0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Да ни е честита новата седмица! Много бременелки и усмихнати бебета на "Зачатие"!

Каси, по въпроса с наддаването - бебетата не са роботи, един ден може да наддаде много, втория изобщо да не наддаде. То за това педиатрите отчитат наддаване общо за един месец.
Един съвет от мен - не ги мери и тегли постоянно. Аз в началото го мерих моя син преди и след всяко ядене и лекичко се побърквах. След проведен разговор с педиатърката спрях и съм си ок.

Таня, за крещенето знам, много бързо вече го обърна на писъци. Ще кажеш , че жив го дера тва дете.

Нина, за сядането. Аз заради рева купих шезлонг и го слагам полулегнал. Педиатърката ми обясни, че може да го оставям в него  горе-долу под 45 градуса да е облегалката. До петия месец не се препоръчва пряко натоварване на краката и кръста.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 08:51:05 am »
Хубава седмица, здрави бебета и усмихнати майки, нови попълнения в този подфорум.
След 3 месец я държах на наклон 45 градуса, на 5 месеца и половина почнах да я слагам да седи- без да съм я подпирала с възглавници си седна от първия път. Различните децаа обаче се развиват различно- дори и близнаците, нека Дони да каже за нейните малчугани де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2007, 09:08:16 am »
Весела седмица и от нас и здрави бебчета и родители  :D
И ние сме същите - напъва се да седи, пъшка и се зачервява от усилие...
Иначе много здраво си смуче палеца - а, как си мечтаех да се разминем с това откритие...

« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 09:13:45 am от Bora82 »
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2007, 09:11:09 am »
Нинче, то си е за реване работата, не е за смях, ама ще те питам след 1г. колко ще си в час :wink: :lol:
За сядането не се притеснявай и Деси се набираше от 3м. да сяда, не съм я стимулирала по никакъв начин, чак като стана 6м. я сложих и тя се научи да седи стабилно за 1 седмица, без подпирачки разни :) Заигравай я, сменяй положението, за да не се нерви. купи й активната гимнастига да блъска мечките и ще й се прииска да лежи :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2007, 09:20:45 am »
Цитат
купи й активната гимнастига да блъска мечките и ще й се прииска да лежи
като стана реч за активна гимнастика, а и в предишната тема имаше постинги за продуктите на Чико, да ви кажа следното инфо: Чико има склад на едро в кв. Лозенец на ул. Бигла, като всеки, които отиде от името на фирма /изисква се Булстат/ може да си напазарува по цени на едро. Едно майче ми сподели, че по този начин се сдобила с активната гимнастика 3 в 1 /точния модел не разбрах/ за 39 лева, вместо за към 100. 
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2007, 09:41:38 am »
Честита Ви нова седмичка и от нас! Дано всички да са здрави и да растат щастливи!!! И много нови мами и забременелки!!!
Тази седмица май се очертава вече типично зимна с много валежи и ниски температури!
Мамчета аз пуснах нова тема ама май трябваше тук да питам - кажете ми вашето мнение за овлажнителите за въздух!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2007, 10:01:35 am »
Стига ве, това си е направо без пари, къде е точно този склад? на бигла е магазина на захи и до него още един бебешки, незнам да има склад там на чико, той е в офиса им до автогарата. можеш ли да я разпиташ по-подробно, че аз съм им фен на играчките. Деси получи две на чико за рождения ден, голяма игра пада вече 10 дни с тях :D
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 10:06:14 am »
Лека седмичка и от нас  :D. Да са zдрави дечицата, спокойни майките и има много нови бременелки!


 
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 10:50:21 am »
Хубава седмица! Всички да са много здрави!

Нина, точно по вашето време Симона се държеше по същия начин, напъваше се, ръмжеше, искаше да се изправи, все едно правеше коремни преси. Като и подадях пръстче и с лекота започна да се изправя. И аз имах твоите дилеми. Повдигхнах малко количката, защото тя просто не искаше да лежи, а в нас стояхме на едно шезлонгче, повдигнато на 45градуса с едни играчки на него. Легнала стоеше малко и под активната гимнастика, но много малко. Малко преди да стане на 6, я сложих в стола за хранене - седна уверено и оттогава това е любимата поза.

Бора, и ние така , от малки с палеца. Залъгалката я изстласкваше с едва ли не отвращение. До преди скоро, когато в един момент я засмука, все едно до сега си я беше ползвала. И ето, да се похваля, вече трета седмица смучем биба, а не палец! :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 10:52:16 am »
лейди, можеш ли да проучиш точния адрес на тоя склад на Бигла?

Нина, модерната педиатрия разправя, че до 6 месеца бебето не се слага да седи. това, че се опитва да се изправя до седеж от легнало положение е нормално, всички го правят. има и такива упражнения.

yana-v, детският алерголог д-р Мустаков се изказа против овлажнителите и другите способи за овлажняване на въздуха от типа на проснато пране върху радиатор. каза, че честото проветряване е достатъчно.

айде, като сме предколедно настроени, разказвайте кой какво мисли да подарява на бебеци и дечурлига, къде какво интересно нещо е видял. също така, електронни магазини ползвате ли и прочие. нека си улесним взаимно живота с информация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 10:52:59 am »
Лейди, можеш ли да поразпиташ по-подробно. Само Булстат и купуваш на тези цени? Амо то всеки втори има фирма? Нещо друго не изискват ли.
И тази разлика в цените, що за надценки тогава бе...

Иначе и аз съм им фен, играчките са им добре измислени и здрави.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2007, 11:02:40 am »
Ей това съм напоръчвала за Коледа за племенниците (няколко са) и за Симона.
Рових се много, сравнявах цените с бг онлайн магазините, и тук нещата бяха доста по-изгодни

http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/grosze_motorikschleife_28x20_cm_baby_bis_kleink-Art1621.html
http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/baby_spieluhr_schlummerlicht_mit_deckenprojekti-Art31491.html
http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/fisher_price_multi_kugelbahn_toll_ab_9_monaten_-Art1334.html
http://www.preissturz.at/garten-Kat118/toller_kinder_rasenmaeher_mit_grasfang_und_gera-Art722.html
http://www.preissturz.at/garten-Kat118/fuszballtor___fussball_tor___metallgestaenge_-Art717.html
http://www.preissturz.at/neuheiten-Kat276/einkaufswagen_fuer_den_kaufladen_mit_puppensitz-Art33683.html
http://www.preissturz.at/sport-Kat170/fuszball_kinder_torwart_tormann_handschuhe_-Art815.html

Неприятно ми е, че вече всичко правим през интернет, дори и покупките за Коледа. Но това става животът ни. А специално коледната блъсканица в магазините малко ме изнервя. А и аз съм много организирана и планирана и всяка Коледа се подготвям доста по-рано. Вече съм избрала и подаръците на роднините и тази седмица ще ги купувам.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 11:04:19 am от tzvetenze »
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2007, 11:09:20 am »
Привет в поредната дъждовна седмица и от нас с Мия. Нина, и Мия се напъваше да се изправя от третия -четвъртия месец, но на нея не й разрешаваха до шестия, даже седмия месец да сяда. Тя и затова сигурно седна доста късничко, ама нали я водехме при сума ти лекари, та те ми обясняваха, че гръбчето е доста меко и в никакъв случай да не я слагам да сяда. Пък и при момичетата не е хубаво ранно сядане и заради тазобедрените стави. В един момент вече не можех да я спра, но беше след шестия месец. С възглавници почти не съм подпирала. Преди това реших проблема като слагах кошницата за колата в количката и така се возехме. Тя обожаваше да седи в кошницата и затова се возеше с голямо удоволствие в нея.
Още не съм мислела за коледните подаръци, нещо хич го няма настроението ми в последно време.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2007, 11:14:04 am »
Ух, тази Симона съща Стефания бе, само където вашите очи са откровенно сини, а нашите взеха да пъстреят, дори са по-скоро сиви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2007, 11:26:26 am »
мНОГО ХУБАВИ ДРЕШКИ намерих на една пловдивска фирма.
Имат дистрибутори в София - Бебе маркет, Бебелан и едно от стъклените магазинчета на спирката за Младост на Плиска. Цените им са много прилични и платовете са страхотни. Не съм сигурна, дали има якета обаче.
Да са здрави всички родители и бебоци.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2007, 11:29:53 am »
Цитат
Лейди, можеш ли да поразпиташ по-подробно. Само Булстат и купуваш на тези цени? Амо то всеки втори има фирма? Нещо друго не изискват ли.
Точния адрес девойката не знае, щото я питах вече. Било в един висок блок на партера на ул. Бигла. Доколкото разбрах така е - казваш фирма съм и купуваш каквото ти хареса, пишат ти фактурата и толкоз.
Все пак ще се опитам да ми обясни по-подробно как се стига дотам, но като се отхубави времето и пак се видим в градинката.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2007, 11:34:11 am »
Уайт, коя е фирмата?

Мини, не ги знам и аз очите какви ще ни бъдат, в моята книжка пише, че чак около годинката ставали такива, каквито ще са си. Аз, например, не знаех, че всички бебета от бялата раса се раждали със светли очи...

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2007, 11:52:17 am »
Здравейте и от нас с Алекс в тази мрачна сутрин!
Реших да я заведа на ортопед в Горна баня при Алексиев. Малки ли сме още или сега му е времето? И сега ако се обадя за кога най-рано мога да й запиша час?
Лейди, и аз се заинтригувах от склада на Бигла. :D Дали е по-близо до Захи или е от другата страна на улицата? Ако наистина са такива цените, да вземем да им изкупим склада :lol:
Цветенце, много е пораснала малката хубавица, и каква е къдравелка, пупупу :D
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2007, 11:53:20 am »
Уайт, коя е фирмата?

Мини, не ги знам и аз очите какви ще ни бъдат, в моята книжка пише, че чак около годинката ставали такива, каквито ще са си. Аз, например, не знаех, че всички бебета от бялата раса се раждали със светли очи...



Аз съм се родила с тъмно кафеви очи и не са се променили впоследствие. Сигурно не съм от бялата раса
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2007, 12:01:56 pm »
Честита нова седмица и от мен. Дано да ни върви по вода  :lol:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2007, 12:06:12 pm »
Здрава и усмихната седмица. Да се множат още повече бебчетата на Зачатие.
Добре дошли на новите мами и бебоци. :)

За нас накратко, ние проходихме на 11 м., можеше и по рано но аз не го стимулирах и насърчавах, исках да мисля, че му е рано  :wink: Както и да е, мамите на 1 годишните знаят за какво става въпрос, здрави нерви и  огромно търпение, само аз дето може скоро да посетя 4-ти километър.
Радвам се, че най накрая се спрях на една детегледачка, която следващата седмица ще бъде подложена на изпит в продължение на няколко седмици и ако го издържи, може и да се върна на работа.
Имаме шест зъба, като ни мъчат още, бог знае колко. Нормален нощен сън нямаме от края на юли, тоест откакто започнаха да пробиват първите два зъба, така до ден днешен. В резултат изнемощяла майка, истерично дете и непукист баща  :D

Сега една молба към Чефито, тъй като съвсем скоро ни предстои и на нас голямото събитие, ще се радвам ако пуснеш малко фото , на вашите увлекателни чиковски играчки, дето дребосъчко ще им се радава 10 дни  :wink: :D

Приятна седмица  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2007, 12:06:35 pm »
Аз, например, не знаех, че всички бебета от бялата раса се раждали със светли очи...

Аз съм се родила с тъмно кафеви очи и не са се променили впоследствие. Сигурно не съм от бялата раса

А, Васи, извинявам се и се поправям :) Погледнах в книжката, пише "ПОЧТИ всички..."
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2007, 12:08:15 pm »
Здрава и усмихната седмица. Да се множат още повече бебчетата на Зачатие.
Добре дошли на новите мами и бебоци. :)

За нас накратко, ние проходихме на 11 м., можеше и по рано но аз не го стимулирах и насърчавах, исках да мисля, че му е рано  :wink: Както и да е, мамите на 1 годишните знаят за какво става въпрос, здрави нерви и  огромно търпение, само аз дето може скоро да посетя 4-ти километър.
Радвам се, че най накрая се спрях на една детегледачка, която следващата седмица ще бъде подложена на изпит в продължение на няколко седмици и ако го издържи, може и да се върна на работа.
Имаме шест зъба, като ни мъчат още, бог знае колко. Нормален нощен сън нямаме от края на юли, тоест откакто започнаха да пробиват първите два зъба, така до ден днешен. В резултат изнемощяла майка, истерично дете и непукист баща  :D

Сега една молба към Чефито, тъй като съвсем скоро ни предстои и на нас голямото събитие, ще се радвам ако пуснеш малко фото , на вашите увлекателни чиковски играчки, дето дребосъчко ще им се радава 10 дни  :wink: :D

Приятна седмица  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2007, 12:09:17 pm »
Сиа, не е рано. Аз знам първи и четвърти месец, че се води.
Ако му звъннеш сега, той ще ти каже кога може да отидеш, но предполагам ще предложи в рамките на следващите няколко дни. Не е като при Драганов, дето се чака с месеци.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2007, 12:23:57 pm »
Цветенце, фирмата се казва Bg Baby.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2007, 12:25:48 pm »
Цветенце, фирмата се казва Bg Baby.

Благодаря! Чувала съм да ги хвалят. Мисля Ултра издирваше къде ги продават.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2007, 12:47:16 pm »
Ей мами ще споделите ли как сте правили вашите прощъпулници, че не ми остава време да ровя в бг-мамата, пък май бая окъсняхме ...Той вече човека почти си ходи сам  :wink:


П.П. Чеф благодаря много, аз се чудих за тази http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_239_104&products_id=3441&osCsid=81042041f11de6f8e82d2ebeed7e90c8
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 12:54:44 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2007, 13:00:07 pm »
добре изглежда, но нашата активна става на пиано и затова не съм се заглеждала по такъв тип :)

За прощъпулника няма нищо сложно, правиш една питка или купуваш, нареждаш няколко предмета и си ги записваш кой за какво е, търкулваш питката към тях, детето тръгва след нея и хваща нещо, това е. ама прощъпулник се прави като проходи сам, така че щом още не може не си се забавила, споко :wink:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2007, 13:25:21 pm »
За проходилките да питам, който е ползвал.
Чудех се, дали да купувам, затова помолих едни познати да ми услужат, просто да видя дали бебето изобщо  ще иска да седи вътре. Оказа се, че много й хареса.
Тази, която изпробвахме е най-евтиният вариант на Чиполино. Съвсем опростена, има някаква мелодия, но е толкова ужасна, че махнах батериите.
Има ли смисъл по-скъпа, от тези дето са с разни играчки, клаксони, мелодии и т.н отпред? По - отношение стабилност?
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #30 -: Октомври 29, 2007, 13:34:27 pm »
Благодаря ти Чеф, ми той ходи бе обикаля стаята, е от време на време се уморява и сяда или пък се подпира. Мисля следващата седмица това събитие да ми е № 1, заедно с детегледачката, тъкмо ще имам време да купя питка.

Цвети не ти трябва проходилка, аз съжалявам че въобще я купих нашата Чиполиновса с много екстри и супер дразнещи мелодии. Дребния отначало неискаше въобще да седи вътре и излизаше/падаше от нея. Лятото като бяхме по морските вили с друго детенце почти на неговата възраст, хареса проходилката на детето, щото не е неговата  :) , много бързо се научи да я пришпорва след това, но когато искаше да ходи сам, все залиташе напред. В резултат синини по цялото лице, разбита уста и т.н. ,щом спрях да го слагам в проходилката и поставях директно на земята, за седмица две ми проходи.Това е моят опит, само го споделям, не ти налагам мнанието си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2007, 13:43:02 pm »
Сиа, не е рано. Аз знам първи и четвърти месец, че се води.
Ако му звъннеш сега, той ще ти каже кога може да отидеш, но предполагам ще предложи в рамките на следващите няколко дни. Не е като при Драганов, дето се чака с месеци.

Благодаря ти за отговора. Забравих само да питам - трябва ли ми направление за него или изцяло на частно преглежда?
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #32 -: Октомври 29, 2007, 13:54:37 pm »
Сиа, това не знам. Аз ходих без направление. Струваше 20лв.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #33 -: Октомври 29, 2007, 13:56:42 pm »
Весела седмица и от нас с Ели, на всички да ни върви по вода!
Имам един въпрос относно ноктите... кога ги рязахте за първи път? На Ели са доста дълги, а и ръцете и все са по лицето и или в устата и цялата се изподира и по тоя случай я държа с ръкавици, но постоянно да е с ръкавици не ми изглежда съвсем правилно...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #34 -: Октомври 29, 2007, 14:04:02 pm »
Щом са дълги ги режеш.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #35 -: Октомври 29, 2007, 14:08:14 pm »
Мерси за отговора wassilena . Ще се пробвам, въпреки че ми изглежда като мисията невъзможна дори в заспало състояние...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #36 -: Октомври 29, 2007, 14:13:53 pm »
Най-страшно е докато се наканиш да почнеш с рязането. После според детето, ти ще видиш как ви е най-лесно - докато спи, докато се храни, будна, ноктите на двете ръце, на едната, само един пръст на ден...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #37 -: Октомври 29, 2007, 14:39:21 pm »
Цветенце, фирмата се казва Bg Baby.

Благодаря! Чувала съм да ги хвалят. Мисля Ултра издирваше къде ги продават.
Аз, аз :blob10:
Благодаря за инфото, голям фен съм на тия дрешки!

В склада на Чико на Бигла звънях миналата година по празниците, когато се беше изчерпал Делукса. По-подробно инфо има в Бг-мамма, оттам намерих телефона, но съм забравила какъв беше.,
А, намерих го:

Атекс ООД
Официален вносител на CHICCO за България.
1000 София ул. Златовръх № 50 тел.: 028624231, 029627412


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #38 -: Октомври 29, 2007, 15:04:14 pm »
Аха, сетих се.

Значи някой питаше дали е до Захи - не, това е откъм Семинарията, много близо до супермаркет Елемаг.

Ама аз все още се съмнявам, че всеки с фирма може да иде и купи и чакам Лейди с повече информация.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #39 -: Октомври 29, 2007, 16:03:54 pm »
Момичета, дайте малко информация за столчета за хранене.Имам време да си избирам ,защото Диди е на 5 мес.и другия месец мисля да купуваме,гледам каталози избор голям ,но ще се радвам да споделите вашия опит. Според мъжа ми можем да минем и без него,а аз настоявам ,пишете ми за ползите от него та да го убедя!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #40 -: Октомври 29, 2007, 16:47:48 pm »
Нашето столче е на Бертони модела YAM YAM, с 4 колелца.
Върши си работа, няма бъгове към момента, друго не се сещам :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #41 -: Октомври 29, 2007, 18:11:09 pm »
Весела седми4ка на вси4ки настояЩи и бъдеЩи мами :P

Нека мал4овците да ви слуШкат и да са здрави4ки :goodluck:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #42 -: Октомври 29, 2007, 19:06:52 pm »
Според мен столчета са много полезни, ако смяташ да преобщаваш детето към вашето ядене. Да сложиш столчето близо до масата и да дадеш на детето да яде, повремето което и вие ядете. Всичко останало са екстри.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #43 -: Октомври 29, 2007, 20:11:06 pm »
Закупихме активната гимнастика на Чико Делукс - абе тва нещо може и мен да ме занимава, за баща и да не говорим. Ние общо взето купуваме играчки, с които баща и си играе. Готино е, харесва й, но малко се стряска от звуците, трябва постепено да свикне. Само че мислех, че има халки, на които да се хваща и да се дръпа, но май и мечоците ще свършат тази работа. Тва науката много е напреднала, големо изобретение, тц тц тц.
Ми ше чака горкото да порастне и ше сяда, до тогава ше се пънеме.
Мога да предложа една нетрадиционна идея за подаръци. Международният женски клуб всяка година организира "Кристмас базар", който е благотворителен. Обикновено се организира в началото на Декември, тъй като чужденците от Западна Европа почитат Сейнт Николас /Свети Николай/, който носи подаръците на децата. По добри стечения на обстоятелствата имах възможността да се докосна до едно уникално общество на жени на дипломати и чужденци, пребиваващи у нас, които организират този базар. Помагах повече от 6 години без миналата. Там се продават най-различни неща, като много страни, представни от нас имат щандове и продават типични за страната си неща. Например - холандците сирена, пакети с цветя за засаждане и най-вече лалета. Швейцарците шоколади, часовници....Арабска кухня, гърците - УЗО ;) Има щандове за дрехи втора ръка, които всъщност са много запазени, а детските са почти нови. Има щандове за литература, много сладкиши, храни, абе всичко. БТВ разпродават тоалетите на водещите. Минлата година неможах да участвам, поради бременност. Парите, които се събират отиват по детски домове, клиники, болници, старчески домове...Нищо не се дава на ръка, закупуват се нещата и консумативите, които са необходими. Атмосферата е много забавна, пак повтаря за тези, които обичат лудница - много хора, дядо Коледа, мирише на коледни сладки, звучи такава музка, децата на чужденците пеят в хор разни песнички, има томболи. До сега се е организирал в Кемпински, НДК, Шератон, а миналата година в ИнтерЕкспо Център. Това е сайта - http://www.iwc-sofia.com/ За момента няма инфо кога ще е базара, но се надявам да се организира, ако не дългия ми постинг е излишен  :?  Но каузата е добра. Дори като се знае кога ще е бих помолила модераторите да пусна тема в "на кафето". Даже утре ще звънна да питам къде и кога се организира тази година.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 20:27:22 pm от Nina »
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #44 -: Октомври 29, 2007, 21:13:42 pm »
Момичета, дайте малко информация за столчета за хранене.Имам време да си избирам ,защото Диди е на 5 мес.и другия месец мисля да купуваме,гледам каталози избор голям ,но ще се радвам да споделите вашия опит. Според мъжа ми можем да минем и без него,а аз настоявам ,пишете ми за ползите от него та да го убедя!
Ако няма да храните в столче, тогава къде Ще храните детето? В количката или столчето zа колата?
Най-лесният начин да убедиШ мъжът ти да купите столче zа хранене е, като го оставиШ той да храни детето  :lol:. Ама и иzцапаното той да почиства  :wink:.

tzvetenze,
аz съм доволна от наШата проходилка. Има няколко степени на височина, така че детето да е на пръсти, а колелата могат да се zастопоряват zа да стои неподвижна (понякога храня Мел там). Освен това мелодиите, светлините и zвуците, които иzдава много се харесват на детето. Не я държа постоянно в нея че и омръzва, но на ден правим няколко по 20 минути вътре. Чувала съм че проходилката zабавя прохождането, но тя моята дъЩеря по принцип не си дава много zор в тая насока  :).
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2007, 21:29:37 pm »
Джамке, ма! Доганов нали беше казал: "никакви проходилки"? Тез отгоре ми какви ги говорят?  :P

Много бременни жени и здрави бебета тази седмица!
Alexandra
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2007, 22:22:35 pm »
Мари, Доганов е един друг субект :)

Споделяйте мнение за проходилката, моля.
Според Бърди нито вреди, нито помага. Играчка. Да се следи за евентуална травма само.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2007, 23:08:06 pm »
Любомира, без столче за хранене не може. това е предмет с необходимост от ранга на количката и креватчето. абсурд е да храниш бебе и малко дете иначе. мъжът ти нема идея за какво става дума просто :)

Нина, с огромен интерес бих посетила такова събитие. чувала съм за него от моя далечна позната японка, която ходи всяка година на него, но дори не знаех, че може да отиде всеки. мислех, че е с покани, а и никога него афишират публично предварително. ако може да се отиде свободно - моля те, сподели кога и къде ще бъде,като научиш.

BG-Baby е явно хубава марка. пловдивска фирма е. аз летоска купих на Мартин едни къси гащи на тая фирма като бяхме в Пловдив. хубави и интересни бяха.
къде има детско магазинче на спирката на Плиска за към Младост, аз не съм виждала? а в кой Бебемаркет сте ги виждали тия дрешки? в тоя на Изток има ли, че аз там само съвсем бебешки неща гледам да продават. а, и Бебелан къде точно е? аз намерих един Бебелан на Плиска от към страната на хотела, в едно гаражче некакво. доста семпло магазинче, това ли е или има и друго?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #48 -: Октомври 29, 2007, 23:18:24 pm »
Джам, може да се отиде свободно /само в клуба членуват единствено жени на чужденци, представени у нас/ и точно заради това става страшна навалица, но си заслужава, за човек, който обича по-нетрадиционни събития. Атмосферата не би могла да се пресъздаде от българи и има много оригинални неща, които могат да се купят като подаръци, а какви вкусни неща могат да се опитат - ммммм, манджи, сладкиши, от тези типично коледните западни кезета и кейкове. Представени са много страни - България, Бразилия, Турция, Чайна, арабски страни и много страни от Западна Европа Билети се купуват на място и с всяка година организацията е по-добра. Струваха 2 лева, сега може и да са по 4 примерно. Обикновено базара се отваря в 12.00 часа и приключва около 16.00. Но навалицата действително е яка. В Експо центъра обаче пространството е по-голямо и верочтно е по-добре. Утре ще звънна на една дама от клуба и ще съобщя информацията в тази тема. Надявам се ако има, събитието да е все толкова очарователно. 
Сега ще кажа и защо българи няма да участват в клуба, освен по изключение - на тези базари, аз колкото пъти съм продавала - все се е крадяло. Особено дрехите, от наглите и прости камериерки по хотелите или чистачките в НДК, които няма как да бъдат изгонени. А парите действително отиват по предназначение и понякога за животоспасяващи апарати, за умиращи хора. Мадам Паприкова /Донка/ Бог да я прости ако се сещате беше ангажирана също и накрая винаги останалите дрехи и храна тя ги визмаше за стари хора и хосписи.

Василена, това вашето столче много ми допадна, аз си падам по дърво, платове....не ми се нравят пластмаси, та как е според теб, дали е удобно?
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 23:26:02 pm от Nina »
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2007, 23:21:29 pm »
къде има детско магазинче на спирката на Плиска за към Младост, аз не съм виждала? а в кой Бебемаркет сте ги виждали тия дрешки? в тоя на Изток има ли, че аз там само съвсем бебешки неща гледам да продават. а, и Бебелан къде точно е? аз намерих един Бебелан на Плиска от към страната на хотела, в едно гаражче некакво. доста семпло магазинче, това ли е или има и друго?

- Сещам се за едно на спираката на Плиска, точно пред Фредито има едно магазинче, малко е, никога не съм влизала, но отвън съм виждала, че продават небебешки дрешки, а като за вас точно и нагоре.
- Има някакъв магазин и в подлеза.
-  В бебемаркета в Изток са бебешки.
- В посока нагоре към Изгрев има един магазин на Ат. Далчев, там също има освен бебешки и за малко по - големи.
- След Изгрев, до басейна ДианаБад има едно магазинче ( на самия булевард, до спирката) също има магазинче, където повечето дрехи са след бебешки, а срещу него е магазин Бебе+, където има много неща на Захи, но и много хубави, на добри цени турски връхни бебешки дрешки (якенца, жилетчици, пуловерчета, панталони и т.н)+ играчките на Джиордани и ПлейГро + цялата гама пюрета  и каши Хипп.

И май това е в района Плиска-Изток-Изгрев-Дианабад.
От другата страна на Плиска, в посока Гео милев имаше детско магазинче пак за по - големи дечица точно по пътя на 72, в една от новите кооперации, малко преди ресторант Бали,  но това беше преди, дали стои, не зная. Иначе, за живеещите в Редута, в неделя видях, че на Атанас Узунов, там където 72 се отклонява, в новата кооперация са направили две детски магазинчета пак за по-големички. Едното много приличаше да продават от тези прословутите дрешки с "рязан етикет", толкова популярни в бг мама. Но беше неделя, не успях да вляза.

Следбебешки дрешки съм виждала и в Захи, на Бигла - изглеждаха ми прилични и бяха на нормални цени. Имаше пуловерчета, яке - елек, анцунзи и пр.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 23:43:52 pm от tzvetenze »
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2007, 23:23:53 pm »
Нина, и аз ще се радвам на повече информация!
Вече две години чувам от медиите и гледам репортажи, че се е състояло това събитие, но наистина предварително няма никаква информация.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #51 -: Октомври 29, 2007, 23:43:12 pm »
...BG-Baby е явно хубава марка. пловдивска фирма е. аз летоска купих на Мартин едни къси гащи на тая фирма като бяхме в Пловдив. хубави и интересни бяха.
...
Къде от Пловдив. Аз досега не съм попадала на такива дрешки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2007, 00:30:32 am »
Лека седмица мили момичета.
Честито на всички майчета, които си гушнаха така дългоочакваните бебчета. Аз се извинявам, че непиша много редовно, но часовата разлика с България ми е 8 часа и докато се прибера вечер от работа то при вас е нощ а и силичките ми нещо нестигат, докато се прибера едвам хапвам и съм заспала.
Бебчо е добре за сега, продължава да расте, миналия понеделник беше вече 37.1мм, сакчетата от другите бебенца все още са там но лека полека организма ми ги абсорбира. Стискайте ми палци момичета, в четвъртък ще измерват течността около вратната гънка на бебчо за Даун синдром и малко се притеснявам, но дано всичко е наред.
Лека и ползотворна седмица от мен още веднъж.
Целувам ви.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2007, 09:58:49 am »
Цветенце, тези двете магазинчета за които говориш в Редута не са от любимите на бгмамите :wink:
нормални, хубави магазинчета, едното е с вносни дрешки малко скъпички, а другото е с български и други по-евтини. една приятелка купи ватирано гащеризонче не шушляк, а памук с полар отвътре за 15 лв. от там, ватирани джинаси за 21 лв. ...
иначе имаме едно магазинче само с френски стоки, бебешки, детски и за големи, те са без етикети и са на супер цени, но то е малко забутано из квартала. има и две други в които също има изпаднали ишлемета на гап, пума, бенетон, картърс и др. на много ниски цени в сравнение с марковите им магазини.
рапорт даден за наще редутски магазинчета, всеки е добре дошъл и ще го разведа :wink: :lol:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2007, 10:05:33 am »
А Стефи, може, аз само отвън ги видях и явно това с по-скъпите дрешки го взех, че е с ишлемета, защото където съм ги намирала по магазините обикновено изглеждат доста добре, но все са големи за нас.
Айде при хубаво време да ни разведеш по редутските магазини и после да направим едно кръгче в парка :) Аз повече от 5 години до преди месеци живях точно срещу въпросните две магазинчета, само дето тогава ги нямаше, явно са от сравнително скоро.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #55 -: Октомври 30, 2007, 10:14:51 am »
Аз имам едно предложение:
Гледам в бг-мамата много успешно пазаруват от чужбински он-лайн магазини. Що не вземем да се организираме и ние тук? Бая народ сме вече, а като гледам цените в странство, особено на играчките са доста по-ефтини от тукашните.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2007, 10:20:03 am »
Аз имам едно предложение:
Гледам в бг-мамата много успешно пазаруват от чужбински он-лайн магазини. Що не вземем да се организираме и ние тук? Бая народ сме вече, а като гледам цените в странство, особено на играчките са доста по-ефтини от тукашните.
хайде, че ще вземам на Стефи гърне
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2007, 10:24:12 am »
Доганов нали беше казал: "никакви проходилки"? Тез отгоре ми какви ги говорят?  :P

И в Германия не препоръчват проходилките. Най-лоШите наранявания са получени от деца в проходилки при падания по стълбите. ОбръЩания има и когато килима е по-дебел, а детето се е "zабърzало".
При вzети необходими мерки zа сигурност (беz подови настилки и преграда към стълбиЩето примерно) не виждам никакъв проблем да се полzва.
А и алтернативата на Walker не ми иzглежда по-беzопасна  :wink:.

  Сега ще кажа и защо българи няма да участват в клуба, освен по изключение - на тези базари, аз колкото пъти съм продавала - все се е крадяло. Особено дрехите, от наглите и прости камериерки по хотелите или чистачките в НДК, които няма как да бъдат изгонени.
Това като го прочетох така криво ми стана  :(...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2007, 10:26:03 am »
Васи,Таня,Джам благодаря ви ще си отстоявам за столчето ,ако не успея ще му дам да я захрани той по препоръка на Таня  :D много ми хареса идеята  :D ,но се надявам за месец да се съгласи и да купим.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2007, 10:28:31 am »
Аз имам едно предложение:
Гледам в бг-мамата много успешно пазаруват от чужбински он-лайн магазини. Що не вземем да се организираме и ние тук? Бая народ сме вече, а като гледам цените в странство, особено на играчките са доста по-ефтини от тукашните.

Да, по -евтини са. Аз съм си поръчвала и изобщо не съжалявам, напротив яд ме, че сумати неща съм накупила оттук на явно толкова надути цени. Само пресния пример (ако е верен) да погледнем с Чиковския склад и Делукса, който там бил 39, а иначе 100лв :x
Аз поръчах на Симона играчка на Фишър Прайс за Коледа за 28евро, абсолютно същата тук е по 96лв.
Има много вярно в това, което каза Джам, че в бгмамата са масово итрещяли и страхотно се изхвърлят в това чужбинско пазаруване. Но факт е, че е доста по-изгодно.
Ако се организираме, ще се включа. Сигурна съм,че ТУК такава истерия няма да се получи :wink:

« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 10:34:12 am от tzvetenze »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #60 -: Октомври 30, 2007, 10:35:53 am »
Здравейте отново. Темичката ни е за предколедните настроения и подаръци, но на нас ни предстои скоро погача и ви моля за съдействие. 40 ден се пада на 24.11. събота и понеже тогава е св. великомъченица Екатерина, реших точно тогава да я направим живот и здраве, заради хубавия празник! Та моля ви за мнения и съвети относно погачата. Общо взето съм наясно как се прави, но дилемата ми е как да събера всички близки, които искам да поканя в един ден. Може ли да я направим на два пъти през деня с две питки или не се прави така? Или пък в два дни? Както винаги не мога да взема решение  :oops:.....а искам да поканя всички приятелки и роднини, за да не обидя някого. Все пак и те заедно с нас очакваха раждането на нашите бебета. Благодаря ви преварително за отговорите!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 10:39:21 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #61 -: Октомври 30, 2007, 10:43:21 am »
Здравейте отново. Темичката ни е за предколедните настроения и подаръци, но на нас ни предстои скоро погача и ви моля за съдействие. 40 ден се пада на 24.11. събота и понеже тогава е св. великомъченица Екатерина, реших точно тогава да я направим живот и здраве, заради хубавия празник! Та моля ви за мнения и съвети относно погачата. Общо взето съм наясно как се прави, но дилемата ми е как да събера всички близки, които искам да поканя в един ден. Може ли да я направим на два пъти през деня с две питки или не се прави така? Или пък в два дни? Както винаги не мога да взема решение  :oops:.....а искам да поканя всички приятелки и роднини, за да не обидя някого. Все пак и те заедно с нас очакваха раждането на нашите бебета. Благодаря ви преварително за отговорите!!

Каси, ако дилемата ти е свързана с това, че хората, които искаш да събереш са твърде много и затова няма как да стане, моят съвет е все пак да редуцираш до най-близките. Не мислиш ли, че ще бъде твърде изморително за теб, ако го правиш на два пъти, все пак трябва и да цедиш и да кърмиш, а и една такава навалица от хора не ми се струва добре за бебетата, особено в това гадно вирусно време. аз бих го направила във възможно най-тесен кръг.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #62 -: Октомври 30, 2007, 10:46:24 am »
Цветенце, ние ползвахме проходилка на чиполино. С 8 колела е, което я прави много стабилна и никога не сме имали нцидент с нея. Наподобява кола, има скоростен лост, различни звуци за различни маневри, кормило, клаксон и 2 мелодий, които са много приятни. Не на последно място, седалката не е просто парче плат, а е мека и удобна. Мия в началото си седеше и се возеше в нея. Ползвахме я около 2-3 месеца, след което й беше по-интересно да я водим за ръка и не искаше повече да стои в нея.
За поръчките отвън съм съгласна да си организираме нещо. Просто цените тук са умопомрачителни -една играчка бях харесала за Мия и тук е 112лв. а извън България се намира за около 55-60лв.
Каси, мои познати са правили погача и в двата варианта - в 2 дни и с 2 погачи, така че защо да не може. Иначе не е ясно дали всички ще могат -за нашата примерно и аз се чудех как да събера всички хора, а после се оказа, че половината не можаха да дойдат -кой беше болен, кой в провинцията, пък и беше лято и отпуски и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #63 -: Октомври 30, 2007, 10:49:34 am »
Джам, магазинчето на Плиска е всъщност един от стъклените буркани, които сложиха наскоро вместо сергии. Само едно такова за детски дрешки има и производителите ми казаха, че те зареждат много често и с доста стока.
Ето тел. на производителите в случай, че някой иска да пита за магазин в неговия район: 0888 571 252 и 0887 691 271 Те ми казаха за магазин Бебелан ( на Коперник с/у спирката на 72 зад Плиска) и Бебе маркет (там наистина са по-малки размери).
Каси, я пренапиши списъка с гостите, че ще луднеш иначе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #64 -: Октомври 30, 2007, 10:49:44 am »
иначе имаме едно магазинче само с френски стоки, бебешки, детски и за големи, те са без етикети и са на супер цени, но то е малко забутано из квартала. има и две други в които също има изпаднали ишлемета на гап, пума, бенетон, картърс и др. на много ниски цени в сравнение с марковите им магазини.
рапорт даден за наще редутски магазинчета, всеки е добре дошъл и ще го разведа :wink: :lol:
Стефи, я сподели по съседски къде точно са :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #65 -: Октомври 30, 2007, 11:44:56 am »
Ха добър ден и от нас!
Зад гърба ни (надявам се)е първата сериозна болест на Колето, която слава богу не продължи дълго. Вдигна ми адска температура и направи два тремора та изкара акъла на майка си, но слава богу с моралната помощ  :wink: на СтефиЗ отървах лудницата този път.

Горещо препоръчвам свещичките Виброкол - те спасиха работата според мен.

Сега се връщаме към нормален ритъм и ще си общуваме с вас отново ежедневно  :lol:
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #66 -: Октомври 30, 2007, 11:50:52 am »
Каси, аз правих питка на два пъти. Първия ден с роднините при свекърва ми. Бабите се бяха погрижили за всичко. Втория път вкъщи с приятелки, майка ми дойде отново за да помогне за обичаите. Добре се получи, доволна съм.

Стефи, ще идвам на гости май :lol:

За чужбинска поръчка ме пишете и мен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #67 -: Октомври 30, 2007, 11:59:10 am »
Ха добър ден и от нас!
Добър да е!
Дано нямате повече такива премеждия!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #68 -: Октомври 30, 2007, 12:06:37 pm »
Фуси, бъдете здрави оттук нататък!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #69 -: Октомври 30, 2007, 12:58:04 pm »
Каси, и аз не виждам проблем да си организираш нещата, както ти е на теб удобно - две питки  - една с приятели, друга с роднини  :D И хич не се притеснявай да инструктираш за помощ близките ти хора - при нас беше супер - мама и свеки всичко бяха направили  :D Хубав празник си избрала!

И аз ще се включвам при покупки с удоволствие  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #70 -: Октомври 30, 2007, 13:05:58 pm »
Понеже виждам, че има интерес за покупки от чужбински сайтове, моля модовете да споделят дали е уместно да пусна нова тема в Дългоочакваната, предназначена именно с цел организиране на покупките. Предназначението на темата:
1. избор на сайт, от който ще поръчваме;
2. отговорни/ци, които ще ръководят поръчката;
3. механизъм на самата поръчка , доставката, заплащането.

 
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #71 -: Октомври 30, 2007, 13:22:03 pm »
За покупките и аз се включвам, само дето немога да плащам по ел. път, само това ме е спирало и досега не съм поръчвала. Ползвам български сайтове, където плащането става при доставката от куриер.

Каси немога да ти дам съвет от опит, защото не сме правили такива неща. Нямах време, а и пък се оказах съвсем сама във всичко свързано с бебчо. Няма значение вече де, но мойто мнение е да редуцираш списъка, изморително е най вече за децата, много са мънички.

Фуси надявам се, че със СтефиЗ сте овладяли положението  :wink:
Иначе за високи температури, тук педиатрите препоръчват Хексалигин.
Радвам се, че сте вече добре и на линия, знам какво е когато е за първи път, аз самата бях в паника и почти в истерия.

Някой питаше за столче за хранене, нашето е Чиполино, доволна съм. Бях тръгнала да купувам на Chicco или Peg Perego , ама признавам си ми се досвидяха 250 лв. и се спрях на Чиполино Гранд Комфорт
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #72 -: Октомври 30, 2007, 13:35:05 pm »
Мола ви се страховити модове :wink: кажете, че е уместно. И тъпото Фуси иска да си поръча разни екстри, ама е тъпо и му трябва другарско рамо. Много ще е добре заедно да направим поръчка.

Каси, не прави моята грешка (4 партита, 2 от които с хора, които виждах за втори път в живота си), редуцирай гостите за погачата максимално. Никой няма да ти се обиди, а пък ти ще каталясаш иначе. Малките мишки имат време да се срещнат с всичките си почитатели (между които и аз :lol:)

Стефи, гостите ставаме две - внимавай друг път какви ги пишеш :P

Благодаря на всички за пожеланията, голЕм страх брах, макар че съзнавам, че няма какво да се оплаквам с една болест за година и половина. Абе извода е - да са ни живи и здрави всичките калпазани  :lol:
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #73 -: Октомври 30, 2007, 13:44:03 pm »
Мола ви се страховити модове :wink: кажете, че е уместно. И тъпото Фуси иска да си поръча разни екстри, ама е тъпо и му трябва другарско рамо. Много ще е добре заедно да направим поръчка.

То всъщност е един страшния мод  :jump12: в този подфорум.
От кога чакам, някой да се навие за обща "чужбинска" поръчка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #74 -: Октомври 30, 2007, 14:18:38 pm »
...BG-Baby е явно хубава марка. пловдивска фирма е. аз летоска купих на Мартин едни къси гащи на тая фирма като бяхме в Пловдив. хубави и интересни бяха.
...
Къде от Пловдив. Аз досега не съм попадала на такива дрешки.

в големия подлез на Тримона, майна :) има едно детско магазинче в единия край. имаха хубави неща. аз съвсем случайно попаднах там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #75 -: Октомври 30, 2007, 14:20:24 pm »
Tzvetenze, за мен проходилката е добро средство за ходене. Имаме и Walker, но на паркета вкъщи вместо да се търкаля той се пързаля, а детето не може да го догони и пада. Нашата е на ABC дизайн и е толкова стабилна колкото на Чико. С гумени предпазители е, точно за да не може като стигне до килим да се преобърне. ДОсега не сме имали и намек за инцидент, макар че малкия е голямо диваненце. Музиките на панела отпред са много приятни, оформена е като кола. Бих казала- доста добро нещо.

И аз съм "за" онлайн поръчките :wink: И мнооого ми харесва идеята на Нина 8)

Така като сте заговорили за коледа и подаръци се чудя дали не ви се намира някоя добра идея и как да отбележим на Валери рождения ден?! На Коледа? То е ясно, че семействата и бабите ще присъстват, ама ако поканим и дечица с родители няма ли да му дойдат в повече хората за деня?


*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #76 -: Октомври 30, 2007, 14:32:13 pm »
Via ще ти кажа аз какво съм наумила за рожденният ден на Тони, пък когато го осъществим ще напиша вече от преживяно.

На датата ще купонясваме с роднини, а на следващият ден ще сме с бебоци в детски "Смарти Парти Клуб" където тържествено, ще бъду отбелязан рожденният ден.
Всъшност идеята ми беше да е в един ден, но се оказа че за нашата дата, часа който исках да запазя като най удобен, беше резерве. Тоест всички подходящи часове бяха ангажирани и затова реших бебешкото парти да е на следващият ден. Сега като се замисля, в един ден идва множко толкова много ангажименти и за теб и за дребосъчко.
Ще пиша по нататък, как е минало събитието  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #77 -: Октомври 30, 2007, 14:36:02 pm »
страшния модер казва да пускате тема за он-лайн шопинга. не бих се захванала с непознати хора от друг форум, но с нашите хора тук - с удоволствие.
аз имам малък проблем само - бавен ми е нета и не мога да броузя каталози. та молба - пускайте снимки на интересните неща.

мислех си също, дали да не направим и една статична тема за магазини и пазаруване? тия дни толкова ценна информация се пусна тук, що да не е видна постоянно? а?

Фуси, какво значи тремор? фебрилен гърч ли е направил Коки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #78 -: Октомври 30, 2007, 14:55:58 pm »
Здравейте, за заинтересованите, Джам, Цвети......таз годишният коледен базар, организиран ежегодно от Международния Женски Клуб ще се състои на 25 Ноември, в ИнтерЕкспо Център на Цариградско шосе срещу магазин Метро. Билетите за входа ще струват отново по 2 лева, могат да се закупят на място. За часа не попитах, но обикновено е 12.00, тези дни пак ще се чуем и ще питам, ако е по-различен, ще напиша. Хубаво е да се иде по-рано, защото предишните години имаше навалица за билетите. Надявам се да публикуват обновена информация на сайта си, който е: www.iwc-sofia.com и за какво ще се събират средства тазиж година.
Поздрави,
Нина
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #79 -: Октомври 30, 2007, 15:16:20 pm »
Джамси, не, слава богу не ми направи гърч. Не знам как се нарича точно, но се случи следното - и двата пъти при много рязко вдигане на темп., устните му посиняват и цялото телце започва да се друса яко, ама много яко, като компресор, и някак си долната му устничка започва да се криви - явно от треперенето. Първия път се случи на улицата, докато се връщахме от поликлиниката - започна леко треперене и докато го кача до в къщи се тресеше ужасно и не можеш да го контролираш по никакъв начин. Премерих темп - 39.8. Не мога да ти кажа колко дълго беше, но най-силното тресене продължи към 2, 3 минути, ама на мен ми се стори към половин ден.
Втория път беше по-лекичко и като цяло продължи към 10тина минути според мен, но не ми вярвай, изобщо не съм гледала часовник и едва ли имам точна представа за времето. Бяхме си в къщи, той започна да вдига темп., а тогава той много държи да сме гушнати - седяхмеси двамата на нашата спалня аз седнала, облегната на таблата, той върху мен и изведнъж пак започна гадното друсане, но слава богу не беше като първия път.

Да не ви се случва, но ако не дай боже се случи - в такъв момент докато трае друсането - нищо не можете да направите, а и не бива (това го казаха и двете педита). Същото се отнася и за фибрилните гърчове - не били животозастрашаващи - не било много страшно, само гледката била ужасна, казаха педитата. Иначе - свещички и в краен случай хексалгин, и никакви средновековни методи като ледени чаршафи и прочие

Айде стига ужасии - да са ни живи и здрави, пак казвам, калпазаните.
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #80 -: Октомври 30, 2007, 15:24:40 pm »
леле, Фуси :oops: добре, че е минало вече.
направо се паникьосах. добре де какво се прави при много висока температура? какво се дава? как? през какъв интервал?
дайте да си направим наръчник за спешна помощ!

растат ни едновременно 3 кътника! 8O страшно е раздразнителен :x от кои хомеопатични се даваше-камомила ли?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #81 -: Октомври 30, 2007, 15:27:18 pm »
Нина, благодаря за инфото!
Темата за магазините не е лоша, ама хайде да не е статична, а да е отбелязана с линк примерно във Важни теми... Че сега половината страница ми е със заковани теми.

Миналата седмица имахме заплануван театър. Билети бяхме взели почти месец предварително. Постановката е в Сатиричния - "Римска баня". Средна хубост. Смях се доста, но края ме разочарова, някак увисна в нищото. Половината театър го изгледах сама защото на път към вкъщи един тир забърсал колата. На мъжа ми нищо му няма, а тираджията даже не разбрал, че е ударил тойотата. Била му под прага на видимост и не я забелязал :lol: А мъжа ми тъкмо си беше взел протокола от каскаджиите за една стара щета, добре че не се заядоха и включиха и новата. От цялата ситуация най ме учудва факта, че катаджиите непрекъснато са намеквали на мъжа ми да ги "почерпи", за да приключат по-бързо, след като той им казал, че бърза за постановка. Аз що се бях заблудила, че вече не смеят да си искат подкупи?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #82 -: Октомври 30, 2007, 15:49:14 pm »
Цитат
Джамси, не, слава богу не ми направи гърч. Не знам как се нарича точно, но се случи следното - и двата пъти при много рязко вдигане на темп., устните му посиняват и цялото телце започва да се друса яко, ама много яко, като компресор, и някак си долната му устничка започва да се криви - явно от треперенето. Първия път се случи на улицата, докато се връщахме от поликлиниката - започна леко треперене и докато го кача до в къщи се тресеше ужасно и не можеш да го контролираш по никакъв начин. Премерих темп - 39.8. Не мога да ти кажа колко дълго беше, но най-силното тресене продължи към 2, 3 минути, ама на мен ми се стори към половин ден.
Втория път беше по-лекичко и като цяло продължи към 10тина минути според мен, но не ми вярвай, изобщо не съм гледала часовник и едва ли имам точна представа за времето. Бяхме си в къщи, той започна да вдига темп., а тогава той много държи да сме гушнати - седяхмеси двамата на нашата спалня аз седнала, облегната на таблата, той върху мен и изведнъж пак започна гадното друсане, но слава богу не беше като първия път.
Фани, обвини ме за параноичка ако щеш, но мисля, че е редно да се консултираш със специалист - невролог, а ако и той реши може да се направи едно контролно ЕЕГ.
Гърчовете биват два вида : петит мал и гранд мал. Първите - петит мал , могат да бъдат само с треперене на ръка, вторачване за минута - две и липса на връзка с околния свят, изкривяване на лицето като при лицев фациалис /проявленията на най-различни/, докато вторите - гранд мал са си гърчовете в буквалния смисъл на думата. Ако искаш, ще поместя координати на специалист.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #83 -: Октомври 30, 2007, 15:54:35 pm »
Аааааа Лейди, не думай!!! Моля ти се дай координати - ще звънна веднага. То в момента нищо му няма на мискинина, ама дай да си се консултирам аз, пък нека сме паранаоични
В очакване ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #84 -: Октомври 30, 2007, 16:04:50 pm »
Доц. Алексиев. Клиника по неврология - МА. тел. 9230305 /по памет, тефтера с телефона ми е в офиса и ще проверя за актуалността му/.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #85 -: Октомври 30, 2007, 16:19:13 pm »
За висока Т преди време четох в бг-мама за някакви японски лепенки за сваляне.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=223424.20
Сия живее близо до магазина, може да провери, за какво става дума.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #86 -: Октомври 30, 2007, 16:24:51 pm »
Ходих до въпросния магазин преди време и видях лепенките. Похвалиха ми ги, но не ми вдъхнаха доверие.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #87 -: Октомври 30, 2007, 17:21:00 pm »
Оле, Фуси :(
Когато Симона беше с 40 градуса и вече нищо не помагаше, в болницата най-накрая я свалиха с течен аналгин, което за такова малко бебе, не знам...
Гърч нямаше, беше абсолютно неадекватна, опитваше се да стене, но просто не можеше, а аз наистина си помислих най-лошото.
След овладяването на ситуацията 4-5 дена нищо не можеше да я накара дори бегло да се усмихне. Когато го направи съм ревала с глас.
Да са ни здрави дечицата!!!

Междувпрочем няколко педиатрите тук казаха при висока упорита температура - вода с оцет. Това бива ли?...
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #88 -: Октомври 30, 2007, 17:53:13 pm »
Цветенце, течния аналгин за бебета е хиксалгин, 4 капки през 12 часа, това е максималната доза. Проблема е единствено от алергична реакция към аналгина, затова не се препоръчва за малки деца.
Нурофен 5 мл., 3-4 пъти в денонощие мах, вана с хладка вода и увиване до подмишничките с чаршаф с оцет и вода, отгоре с голяма хавлия или памучно одеалце. Това са общо взето методите са сваляне на висока Т. Не е хубао и не се мъчете например от 39.5 да смъкнете на 37.0, най-много 1.5 градуса трябва да се свалят, след това постепенно детето си сваля само. Драстичното сваляне може да доведе до смущения в сърдечно съдовата система.

А за гостите добре сте ми дощли ще ви разведа с удоволствие :D

Мешко, френското е в уличката на салон Венера, от лявата страна, ще те заведа :wink:
другото е на ситняково в кооперацията на ъгъла с банкомата, там е по-скъпичко, но има далаверки от време на време, другото е от около 1м. и е на Велчо Атанасов в една жълта нова кооперация, имаше есенни блузки на гап по 7 лв., за момиченца :) Н племенницата купихме страхотно зимно яке , българско за 19 лв., предполагам не беше шито за нашия пазар :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #89 -: Октомври 30, 2007, 19:47:56 pm »
като допълнение към това, което са казали на Фусси за фебрилните гърчове - детето трябва да се сложи да легне по гръб, да се освободи от дрехи шията и да не се пипа. никакви опити за разтваряне на челюстта или държане на ръце, крака и други. защото при гърч стискали много силно и може да се стигне дори до счупване на кост. засича се продължителността на гърча (това е много важно за определяне на последващото поведение) и се вика бърза помощ. според нашия педиатър, след гърч е желателно престой 1 нощ в болница под наблюдение.
Фусси, според мен, Коко е направил малък гърч и подкрепям лейди 11, че е добре да се консултирате с невролог. най-вероятно всичко ще е наред, но е добре да го прегледат.

когато Мартин вдигна 40 градуса и Калпол не помогна, а нямах друго лекарство под ръка, напълних ваничката му с вода с температура 36 градуса и го топнах вътре. доста бързо свали градус и половина. този метод е описан дори в листовката на Калпол-а. не става дума за студена вана, а за вода с няколко градуса по-ниска от телесната. оцетените гривнички (плат, напоен с равни части вода и оцет, увит около китките и глезените, по съвет на джипито) не помогнаха тогава.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #90 -: Октомври 30, 2007, 20:01:49 pm »
Привет и от нас с малкият Мики :).
Искам да ви питам за хълцането при бебетата-каква е причината,преяждане ли,какво ли?Между другото той и в корема си хълцаше често.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #91 -: Октомври 30, 2007, 20:23:24 pm »
joshi, всички бебета си хълцат, физиологично явление е - тоест, не е проблем и не е болест. не му се тревожи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #92 -: Октомври 30, 2007, 20:27:07 pm »
Хайде привет и от нас!
Ако някой се интересува за лентите за сваляне на температура, мога да отида до магазина на Пиджън и да разпитам за цени и ефективност. Още докато бях бременна като ходих там, ми ги предложиха, но ми звучеше доста странна работа не се интересувах повече.

Фуси, да го нацелуваш малкия герой и повече да нямате такива преживявания.

И понеже стана въпрос за течния аналгин, четох в Моето бебе, че при алергия на някой от родителите към аналгин и на детето не трябва да се дава. Знаете дали е вярно това?

И аз съм за онлайн пазаруването.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #93 -: Октомври 30, 2007, 21:49:02 pm »
joshi, всички бебета си хълцат, физиологично явление е - тоест, не е проблем и не е болест. не му се тревожи.
Благодаря, Джам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #94 -: Октомври 30, 2007, 21:55:20 pm »
Фуси   :bighug: да не дава Господ да ви се случват повече такива неща
Аз днес подадох жалба в РЗОК, пуснах тука таме писъмца, вече ми отговориха от Часа на Милен Цветков- нещо не познаха само на кого се отварят този път онези клявки
Иначе днес на контролния преглед се потвърди, че Стефи вече е с нормализирано дишане и спираме лекарствата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #95 -: Октомври 30, 2007, 22:16:13 pm »
Джам, благодаря за просветлението. Аз съм минавала покрай този магазин, но не съм влизала - просто не съм от хората, които влизат в магазини без  да им се налага нещо да купуват, а то било ценно. Ще го ревизирам в най-скоро време.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #96 -: Октомври 31, 2007, 10:45:54 am »
Фани, виж този линк, може да ти е полезен:
http://www.pramed.com/febr_gyr4.htm


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #97 -: Октомври 31, 2007, 10:57:24 am »
Цитат
като допълнение към това, което са казали на Фусси за фебрилните гърчове - детето трябва да се сложи да легне по гръб, да се освободи от дрехи шията и да не се пипа. никакви опити за разтваряне на челюстта или държане на ръце, крака и други. защото при гърч стискали много силно и може да се стигне дори до счупване на кост.

Джам, ако детето си "глътне езика", челюста трябва да се отвори. Иначе - задушаване и смърт.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #98 -: Октомври 31, 2007, 12:04:28 pm »
Фуси, страшничко е било. Дано нямате повече такива преживявания с Никола. Аз съм водила Мия при няколко невролози, но от двама  останах с добри впечатления: д-р Литвиненко -приема в поликлиниката към Детската педиатрия -за съжаление нямам телефон, защото тогава негова колежка му се обади да ни приеме и не се е налагало аз да се обаждам. Другата е доц. Божинова -завеждащ на детско неврологично отделение на 4ти км., забравих как се казваше клиниката -0889802282
Стефи, благодаря за точното инфо. С удоволствие искам да отидем заедно, обаче то в събота и неделя все е лошо времето, а през седмицата пък като се върна от работа вече се е стъмнило.
Мини, браво за предприетите действия!
<br />[link=http:
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #99 -: Октомври 31, 2007, 12:15:49 pm »
Благодаря на всички.
Консултирах се по тел. с Алексиев (който се оказа приятел на майка ми, ама кой да се сети  :oops:)- няма нищо страшно, вероятно наистина е направил малък гърч, но не се налага ЕЕГ или каквото и да е друго изследване - ние направихме ПКК и урина де, и всичко е наред.
Никола е в прекрасно здарве и настроение - слава богу!

Това за ваната с водата е абсолютно вярно!!! Водата трябвада е с градус, два, по-ниска от тази, с която обикновено къпете бебето. Ако продължава да голи, може постепенно с ръчния душ да се охлади още.
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #100 -: Октомври 31, 2007, 12:40:10 pm »
Фуси, радвам се за вас!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #101 -: Октомври 31, 2007, 12:51:51 pm »
Фуси, браво че си се справила и всичко вече е zад гърба ви! Ужасно е било, а аz като zнам каква съм бъzла и не искам да си представя как бих реагирала...
Добре, че Ники е zдрав вече и готов zа нови бели  :D.

Сега имам въпрос до всички майки, които вече са купили гърнета zа децата. Вие как ги иzбрахте? На какви условия да отговарят? Да са Шарени, с облегалки, да пеят и поzдравяват при "свърШена работа" + светлинни ефекти, да имат капак, да е мека седалката?
Иzборът е толкова голям, че лудост ме хваЩа. Дайте някой съвет, че да не се zарина с гърнета у нас  :lol:.
Благодаря ви предварително  8).
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #102 -: Октомври 31, 2007, 13:49:10 pm »
Благодаря Танче!
И аз се надявам, че всичко е минало. За гърнето - ние имаме 3  :lol:, по едно за нас и двете баби (в смисъл гърнетата са на Колето, само се намират в къщите на бабите  :lol:).

Нашето е музикално - мисля, че това е много добър вариант, защото свързват желания резултат с музика, ама моят синковец й видя много бързо сметката на музиката. Мисля, че е добре да е с висока облегалка за да се обляга и това е общо взето - не му мисли много
В очакване ....
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #103 -: Октомври 31, 2007, 14:27:30 pm »
mini, браво!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #104 -: Октомври 31, 2007, 14:47:37 pm »
по никакъв начин не виждам вариант да сложа и задържа дивака на гърне...

понеже скоро проучвах темата, най-често препоръчваната възраст е 1.6-2 години. сигурно е възможно да се научи и по-рано, но според мен много зависи от темперамента на детето.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #105 -: Октомври 31, 2007, 15:07:32 pm »
по никакъв начин не виждам вариант да сложа и задържа дивака на гърне...

понеже скоро проучвах темата, най-често препоръчваната възраст е 1.6-2 години. сигурно е възможно да се научи и по-рано, но според мен много зависи от темперамента на детето.

мдаа, и аз съм на това мнение. пък и какъв е смисъла да си играем на котка и мишка, дебнейки се кога ще ака, пишка и т.н. и да ми тича с голо дупе из къщи :lol:
ето, племеницата е на 1,6 г. и никога не е сядала на гърне, но от около 1-2 м. като й се ака започва да си вдига блузката, е понякога лъже, ама все пак започва да изгражда някаква връзка и съответно комуникация с теб :)
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #106 -: Октомври 31, 2007, 15:32:33 pm »
Има нещо такова... за темперамента де.
Никола само ака сутрин и следобяд в гърне (после следвата ауууу и ръкопляскания, просто защото винаги го правипо едно и също време, а и не протестира изобщо като го посадя отгоре и му натрупам играчки наоколо
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #107 -: Октомври 31, 2007, 17:14:59 pm »
Момичета,личицето на бебето маже ли се с нещо?Аз го почиствам с преварена вода и се чудя след това трябва ли да го мажа с нещо.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #108 -: Октомври 31, 2007, 17:27:04 pm »
Идеята ми zа гърнето е просто да свиква с него. Далеч съм от мисълта, че Ще се оттървем скоро от памперсите. Нека да си играе с него, да посядва ако иска, просто да го приеме като нейно и да не се страхува. А иначе zа приучаването на детето да си каzва мисля е оЩе раничко.
Ето цитат от книгата "Изкуството да бъдеш родител" : "За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мускулен контрол е асолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка."

joshi,
аz не мажа с ниЩо.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #109 -: Октомври 31, 2007, 17:27:38 pm »
Цитат
Консултирах се по тел. с Алексиев (който се оказа приятел на майка ми, ама кой да се сети  )- няма нищо страшно, вероятно наистина е направил малък гърч, но не се налага ЕЕГ или каквото и да е друго изследване - ние направихме ПКК и урина де, и всичко е наред.
Никола е в прекрасно здарве и настроение - слава богу!
Фани, много се радвам за Коко. Щом доцента, който е страхотен специалист в областта,  е казал, че няма нищо страшно, значи всичко е ОК.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #110 -: Октомври 31, 2007, 17:34:50 pm »
Лейдинце тенкю!

Джоши, лицето се маже задължително при студено време и вятър - аз използвам колд крем на Авен, но има същия и на Клоран и на Бюбхен и на Нивея. Също и при силно слънце, но сега посред зима първо слънце нЕма  :lol: и второ и колд крема ще ти свърши същата работа.
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #111 -: Октомври 31, 2007, 17:38:42 pm »
Джоши, аз мажа лицето с колд крем единствено като излизаме навън и то само като е студено или духа. Нищо друго не мажа.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #112 -: Октомври 31, 2007, 18:05:04 pm »
Лейди, чакам с нетърпение темата за подаръците, че дядо Коледа трябва да напълни чувала :P
Ако имаш нужда от помощ за темата - свиркай!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #113 -: Октомври 31, 2007, 18:11:11 pm »
Лейди, чакам с нетърпение темата за подаръците, че дядо Коледа трябва да напълни чувала :P
Ако имаш нужда от помощ за темата - свиркай!
Аз да кажа, че поръчах миналия месец /към 20.09/ с още момичета и днес са пристигнали играчките, като ми пишат веднага ще ви кажа колко ми е излязло. Става въпрос за поръчка от Прайщуц /мисля така се произнася сайта/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #114 -: Октомври 31, 2007, 18:23:19 pm »
Фуси   :bighug: да не дава Господ да ви се случват повече такива неща
Аз днес подадох жалба в РЗОК, пуснах тука таме писъмца, вече ми отговориха от Часа на Милен Цветков- нещо не познаха само на кого се отварят този път онези клявки

Мини, поздравявам те, дай лапа! (прайсщурц е сайта)

Дай Боже да са само здрави мъниците и усмихнати майките им!

Аз предколедно настроение нямам, щото всеки следобед като разхождам Елица е такъв припек...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #115 -: Октомври 31, 2007, 18:45:15 pm »
Цитат
Лейди, чакам с нетърпение темата за подаръците, че дядо Коледа трябва да напълни чувала
Ако имаш нужда от помощ за темата - свиркай!
Ми обмислям разни нещица, утре ще я пусна.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #116 -: Ноември 02, 2007, 15:47:42 pm »
МУААААХАХАХААААА

Току що ми се обади майка ми. Изпуснала половин кофичка кисело мляко на пода. Докато търсела парцал, Николата се защурал около нея, докопал от някъде лъжичка и се устремил към киселото мляко...

Ама възпитано ми е детето!!! И от пода да е - с лъжичка ще е
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #117 -: Ноември 02, 2007, 15:51:16 pm »
 :lol: :lol: :lol:
Фусинка, моля те най-горещо да ми дадеш Николата за месец като се роди бебо да го научи на някои хитрини. Просто не спирам да му се възхищавам (най-искрено). :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #118 -: Ноември 02, 2007, 16:07:51 pm »
Да бе, да! Цял месец - съвсем ще луднеш  :lol:, но пък явно можеш да го ползваш като прасохмукачка  :lol:

Питам се какво би станало, ако при следващо посещение на социалните, Колето хукне към кофата за боклук с викове "ам ам" и с въпросната лъжичка в ръка  :lol: Тогава да видим какво ще обяснявам
В очакване ....
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #119 -: Ноември 02, 2007, 16:33:50 pm »
Е, как какво? Че детето отговаря за разделното събиране на боклуците  :lol:

Да го нацелуваш от нас  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #120 -: Ноември 02, 2007, 16:35:20 pm »
Браво на Колето, европеец  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #121 -: Ноември 02, 2007, 18:50:08 pm »
Фуси,
раzби ме твоят син  :lol:. Хем да помогне на баба му, хем да не остане гладен  :eat:. Ама много да го нацелуваШ  :D.
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #122 -: Ноември 04, 2007, 09:49:42 am »
http://www.erwinmueller.de /eshop/index.php?db_sess=86ea89f17d46fc40ff5f57b28c0b1a6a&dbsid=22&ss_shop=bb

Момичета някой да е виждал по магазините такова нещо и колко струва?
Фуси, след като прочетох за случката с млякото направо ще взема да Ви поканя на гости за един или няколко нагледни урока по хранене на Габи.Ние с нея е тва с яденето ни е най-голямата мъка.Гониме се из цялата стая, а в стола е като вентилатор с ръце и глава.След нейното ядене аз обикновенно съм вир вода, яко стиснала зъби и имам нужда да поседя и броя до много преди да продължим със заниманията.
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #123 -: Ноември 04, 2007, 10:44:09 am »
 Silwi25,
 така както си дала адреса не се отваря на продукта, който търсиШ. Опитай пак, или дай някакви подробности zа какво точно става въпрос.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #124 -: Ноември 04, 2007, 13:33:49 pm »
:balk_5:Честита 1ва месечинка на  :babyflips:Рая!-
усмивката на  :flower:мама Надин!



 yahoo_17Много здраве и обич за трима ви! yahoo_17

 :balk_16:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #125 -: Ноември 04, 2007, 17:01:19 pm »
Хей Мишле, какво си паметливо! Честито порастване на Рая с цял месец  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #126 -: Ноември 04, 2007, 17:32:38 pm »
Браво на малката Рая!Пораснала е вече!
Днес падна пъпчето на Мики,но май започват коликите да го мъчат.Лекарката е исписала Еспумизан,но четох че доста майки не са доволни от тяхното действие.Какъв е вашия опит?
*
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #127 -: Ноември 04, 2007, 17:43:53 pm »
Eспумизанът на Алекс не й помогна, затова взех Саб симплекс. Той пък предизвиква запек и тя така се напъваше, че го спрях. И добре, че Роби беше видяла в Борсата, че Бора подарява Инфакол. Та сега благодарение на двете Алекс е спокойна и коликите вече не са проблем.
Роби, Бора, :balk_5:
  :youwoman:

Надин, честита ви месечинка на малката красавица с дългите мигли!
Re: Предколедни настроения - седмицата 29.10. - 04.11.2007
« Отговор #128 -: Ноември 04, 2007, 18:12:33 pm »
Надин, честита ви месечинка! :lol: