0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #80 -: Октомври 30, 2007, 15:24:40 pm »
леле, Фуси :oops: добре, че е минало вече.
направо се паникьосах. добре де какво се прави при много висока температура? какво се дава? как? през какъв интервал?
дайте да си направим наръчник за спешна помощ!

растат ни едновременно 3 кътника! 8O страшно е раздразнителен :x от кои хомеопатични се даваше-камомила ли?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #81 -: Октомври 30, 2007, 15:27:18 pm »
Нина, благодаря за инфото!
Темата за магазините не е лоша, ама хайде да не е статична, а да е отбелязана с линк примерно във Важни теми... Че сега половината страница ми е със заковани теми.

Миналата седмица имахме заплануван театър. Билети бяхме взели почти месец предварително. Постановката е в Сатиричния - "Римска баня". Средна хубост. Смях се доста, но края ме разочарова, някак увисна в нищото. Половината театър го изгледах сама защото на път към вкъщи един тир забърсал колата. На мъжа ми нищо му няма, а тираджията даже не разбрал, че е ударил тойотата. Била му под прага на видимост и не я забелязал :lol: А мъжа ми тъкмо си беше взел протокола от каскаджиите за една стара щета, добре че не се заядоха и включиха и новата. От цялата ситуация най ме учудва факта, че катаджиите непрекъснато са намеквали на мъжа ми да ги "почерпи", за да приключат по-бързо, след като той им казал, че бърза за постановка. Аз що се бях заблудила, че вече не смеят да си искат подкупи?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #82 -: Октомври 30, 2007, 15:49:14 pm »
Цитат
Джамси, не, слава богу не ми направи гърч. Не знам как се нарича точно, но се случи следното - и двата пъти при много рязко вдигане на темп., устните му посиняват и цялото телце започва да се друса яко, ама много яко, като компресор, и някак си долната му устничка започва да се криви - явно от треперенето. Първия път се случи на улицата, докато се връщахме от поликлиниката - започна леко треперене и докато го кача до в къщи се тресеше ужасно и не можеш да го контролираш по никакъв начин. Премерих темп - 39.8. Не мога да ти кажа колко дълго беше, но най-силното тресене продължи към 2, 3 минути, ама на мен ми се стори към половин ден.
Втория път беше по-лекичко и като цяло продължи към 10тина минути според мен, но не ми вярвай, изобщо не съм гледала часовник и едва ли имам точна представа за времето. Бяхме си в къщи, той започна да вдига темп., а тогава той много държи да сме гушнати - седяхмеси двамата на нашата спалня аз седнала, облегната на таблата, той върху мен и изведнъж пак започна гадното друсане, но слава богу не беше като първия път.
Фани, обвини ме за параноичка ако щеш, но мисля, че е редно да се консултираш със специалист - невролог, а ако и той реши може да се направи едно контролно ЕЕГ.
Гърчовете биват два вида : петит мал и гранд мал. Първите - петит мал , могат да бъдат само с треперене на ръка, вторачване за минута - две и липса на връзка с околния свят, изкривяване на лицето като при лицев фациалис /проявленията на най-различни/, докато вторите - гранд мал са си гърчовете в буквалния смисъл на думата. Ако искаш, ще поместя координати на специалист.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #83 -: Октомври 30, 2007, 15:54:35 pm »
Аааааа Лейди, не думай!!! Моля ти се дай координати - ще звънна веднага. То в момента нищо му няма на мискинина, ама дай да си се консултирам аз, пък нека сме паранаоични
В очакване ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #84 -: Октомври 30, 2007, 16:04:50 pm »
Доц. Алексиев. Клиника по неврология - МА. тел. 9230305 /по памет, тефтера с телефона ми е в офиса и ще проверя за актуалността му/.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #85 -: Октомври 30, 2007, 16:19:13 pm »
За висока Т преди време четох в бг-мама за някакви японски лепенки за сваляне.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=223424.20
Сия живее близо до магазина, може да провери, за какво става дума.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #86 -: Октомври 30, 2007, 16:24:51 pm »
Ходих до въпросния магазин преди време и видях лепенките. Похвалиха ми ги, но не ми вдъхнаха доверие.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #87 -: Октомври 30, 2007, 17:21:00 pm »
Оле, Фуси :(
Когато Симона беше с 40 градуса и вече нищо не помагаше, в болницата най-накрая я свалиха с течен аналгин, което за такова малко бебе, не знам...
Гърч нямаше, беше абсолютно неадекватна, опитваше се да стене, но просто не можеше, а аз наистина си помислих най-лошото.
След овладяването на ситуацията 4-5 дена нищо не можеше да я накара дори бегло да се усмихне. Когато го направи съм ревала с глас.
Да са ни здрави дечицата!!!

Междувпрочем няколко педиатрите тук казаха при висока упорита температура - вода с оцет. Това бива ли?...
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #88 -: Октомври 30, 2007, 17:53:13 pm »
Цветенце, течния аналгин за бебета е хиксалгин, 4 капки през 12 часа, това е максималната доза. Проблема е единствено от алергична реакция към аналгина, затова не се препоръчва за малки деца.
Нурофен 5 мл., 3-4 пъти в денонощие мах, вана с хладка вода и увиване до подмишничките с чаршаф с оцет и вода, отгоре с голяма хавлия или памучно одеалце. Това са общо взето методите са сваляне на висока Т. Не е хубао и не се мъчете например от 39.5 да смъкнете на 37.0, най-много 1.5 градуса трябва да се свалят, след това постепенно детето си сваля само. Драстичното сваляне може да доведе до смущения в сърдечно съдовата система.

А за гостите добре сте ми дощли ще ви разведа с удоволствие :D

Мешко, френското е в уличката на салон Венера, от лявата страна, ще те заведа :wink:
другото е на ситняково в кооперацията на ъгъла с банкомата, там е по-скъпичко, но има далаверки от време на време, другото е от около 1м. и е на Велчо Атанасов в една жълта нова кооперация, имаше есенни блузки на гап по 7 лв., за момиченца :) Н племенницата купихме страхотно зимно яке , българско за 19 лв., предполагам не беше шито за нашия пазар :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #89 -: Октомври 30, 2007, 19:47:56 pm »
като допълнение към това, което са казали на Фусси за фебрилните гърчове - детето трябва да се сложи да легне по гръб, да се освободи от дрехи шията и да не се пипа. никакви опити за разтваряне на челюстта или държане на ръце, крака и други. защото при гърч стискали много силно и може да се стигне дори до счупване на кост. засича се продължителността на гърча (това е много важно за определяне на последващото поведение) и се вика бърза помощ. според нашия педиатър, след гърч е желателно престой 1 нощ в болница под наблюдение.
Фусси, според мен, Коко е направил малък гърч и подкрепям лейди 11, че е добре да се консултирате с невролог. най-вероятно всичко ще е наред, но е добре да го прегледат.

когато Мартин вдигна 40 градуса и Калпол не помогна, а нямах друго лекарство под ръка, напълних ваничката му с вода с температура 36 градуса и го топнах вътре. доста бързо свали градус и половина. този метод е описан дори в листовката на Калпол-а. не става дума за студена вана, а за вода с няколко градуса по-ниска от телесната. оцетените гривнички (плат, напоен с равни части вода и оцет, увит около китките и глезените, по съвет на джипито) не помогнаха тогава.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #90 -: Октомври 30, 2007, 20:01:49 pm »
Привет и от нас с малкият Мики :).
Искам да ви питам за хълцането при бебетата-каква е причината,преяждане ли,какво ли?Между другото той и в корема си хълцаше често.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #91 -: Октомври 30, 2007, 20:23:24 pm »
joshi, всички бебета си хълцат, физиологично явление е - тоест, не е проблем и не е болест. не му се тревожи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #92 -: Октомври 30, 2007, 20:27:07 pm »
Хайде привет и от нас!
Ако някой се интересува за лентите за сваляне на температура, мога да отида до магазина на Пиджън и да разпитам за цени и ефективност. Още докато бях бременна като ходих там, ми ги предложиха, но ми звучеше доста странна работа не се интересувах повече.

Фуси, да го нацелуваш малкия герой и повече да нямате такива преживявания.

И понеже стана въпрос за течния аналгин, четох в Моето бебе, че при алергия на някой от родителите към аналгин и на детето не трябва да се дава. Знаете дали е вярно това?

И аз съм за онлайн пазаруването.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #93 -: Октомври 30, 2007, 21:49:02 pm »
joshi, всички бебета си хълцат, физиологично явление е - тоест, не е проблем и не е болест. не му се тревожи.
Благодаря, Джам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #94 -: Октомври 30, 2007, 21:55:20 pm »
Фуси   :bighug: да не дава Господ да ви се случват повече такива неща
Аз днес подадох жалба в РЗОК, пуснах тука таме писъмца, вече ми отговориха от Часа на Милен Цветков- нещо не познаха само на кого се отварят този път онези клявки
Иначе днес на контролния преглед се потвърди, че Стефи вече е с нормализирано дишане и спираме лекарствата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #95 -: Октомври 30, 2007, 22:16:13 pm »
Джам, благодаря за просветлението. Аз съм минавала покрай този магазин, но не съм влизала - просто не съм от хората, които влизат в магазини без  да им се налага нещо да купуват, а то било ценно. Ще го ревизирам в най-скоро време.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #96 -: Октомври 31, 2007, 10:45:54 am »
Фани, виж този линк, може да ти е полезен:
http://www.pramed.com/febr_gyr4.htm


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #97 -: Октомври 31, 2007, 10:57:24 am »
Цитат
като допълнение към това, което са казали на Фусси за фебрилните гърчове - детето трябва да се сложи да легне по гръб, да се освободи от дрехи шията и да не се пипа. никакви опити за разтваряне на челюстта или държане на ръце, крака и други. защото при гърч стискали много силно и може да се стигне дори до счупване на кост.

Джам, ако детето си "глътне езика", челюста трябва да се отвори. Иначе - задушаване и смърт.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #98 -: Октомври 31, 2007, 12:04:28 pm »
Фуси, страшничко е било. Дано нямате повече такива преживявания с Никола. Аз съм водила Мия при няколко невролози, но от двама  останах с добри впечатления: д-р Литвиненко -приема в поликлиниката към Детската педиатрия -за съжаление нямам телефон, защото тогава негова колежка му се обади да ни приеме и не се е налагало аз да се обаждам. Другата е доц. Божинова -завеждащ на детско неврологично отделение на 4ти км., забравих как се казваше клиниката -0889802282
Стефи, благодаря за точното инфо. С удоволствие искам да отидем заедно, обаче то в събота и неделя все е лошо времето, а през седмицата пък като се върна от работа вече се е стъмнило.
Мини, браво за предприетите действия!
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #99 -: Октомври 31, 2007, 12:15:49 pm »
Благодаря на всички.
Консултирах се по тел. с Алексиев (който се оказа приятел на майка ми, ама кой да се сети  :oops:)- няма нищо страшно, вероятно наистина е направил малък гърч, но не се налага ЕЕГ или каквото и да е друго изследване - ние направихме ПКК и урина де, и всичко е наред.
Никола е в прекрасно здарве и настроение - слава богу!

Това за ваната с водата е абсолютно вярно!!! Водата трябвада е с градус, два, по-ниска от тази, с която обикновено къпете бебето. Ако продължава да голи, може постепенно с ръчния душ да се охлади още.
В очакване ....