0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #840 -: Март 19, 2010, 20:38:38 pm »
Спокойно Ели_Мели! Напълно нормално е това подуване, след седмица всичко ще си дойде на мястото!
Благодаря ти, много се успокоих.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #841 -: Март 29, 2010, 23:16:58 pm »
Здравейте и от мен! И на мен ми предстои лапаро в клиника Надежда при Д-р Персенска. Със съмнения съм за хидросалпингс на едната тръба. Ако е така, най-вероятно ще я прекъснат. Извинявам се, за може би глупавия въпрос, но се чудя и се притеснявам какво се случва с яйчника, чиято тръба е прекъсната, как функционира, какво се случва с фоликулите, които той образува. Изобщо какво се случва след пресъсването на трабата. Благодаря ви предварително! И пожелавам успех и усмивки на всички!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #842 -: Март 29, 2010, 23:37:11 pm »
След прекъсването на тръбата яйчника продължава да си функционира нормално. По принцип е възможно другата тръба да улавя яйцеклетки и от двата яйчника/не едновременно разбира се :lol:/. Аз съм с две отстранени тръби, всичко е нормално, нямам проблеми или оплаквания, яйчниците ми си функционират, правя по 16-20 яйцеклетки при стимулация :lol:
Няма от какво да се притесняваш, успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #843 -: Март 30, 2010, 09:55:17 am »
След прекъсването на тръбата яйчника продължава да си функционира нормално. По принцип е възможно другата тръба да улавя яйцеклетки и от двата яйчника/не едновременно разбира се :lol:/.
Абе за това не съм съвсем сигурна, да и аз съм чела подобни неща, но не ми се вярва много. Още повече, че и лекар ми го е казвал. Аз съм с един яйчник и 2, както се оказа в последствие, проходими тръби. Та лекар ми е казвал, че е важно да е проходима "тръбата, която трябва", т.е. при която има яйчник. Т.е. струва ми се доста нереално как така тръбата улавя яйцеклетка от другия яйчник, но не твърдя със сигурност де...Ако обаче си имаш 1 тръба с 1 яйчник - нормално функциониращи нямаш изобщо място за притеснения...Късмет!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #844 -: Март 30, 2010, 09:58:00 am »
Аз съм чела за момиче от форума, забременяло точно с овулация в единия яйчник и пропусклива само една тръба (противоположната). Явно е рядко, но е възможно.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #845 -: Март 30, 2010, 21:34:29 pm »
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Иска ми се по-бързо да идва и да минава успешно този момент, че докато не мине, човек без да осъзнава все за това мисли. Пожелавам много скоро за всичси нас  ylinfant !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #846 -: Март 30, 2010, 22:17:30 pm »
Ами и на мен лекар ми го е казвал. Не твърдя, че се случва често, но е възможно. Все пак тръбата е подвижна и може да улови яйцеклетка от другия яйчник, стига да не е обездвижена от сраствания. Съвсем не смятам, че това е редовно явление, но всички знаем, че в природата всичко е възможно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #847 -: Април 03, 2010, 21:36:10 pm »
и на мен наскоро лекар ми го каза, че се случва, макар и по-рядко тръбата да улови яйцеклетка от противоположния яйчник и да се забраменее!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #848 -: Април 03, 2010, 23:26:05 pm »
Това е по-скоро феномен и не бива да се спекулира с подобни случаи.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #849 -: Април 04, 2010, 01:32:20 am »
е, случват се и чудеса  :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #850 -: Април 04, 2010, 01:38:16 am »
колко време след лапароскопията може да се води нормален полов живот? Беше ми неловко да попитам лекаря.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #851 -: Април 04, 2010, 07:44:11 am »
anichka.bs, по принцип, когато се почувстваш готова. Ние правихме секс 2 седмици след лапарото.


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #852 -: Април 04, 2010, 11:10:05 am »
Христос Воскресе, момичета!!!
Какво да ползвам за белезите от лапарото? Нещо може ли да ги заличи напълно?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #853 -: Април 06, 2010, 20:16:40 pm »
Здравей,
Аз знам че най-доброто мазило за белези е "Контратубекс" заличава белезите напълно ако го ползваш стриктно! :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #854 -: Април 06, 2010, 22:04:41 pm »
Благодаря ти DariD !!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #855 -: Април 06, 2010, 23:10:07 pm »
Аз също използвах "Контратубекс". Ама трябва наистина постоянство в мазането. Дори и след като падна коричката продължих да се мажа. Сега 7 мес. по-късно след 2-3 солариума почти не се забелязват  :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #856 -: Април 07, 2010, 12:41:12 pm »
Аз използвам балсам от невен или чаено дърво, редувам ги, на РСИ, ако някои са ги чували. Сутрин и вечер се мажа, но резултат ще има най-рано след месец, аз се мажа от както махнах превръзката, някъде седмица.

На 25-ти ми мина операцията, а още имам болки. Това нормално ли е?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #857 -: Април 07, 2010, 12:46:33 pm »
Да, нормално е. До ден-два трябва да отшумят.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #858 -: Април 07, 2010, 15:43:23 pm »
Благодаря :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #859 -: Април 12, 2010, 20:14:02 pm »
на мен ми препоръчаха Diacnal на фирма  Avene. аз съм опитвала с контратубекс да премахна друг белег, но не сполучих.