0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #820 -: Февруари 23, 2010, 15:04:09 pm »
Мацки а колко време след лапароскопията започнахте да правите секс?
Това е коментирано няколко пъти в темата.
Понякога сте доста грубички не бива така.След като потърсих и не намерих реших да попитам извинете
Не мисля, че съм била груба. А и след като търсиш отговор за нещо - в правилната тема си, но поне прочети самата тема. Тя е "Всичко за Лапароскопията". Отговор на въпроса ти имаше само 2-3 странички по-назад. Не е много приятно да се задават едни и същи въпроси и темата да расте безсмислено. Толкова ли е трудно ? С какво по-точно те обидих ? Че те помолих да прочетеш темата ли ?
Извинявам се, ако пак си се обидила  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #821 -: Февруари 23, 2010, 16:34:02 pm »
Здравейте и от мен.......Искам да се посъветвам с вас дали да се подложа на лапароскопия,защото моят лекар един път ми го предлага,а друг път не отваря дума......Аз имам поликистозни яйчници(опитваме за бебе,но без резултат).Вначалото док ми предложи процедурата за да се облекчат яйчниците(а също имам и болки),но когато видя че правя и спонтанна овулация(извън месеците,които съм стимулирана с клостилбегит и т.н.)се зарадва и спря да говори за лапароскопията,но мене си ме човърка.Според вас какво да правя-да направя ли първо цветни снимки.....да видим как е прожодимостта......или пък да дам зор за тая лапароскопия,незнам вече.Иначе в момента моето лечение е в застой,не пия лекарства,защото сега лекуваме мъжа ми(астенозооспермия,високо РХ,морфология 2 процента).Дайте съвет,благодарско
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #822 -: Февруари 23, 2010, 16:46:01 pm »
С лапароскопия можеш да си отговориш едновременно на няколко въпроса. Може да помолиш лекарят ти да провери проходимостта на тръбите, да погледне и за външни сраствания около тръбите, да провери за ендометриоза и т.н.
По отношение на това да ти се надупчат яйчниците - аз лично не бих поискала за себе си такова решение, защото това води малко или много до изчерпване на яйчниковия резерв, но има момичета, които след такава манипулация са успели. Това вече трябва да решиш сама.
Успех в борбата за бебче !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #823 -: Февруари 23, 2010, 17:37:16 pm »
Извинявай, но как са те стимулирали с клостилбегит без да имаш проверка на проходимостта на тръбите 8O?  Има доктори, които са си направо за съд!!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #824 -: Февруари 23, 2010, 17:43:55 pm »
ами и аз това се чудя.......но забравих да ви кажа че преди 3 години забременях по естествен път,но се наложи аборт.Така че явно моят доктор разчита че щом тогава е станало,значи и сега трябва да стане..........но пак не е правилно,защото през тези 3 години може да са настъпили жиляди проблеми и изменения.Пък и тогава не съм имала жормонални проблеми и съм имала спонтанна овулация,а сега я постигаме с лекарства(пончкога имам и естествена де)...
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #825 -: Февруари 23, 2010, 17:55:26 pm »
Мацки а колко време след лапароскопията започнахте да правите секс?
Това е коментирано няколко пъти в темата.
Понякога сте доста грубички не бива така.След като потърсих и не намерих реших да попитам извинете
Не мисля, че съм била груба. А и след като търсиш отговор за нещо - в правилната тема си, но поне прочети самата тема. Тя е "Всичко за Лапароскопията". Отговор на въпроса ти имаше само 2-3 странички по-назад. Не е много приятно да се задават едни и същи въпроси и темата да расте безсмислено. Толкова ли е трудно ? С какво по-точно те обидих ? Че те помолих да прочетеш темата ли ?
Извинявам се, ако пак си се обидила  :P

Мдаааа с тази ирония определено успя да ме изгониш. Хаплива си.Успех на всички в начинанието и чао от мен


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #826 -: Февруари 23, 2010, 18:15:11 pm »
Ioly, не търси под вола теле, моля те! Няма никаква ирония в поста на crow. Момичето ти обяснява какво е искала да каже. И аз подкрепям думите й! Тази тема е 42 страници и има абсолютно всякаква информация, включително и тази, която те интересува. Ти може и да си отскоро тук и да не разбираш кое е дразнещо в задаването на едни и същи, при това коментирани вече въпроси по 100 пъти. Но ние сме тук с години и повярвай, изморително е да се плюнчиш за едно и също на всеки новодошъл ненаправил си труда да прочете няколко страници. Да не говорим, че за това време можем да помогнем с информация, която все още я няма в темите и т.н. Не бързай да се обиждаш, а опитай да вникнеш в думите ни :D В поста ми няма никаква ирония, нито лоши чувства, надявам се да го разбереш :D
А от това, че си тръгваш губиш само ти! Не бързай да се цупиш, тук сме за да си помагаме и да си уважаваме труда взаимно!
Успех!
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 18:16:43 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #827 -: Февруари 24, 2010, 10:19:30 am »
Със същите усилия с които си проведе този диалог, можеше само да се подаде следния линк - примерно.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.msg656936#msg656936

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #828 -: Март 03, 2010, 21:05:57 pm »
Здравейте момичета, писах преди месец как се налага лапароскопия и се бях наплашила. Е, вчера мина и вече съм си вкъщи. Ще споделя мнението си, за да могат момичета, на които им предстои да са по-спокойни.
1-Правих лапарото в Майчин Дом при д-р Начев, който ми беше препоръчан от лекуващия ми лекар.
2-В деня на приемането се отива в кабинет 207 в 8 сутринта. Дават ви документи за попълване и подписване, а ако има избор на екип ви дават и бележка за плащане. Плаща се на касата на първия етаж. Цената вече е 550 лева.
3-След бумащината в 207-ма се отива на интернист и анестезиолог, които са на отсрещната страна на коридора. 4-Като свършите там се качвате на 9-ти етаж, където ви преглеждат на ехограф и мануално. Питат ви разни неща за картона и ви казват кога е насрочена операцията. На мен ми се обади докторът малко по-късно да ми каже, че съм за следващия ден и да си изпия очистителното.
5-В деня на лапароскопията се отива преди 8. Дават ви нощница, показват ви стаята и чакате да ви повикат. Аз бях за 10:30 и с майка седяхме в чакалнята и си говорехме. Доктор Начев дойде да ме види, казах му да решава на момента какво да прави с крайна цел бебе.
6-Преди да ви отведат в предоперационна ви бият успокоително. Носете си вода, телефона и чаша. След операцията ви ги дават до вас.
7-Излизането от упойката за мен беше ужасно. Анестезиоложката беше до мен и ми каза, че съм имала страствания, които не са позволявали добър контакт между тръбите и яйчниците - всичко е изчистено. Тръбите ми са били усукани - и това поправено.
8-Имах дренаж и катетър. Болка не се изпитва, но вероятно заради обезболяващите, които ти дават. Включени сте към монитор, който мери кръвното през 15 минути (ужасно досадно) и на пръста си имате датчик, който следи други показатели. Около 30 минути си като в сън после вече се чувстваш по-добре. Д-р Начев беше обяснил на майка ми какво е направил и тя ми преразказа по телефона.
9-В реанимация ни държаха да сутринта. Сестрите бяха ужасяващо мили и грижовни през цялото време. В 8 дойде визитация, чай и бисквита. Малко след това дойде и доктор Начев да ни види (бяхме две негови пациентки). И на мен разказа за проблемите, които е отстранил и ми каза, че мога да си тръгна, когато ни изведат от реанимация. И ето ме вкъщи.

Не е страшно, страхът е страшен, но е трудно да си го каже човек, когато му предстои. Лесно е после, когато е минало. Да, в МД е мизерия, но всички бяха много мили и загрижени. Задължително си носете голяма вода, тоалетна хартия, чаша и лъжичка, сапун или мокри кърпички. Освен пантофи и нощница разбира се.

Реално болка няма, по-скоро е като по време на менструация и отшумява много бързо. Болят само дупчиците, през които са минавали инструментите. Днес сутринта ме заболяха и раменете и ребрата. Като цяло възстановяването е много лесно, но е индивидуално за всеки организъм предполагам.

Успех на всички.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #829 -: Март 05, 2010, 13:17:30 pm »
Здравейте мопмичета !
Дано не ви се стори глупав въпроса ми но искам да попитам някой имал ли е такъв случай!
Трябва да ми се направи лапароскопия но при първата дата се разболях и я отложихме ! Тогава (когато се разболях) реших да спра цигарите и успях поне за сега не пуша ,но се започнаха едни храчки които вече 1 месец и половина не спират ,явно се чистя !
Дали това е проблем и до колко да изчакам още разбира се ще се чуя и с док,но ако някой има подобен случай моля да сподели!
[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #830 -: Март 05, 2010, 14:01:21 pm »
Вив, това със сигурност не може да е проблем за лапароскопията ти. Аз спрях цигарите преди 10 години и мога да ти кажа, че поне една година имах такива храчки (ако не и повече).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #831 -: Март 05, 2010, 14:25:00 pm »
Вив да ти кажа и аз съм се чудела това.Понеже и аз спрях цигарите преди моето лапаро и също се чистих доста време ...да не говорим че и още понякога а вече минаха 8 месеца.Обаче аз съм трагичен случай понеже имам голямо въображение  :D та се притеснявах тези храчки да не заседнат в тръбата която ти слагат в гърлото  :lol: :lol: :lol: Но това естествено са пълни глупости та даже може някой да ги добави в съответната тема с бисерите  :lol: :lol: :lol:
Много добре си направила че си ги спряла-браво.Това ще ти е само в +.Аз докато пушех никога не съм имала такива храчки.....Преди години претърпях друга операция след която такъв кашлюк имах...от тези гадни цигари ...и беше много болезнено.А след лапарото не беше така понеже вече ги бях спряла  :D
Успех.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #832 -: Март 05, 2010, 16:22:14 pm »
Ох Елинка ми ти с твоето въображение - ами аз със моето знаеш ли какви неща си мисля и аз като пушех нямах храчки а сега имам тъпа работа ама ще почакам още мъничко да станат 2 месеца и ще се престрашавам вече с тва лапаро че много го отложих ама пусто като ме е шубе та си въобразявам какво ли не ...
Запишете ме и мен в темата с бисерите че като реша да правя лапаро чак се разболявам от страх  :D :D :D
[/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #833 -: Март 05, 2010, 17:01:46 pm »
Аз мисля че няма смисъл за чакаш задари това..Но щом така ти ще си спокойна значи така трябва и така е най-добре за теб.Успех  :bighug:
(малко спам но-мисля че има хапчета точно за спиращи цигарите за отхрачване така че ако искаш можеш да се поинтересуваш)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #834 -: Март 08, 2010, 01:19:20 am »
и моята операция наближава и макар че знам, че няма нищо страшно ми става кофти. Насрочихме дата 22-ри март за прием, а лапароскоята ще е на 23 или 24-ти. Ще се оперирам в Тутракан при д-рите Бойчеви.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #835 -: Март 12, 2010, 13:28:13 pm »
и моята операция наближава и макар че знам, че няма нищо страшно ми става кофти. Насрочихме дата 22-ри март за прием, а лапароскоята ще е на 23 или 24-ти. Ще се оперирам в Тутракан при д-рите Бойчеви.

Ани аз влизам на 15.03 в Тутракан за лапаро, така че дръж се ще ти разказвам като се прибера. Пък ако знаеш мен колко ме е страх, но "целта оправдава средствата". Нали така?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #836 -: Март 17, 2010, 22:12:16 pm »
Чакам с нетърпение да кажеш как е минало, надявам се всичко да е добре :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #837 -: Март 18, 2010, 19:30:39 pm »
Сладкишче, :balk_81: благодаря за подробните упътвания в дебрите на Майчин дом! :wink:
Не ми се ходи много точно там, но така вървят нещата, че май няма да ми се размине и твоите указания ще са ми много полезни. 10х! :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #838 -: Март 19, 2010, 12:40:48 pm »
Чакам с нетърпение да кажеш как е минало, надявам се всичко да е добре :)
Здравейте отново! Моето лапаро мина на 16.03 и от 17.03 съм си вкъщи. Операцията мина успешно, но за съжаление не можахме да спасим тръбите имала съм ужасни сраствания, чак Док каза че за пръв път вижда такова нещо. Иначе всички са много внимателни, стаите са поносими със самостоятелен санитарен възел. Ако нещо по точно те интересува пиши на лични Ани. Успех ти желая и не се страхувай, всичко минава като сън.
А момичета нормално ли е да се подуе корема и под корема?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #839 -: Март 19, 2010, 12:49:33 pm »
Спокойно Ели_Мели! Напълно нормално е това подуване, след седмица всичко ще си дойде на мястото!