съм го лепнала ( малкия от петък вечерта е тук). От 15 години чакам този момент, да се реша на инвитро и точно сега................................Дано да ми се размине. Да ме посъветвате да пия нещо профилактично до утре? Когато отида утре при доц.Маркова ще питам, но до утре може и да се побъркам от притеснения
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2005, 10:57:20 am »
Спокойно де, няма гаранция, че ще се разболееш първо, второ още е рано и имаш време да се оправиш дори и да си пипнала нещо, трето детето може просто да е настинало - времето се развали рязко знаеш - особено във Варна беше ужасен студ. Питай Маркова какво да правиш, яж много плодове и се пази!!! Без паника само :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Прибрах се от Варна
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2005, 11:15:19 am »
Лисиче, пий веднага осцилококцинум.
Първо два дни подред по една доза, а после всяка седмица по една.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Лис
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2005, 11:15:50 am »
Цитат на: lisiche
КОгато ми поставиха упойката не заспах, а бях мнооооооооооооооооого зашеметена. Някой може ли да сподели преживяното по време на това зашеметяване :?: При всички ли минава по този начин или трябва да си мисля, че аз не съм добре психически?


И аз съм на мнение, че са ти правили така наречения "сондаж", а упойката е била Калипсол. И при мен усещанията бяха повече от странни, така че не се съмнявай в психическото си здраве :wink:
Предполагам при пункцията ти ще използват друга упойка - Диприван, но за да си спокойна питай лично някой от екипа.
Много е важно да намалиш стреса, да се тревожиш колкото е възможно по-малко, така ще помогнеш на организма си да се справи по-добре. От сърце ти пожелавам успех!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: lisiche
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2005, 11:23:58 am »
Цитат на: lisiche
Да ме посъветвате да пия нещо профилактично до утре? Когато отида утре при доц.Маркова ще питам, но до утре може и да се побъркам от притеснения


Аз пак да повторя - намали стреса и притесненията, че се отразяват на имунитета. И аз съм ЗА Осцилококцинума, при мен действа безотказно при първи признаци на грип, пия го и профилактично. Ако си подозрителна към подобни медикаменти хапни резенчета лимони намазани с мед.

Стискам ти палци за много късмет!
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2005, 11:32:40 am »
благодаря ви момичета, вдъхнахте ми малко спокойствие. друго си е когато човек получи морална подкрепа. Още снощи изпих един осцилококциум и сега още един. май наистина трябва да намаля стреса. Е, вие ще помагате с каквото можете :lol:
благодаря ви още веднъж
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2005, 20:13:53 pm »
Леки 9 месеца!
Две сладки бебенца!
Късмет и от мен!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #98 -: Ноември 07, 2005, 00:01:14 am »
Мило слънчево Сигнусче!
Нямам думи от вълнение! Обичам те и ти стискам палци!
Мари
Alexandra
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Прибрах се от Варна
« Отговор #99 -: Ноември 07, 2005, 01:57:53 am »
"И аз съм на мнение, че са ти правили така наречения "сондаж", а упойката е била Калипсол. И при мен усещанията бяха повече от странни, така че не се съмнявай в психическото си здраве :wink: "

Скъпи момичета,защо се прави "сондаж",аз минах ин витро процедура през септември но не са ми правили такива изследвания???
Ще се радвам ако някоя внесе яснота по въпроса!

Успех Лисиче,не се притеснявай!
':rainbow:'

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън