0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прибрах се от Варна
« -: Ноември 02, 2005, 19:24:54 pm »
Здравейте момичета,
Извинявам се, че толкова дълго ме нямаше, но както някои от вас знаят, бях 18 дни в болница заради хиперстимулационен синдром по време на процедура по ИКСИ, трета подред за мен и първа в Университетския ин витро център към АГ болница - Варна. Впечатлена съм от екипа на центъра, от професионализма и човечността проявена към всеки един пациент поотделно, а също се очаровах и от силната лабораторна част на процедурата и високите резултати,  към които в началото се отнасях с известна доза скептицизъм, но сега смея да твърдя, че високите резултати са факт, на който бях пряк свидетел, специалистите  наистина са много много добри - и доц. Маркова и д-р Александров и проф. Козовски, с които имах пряк контакт по време на процедурата!!! Прекрасно е, че има лекари като д-р Александров, толкова всеотдайни към професията си и изключителни професионалисти и много се радвам, че имам честта да познавам една част от тях, колкото и малко на брой да са напоследък.
При мен нещата тръгнаха добре - блокаж с Диферелин Депо, 11 дни стимулация с Пурегон, 22 аспирирани яйцеклетки в деня на пункцията, 15 оплодени и 5 отлични ембриона на ден 5, от които два ми трансферираха, а 3 замразиха. На ден 8 от трансфера обаче получих подуване на корема, за което имах представа, че е една от проявите на хиперстимулационен синдром (OHSS). Веднага по съвет на Мели се обадих на д-р Александров и на другия ден ме извикаха в клиниката и последва хоспитализация. Корема ми беше много подут - не можех нито да стоя права, нито да лежа, нито да седна, и след 2 дни ми направиха дренаж, с който източваха насъбралата се в коремната кухина течност. Вливаха ми банки с глюкоза, соли и хумана албумин, поради загубата на белтък, както и инжекции с фракс хепарин, тъй като се получаваше сгъстяване на кръвта и покачване на фибриногена. На всичкото отгоре получих и бъбречна криза от ударната доза вливки и пиене на огромно количество вода. Не можах да спя 4 дни подред ... В края на престоя ми в болницата състоянието се нормализираше и оправяше с всеки изминал ден. Екипът беше много внимателен през цялото време. Казваха ми, че всичко това е от много ЧХГ, дори и двамата доктори веднага предположиха многоплодна бременност,  но някак си не можех да го проумея просто така, не вярвах, че точно на мен може да ми се случи
Вчера количеството на течността спадна и ми махнаха дренажа, а днес преди да ме изпишат ми направиха УЗД и се видяха 2 плодни сака с жълтъчни мехурчета и пулсации, които видяха и двамата доктори. Според д-р Александров и доц. Маркова става дума за 6 - 7 г. с. И при двата софийски неуспешни опити преди това приех неуспеха с усмивка, сякаш да скрия колко много ме боли, но сега, при хубавия резултат не издържах да не се разплача, дори ми беше трудно да спра. Честно казано още трудно го асимилирам, може би трябва време, толкова искам всичко да продължи да е все така хубаво...
Много ми липсвахте всички през тези 2-3 седмици, сега имам доста да наваксвам в четене на пропуснатото. Сега се надявам да имам много повече време.
Искам да пожелая на всички ни тук да имаме по една и повече прекрасни бременности и да гушнем своите бебчета възможно най-скоро :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Прибрах се от Варна
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2005, 19:31:16 pm »
МНОГО,МНОГО КЪСМЕТ ОТТУК НАТАМ!!!
БРАВО, ТИ УСПЯ, СИГНУС!!!
ТОЛКОВА МНОГО ЗАСЛУЖАВАШ ТОЗИ УСПЕХ!!!
Прибрах се от Варна
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2005, 19:32:03 pm »
Сигнусче, ЧЕСТИТО!!!
Лека бременност и всичко най-най-хубаво!!!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2005, 19:33:33 pm »
Ей сега ще се разплача вече :)
обичам те Дони, и те прегръщам сииилно :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Прибрах се от Варна
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2005, 19:37:01 pm »
естествено че всичко ще продължи към добро - как иначе. съжалявам за лошите моменти, но мисля че след като и добрите са факт бързичко ще ги забравиш :D . наслаждавай се на бремеността си - доста си поработила за нея. сега остава почивката и приятните емоции. желая ти от сърце лека бременност.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Mila Doni,
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2005, 19:40:41 pm »
Много се радвам за теб.Разплаках се като четох темата
Желая ти всичко най-хубаво и лека бременност .

 Ема_
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Прибрах се от Варна
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2005, 19:43:41 pm »
:bighug:  :bighug:  :bighug:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Прибрах се от Варна
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2005, 19:45:15 pm »
СУПЕР! СУПЕР! СУПЕР! СИГНУСЧЕ, ТИ УСПЯ, ЗАЩОТО ГО ЗАСЛУЖАВАШЕ! Дай боже, отсега нататък всичко да перфектно и да бъдеш прекрасна мама, в което съм сигурна!

Скоро не съм се вълнувала така силно. Благодаря ти, че току-що ми върна отдаавна загубената надежда! Боже, чудесата стават наистина!
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Прибрах се от Варна
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2005, 19:50:20 pm »
Страхотна новина !!!Честито,миличка!Аз се чудих къде се изгуби,а ти си била тук - във Варна ! :) Много се радвам за теб!Пази се много и ...ох,направо не намирам думи!!!ТИ УСПЯ!!!Браво на теб! :youwoman:
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2005, 20:03:51 pm »
Това е най-прекрасната новина.
Сега знаеш, че трябва да се пазиш много и стига вече с притесненията. Аз ще ти честитя накрая не сега  :wink: ,  всичко ще бъде наред не го мисли. Прегръщам те силно и дано да си повлекла крачетата  :D Бравооооо момичееее. Когато ми съобщи, че са ги видяли днес сърцето ми заби лудо - все едно ми съобщиха, че аз съм бременна.
 :bighug:

П.П. Свалям шапка на д-р Александров и целият екип за професионалността им и доброто отношение. Да имат още повече успехи. Щастливи сме че работите за нас  :D
Говори ли с Конова?
И да ми пазиш снахата ейййййй  :lol:  :lol:
Прибрах се от Варна
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2005, 21:22:00 pm »
Сигнус, новината е чудесна! :wave: Бъди щастлива, лека бременност!  preggo
Обещах на Ganka:)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2005, 21:29:03 pm »
Прекрасна новина! Желая ти много много успех и лека бременност. След всичко, което преживя и направи за всички това е най-хубавата награда! Много се радвам за теб и съм сигурна, че от тези точици ще станат 2 прекрасни бебета!  
:party:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Прибрах се от Варна
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2005, 21:43:04 pm »
Най-прекрасната новина за най-прекрасния човек, който толкова много го заслужава. Целувам те и успех :bighug:  :heartbeat:
Прибрах се от Варна
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2005, 21:53:19 pm »
Браво на теб!  Ти си един прекрасен борбен човек! Желая ти лека бременност и много усмивки.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2005, 21:55:03 pm »
Страхотна новина.  :balk_47:  Много се радвам за теб. Пожелавам ти много усмивки и само положителни емоции от тук нататък. Лека  и безпроблемна бременост.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Прибрах се от Варна
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2005, 21:55:44 pm »
Сигнус, честито! Дано да си на кю тия дни да ти го кажа лично! Много се радвам!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2005, 21:57:58 pm »
Много се радвам за теб!
Желая ти много щастие и късмет! :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2005, 22:00:58 pm »
Това е страхотна новина, Cygnus! Притесних се много като изчезна, но не смеех да ти звънна. А то било за добро :D  Наистина много се радвам и стискам палци всичко да е наред от тук натататък! :)


*
Re: Прибрах се от Варна
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2005, 22:01:51 pm »
Twoite bliznaci doidoha!
Chestito! :D

P.P. Cygnus, vyzhishtawam ti se!
Прибрах се от Варна
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2005, 22:08:05 pm »
Браво мило момиче нямам думи да искажа колко много се радвам за теб сърцето ми прелива от щастие, а две на веднъж си е направо чудесно ти го заслужаваш, стига вече мък, само хубави неща да ти се случват.
Много Целувки!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Прибрах се от Варна
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2005, 22:54:16 pm »
Доне! Гепи! Нямам думи.....

 :youwoman:

Герой си ти......  :balk_47:
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2005, 06:11:31 am »
И аз нямам думи да изкажа колко се радвам за теб Cygnus-че.
След всичко което си преживяла няма как да не си поплачеш на такава хубава новина.
Много много щастие и лека бременност с двоен бебешки завършек :-)
Прибрах се от Варна
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2005, 07:01:57 am »
Честито и от мен! Ти си един прекрасен човек и помогна на много от нас. Пожелавам ти всичкото щастие на земята на теб и безпроблемна бременност. Пази се!

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #23 -: Ноември 03, 2005, 07:23:30 am »
Честито, лека бременност. :)
Прибрах се от Варна
« Отговор #24 -: Ноември 03, 2005, 08:27:37 am »
Дони, Браво!
Желая ти всичко най-хубаво.
целувки
:rainbow:
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2005, 08:28:50 am »
Браво, Сигнус!
Ти си герой!
Пожелавам ти лека бременност и здрави бебчета!
:sbabygirl:  :babyboy:
Прибрах се от Варна
« Отговор #26 -: Ноември 03, 2005, 08:32:11 am »
Знаех си аз :)! Така и предположих- бременна! И мечтата за близнаците ти се сбъдна :wink: .
Желая ти лека бременност и много щастие!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2005, 08:50:11 am »
Дони, дано си щастлива сега, толкова го заслужаваш!
Успех, всичко да тече гладко и леко!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Бравооооооооооооо
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2005, 09:01:32 am »
И от мен едно голямо ЧЕСТИТО радвам се толкова много след толкова мъки успя и така трябва.Сега да се пазиш много и лека бременност от мен. :balk_47:  :balk_47:  :balk_47:  :balk_47:  :balk_47:  :balk_47:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Прибрах се от Варна
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2005, 09:01:44 am »
БРАВО Сигнусче! Браво, миличка! Пожелавам усмивката ти и сълзите от щастие да не спират! Много късмет до края и горе главата. Ти си герой и успя, нямаше как! Много целувки и прегръдки от мен!
Знаеш, че те обичкам и ти желая всичко НАЙ-НАЙ! :balk_5:

Прибрах се от Варна
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2005, 09:13:51 am »
Страхотна новина!
Възхищавам ти се за това, което си преживяла и изтърпяла.
Желая ти лека бременност и здрави бебчета накрая. :D  :D  :D
Прибрах се от Варна
« Отговор #31 -: Ноември 03, 2005, 09:39:50 am »
И на мен ми липсваше и тайно се надявах че е станало. Много се радвам и аз! Дай боже всичко да е наред и да си ги гушкаш на лято!!! Сега се пази и си взимай витамините!!! :P
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #32 -: Ноември 03, 2005, 09:45:22 am »
Дьлго се 4удих кьде си и не посмях да пусна тема.
Ето те с най прекрасната новина :lol:
Честито мила,и мнооого много щастие.
Искам да сменя моята клиника,след 3 опита ин витро и ведньж трансвер на 3амра3ени.Моля те дай ми координати на клиниката вьв Варна,и цени.
Прегрьщам те. :bighug:
Прибрах се от Варна
« Отговор #33 -: Ноември 03, 2005, 09:55:21 am »
Честитооооооооооо! Това е чудесна новина след толкова много мъки!  :balk_47:
Желая ти лека бременност и две сладки бебета!  newsm04
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2005, 09:57:21 am »
Много ви благодаря момичета, просълзихте ме ... А аз наистина още не мога да повярвам.

Перличка ето ти материал с информация за клиниката. Там наистина знаят какво правят и го правят перфектно:

Университетски ин витро център - гр. Варна

Университетски ин витро център - Варна
ул. "Цар Освободител" 150, АГ Болница - Варна
Проф. д-р Иван Козовски - 088 / 72 04 391; 052 / 313 694; 052 / 613 790;
Доц. д-р Веселина Маркова - 052 / 332 000; 052 / 613 803 /280, 207/;
Доц. д-р Матей Андонов - 088 / 95 23 884; 052 / 613 803 /280/;
Д-р Стоилка Чернева - 052 / 613 795; 052 / 617 967;
Д-р Кателия Александров - 088 / 8 325 749; 052 / 884 568; 052 / 613 805; alexandrov_md@abv.bg;
Прибрах се от Варна
« Отговор #35 -: Ноември 03, 2005, 10:05:38 am »
Голяяямо Честито!!!

Поздравления за успеха!:balk_47:

Прекрасна новина и доказателство за това че хубавите неща идват  при тези които умеят да чакат.

Много много късмет и щастие нататък!

 :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Прибрах се от Варна
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2005, 10:14:49 am »
[/b]ЧЕСТИТО-О-О!

Това е най-страхотната новина. Чудеса наистина стават - само трябва да повярваме в тях.
Лека и безпроблемна бременност и страхотни бебчета newsm06  
newsm05  
newsm04
Намерихме нашето синче.
Прибрах се от Варна
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2005, 10:15:15 am »
ЧЕСТИТО!!!!
Много се радвам!
Желая ти всичка най-хубаво. ЛЕка и безпроблемна бременност!
И близнаци... колко хубаво.
БРАВО!
Не може да има пълно щастие....
Прибрах се от Варна
« Отговор #38 -: Ноември 03, 2005, 10:18:50 am »
Честито и от мен ! Пожелавам ти  да си супер щастлива от сега нататък !
Прибрах се от Варна
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2005, 10:28:50 am »
Ех Миличка Дони, толкова много се зарадвах и развълнувах от хубавата ти новина :D  :D  :bighug:  :bighug:

Изключително много се радвам за теб!!! :D

Благодаря ти и за подробния разказ. Чета си аз, и като стигнах до хиперстимулацията, си казах "а аз имах такова хубаво предчувствие за Сигнусчето във Варна...." (нали помниш, че така ти казах :D  иначе не съм човек с "предчувствия" и т.н., ама не знам защо така го почувствах). Та викам си - егати, пък после прочетох страхотната новина!!

Дано съдбата ти се отблагодари за усилията сега с най-леката бременност!!!

Липсваше ни тия дни, сега да пишеш :D
Благодаря ти, Бени!







*
Прибрах се от Варна
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2005, 10:33:34 am »
Честито, Сигнус!

Искам да ти кажа само, че искрено се възхищавам на твоята силна воля и ти желая от тук нататък само хубави моменти, леко бременеене и страхотни бебета с розови бузки на финал!

Ти си герой и го заслужаваш!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Прибрах се от Варна
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2005, 10:34:39 am »
Браво, Дони! Герой си! Изключително много се радвам за теб, нямам думи да опиша колко ме зарадва новината :D
Поздравявам те за най-прекрасната новина и ти желая много спокойни и радостни мигове до срещата ти с бебчовците!
 :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
nia72
« Отговор #42 -: Ноември 03, 2005, 10:43:57 am »
Сигнус, каква новина само, видя ли - казах ли ти че този път ще стане.Чакай, че забравих да ти кажа ЧЕСТИТО, леко бременеене с двата бебока. Казах ти аз че след айви и аз, ти си наред и така стана.ееее колко време мина когато трите се жалвахме от мъжките проблеми......но ето ,че края е добър. :D
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Прибрах се от Варна
« Отговор #43 -: Ноември 03, 2005, 10:46:03 am »
След ох и ах и нямам думи още, просто съм толкова развълнувана. Много се радвам за вас двамата, пази се много и всичко лошо да те подминава!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2005, 11:03:59 am »
Толкова много щастие просто си го заслужила.
Mnogo uspeh zanapred:)
Прибрах се от Варна
« Отговор #45 -: Ноември 03, 2005, 11:14:15 am »
честито,дони :balk_5:
просто не ми стигат думите, за да изкажа радостта си :biglove: .....толкова съм щастлива за теб. :heartbeat: пращам ти виртуална прегръдка :bighug:
 :youwoman:  :wave: чакането си заслужаваше :sbabygirl:  :babyboy:
леко бременеене, миличка preggo
Прибрах се от Варна
« Отговор #46 -: Ноември 03, 2005, 11:49:50 am »
Присъединявам се към пожеланията на другите момичета. И аз се радвам за теб и двете сакчета и ти стискам палци за леко бременеене и раждане. Предполагам, че няма да ти е никак лесно с две бебчета, затова много, много се пази. Крайно време  беше да се случи и на теб най-хубавото нещо.
Успех
Прибрах се от Варна
« Отговор #47 -: Ноември 03, 2005, 12:11:29 pm »
Честито и от мен!
Пожелавам ти всичко да е наред до края и здрави бебчовци!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #48 -: Ноември 03, 2005, 12:21:46 pm »
Сигнусче,много ти благодаря 3а инфото,3латна си :!:
Бьди щастлива и много да се па3ете :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прибрах се от Варна
« Отговор #49 -: Ноември 03, 2005, 12:40:37 pm »



ТИ СИ ГО ЗАСЛУЖИ!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Прибрах се от Варна
« Отговор #50 -: Ноември 03, 2005, 13:34:48 pm »
И аз се присъединявам към пожеланията на другите момичета             БРАВО cygnus и много щастие и радост от тук нататък
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Честито!
« Отговор #51 -: Ноември 03, 2005, 13:53:28 pm »
Дони,
Всички тук се радваме ужасно много за теб! Честито и ще стискаме палци да караш лека бременност, да дойдат едни красиви и здрави бебета! Пази се и ще чакаме да разказваш как се развивате :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Прибрах се от Варна
« Отговор #52 -: Ноември 03, 2005, 14:03:09 pm »
ЧЕСТИТО Сигнус!!!! Всичко най, най, най-хубаво ти желая. Ти го заслужаваш. И на теб и на малките бебоци. Сега почивай повече, радвай се още повече и се усмихвай. Честито още веднъж. :)

П.С. Моля те за някакви координати на лекарите и ако не е тайна в София къде прави двата неуспешни опита? Пиши ми на лична бележка ако искаш или тук във форума.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    azsymNinae

Re: Прибрах се от Варна
« Отговор #53 -: Ноември 03, 2005, 14:12:16 pm »
Chestito Sygnus,
sled ujastnata hiperstimulacia, novinata za dve beb4eta e strahotna. Mnogo se radvam za teb. Nie mai se dvijim zaedno s tebe. Az sym v 7-ma sedmica i imame syrde4ni pulsacii. Maj zaedno s teb shte dundurkame bebocite. Samo, 4e pri men e edno sak4e, za ralika ot tvojte dve :D

Sorry za lat., no kredora ne raboti v momenta :oops:
*
Re: Прибрах се от Варна
« Отговор #54 -: Ноември 03, 2005, 14:14:58 pm »
Най-сетне успях да си вляза в профила :lol:

Сега да ти го кажа и на български: честито и много щастие ти пожелавам :D
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #55 -: Ноември 03, 2005, 14:20:32 pm »
Нина, честито мила :) Много да се пазиш и ти желая лека бременност и прекрасно бебе :)

Старлетче, координатите на центъра са:
Университетски ин витро център към АГ болница - Варна, 7 етаж
Варна, ул. "Цар Освободител" 150
За да не повтарям копирането на 2-ра страница в настоящата тема съм дала подробна информация с телефони и координати.

А  мястото в София, където правих неуспешните опити съм го писала на много места във форума преди - сега ще ти го драсна оново на лични.
4ЕСТИТО!!!
« Отговор #56 -: Ноември 03, 2005, 14:50:18 pm »
Сигнусче,

Нека радостта ви няма край!
Безпроблемна и лека бременност!

Успех на вси4ки ни!
Прибрах се от Варна
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2005, 15:03:41 pm »
Сингусче, тръпки ме полазиха. Да си жива и здрава и бебетата. Да ги доносиш, родиш и отгледаш. А на екипа на Д-р Маркова, всичко най-добро!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2005, 15:29:52 pm »
ЧЕСТИТО! Това е доказателство, че мечтите се сбъдват.
Прибрах се от Варна
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2005, 15:32:26 pm »
:youwoman: Честито, честито! Господи, колко съм развълнувана за вас! Мога да си представя как се чувствате двамата... Това е невероятно! Време беше!
Сега много да се пазиш, много да се обичате, и се надявам следващата ни среща да е заедно с  :stroller: и  :sbabygirl:  :babyboy:  :sbabygirl: ! Поздрави специално и таткото! Целувам те и те прегръщам силно!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #60 -: Ноември 03, 2005, 16:12:03 pm »
Дони, толкова ме зарадва, че чак ме е страх да пиша от суеверие!:)
От години следя мъките ви на теб и съпругът ти. Браво искрено ви се възхищавам!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #61 -: Ноември 03, 2005, 16:28:11 pm »
Честито Cygnus  :party: . Това е страхотна новина не само за теб, а и за всички нас. Докато ти четях историята ми се насълзиха очите. Пази се и леко бременеене.  :babyflips:  :babyflips:  :crossfingers:
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #62 -: Ноември 03, 2005, 16:51:03 pm »
Наистина преживяното от теб с проблемите, емоциите и щастливия резултат кара човек да се просълзи - от радост разбира се;)
Пожелавам ти всичко хубаво от тук нататък.
 :P За чудесната и смела майка и за нейните здрави и красиви бебета  (съвсем скоро)- Честито!!!
отговор
« Отговор #63 -: Ноември 03, 2005, 17:12:05 pm »
Честито ,миличка !! Толкова се радвам за теб и в момента в който ти пиша тези редове ,очите ми са пълни със сълзи от радост ! Дано всичко с бремченноста ти протече нормално ,в което съм сигурна а раждането да бъде бързо и леко !! Бъди благословенна ! Успех !!! :wave:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Прибрах се от Варна
« Отговор #64 -: Ноември 03, 2005, 17:33:48 pm »
Браво Sygnus!
Много се радвам мила!!!
Все по-често си мислех как си,и как се развиват събитията около процедурата.
Днес прочетох новината и да ти кажа това е най-хубавото нещо,което чувам от много време насам!
Пази се и си почивай! :bighug:
Предлагам да се отвори тема за поведението и начина на живот след трансфер на ембриони!Мисля,че е важно да се сумират мнения.Аз до сега съм чувала  много,и все още не зная кое е миродавно.Зная,че и рецепта няма но така всяка една успяла да забременее жена може да ни напътства със своя опит!
  :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mimito_morska

честито от сърце
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2005, 18:57:33 pm »
Честито!
 Специални поздравления за куража, твърдостта и всеодайността ти . Използвай времето за много  :balk_125:  , :dating: и :dance2: .
 Заслужаваш го!
*

    Anonymous

Прибрах се от Варна
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2005, 19:08:33 pm »
Джорджия: Сигнусче, честитоооооооооооооооо! Не бях влизала отдавно и сега разбрах. Желая ти много, много щастие и само красиви моменти оттук нататък.  Това дава кураж на всички нас. И мноооого целувки.
Прибрах се от Варна
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2005, 21:41:36 pm »
Отдавна не съм плакала от радост, но сега сълзите ми капят за теб и за твоите малки бебчета!Да сте живи и здрави и тримката!Това е........вълшебство! :hug2:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Прибрах се от Варна
« Отговор #68 -: Ноември 04, 2005, 06:47:00 am »
Има само една дума която мога да кажа- ГЕРОИ!!!
Браво миличка, вие сте страхотни и го заслужавате.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #69 -: Ноември 04, 2005, 07:52:48 am »
Явно съм голям заплес, за да видя темата чак сега...

Дони, поздравявам те за огромната смелост и упоритост, която притежаваш! Явно наистина Господ гледа отнякъде и е решил да ви възнагради за всички изпитания, през които сте преминали заедно със съпруга ти. Не можеш да си представиш колко ме зарадва с тази новина и най-вече, че наградата е двойна!
И сега......
 :cheerleader: ЧЕЕЕСТИИИТО  :cheerleader: ! Пожелавам ти най-леката и успешна бременност! От тук насетне да се пазиш, да мислиш само положително и да не ти пука от нищо!
Още веднъж всичко най, най-хубаво и силни прегръдки от мен
:D !  

П.С. Аз имам доста  развито 6-то чувство и също като Фреш очаквах точно тази новина :wink: .
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Прибрах се от Варна
« Отговор #70 -: Ноември 04, 2005, 08:00:36 am »
Браво браво браво браво браво и пак браво. Честито мила Сигнус..много ама много се радвам за теб. Целувки и прегръдки от мен. Спокойна и безпроблемна бременост ти желая. Още веднъж честито.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Прибрах се от Варна
« Отговор #71 -: Ноември 04, 2005, 09:52:45 am »
Честито, Сигнус! Едва ли сте си мечтали за такова двойно щастие, само се пази сега и не се тревожи за нищо. Разплака ме, като стигнах до двете сакченца :)  :)  Желая ти много лека и спокойна бременност  и най-сладките бебчета stork-boy  stork-girl . Тази есен е времето на чудесата, желая по едно (или повече) малко чудо на всички, които така ентусиазирано са докарали темата до 4 страници пожелания за късмет за двата дни, в които не бях влизала  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Прибрах се от Варна
« Отговор #72 -: Ноември 04, 2005, 09:59:55 am »
Едно голямо честито Дони,
много много се радвам за вас, това е толкова хубава новина. И аз много се чудех какво става с теб, как се развиват нещата и дали ще има хубава новина.
 Пожелавам ти много щастие и вярвай, че всичко от тук нататък ще бъде наред :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Прибрах се от Варна
« Отговор #73 -: Ноември 04, 2005, 10:33:00 am »
мила Дони,чак сега виждам темата.Новината ти е прекрасна и ме разплака.Много,много се радвам за теб и мнго те обичкам.Ти заслужаваш това щастие и вярвам,че всичко ще бъде наред.
 Целувам те и те прегръщам. :bighug:
<br />
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #74 -: Ноември 04, 2005, 11:00:14 am »
Честито, мила!!!
 :wave:
Желая ви на двамата най-леката бременност и най-сладките бебчета  :sucky:  :sucky:
*
Re: Прибрах се от Варна
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2005, 11:38:12 am »
Браво cygnus и честито!  :) Пожелавам ти спокойна и щастлива бременност и най-сладките бебета.  :D
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2005, 13:21:57 pm »
Вие сте най-сладките хора на света! И аз сега пиша и рева...Първо честито мила Сигнус, направо си върха, а тези два мушморока в теб ще са невероятни! Сигнусче искам да използвам момента да те попитам влива ли имуновенин и по принцип как се справи с антителата? Аз почвам за първи път след 2-3 седмици и направо  супер съм се напрегнала. Пуснала съм въпоса си и като отделна тема - Преднизолон ф. Още веднъж - лека бременност, много късмет, да сте много щастливи 4ЕТИРИМАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Прибрах се от Варна
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2005, 13:53:55 pm »
Честито и от мен. Само спокойни и щастливи моменти занапред, и много слънчеви усмивки. Всичко добро! :P

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Прибрах се от Варна
« Отговор #78 -: Ноември 04, 2005, 15:15:11 pm »
Господи!!! Честито Дони!!! Не ми спират сълзите.. Ти си наистина герой и заслужаваше най-после това! Безмерно щастие ви желая :blowingdust2:
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
"In vitro" vyv Varna
« Отговор #79 -: Ноември 04, 2005, 18:33:50 pm »
Zdravejte,
az sym ot Varna i mi predstoi in vitro. Niakoj moje li da mi kaje mnenieto si za lekarite doc.Markova i prof.Kozovski? Niakoj pravil li si e in vitro pri tiah i kak proti4a vsi4ko

 Пиши на кирилица!
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: "In vitro" vyv Varna
« Отговор #80 -: Ноември 04, 2005, 19:57:04 pm »
Цитат на: lisiche
Zdravejte,
az sym ot Varna i mi predstoi in vitro. Niakoj moje li da mi kaje mnenieto si za lekarite doc.Markova i prof.Kozovski? Niakoj pravil li si e in vitro pri tiah i kak proti4a vsi4ko

Аз съм много доволна и от вниманието и от начина на работа, имах им доверие през цялото време и бях много спокойна. Според мен целият екип е от професионалисти.  А стимулацията протича индивидуално. Протоколът се избира по преценката на лекаря. Следва фоликулна пункция, лабораторен етап, ембриотрансфер, поддръжка и тест за бременност. Може да прочетеш много инфо за ин витрото в сайта ни :)
Късмет!
Момичета толкова сте мили, просълзихте ме, дано всяка от вас изпита съвсем скоро най-голямото щастие на земята :)
*

    JuliHelp

Прибрах се от Варна
« Отговор #81 -: Ноември 04, 2005, 21:49:10 pm »
Дони,

Много късмет от тук нататък, пази се и вярвай в успеха! Мисли си само прекрасни неща за двете слънчица които ще гушкаш догодина. Много ме зарадва! Успех!
*

    lis

Прибрах се от Варна
« Отговор #82 -: Ноември 05, 2005, 11:29:18 am »
Здравейте,пак съм аз,
единственото, което ме обезпокои до момента е, че преди няколко дни когато ходих в болницата ми казаха, че на 04.11 трябва да отида да ми направят изследване на някакъв хормон  без да ми обяснят на какъв точно. Когато отидох вчера сестрата ми каза, че ще ми направи малка анестезия. Бях много озадъчена. Опоиха ме за 2-3 минути. Усещането беше слабо казано ужасно. Не говоря за болка. Моля да споделите какво преживяхте по време на тази упойка ( ако разбира се си спомняте). Не мога да кажа защо не бях предупредена за упойката, а и след като процедурата свърши бях прекалено разстроена от това което преживях за да търся отоговори. Да очаквам ли още подобни изненади? :cry:
Прибрах се от Варна
« Отговор #83 -: Ноември 05, 2005, 11:59:50 am »
Новината е страхотна .Браво и честито.Лека безпроблемна  бременност.Само щастие и приятни моменти.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #84 -: Ноември 05, 2005, 12:04:31 pm »
Цитат на: lis
Здравейте,пак съм аз,
единственото, което ме обезпокои до момента е, че преди няколко дни когато ходих в болницата ми казаха, че на 04.11 трябва да отида да ми направят изследване на някакъв хормон  без да ми обяснят на какъв точно. Когато отидох вчера сестрата ми каза, че ще ми направи малка анестезия. Бях много озадъчена. Опоиха ме за 2-3 минути. Усещането беше слабо казано ужасно. Не говоря за болка. Моля да споделите какво преживяхте по време на тази упойка ( ако разбира се си спомняте). Не мога да кажа защо не бях предупредена за упойката, а и след като процедурата свърши бях прекалено разстроена от това което преживях за да търся отоговори. Да очаквам ли още подобни изненади? :cry:

Хормонът предполагам е естрадиол 2, а мисля, че това което са ти правили предолагам е било сондаж, но не съм сигурна, много неясно го обясняваш. Аз поне за това се сещам, заспа ли или беше само мноооооого замаена? Кога започваш стимулацията или я започна вече?
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #85 -: Ноември 05, 2005, 19:02:01 pm »
Lis, аз мисля, че са ти направили сондажа.
Не мога да повярвам, че не си била предупредена за манипулацията  8O Сега следващото което ще очакваш е пункцията на яйцеклетки. И не се притеснявай попаднала си при професионалисти.
Успех и много късмет
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Лис
« Отговор #86 -: Ноември 05, 2005, 22:07:31 pm »
да, мисля че са ми направили сондажа, от днес вече пия 2*1 Primolut Nor 5, 1* FOLACID от 400mcg, 1* Aspirin protector i 1.5* Prednisolon F. В понеделник трябвя да отида да ми поставят Decapeptil и до тук знам. На 07.11 ще ми кажат точно по дни кое кога ще става. КОгато ми поставиха упойката не заспах, а бях мнооооооооооооооооого зашеметена. Някой може ли да сподели преживяното по време на това зашеметяване :?: За мен беше много страшно и неприятно и не само това :cry: потъвах, въртях се по една спирала, не можех да дишам, болеше ме мноооооооооооооооого. Приятелката ми почина преди 13 дни от рак на белите дробове и през цялото време имах чувството че съм тръгнала към нея. После сестрата ми каза че през цялото време съм говорила за нея :cry:  :cry:  :cry: При всички ли минава по този начин или трябва да си мисля, че аз не съм добре психически? До сега са ми правили само една пълна упойка, преди 4 години когато ми се спука едната тръба от извън маточна бременност и за малко докторите не ме изтърваха, но тогава беше съвсем различно, аз просто си заспах и се събудих в реанимацията. Сега ми обешаха че по време на пункцията упойката ще е като при операцията ми, просто ще си заспя
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #87 -: Ноември 06, 2005, 00:04:30 am »
Споко, от упойката е. При пункцията упойката е друга, няма такива зашеметявания, спиш си сладко и като се събудиш всичко е отминало вече.  :D При сондажа беше нещо подобно и при мен - хем си тук, хем те няма, чуваш какво си приказват, но откъслечно, не можеш да се обадиш щото сякаш си бетониран - много неприятно наистина, а и самото излизане от нея е гадно, не знаеш кога вече е истинско ... А след това цял ден си като парцал като махмурлук. Не се шашкай, при пункцията не е така. След като ти поставят декапептила ще ти кажат след колко дни ще започнеш със стимулацията със ФСХ ( не знам с Пурегон ли си или с Гонал Ф). През това време на стимулацията с тези инжекции ще те гледат през ден, а накрая всеки ден на ултразвук как растат фоликулите и колко са и по преценка на лекарката ще ти кажат кога (36 часа преди пункцията) ще ти назначат инжекцията прегнил (обикновено вечер и тя означава навлизането в последната фаза на матурацията на яйцеклетките). На по-следващия ден след прегнила е пункцията (през 1 ден), тогава и мъжкото трябва да е налице сутринта да даде материал, а вечерта след нея оставаш в болницата, на другия ден сутринта след пункцията д-р Александров ще ти  каже колко яйцеклетки са се оплодили. Като минат 3 дни от пункцията пак отиваш в клиниката за да ти кажат дали трансферът на ембриони ще е на 3-ти или на 5-ти ден по преценка на ембриолога. Трансферът е без упойка, само с едно прахче аулин и една инжекция в дупето,  1 шише вода трябва да изпиеш преди него като не ходиш да пишкаш - чак след трансфера позволяват - голямо стискане е ама ... трай бабо :)  Лежиш 40 мин. на магарето, после няколко часа в стаята. След трансфера те пускат у дома и започва голямото чакане - пиеш си хапченцата, мушкаш си утрогестана и само хубави мисли в главицата. А 14 дни след трансфера те викат на тест за бременност :) Пожелавам ти 2 хубави черти и много хубави емоции след  това :) Ако има нещо не се притеснявай да питаш, няма нищо страшно в цялата процедура, екипът е супер и знаят какво правят - от теб се иска само спокойствие и да ги слушаш внимателно, а каквото не е ясно да ги питаш!

Момичета, много ви обичам ! Толкова ви благодаря за куража и милите думи. Нека сладките бебешки усмивки изпълнят на всички домовете много много скоро. Винаги и непрекъснато ще съм с вас!
*

    Anonymous

Прибрах се от Варна
« Отговор #88 -: Ноември 06, 2005, 09:13:33 am »
Благодаря за изчерпателния отоговор :) Само да попитам : след трансфера трябва ли да си остана няколко дни у дома и да си полежа малко???Работата ми е свързана с голямо движение и постоянно съм на волана. Няма ли да е по-добре да си остана вкъщи?Опасно ли е ако по време на стимулацията случайно ( не дай си Боже) хвана някоя настинка, че каквото е времето в момента само инфлуенци навсякъде - чак не ми се мисли.Детето на мъжа ми идва през 2 седмици у нас, не е ли по добре да ограничим контактите с него за известно време ( той е 2 клас) и през изминалата учебна година се разболя 2 пъти от грип, 1 път от варицела и 1 път от дезинтерия. Не мога да убедя мъжа ми, че е много опасно да идва.Ще ми препоръчате ли място от където да му дам да прочете инфо за опасностите?Още веднъж благодаря
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2005, 09:16:02 am »
Моят съвет е да се пазиш - и от физическо натоварване, и от стрес (например зад волана) и от вирусите (децата са носители много често) Има време за всичко, сега мисли за себе си ! Късмет !
Прибрах се от Варна
« Отговор #90 -: Ноември 06, 2005, 10:28:48 am »
Привет!

Д-р Табакова ми каза, че ако се разболея по време на стимулацията, всичко пропада. Ако не се чувстваш добре можеш да вземаш ефералган - само по време на стимулацията
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #91 -: Ноември 06, 2005, 10:47:48 am »
ама да знаете какво 6 чувство имам :cry:  :cry:  :cry: детето на мъжа ми тази събота и неделя е при нас и............................тази сутрин като стана от сън кашлица, болки в гърлото..............................вирус. Звъннахме на учителката му от занималнята и тя едвам говори по телефона. Направо ми идва да полудея. Мен нищо не ме боли не кашлям, нямам температура. Сега ще отида при майка, но се страхувам, че ако е заразно вече може и да съм го лепнала ( малкия от петък вечерта е тук). От 15 години чакам този момент, да се реша на инвитро и точно сега................................Дано да ми се размине. Да ме посъветвате да пия нещо профилактично до утре? Когато отида утре при доц.Маркова ще питам, но до утре може и да се побъркам от притеснения
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2005, 10:57:20 am »
Спокойно де, няма гаранция, че ще се разболееш първо, второ още е рано и имаш време да се оправиш дори и да си пипнала нещо, трето детето може просто да е настинало - времето се развали рязко знаеш - особено във Варна беше ужасен студ. Питай Маркова какво да правиш, яж много плодове и се пази!!! Без паника само :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Прибрах се от Варна
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2005, 11:15:19 am »
Лисиче, пий веднага осцилококцинум.
Първо два дни подред по една доза, а после всяка седмица по една.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Лис
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2005, 11:15:50 am »
Цитат на: lisiche
КОгато ми поставиха упойката не заспах, а бях мнооооооооооооооооого зашеметена. Някой може ли да сподели преживяното по време на това зашеметяване :?: При всички ли минава по този начин или трябва да си мисля, че аз не съм добре психически?


И аз съм на мнение, че са ти правили така наречения "сондаж", а упойката е била Калипсол. И при мен усещанията бяха повече от странни, така че не се съмнявай в психическото си здраве :wink:
Предполагам при пункцията ти ще използват друга упойка - Диприван, но за да си спокойна питай лично някой от екипа.
Много е важно да намалиш стреса, да се тревожиш колкото е възможно по-малко, така ще помогнеш на организма си да се справи по-добре. От сърце ти пожелавам успех!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: lisiche
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2005, 11:23:58 am »
Цитат на: lisiche
Да ме посъветвате да пия нещо профилактично до утре? Когато отида утре при доц.Маркова ще питам, но до утре може и да се побъркам от притеснения


Аз пак да повторя - намали стреса и притесненията, че се отразяват на имунитета. И аз съм ЗА Осцилококцинума, при мен действа безотказно при първи признаци на грип, пия го и профилактично. Ако си подозрителна към подобни медикаменти хапни резенчета лимони намазани с мед.

Стискам ти палци за много късмет!
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2005, 11:32:40 am »
благодаря ви момичета, вдъхнахте ми малко спокойствие. друго си е когато човек получи морална подкрепа. Още снощи изпих един осцилококциум и сега още един. май наистина трябва да намаля стреса. Е, вие ще помагате с каквото можете :lol:
благодаря ви още веднъж
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2005, 20:13:53 pm »
Леки 9 месеца!
Две сладки бебенца!
Късмет и от мен!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #98 -: Ноември 07, 2005, 00:01:14 am »
Мило слънчево Сигнусче!
Нямам думи от вълнение! Обичам те и ти стискам палци!
Мари
Alexandra
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Прибрах се от Варна
« Отговор #99 -: Ноември 07, 2005, 01:57:53 am »
"И аз съм на мнение, че са ти правили така наречения "сондаж", а упойката е била Калипсол. И при мен усещанията бяха повече от странни, така че не се съмнявай в психическото си здраве :wink: "

Скъпи момичета,защо се прави "сондаж",аз минах ин витро процедура през септември но не са ми правили такива изследвания???
Ще се радвам ако някоя внесе яснота по въпроса!

Успех Лисиче,не се притеснявай!
':rainbow:'

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #100 -: Ноември 07, 2005, 09:13:10 am »
:oops:  :oops:  :oops:

Чак сега виждам темата  :oops:

МИЛИЧКА ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНООООООООГООО ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И ОЩЕ ПО ЛЕКО РАЖДАНЕ :) :) :)
СТРАХОТНА НОВИНА :) :) :) БРАВО !!!!! И ЧЕСТИТОООООООО :) !!!

ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ОТ СЪРЦЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #101 -: Ноември 07, 2005, 10:25:52 am »
Сygnus, честито!
Били разказала колко време ти се наложи да бъдеш във Варна (явно и ти не си от там). Въобще - по организацията на процедурата. И още нещо - колко пари ти излезе процедурата (без стимулацията и усложненията). Може и на лични.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #102 -: Ноември 07, 2005, 11:07:38 am »
Здрасти ТА, Аз съм от Бургас и пътувах през повечето време и вечер се прибирах в Бургас.
Стимулацията ми продължи 11 дни, а пункцията ми беше на 13-ти ден. За първите 2 прегледа пътувах до Варна и се прибирах в Бургас, но за третия останах 4 дни на хотел до пункцията - в деня на пункцията спах в болницата и на другия ден се прибрах в Бургас. На трети ден след пункцията отидох пак във Варна да разбера на кой ден ще е трансфера, вечерта се прибрах в Бургас, а на 5 ден пътувах за трансфера, след това вечерта на хотел и после се прибрах в Бургас  окончателно. Оттам нататък вече бяха непредвидените случки. Ако си от по-далече обаче и не можеш да пътуваш може да ти се наложи да останеш около 20 дни във Варна, зависи най-вече от това колко дни ще ти е стимулацията и на кой ден след пункцията ще ти е трансфера.
За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони. Отделно имах доста за пътни, хотел и дневни ама тях няма да ги смятам :)
Късмет! :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #103 -: Ноември 07, 2005, 11:16:30 am »
Благодаря за изчерпателния отговор!
Желая ти лека бременност и много късмет.
И дано повлечеш крак....
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #104 -: Ноември 07, 2005, 13:06:35 pm »
Цитат на: cygnus

За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони. Отделно имах доста за пътни, хотел и дневни ама тях няма да ги смятам :)
Късмет! :)


Благодаря ти много за отговора. :wink:
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #105 -: Ноември 07, 2005, 18:43:09 pm »
За цената: аз не бях по здравната каса и лекарствата и консумативите ми бяха 3300 лева, процедурата 1400 лева и 400 лева допълнително за замразените ембриони.

И аз имам намерение да си замразя ембриони. Може ли да ми кажеш до колко ембриона може да се замразят и броят влияе ли на цената?
Благодаря ти преварително.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #106 -: Ноември 07, 2005, 18:48:21 pm »
Мисля, че няма значение броя, но все пак питай.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #107 -: Ноември 07, 2005, 18:59:25 pm »
lisiche здравей :) Когато аз правих ИКСИ преди 2 години ми казаха,че трябва да имам поне 3 ембриона ,за да ги замразят с оглед на това,че може да не оцелеят някои от тях.Сега нещата може да са се променили.Успех :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #108 -: Ноември 07, 2005, 21:30:50 pm »
Дони, честито, мила!!!
Много, много късмет ти желая!!!
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
lisiche
« Отговор #109 -: Ноември 08, 2005, 11:31:13 am »
Здравей Divna, :) искам да те попитам ти преди да направиш ИКСИ опитвала ли си ин витро? Бях чела в брошурите на нашия Универскитетски център във Варна, а и после в сайтовете, че ИКСИ се прави при неуспешно ин витро. Така ли е или аз се бъркам?И кой е по-сигурния вариант?
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

Прибрах се от Варна
« Отговор #110 -: Ноември 09, 2005, 16:16:31 pm »
Сега виждам новината!

 :wave:

Честито мила Сигнус! Много, ама много се радвам за теб!!! Стискам всичките си палци да имаш най-прекрасната бременност, изпълнена с най-хубави емоции, без страхове и без никакви проблеми! Накрая да имаш най-лекото раждане на най-прекрасните и здрави бебоци!

Казах ти аз, че на третия път няма начин да не стане! Сещаш ли се като си чатихме веднъж по кюто?  :lol:   :lol:   :lol:

Ей че хубава новина!  :D  Много съм щастлива - все едно аз съм забременяла  :D   :D   :D

И айде идвай в мамешкия форум....  :wink:
~ Всичко Рµ възможно Рё допустимо. Може РјРЅРѕРіРѕ РґР° желаеС?, РЅРѕ трябва РјРЅРѕРіРѕ РґР° дадеС?. ~
Прибрах се от Варна
« Отговор #111 -: Ноември 11, 2005, 10:50:01 am »
Честито миличка!
Аз рядко имам време да чета, но тази новина ме просълзи!
Много се радвам за теб!
Ти наистина го заслужаваш!
Много се пази и не позволявай нищо да помрачи настроението ти!
Лека бременност ти желая!

П.С. За какво се прави този "сондаж". На мен ми предстои инвитро в началото на декември и за пръв път чувам за това!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #112 -: Ноември 11, 2005, 10:55:43 am »
Благодаря ви милички за хубавите пожелания и за куража, сигурна съм, че много скоро всяка една ще се похвали с добрата вест. Ще се моля за всички ни!

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.
Късмет, мила!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #113 -: Ноември 11, 2005, 11:02:46 am »
Цитат на: cygnus

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.
Късмет, мила!


Аз ще допълня само. Със въпроснят сондаж разширяват и цервикалният канал за да може при трансфера да не се огъва катетъра, както и да се провери при дадената пациентка кой вид катетър да се използва. До колкото знам те работят с няколко.
Успех
Прибрах се от Варна
« Отговор #114 -: Ноември 11, 2005, 11:11:33 am »
Благодаря за бързи отговор, и съжелявам, че разводнявам темата, но на кой ден от стимулацията се прави този сондаж?
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #115 -: Ноември 11, 2005, 11:15:29 am »
Лили, споко, питай каквото те интересува, сондажът се прави  още преди стимулацията :) При мен го направиха в първия ден на стимулацията.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #116 -: Ноември 11, 2005, 11:24:18 am »
Цитат на: lilia_n_s
Ели и аз ще почвам горе долу по същото време инвитрото в клиниката на Щерев.
Аз съм от Варна и много бих искала да се запознаем и да си общуваме по време на стимулациите.


Лили ти защо питаш за тези сондажи, като гледам че ще правиш процедура в клиниката на Щерев, а там до колкото знам не се прави такова нещо. Тези сондажи са специалитет на доц.Маркова - само при нея се правят
Прибрах се от Варна
« Отговор #117 -: Ноември 11, 2005, 11:27:56 am »
Какво да Ви кажа момичета.
Да ще правя при Щерев инвитрото. Много чета напрекъснато - и тук и във форумите на бг-мама, но все се притеснявам.
Явно ми е останал лош навик след 2-ма сменени лекари. Уж имам доверие на мойта лекарка, но пък като чуя за нещо, което не сме говорили с нея и настръхвам.
Не знаех, че само Маркова прави такива процедури!
Благодаря Ви още веднъж!
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #118 -: Ноември 18, 2005, 23:00:37 pm »
Мила Дони, от сърце се радвам за теб!!!
Сигурна съм, че всичко ще бъде наред занапред, защото го заслужаваш!!!
Изпращам ти много прегръдки и всичките си пожелания за най - прекрасната бременност и най - сладките бебета!!!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Прибрах се от Варна
« Отговор #119 -: Ноември 19, 2005, 15:30:16 pm »
Цитат на: cygnus

Лили, сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал.

Какво значи "Зона на имплантация"? Какво инфо ще даде тази проверка?

*
Прибрах се от Варна
« Отговор #120 -: Ноември 19, 2005, 17:22:59 pm »
Oги, там където ще сложат ембрионите после при трансфера, предполагам.
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #121 -: Ноември 19, 2005, 19:09:48 pm »
Тази зона се вижда само със 3D УЗИ и нагоре. Идеята всъщност е ембрионите да се поставят на сантиметър и половина от дъното на матката. Сондажа има за цел да провери дълбочината на матката и подготовка за същинският трансфер
*

    Anonymous

Прибрах се от Варна
« Отговор #122 -: Ноември 21, 2005, 22:48:44 pm »
:lol: zdravei e tova e nai xubavoto neshto koeto razbrah, neznam dali sipomniash az sum tazi s mnogoto i nnai loshoto e 4e sega sum sled procedura i ve4e znam 4e ne e e stanalo e mnogo mi e gadno --------------no mnogo se radvam za teb=========zeluvki
Прибрах се от Варна
« Отговор #123 -: Ноември 21, 2005, 22:52:42 pm »
:lol: tova otgore sum az sorry :lol:
*

    cignus

bravo
« Отговор #124 -: Декември 03, 2005, 13:56:38 pm »
браво моми4е,
дано си повлякла крак.
аз също скоро минах трансф./на 10 . 12. ми е теста/ и сьм вьзхитена от целия екип.минала сьм през вси4ки големи центрове в страната, но тук срещнах най-голям професионализьм и изклу4ително отно6ение кьм пациента.дано се похваля и аз сьвсем скоро.валя-5411
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: bravo
« Отговор #125 -: Декември 03, 2005, 14:08:59 pm »
Цитат на: cignus
браво моми4е,
дано си повлякла крак.
аз също скоро минах трансф./на 10 . 12. ми е теста/ и сьм вьзхитена от целия екип.минала сьм през вси4ки големи центрове в страната, но тук срещнах най-голям професионализьм и изклу4ително отно6ение кьм пациента.дано се похваля и аз сьвсем скоро.валя-5411


Валя, моля те да си избереш друг псевдоним за писане във форумите.
Поленцето, в което ти си написала "cignus", е предназначено там да се напише името на този, който пише в момента. Ти си написала там "cignus", което се различава само с една буква от псевдонима Cygnus, който е на другото момиче. така може да се получи объркване. предполагам, че ти си имала предвид обръщение към Cygnus, а не да й копираш псевдонима, но така или иначе, добре е да го имаш предвид за в бъдеще.
а най-удобно ще ти бъде, ако се регистрираш във форумите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    veni

пункция
« Отговор #126 -: Декември 05, 2005, 10:09:38 am »
искам да попитам някой на когото са му правили пункция вече колко яйцеклетки е нормално ( желателно) да се извадят и колко е нормално( желателно) да се оплодят?
*

    veni

пункция
« Отговор #127 -: Декември 05, 2005, 10:15:03 am »
и имам по-конкретен въпрос към Валя: и аз имам намерение да правя ин витро във Варна, на теб с какво ти правиха стимулация та, колко време трая и колко яйцеклетки ти извадиха от тях колко се оплодиха и колко ти върнаха при трансфера. Питам толкова много защото на една приятелка която прави ин витро в София при стаматов са й извадили 4 яйцеклетки от тях са се оплодили 2 и са й ги върнали обратно, тя прави вече 2 теста положителни и другата седмица отива да я видят на видеозона. Та исках да разбера това нормално ли е или е добре да са повече. Предварително ти благодаря. Вени
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #128 -: Декември 05, 2005, 10:58:40 am »
Вси4ко е много относително и индивидуално.Както си писала,може и 4 да свьршат работа,а може и 14 да и3вадят и две да се оплодят.При моите 3 опита и трите пьти беше ра3ли4но.
*

    veni

пункция
« Отговор #129 -: Декември 05, 2005, 11:21:45 am »
здравей Перла, имам една друга приятелка която в събота й правиха пункцията и й извадиха 9, от тях в неделяв й казаха че са се оплодили 6. Това нормално ли е? Утре я викат за евентуален трансфер, има ли опасност от тези 6 до утре да не оцелее никое?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Прибрах се от Варна
« Отговор #130 -: Декември 05, 2005, 11:22:28 am »
Всичко е божа работа.
Прибрах се от Варна
« Отговор #131 -: Декември 05, 2005, 13:25:56 pm »
Аз имам три опита и всеки път беше различно. Лали е права - божа работа. Стискаме палци и се надяваме :lol:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #132 -: Декември 05, 2005, 16:09:59 pm »
Моми4етата са отговорили ве4е.
Божа работа,няма никаква гаранция..
Да не ра3водняваме темата на Cygnus :)
*
Прибрах се от Варна
« Отговор #133 -: Декември 07, 2005, 14:59:58 pm »
Ами да, и в този смисъл да попитам: Как си Сигнус, как вървят нещата, как се чувстваш :) :D

Косето е на небето.