0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #60 -: Октомври 30, 2007, 10:35:53 am »
Здравейте отново. Темичката ни е за предколедните настроения и подаръци, но на нас ни предстои скоро погача и ви моля за съдействие. 40 ден се пада на 24.11. събота и понеже тогава е св. великомъченица Екатерина, реших точно тогава да я направим живот и здраве, заради хубавия празник! Та моля ви за мнения и съвети относно погачата. Общо взето съм наясно как се прави, но дилемата ми е как да събера всички близки, които искам да поканя в един ден. Може ли да я направим на два пъти през деня с две питки или не се прави така? Или пък в два дни? Както винаги не мога да взема решение  :oops:.....а искам да поканя всички приятелки и роднини, за да не обидя някого. Все пак и те заедно с нас очакваха раждането на нашите бебета. Благодаря ви преварително за отговорите!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 10:39:21 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #61 -: Октомври 30, 2007, 10:43:21 am »
Здравейте отново. Темичката ни е за предколедните настроения и подаръци, но на нас ни предстои скоро погача и ви моля за съдействие. 40 ден се пада на 24.11. събота и понеже тогава е св. великомъченица Екатерина, реших точно тогава да я направим живот и здраве, заради хубавия празник! Та моля ви за мнения и съвети относно погачата. Общо взето съм наясно как се прави, но дилемата ми е как да събера всички близки, които искам да поканя в един ден. Може ли да я направим на два пъти през деня с две питки или не се прави така? Или пък в два дни? Както винаги не мога да взема решение  :oops:.....а искам да поканя всички приятелки и роднини, за да не обидя някого. Все пак и те заедно с нас очакваха раждането на нашите бебета. Благодаря ви преварително за отговорите!!

Каси, ако дилемата ти е свързана с това, че хората, които искаш да събереш са твърде много и затова няма как да стане, моят съвет е все пак да редуцираш до най-близките. Не мислиш ли, че ще бъде твърде изморително за теб, ако го правиш на два пъти, все пак трябва и да цедиш и да кърмиш, а и една такава навалица от хора не ми се струва добре за бебетата, особено в това гадно вирусно време. аз бих го направила във възможно най-тесен кръг.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #62 -: Октомври 30, 2007, 10:46:24 am »
Цветенце, ние ползвахме проходилка на чиполино. С 8 колела е, което я прави много стабилна и никога не сме имали нцидент с нея. Наподобява кола, има скоростен лост, различни звуци за различни маневри, кормило, клаксон и 2 мелодий, които са много приятни. Не на последно място, седалката не е просто парче плат, а е мека и удобна. Мия в началото си седеше и се возеше в нея. Ползвахме я около 2-3 месеца, след което й беше по-интересно да я водим за ръка и не искаше повече да стои в нея.
За поръчките отвън съм съгласна да си организираме нещо. Просто цените тук са умопомрачителни -една играчка бях харесала за Мия и тук е 112лв. а извън България се намира за около 55-60лв.
Каси, мои познати са правили погача и в двата варианта - в 2 дни и с 2 погачи, така че защо да не може. Иначе не е ясно дали всички ще могат -за нашата примерно и аз се чудех как да събера всички хора, а после се оказа, че половината не можаха да дойдат -кой беше болен, кой в провинцията, пък и беше лято и отпуски и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #63 -: Октомври 30, 2007, 10:49:34 am »
Джам, магазинчето на Плиска е всъщност един от стъклените буркани, които сложиха наскоро вместо сергии. Само едно такова за детски дрешки има и производителите ми казаха, че те зареждат много често и с доста стока.
Ето тел. на производителите в случай, че някой иска да пита за магазин в неговия район: 0888 571 252 и 0887 691 271 Те ми казаха за магазин Бебелан ( на Коперник с/у спирката на 72 зад Плиска) и Бебе маркет (там наистина са по-малки размери).
Каси, я пренапиши списъка с гостите, че ще луднеш иначе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #64 -: Октомври 30, 2007, 10:49:44 am »
иначе имаме едно магазинче само с френски стоки, бебешки, детски и за големи, те са без етикети и са на супер цени, но то е малко забутано из квартала. има и две други в които също има изпаднали ишлемета на гап, пума, бенетон, картърс и др. на много ниски цени в сравнение с марковите им магазини.
рапорт даден за наще редутски магазинчета, всеки е добре дошъл и ще го разведа :wink: :lol:
Стефи, я сподели по съседски къде точно са :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #65 -: Октомври 30, 2007, 11:44:56 am »
Ха добър ден и от нас!
Зад гърба ни (надявам се)е първата сериозна болест на Колето, която слава богу не продължи дълго. Вдигна ми адска температура и направи два тремора та изкара акъла на майка си, но слава богу с моралната помощ  :wink: на СтефиЗ отървах лудницата този път.

Горещо препоръчвам свещичките Виброкол - те спасиха работата според мен.

Сега се връщаме към нормален ритъм и ще си общуваме с вас отново ежедневно  :lol:
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #66 -: Октомври 30, 2007, 11:50:52 am »
Каси, аз правих питка на два пъти. Първия ден с роднините при свекърва ми. Бабите се бяха погрижили за всичко. Втория път вкъщи с приятелки, майка ми дойде отново за да помогне за обичаите. Добре се получи, доволна съм.

Стефи, ще идвам на гости май :lol:

За чужбинска поръчка ме пишете и мен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #67 -: Октомври 30, 2007, 11:59:10 am »
Ха добър ден и от нас!
Добър да е!
Дано нямате повече такива премеждия!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #68 -: Октомври 30, 2007, 12:06:37 pm »
Фуси, бъдете здрави оттук нататък!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #69 -: Октомври 30, 2007, 12:58:04 pm »
Каси, и аз не виждам проблем да си организираш нещата, както ти е на теб удобно - две питки  - една с приятели, друга с роднини  :D И хич не се притеснявай да инструктираш за помощ близките ти хора - при нас беше супер - мама и свеки всичко бяха направили  :D Хубав празник си избрала!

И аз ще се включвам при покупки с удоволствие  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #70 -: Октомври 30, 2007, 13:05:58 pm »
Понеже виждам, че има интерес за покупки от чужбински сайтове, моля модовете да споделят дали е уместно да пусна нова тема в Дългоочакваната, предназначена именно с цел организиране на покупките. Предназначението на темата:
1. избор на сайт, от който ще поръчваме;
2. отговорни/ци, които ще ръководят поръчката;
3. механизъм на самата поръчка , доставката, заплащането.

 
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #71 -: Октомври 30, 2007, 13:22:03 pm »
За покупките и аз се включвам, само дето немога да плащам по ел. път, само това ме е спирало и досега не съм поръчвала. Ползвам български сайтове, където плащането става при доставката от куриер.

Каси немога да ти дам съвет от опит, защото не сме правили такива неща. Нямах време, а и пък се оказах съвсем сама във всичко свързано с бебчо. Няма значение вече де, но мойто мнение е да редуцираш списъка, изморително е най вече за децата, много са мънички.

Фуси надявам се, че със СтефиЗ сте овладяли положението  :wink:
Иначе за високи температури, тук педиатрите препоръчват Хексалигин.
Радвам се, че сте вече добре и на линия, знам какво е когато е за първи път, аз самата бях в паника и почти в истерия.

Някой питаше за столче за хранене, нашето е Чиполино, доволна съм. Бях тръгнала да купувам на Chicco или Peg Perego , ама признавам си ми се досвидяха 250 лв. и се спрях на Чиполино Гранд Комфорт
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #72 -: Октомври 30, 2007, 13:35:05 pm »
Мола ви се страховити модове :wink: кажете, че е уместно. И тъпото Фуси иска да си поръча разни екстри, ама е тъпо и му трябва другарско рамо. Много ще е добре заедно да направим поръчка.

Каси, не прави моята грешка (4 партита, 2 от които с хора, които виждах за втори път в живота си), редуцирай гостите за погачата максимално. Никой няма да ти се обиди, а пък ти ще каталясаш иначе. Малките мишки имат време да се срещнат с всичките си почитатели (между които и аз :lol:)

Стефи, гостите ставаме две - внимавай друг път какви ги пишеш :P

Благодаря на всички за пожеланията, голЕм страх брах, макар че съзнавам, че няма какво да се оплаквам с една болест за година и половина. Абе извода е - да са ни живи и здрави всичките калпазани  :lol:
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #73 -: Октомври 30, 2007, 13:44:03 pm »
Мола ви се страховити модове :wink: кажете, че е уместно. И тъпото Фуси иска да си поръча разни екстри, ама е тъпо и му трябва другарско рамо. Много ще е добре заедно да направим поръчка.

То всъщност е един страшния мод  :jump12: в този подфорум.
От кога чакам, някой да се навие за обща "чужбинска" поръчка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #74 -: Октомври 30, 2007, 14:18:38 pm »
...BG-Baby е явно хубава марка. пловдивска фирма е. аз летоска купих на Мартин едни къси гащи на тая фирма като бяхме в Пловдив. хубави и интересни бяха.
...
Къде от Пловдив. Аз досега не съм попадала на такива дрешки.

в големия подлез на Тримона, майна :) има едно детско магазинче в единия край. имаха хубави неща. аз съвсем случайно попаднах там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #75 -: Октомври 30, 2007, 14:20:24 pm »
Tzvetenze, за мен проходилката е добро средство за ходене. Имаме и Walker, но на паркета вкъщи вместо да се търкаля той се пързаля, а детето не може да го догони и пада. Нашата е на ABC дизайн и е толкова стабилна колкото на Чико. С гумени предпазители е, точно за да не може като стигне до килим да се преобърне. ДОсега не сме имали и намек за инцидент, макар че малкия е голямо диваненце. Музиките на панела отпред са много приятни, оформена е като кола. Бих казала- доста добро нещо.

И аз съм "за" онлайн поръчките :wink: И мнооого ми харесва идеята на Нина 8)

Така като сте заговорили за коледа и подаръци се чудя дали не ви се намира някоя добра идея и как да отбележим на Валери рождения ден?! На Коледа? То е ясно, че семействата и бабите ще присъстват, ама ако поканим и дечица с родители няма ли да му дойдат в повече хората за деня?


*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #76 -: Октомври 30, 2007, 14:32:13 pm »
Via ще ти кажа аз какво съм наумила за рожденният ден на Тони, пък когато го осъществим ще напиша вече от преживяно.

На датата ще купонясваме с роднини, а на следващият ден ще сме с бебоци в детски "Смарти Парти Клуб" където тържествено, ще бъду отбелязан рожденният ден.
Всъшност идеята ми беше да е в един ден, но се оказа че за нашата дата, часа който исках да запазя като най удобен, беше резерве. Тоест всички подходящи часове бяха ангажирани и затова реших бебешкото парти да е на следващият ден. Сега като се замисля, в един ден идва множко толкова много ангажименти и за теб и за дребосъчко.
Ще пиша по нататък, как е минало събитието  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #77 -: Октомври 30, 2007, 14:36:02 pm »
страшния модер казва да пускате тема за он-лайн шопинга. не бих се захванала с непознати хора от друг форум, но с нашите хора тук - с удоволствие.
аз имам малък проблем само - бавен ми е нета и не мога да броузя каталози. та молба - пускайте снимки на интересните неща.

мислех си също, дали да не направим и една статична тема за магазини и пазаруване? тия дни толкова ценна информация се пусна тук, що да не е видна постоянно? а?

Фуси, какво значи тремор? фебрилен гърч ли е направил Коки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #78 -: Октомври 30, 2007, 14:55:58 pm »
Здравейте, за заинтересованите, Джам, Цвети......таз годишният коледен базар, организиран ежегодно от Международния Женски Клуб ще се състои на 25 Ноември, в ИнтерЕкспо Център на Цариградско шосе срещу магазин Метро. Билетите за входа ще струват отново по 2 лева, могат да се закупят на място. За часа не попитах, но обикновено е 12.00, тези дни пак ще се чуем и ще питам, ако е по-различен, ще напиша. Хубаво е да се иде по-рано, защото предишните години имаше навалица за билетите. Надявам се да публикуват обновена информация на сайта си, който е: www.iwc-sofia.com и за какво ще се събират средства тазиж година.
Поздрави,
Нина
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #79 -: Октомври 30, 2007, 15:16:20 pm »
Джамси, не, слава богу не ми направи гърч. Не знам как се нарича точно, но се случи следното - и двата пъти при много рязко вдигане на темп., устните му посиняват и цялото телце започва да се друса яко, ама много яко, като компресор, и някак си долната му устничка започва да се криви - явно от треперенето. Първия път се случи на улицата, докато се връщахме от поликлиниката - започна леко треперене и докато го кача до в къщи се тресеше ужасно и не можеш да го контролираш по никакъв начин. Премерих темп - 39.8. Не мога да ти кажа колко дълго беше, но най-силното тресене продължи към 2, 3 минути, ама на мен ми се стори към половин ден.
Втория път беше по-лекичко и като цяло продължи към 10тина минути според мен, но не ми вярвай, изобщо не съм гледала часовник и едва ли имам точна представа за времето. Бяхме си в къщи, той започна да вдига темп., а тогава той много държи да сме гушнати - седяхмеси двамата на нашата спалня аз седнала, облегната на таблата, той върху мен и изведнъж пак започна гадното друсане, но слава богу не беше като първия път.

Да не ви се случва, но ако не дай боже се случи - в такъв момент докато трае друсането - нищо не можете да направите, а и не бива (това го казаха и двете педита). Същото се отнася и за фибрилните гърчове - не били животозастрашаващи - не било много страшно, само гледката била ужасна, казаха педитата. Иначе - свещички и в краен случай хексалгин, и никакви средновековни методи като ледени чаршафи и прочие

Айде стига ужасии - да са ни живи и здрави, пак казвам, калпазаните.
В очакване ....