0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Да ни е честита новата седмица! Много бременелки и усмихнати бебета на "Зачатие"!

Каси, по въпроса с наддаването - бебетата не са роботи, един ден може да наддаде много, втория изобщо да не наддаде. То за това педиатрите отчитат наддаване общо за един месец.
Един съвет от мен - не ги мери и тегли постоянно. Аз в началото го мерих моя син преди и след всяко ядене и лекичко се побърквах. След проведен разговор с педиатърката спрях и съм си ок.

Таня, за крещенето знам, много бързо вече го обърна на писъци. Ще кажеш , че жив го дера тва дете.

Нина, за сядането. Аз заради рева купих шезлонг и го слагам полулегнал. Педиатърката ми обясни, че може да го оставям в него  горе-долу под 45 градуса да е облегалката. До петия месец не се препоръчва пряко натоварване на краката и кръста.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 08:51:05 am »
Хубава седмица, здрави бебета и усмихнати майки, нови попълнения в този подфорум.
След 3 месец я държах на наклон 45 градуса, на 5 месеца и половина почнах да я слагам да седи- без да съм я подпирала с възглавници си седна от първия път. Различните децаа обаче се развиват различно- дори и близнаците, нека Дони да каже за нейните малчугани де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2007, 09:08:16 am »
Весела седмица и от нас и здрави бебчета и родители  :D
И ние сме същите - напъва се да седи, пъшка и се зачервява от усилие...
Иначе много здраво си смуче палеца - а, как си мечтаех да се разминем с това откритие...

« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 09:13:45 am от Bora82 »
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2007, 09:11:09 am »
Нинче, то си е за реване работата, не е за смях, ама ще те питам след 1г. колко ще си в час :wink: :lol:
За сядането не се притеснявай и Деси се набираше от 3м. да сяда, не съм я стимулирала по никакъв начин, чак като стана 6м. я сложих и тя се научи да седи стабилно за 1 седмица, без подпирачки разни :) Заигравай я, сменяй положението, за да не се нерви. купи й активната гимнастига да блъска мечките и ще й се прииска да лежи :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2007, 09:20:45 am »
Цитат
купи й активната гимнастига да блъска мечките и ще й се прииска да лежи
като стана реч за активна гимнастика, а и в предишната тема имаше постинги за продуктите на Чико, да ви кажа следното инфо: Чико има склад на едро в кв. Лозенец на ул. Бигла, като всеки, които отиде от името на фирма /изисква се Булстат/ може да си напазарува по цени на едро. Едно майче ми сподели, че по този начин се сдобила с активната гимнастика 3 в 1 /точния модел не разбрах/ за 39 лева, вместо за към 100. 
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2007, 09:41:38 am »
Честита Ви нова седмичка и от нас! Дано всички да са здрави и да растат щастливи!!! И много нови мами и забременелки!!!
Тази седмица май се очертава вече типично зимна с много валежи и ниски температури!
Мамчета аз пуснах нова тема ама май трябваше тук да питам - кажете ми вашето мнение за овлажнителите за въздух!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2007, 10:01:35 am »
Стига ве, това си е направо без пари, къде е точно този склад? на бигла е магазина на захи и до него още един бебешки, незнам да има склад там на чико, той е в офиса им до автогарата. можеш ли да я разпиташ по-подробно, че аз съм им фен на играчките. Деси получи две на чико за рождения ден, голяма игра пада вече 10 дни с тях :D
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 10:06:14 am »
Лека седмичка и от нас  :D. Да са zдрави дечицата, спокойни майките и има много нови бременелки!


 
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 10:50:21 am »
Хубава седмица! Всички да са много здрави!

Нина, точно по вашето време Симона се държеше по същия начин, напъваше се, ръмжеше, искаше да се изправи, все едно правеше коремни преси. Като и подадях пръстче и с лекота започна да се изправя. И аз имах твоите дилеми. Повдигхнах малко количката, защото тя просто не искаше да лежи, а в нас стояхме на едно шезлонгче, повдигнато на 45градуса с едни играчки на него. Легнала стоеше малко и под активната гимнастика, но много малко. Малко преди да стане на 6, я сложих в стола за хранене - седна уверено и оттогава това е любимата поза.

Бора, и ние така , от малки с палеца. Залъгалката я изстласкваше с едва ли не отвращение. До преди скоро, когато в един момент я засмука, все едно до сега си я беше ползвала. И ето, да се похваля, вече трета седмица смучем биба, а не палец! :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 10:52:16 am »
лейди, можеш ли да проучиш точния адрес на тоя склад на Бигла?

Нина, модерната педиатрия разправя, че до 6 месеца бебето не се слага да седи. това, че се опитва да се изправя до седеж от легнало положение е нормално, всички го правят. има и такива упражнения.

yana-v, детският алерголог д-р Мустаков се изказа против овлажнителите и другите способи за овлажняване на въздуха от типа на проснато пране върху радиатор. каза, че честото проветряване е достатъчно.

айде, като сме предколедно настроени, разказвайте кой какво мисли да подарява на бебеци и дечурлига, къде какво интересно нещо е видял. също така, електронни магазини ползвате ли и прочие. нека си улесним взаимно живота с информация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 10:52:59 am »
Лейди, можеш ли да поразпиташ по-подробно. Само Булстат и купуваш на тези цени? Амо то всеки втори има фирма? Нещо друго не изискват ли.
И тази разлика в цените, що за надценки тогава бе...

Иначе и аз съм им фен, играчките са им добре измислени и здрави.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2007, 11:02:40 am »
Ей това съм напоръчвала за Коледа за племенниците (няколко са) и за Симона.
Рових се много, сравнявах цените с бг онлайн магазините, и тук нещата бяха доста по-изгодни

http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/grosze_motorikschleife_28x20_cm_baby_bis_kleink-Art1621.html
http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/baby_spieluhr_schlummerlicht_mit_deckenprojekti-Art31491.html
http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/fisher_price_multi_kugelbahn_toll_ab_9_monaten_-Art1334.html
http://www.preissturz.at/garten-Kat118/toller_kinder_rasenmaeher_mit_grasfang_und_gera-Art722.html
http://www.preissturz.at/garten-Kat118/fuszballtor___fussball_tor___metallgestaenge_-Art717.html
http://www.preissturz.at/neuheiten-Kat276/einkaufswagen_fuer_den_kaufladen_mit_puppensitz-Art33683.html
http://www.preissturz.at/sport-Kat170/fuszball_kinder_torwart_tormann_handschuhe_-Art815.html

Неприятно ми е, че вече всичко правим през интернет, дори и покупките за Коледа. Но това става животът ни. А специално коледната блъсканица в магазините малко ме изнервя. А и аз съм много организирана и планирана и всяка Коледа се подготвям доста по-рано. Вече съм избрала и подаръците на роднините и тази седмица ще ги купувам.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 11:04:19 am от tzvetenze »
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2007, 11:09:20 am »
Привет в поредната дъждовна седмица и от нас с Мия. Нина, и Мия се напъваше да се изправя от третия -четвъртия месец, но на нея не й разрешаваха до шестия, даже седмия месец да сяда. Тя и затова сигурно седна доста късничко, ама нали я водехме при сума ти лекари, та те ми обясняваха, че гръбчето е доста меко и в никакъв случай да не я слагам да сяда. Пък и при момичетата не е хубаво ранно сядане и заради тазобедрените стави. В един момент вече не можех да я спра, но беше след шестия месец. С възглавници почти не съм подпирала. Преди това реших проблема като слагах кошницата за колата в количката и така се возехме. Тя обожаваше да седи в кошницата и затова се возеше с голямо удоволствие в нея.
Още не съм мислела за коледните подаръци, нещо хич го няма настроението ми в последно време.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2007, 11:14:04 am »
Ух, тази Симона съща Стефания бе, само където вашите очи са откровенно сини, а нашите взеха да пъстреят, дори са по-скоро сиви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2007, 11:26:26 am »
мНОГО ХУБАВИ ДРЕШКИ намерих на една пловдивска фирма.
Имат дистрибутори в София - Бебе маркет, Бебелан и едно от стъклените магазинчета на спирката за Младост на Плиска. Цените им са много прилични и платовете са страхотни. Не съм сигурна, дали има якета обаче.
Да са здрави всички родители и бебоци.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2007, 11:29:53 am »
Цитат
Лейди, можеш ли да поразпиташ по-подробно. Само Булстат и купуваш на тези цени? Амо то всеки втори има фирма? Нещо друго не изискват ли.
Точния адрес девойката не знае, щото я питах вече. Било в един висок блок на партера на ул. Бигла. Доколкото разбрах така е - казваш фирма съм и купуваш каквото ти хареса, пишат ти фактурата и толкоз.
Все пак ще се опитам да ми обясни по-подробно как се стига дотам, но като се отхубави времето и пак се видим в градинката.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2007, 11:34:11 am »
Уайт, коя е фирмата?

Мини, не ги знам и аз очите какви ще ни бъдат, в моята книжка пише, че чак около годинката ставали такива, каквито ще са си. Аз, например, не знаех, че всички бебета от бялата раса се раждали със светли очи...

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2007, 11:52:17 am »
Здравейте и от нас с Алекс в тази мрачна сутрин!
Реших да я заведа на ортопед в Горна баня при Алексиев. Малки ли сме още или сега му е времето? И сега ако се обадя за кога най-рано мога да й запиша час?
Лейди, и аз се заинтригувах от склада на Бигла. :D Дали е по-близо до Захи или е от другата страна на улицата? Ако наистина са такива цените, да вземем да им изкупим склада :lol:
Цветенце, много е пораснала малката хубавица, и каква е къдравелка, пупупу :D
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2007, 11:53:20 am »
Уайт, коя е фирмата?

Мини, не ги знам и аз очите какви ще ни бъдат, в моята книжка пише, че чак около годинката ставали такива, каквито ще са си. Аз, например, не знаех, че всички бебета от бялата раса се раждали със светли очи...



Аз съм се родила с тъмно кафеви очи и не са се променили впоследствие. Сигурно не съм от бялата раса
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2007, 12:01:56 pm »
Честита нова седмица и от мен. Дано да ни върви по вода  :lol: