0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #100 -: Ноември 07, 2005, 09:13:10 am »
:oops:  :oops:  :oops:

Чак сега виждам темата  :oops:

МИЛИЧКА ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНООООООООГООО ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И ОЩЕ ПО ЛЕКО РАЖДАНЕ :) :) :)
СТРАХОТНА НОВИНА :) :) :) БРАВО !!!!! И ЧЕСТИТОООООООО :) !!!

ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ОТ СЪРЦЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #101 -: Ноември 07, 2005, 10:25:52 am »
Сygnus, честито!
Били разказала колко време ти се наложи да бъдеш във Варна (явно и ти не си от там). Въобще - по организацията на процедурата. И още нещо - колко пари ти излезе процедурата (без стимулацията и усложненията). Може и на лични.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #102 -: Ноември 07, 2005, 11:07:38 am »
Здрасти ТА, Аз съм от Бургас и пътувах през повечето време и вечер се прибирах в Бургас.
Стимулацията ми продължи 11 дни, а пункцията ми беше на 13-ти ден. За първите 2 прегледа пътувах до Варна и се прибирах в Бургас, но за третия останах 4 дни на хотел до пункцията - в деня на пункцията спах в болницата и на другия ден се прибрах в Бургас. На трети ден след пункцията отидох пак във Варна да разбера на кой ден ще е трансфера, вечерта се прибрах в Бургас, а на 5 ден пътувах за трансфера, след това вечерта на хотел и после се прибрах в Бургас  окончателно. Оттам нататък вече бяха непредвидените случки. Ако си от по-далече обаче и не можеш да пътуваш може да ти се наложи да останеш около 20 дни във Варна, зависи най-вече от това колко дни ще ти е стимулацията и на кой ден след пункцията ще ти е трансфера.
За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони. Отделно имах доста за пътни, хотел и дневни ама тях няма да ги смятам :)
Късмет! :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #103 -: Ноември 07, 2005, 11:16:30 am »
Благодаря за изчерпателния отговор!
Желая ти лека бременност и много късмет.
И дано повлечеш крак....
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #104 -: Ноември 07, 2005, 13:06:35 pm »
Цитат на: cygnus

За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони. Отделно имах доста за пътни, хотел и дневни ама тях няма да ги смятам :)
Късмет! :)


Благодаря ти много за отговора. :wink:
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #105 -: Ноември 07, 2005, 18:43:09 pm »
За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони.

И аз имам намерение да си замразя ембриони. Може ли да ми кажеш до колко ембриона може да се замразят и броят влияе ли на цената?
Благодаря ти преварително.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #106 -: Ноември 07, 2005, 18:48:21 pm »
Мисля, че няма значение броя, но все пак питай.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #107 -: Ноември 07, 2005, 18:59:25 pm »
lisiche здравей :) Когато аз правих ИКСИ преди 2 години ми казаха,че трябва да имам поне 3 ембриона ,за да ги замразят с оглед на това,че може да не оцелеят някои от тях.Сега нещата може да са се променили.Успех :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #108 -: Ноември 07, 2005, 21:30:50 pm »
Дони, честито, мила!!!
Много, много късмет ти желая!!!
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #109 -: Ноември 08, 2005, 11:31:13 am »
Здравей Divna, :) искам да те попитам ти преди да направиш ИКСИ опитвала ли си ин витро? Бях чела в брошурите на нашия Универскитетски център във Варна, а и после в сайтовете, че ИКСИ се прави при неуспешно ин витро. Така ли е или аз се бъркам?И кой е по-сигурния вариант?
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

Прибрах се от Варна
« Отговор #110 -: Ноември 09, 2005, 16:16:31 pm »
Сега виждам новината!

 :wave:

Честито мила Сигнус! Много, ама много се радвам за теб!!! Стискам всичките си палци да имаш най-прекрасната бременност, изпълнена с най-хубави емоции, без страхове и без никакви проблеми! Накрая да имаш най-лекото раждане на най-прекрасните и здрави бебоци!

Казах ти аз, че на третия път няма начин да не стане! Сещаш ли се като си чатихме веднъж по кюто?  :lol:   :lol:   :lol:

Ей че хубава новина!  :D  Много съм щастлива - все едно аз съм забременяла  :D   :D   :D

И айде идвай в мамешкия форум....  :wink:
~ Всичко Рµ възможно Рё допустимо. Може РјРЅРѕРіРѕ РґР° желаеС?, РЅРѕ трябва РјРЅРѕРіРѕ РґР° дадеС?. ~
Прибрах се от Варна
« Отговор #111 -: Ноември 11, 2005, 10:50:01 am »
Честито миличка!
Аз рядко имам време да чета, но тази новина ме просълзи!
Много се радвам за теб!
Ти наистина го заслужаваш!
Много се пази и не позволявай нищо да помрачи настроението ти!
Лека бременност ти желая!

П.С. За какво се прави този "сондаж". На мен ми предстои инвитро в началото на декември и за пръв път чувам за това!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #112 -: Ноември 11, 2005, 10:55:43 am »
Благодаря ви милички за хубавите пожелания и за куража, сигурна съм, че много скоро всяка една ще се похвали с добрата вест. Ще се моля за всички ни!

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.
Късмет, мила!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #113 -: Ноември 11, 2005, 11:02:46 am »
Цитат на: cygnus

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.
Късмет, мила!


Аз ще допълня само. Със въпроснят сондаж разширяват и цервикалният канал за да може при трансфера да не се огъва катетъра, както и да се провери при дадената пациентка кой вид катетър да се използва. До колкото знам те работят с няколко.
Успех
Прибрах се от Варна
« Отговор #114 -: Ноември 11, 2005, 11:11:33 am »
Благодаря за бързи отговор, и съжелявам, че разводнявам темата, но на кой ден от стимулацията се прави този сондаж?
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #115 -: Ноември 11, 2005, 11:15:29 am »
Лили, споко, питай каквото те интересува, сондажът се прави  още преди стимулацията :) При мен го направиха в първия ден на стимулацията.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #116 -: Ноември 11, 2005, 11:24:18 am »
Цитат на: lilia_n_s
Ели и аз ще почвам горе долу по същото време инвитрото в клиниката на Щерев.
Аз съм от Варна и много бих искала да се запознаем и да си общуваме по време на стимулациите.


Лили ти защо питаш за тези сондажи, като гледам че ще правиш процедура в клиниката на Щерев, а там до колкото знам не се прави такова нещо. Тези сондажи са специалитет на доц.Маркова - само при нея се правят
Прибрах се от Варна
« Отговор #117 -: Ноември 11, 2005, 11:27:56 am »
Какво да Ви кажа момичета.
Да ще правя при Щерев инвитрото. Много чета напрекъснато - и тук и във форумите на бг-мама, но все се притеснявам.
Явно ми е останал лош навик след 2-ма сменени лекари. Уж имам доверие на мойта лекарка, но пък като чуя за нещо, което не сме говорили с нея и настръхвам.
Не знаех, че само Маркова прави такива процедури!
Благодаря Ви още веднъж!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #118 -: Ноември 18, 2005, 23:00:37 pm »
Мила Дони, от сърце се радвам за теб!!!
Сигурна съм, че всичко ще бъде наред занапред, защото го заслужаваш!!!
Изпращам ти много прегръдки и всичките си пожелания за най - прекрасната бременност и най - сладките бебета!!!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Прибрах се от Варна
« Отговор #119 -: Ноември 19, 2005, 15:30:16 pm »
Цитат на: cygnus

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.

Какво значи "Зона на имплантация"? Какво инфо ще даде тази проверка?