0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #880 -: Април 21, 2010, 16:33:44 pm »
Здравейте на всички във форума.Днес се завърнах от моя гинеколог,които ми направи цветна снимка и установи,че дясната тръба е запушена,а лявата била съвсем малко,много лесно щяла да се оправи.Предложи лакароскопия,която ще ми струва 750 лв.не била по здравна каса(а той работи по каса).Чета вашите коментари и намирам ,че може по здравна каса,а незнам как да пстъпя.Тои е единстваения лекар ,който се занимва с репродуктивни проблеми в града.А на всичкото отгоре имаме и лоша спермограма.Каза ми да подготвям документи за инвитро чрез Фонда и че до няколко месеца да направя лапароскопията,шели да запушат дясната ,а да отпушат лявата.Много съм объркана,а и се намирам във финансова безизходица.Ако някой може да ми даде съвет къде да отида по здравна каса и гинеколог ли тръбва да ми даде направлението или личния лекар.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #881 -: Април 21, 2010, 16:41:19 pm »
Първо кажи от кой град си, за да можем да те ориентираме за най-близкия специалист, извършващ лапароскопии. По принцип и аз знам, че лапароскопията минава по каса, първата ми беше точно така. Не съм чула да има промяна, но всичко е възможно. Взима се направление номер 7 от личния лекар за хоспитализиране.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #882 -: Април 21, 2010, 16:43:10 pm »
Здравейте на всички във форума.Днес се завърнах от моя гинеколог,които ми направи цветна снимка и установи,че дясната тръба е запушена,а лявата била съвсем малко,много лесно щяла да се оправи.Предложи лакароскопия,която ще ми струва 750 лв.не била по здравна каса(а той работи по каса).Чета вашите коментари и намирам ,че може по здравна каса,а незнам как да пстъпя.Тои е единстваения лекар ,който се занимва с репродуктивни проблеми в града.А на всичкото отгоре имаме и лоша спермограма.Каза ми да подготвям документи за инвитро чрез Фонда и че до няколко месеца да направя лапароскопията,шели да запушат дясната ,а да отпушат лявата.Много съм объркана,а и се намирам във финансова безизходица.Ако някой може да ми даде съвет къде да отида по здравна каса и гинеколог ли тръбва да ми даде направлението или личния лекар.
Ако едната ти тръба пропуска, няма да те одобрят за Фонда, освен ако не сте с мъжки фактор.
Къде е правена спермограмата, кой прецени, че е лоша? Какви са основанията на лекаря да ви насочва към ин витро?
Лапароскопия се поема от здравната каса, явно твоят лекар не работи с нея.
Дай малко повече информация, може и на лични, ако се притесняваш.

п.п. със Сикса сме писали заедно  :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #883 -: Април 21, 2010, 16:53:37 pm »
Първо от Шумен сме.Моя лекар работи по каса,но ми каза че лапороскопията не може да ми я направи по каса.Имаме и мъзки фактор,пак тук в Шумен сме правили спермограмата,но сега ни изпращта в София в клиника "Малинов "да направим разширена и да я приложим към документите за инвитро.А лявата тръба имала малко сакче,което щяло да се оправи с лапороскопията,дясната щели да се опитат да спасят,ако ли не щтели да я отстранят.Ако отида другаде по Здравна каса си мисля,че после няма да ми обърнат внимание и да ми придвижат документите за Фода
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #884 -: Април 21, 2010, 17:01:48 pm »
Моя лекар работи по каса,но ми каза че лапороскопията не може да ми я направи по каса.
Защо?

Моят съвет е да се ориентираш към Варна, като по-близка дестинация и да не предприемаш нищо, преди да чуеш мнение на специалист, какъвто в Шумен няма. Ако имаш възможност, може и в София. Клиника "Малинов" е добър избор.
Много се съмнявам в достоверността на спермограмата, правена в Шумен, непременно я повторете.

Относно сакчето - тук лекарят ти е прав, трябва да се отстрани(изолира тръбата), защото може да ти създаде доста проблеми.

Ето адреси на клиники и репродуктивни специалисти:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #885 -: Април 21, 2010, 17:12:54 pm »
Благодаря за отговора.Лекаря в Шумен работи с д-р Стаменов от клиника Малинов затова се обърнахме към него,но мисля да направим втора консултация във София или Варна.А аз пак се обадих току що на регистратура и те ми отогвориха ,че не са запознати лапороскопията да е по здравна каса и ако искам да е при тях да заплатя сумата от 750 лв.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #886 -: Април 21, 2010, 17:14:20 pm »
Сега, за да подадеш документи по Фонда трябва да отговаряш на критериите. И трябва да ги подадеш от клиника по стерилитет, която има договор с Фонда.
Качествена спермограма в Шумен не знам дали могат да ти направят. Ако не е правена от специалист в клиника, а в някаква лаборатория - отпиши я.
Сакчето на лявата тръба вероятно е хидросалпинкс. Ако е това, то може да се наложи и нея да отстрани или прекъсне. Може да пробва и да изреже сака, но практиката показва, че почти винаги рецидивира и се появява на същото място. Има тема за хидросалпинкса, в която е коментирано подробно какво представлява, как се лекува и какви поражения нанася, особено при ин витро - ето темата - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30795.0 , прочети я, ще намериш полезна информация, за да вземеш решение.
Добре те е насочил доктора ти за Надежда. Но не знам дали там работят с Касата. Повечето клиники не работят с НЗОК. В Шейново, обаче работят. Там също има добри оператори. Можеш да потърсим отзиви в подфорум Адреси на клиники и лаборатории. Има теми за почти всички лекари.
София обаче си е далечко. Можеш да отидеш и във Варна. Д-р Александров от АГ Варна е отличен оператор и много добър специалист по стерилитет. Казвам го от личен опит. Той обаче не работи с Фонда, нито с касата. Можеш да отскочиш обаче за спермограма. Той ги прави лично, т.к. е ембриолог.
Както Елфи е отбелязала, ако имаш една пропускаща тръба и нямате мъжки фактор, няма да можеш да кандидатстваш.

Айде пак сме писали заедно с Елфа :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #887 -: Април 21, 2010, 18:03:43 pm »
Благодаря и на двете Ви!А имате ли някакво отошение и мнение за клинката в Тутракан.Тя ми е доста близка,а и спермограмата правена там я приемат от Фонда.И лапароскопията е по здрвна каса,преди малко се обадих и ги попитах.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #888 -: Април 21, 2010, 18:08:33 pm »
В тази тема пишат момичета - пациентки на клиниката в Тутракан, те ще ти дадат по-подробна информация:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41166.0
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #889 -: Април 22, 2010, 02:03:02 am »
Благодаря и на двете Ви!А имате ли някакво отошение и мнение за клинката в Тутракан.Тя ми е доста близка,а и спермограмата правена там я приемат от Фонда.И лапароскопията е по здрвна каса,преди малко се обадих и ги попитах.

преди месец някъде ми беше операцията там, аз съм много доволна от братя Бойчеви и от отношението им. Единственото, което съм платила, докато бях там беше таксата за легло на ден (5лв), което си беше идеално. Бях решила във Варна, тъй като там правихме изследванията - сперматограма, цветна снимка... (при д-р Ковачев), но така спестих 900лв и чакане месеци за операция.
« Последна редакция: Април 22, 2010, 02:07:48 am от anichka.bs »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #890 -: Април 22, 2010, 09:17:08 am »
emilia_koleva, и аз съм много доволна от клиниката в Тутракан - човешко отношение и голям професионализъм.
Моят съвет е да направите нова СГ, която задължително да е разширена с отчитане морфология по Крюгер, и да се повтовя с останалите момичета - СГ да е направена в клиника по стерилитет (опции са Варна, София или Плевен).
Избери добър лекар, който да направи лапарото, защото има доста голям шанс ЦС да дава погрешна информация - както беше в моя случай. Така, че не се обезкуражавай, а се зареди с търпение и оптимизъм (преди 4-5 месеца и ние бяхме на вашето място).


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #891 -: Април 23, 2010, 11:50:42 am »
Здравейте момичета!Днес отидох пти лекаря си за да взема разчитането на цветната снимка.И му казах ,че ще си потърся другаде да ми направят лапароскопията по здравна каса(не остана доволен),каза че нямало да е качествено направена.Ето и разчитането:
Матка разположена по срединна линия.Дясна маточна тръба-перитубарни сраствания в истмичната част със стеснени участъци.Лява маточна тръба-нагъната и деформирана,сактосалпингс в областта на ампулата.Данни за двустранна стеноза.
Ако някой може да ми даде по подробна информация на разчитането ще бъда благодарна.
НО от лапароскопията няма да се отърва,трябва да я направя
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #892 -: Април 23, 2010, 13:10:49 pm »
и аз не бях много ентусиазирана като разбрах, че няма да ми се размине лапароскопията, но се примирих и сега "търся" други алтернативи за бебе. Бъди спокойна и с времето всичко ще си дойде на мястото :)

А това което разбрах от епикризата - имаш сраствания и предполагам и хидросалпингс на тръбите.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #893 -: Април 23, 2010, 16:46:36 pm »
и аз не бях много ентусиазирана като разбрах, че няма да ми се размине лапароскопията, но се примирих и сега "търся" други алтернативи за бебе. Бъди спокойна и с времето всичко ще си дойде на мястото :)
Аничка, може да не съм те разбрала правилно, но какви други алтернативи?
И какво означава всичко ще си дойде на мястото? Така, както си го написала звучи, че нещата ще се оправят, без да е необходимо да се предприемат мерки.

emilia_koleva , аз не съм лекар и не мога да давам мнение по епикриза, но все пак е видно, че положението не е никак розово. Направи си лапарото, за да се изясни какъв точно е проблемът и съответно да се предприемат мерки за разрешаването му.

Желая ти успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #894 -: Април 24, 2010, 14:36:19 pm »
Имам предвид, че щом трябва правиш лапарото. А щом не може да имаш дете по нормален начин има друг вариант - ин витрото. Просто за всичко трябва време и търпение. Едно по едно стават нещата - първо операцията, после подаване на документи към фонда, после пак чакане за одобрение и т.н. Но трябва да си възможно по-скопойна. Важно е крайния резултат - едно или няколко здрави бебчета :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #895 -: Май 03, 2010, 09:15:02 am »
Емилия стана ми доста странно  това, че лапарото в Шумен не може да мине през здравна. Аз правих мин. година. Предлагаха ми да ми го направят в Шумен /без да става въпрос за плащане/, но аз избрах Тутракан. Таксата беше само за престоя. Днес ще се направя на луда и аз да питам колко се плаща за лапаро в Ш-н. Колкото до спермограмата - в Шумен не правят такава! Вие къде я правихте?
Не се чуди толкова щом нямаш възможност отивай в Тутракан. Аз останах доволна :) Желая ти успех!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #896 -: Май 05, 2010, 22:44:19 pm »
Момичета колко време след лапарото могат да се правят някъкви физически упражнения,като каланетика,тай-бо или нещо от този род.Доста се порових но нищо не откривам,при мен мина повече от месец от второто ми лапаро.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #897 -: Май 10, 2010, 15:57:47 pm »
Бина, аз бях на тае бо 2 седмици след лапарото - е, от начало го давах много леко, но след седмица си подскачах както преди.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #898 -: Май 10, 2010, 20:08:13 pm »
Благодаря ти много значи мога да започвам
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #899 -: Май 14, 2010, 12:27:20 pm »
Здравейте,
старателно отделих 3 дни, за да прочета цялата тема. Мога да кажа, че вече съм напълно запозната що е то лапароскопия. На мен преди 4 дни ми направиха цветна снимка и ми казаха, че и двете тръби са запушени откъм яйчниците (не знам дали това има някакво значение) и има ясно изразен хидросалпингс и от двете страни. Казаха ми веднага да отивам на лапаро за отстраняване на тръбите и да подавам документи за фонда.
Тъй като не вярвам много на лекаря при когото ходя във Варна се обадих на мои приятел гинеколог в Шейново - София. Лапарото живот и здраве ще бъде в началото на юни и ще ме оперира моят приятел. Все още не съм решила дали да махат тръбите ако не могат да се спасят. Но се чудех нещо друго - в цялата тема пише за доктор Попов от Шейново - явно е доста добър. Та въпроса ми е - при положение, че плащам за избор на екип колко лекари участват в този екип, тоест може ли да избера моя доктор и д-р Попов?
Благодаря предварително!

26.09.2019