0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #740 -: Февруари 05, 2010, 10:48:06 am »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Лапароскопията ми я прави д-р Георги Николов (от Репробиомед) в МБАЛ Св. София (клиниката на д-р Мазнейкова). Много съм доволна от обслужването, обстановката и разбира се резултата. Мога да изказвам само суперлативи за болницата и персонала. Когато ме приеха в понеделник, 01 февруари, влязох със свито сърце, имах горчив опит с болниците, а когато ме изписваха в сряда, 03 февруари, чак не ми се тръгваше  :wink:
В понеделника доста пообикаляхме по кабинетите докато ме приемат - кръвни изследвания, кардиограма, преглед на бели дробове, мерене на кръвно и разбира се попълване на хиляди бланки. Казаха ми, че мога да постъпя в деня на операцията, но аз не съм от София и за това предпочетох да остана в болницата от предната вечер. Денят преди операцията ядох само кисело мляко и пих много малко вода (по препоръка на лекаря ми). Вечерта си сложих разхлабителна свещичка и благодарение на нея избегнах клизмата преди лапароскопията.
Влязох за операцията в 9ч и в 11ч вече бях будна. Много странно се чувствах, когато ме събудиха - не можех да си мърдам нито ръцете, нито краката. Но след 30 мин. всичко започна да се пооправя. Епикризата получих още същия ден. Към 12ч. ме върнаха в моята стая. Беше ми доста зле от упойката, кръвното ми беше паднало и ми се виеше свят, хубаво, че имах катетър (оказа, че това е най-безобидното нещо от цялата драма). Едва към 18ч успях да стана от леглото, благодареие на един рехабилитатор, който ми показваше упражнения, които да ми помогнат да стана. Почти всеки път когато се изправях, повръщах, но акушерките ми казаха, че само така мога да се изчистя от упойката. Другото е, че съм много слаба - само 42-43 кг и това още повече ми влошава положението. Вечерта ми махнаха катетъра и вече можех да ходя сама до тоалетна.
На другият ден вече се разделих и с абоката и се чувствах доста по-добре. Започнах да се храня и пия. Изписаха ме от болницата. Дадоха ми диск с операцията и 30 дни болнични.
Дано да съм полезна със споделения ми опит.


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #741 -: Февруари 05, 2010, 12:30:03 pm »
Моето лапаро също мина.
Преспах една нощ в болницата (майчин дом) и на другия ден с 300 си тръгнах.
Няма смисъл да казвам колко беше мизерно всичко...
След операцията доктора дори не дойде да ме види и да каже как е минало. Нямам нито снимка, нито диск защото апарата не им работел...
На другия ден се обадих на д-р Начев да мине през стаята да се видим. Дойде за 3 минути, каза ми че на тръбите ми имало колена и сакче и че имам ендометриоза 1,2 степен на всякъде и стана и си тръгна.
Мъжа ми отиде да ми вземе рапорта от операцията и какво да видим  8O там пише Ендометриоза 4 степен, а за тръбите и дума не пише...
Много съм разочарована и загубих доверие в лекарите!

Успех на всички които тепърва ще минават по този трънлив път!

Внимавайте къде и при кого се подлагате на такива интервенции!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #742 -: Февруари 05, 2010, 19:47:43 pm »
Длъжна съм да сподята стая...........
Mary Angel би ли ми казала колко пари ти взеха за лапарото в тази клиника. Аз още се чудя дали да си правя или да изчакам. А иначе ако реша трябва да е при д-р Филипов-Майчн дом, но като прочетох и мнението на Криска......май се позачудих
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #743 -: Февруари 05, 2010, 19:59:45 pm »
Длъжна съм да сподята стая...........
Mary Angel би ли ми казала колко пари ти взеха за лапарото в тази клиника. Аз още се чудя дали да си правя или да изчакам. А иначе ако реша трябва да е при д-р Филипов-Майчн дом, но като прочетох и мнението на Криска......май се позачудих

Люб на мене ми я прави Начев (ако въобще е присъствал на лапарото,защото така и не го видях докато бях още будна в операционната,а и не го видях и след операцията)! Незнам как е при Филипов. Много съм разочарована от доктора и от сестрите в отделението. От както ме изкараха от реанимацията и ме закарха в стаята (4 часа след операцията) нито една сестра или лекар не дойде да види дали съм добре и имам ли нужда от болкоуспокояващи! Добре че си взех вип стая и мъжа ми беше при мен през цялото време, та го пращах милия да търси ту сестри ту доктор!
Иначе съм много доволна от анестезиоложката - шапка й свалям на тая жена!
Прецени преди всичко лекаря, а не мизерията и хлебарките в стаите на болниците!

Успех!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #744 -: Февруари 05, 2010, 20:10:05 pm »
Криска, а това сакче - за хидросалпинкс ли става въпрос ? А това, че нямаш диск .. предварително гооврихте ли за такъв ? Нали уж спрягат д-р Начев за един от добрите в тази област. Направо нямам думи.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #745 -: Февруари 05, 2010, 20:14:41 pm »
Криска, а това сакче - за хидросалпинкс ли става въпрос ? А това, че нямаш диск .. предварително гооврихте ли за такъв ? Нали уж спрягат д-р Начев за един от добрите в тази област. Направо нямам думи.

Гардже за всичко сме говорили преди това!

Сакчето го смота нещо между зъбите. Питах хидросалпингс ли,а той не ми отговори, бързаше и си тръгна! Отношението беше повече от несериозно и непрофесионално! Според мен чакаше пари!
Каза ми ендометриоза 1,2 степен а на рапорта пише 4та.
Както и на рапорта не пише нищо за сакче или хидросалпингс. Пише че има сраствания при тръбата от странта на яйчника.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #746 -: Февруари 05, 2010, 20:30:18 pm »
Kriska, аз имах сходни преживявания в Майчин дом, но при д-р Филипов. Не съм доволна изобщо.
Lub, препоръчвам ти да се ориентираш към друга клиника и лекар. Поразрови се из тази тема или някоя друга за лапароскопия, описала съм подробно моята "среща" с Филипов.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #747 -: Февруари 05, 2010, 20:33:08 pm »
Криска, а вие нали все пак си плащахте за лапарото. И доколко знам в МД не е хич малка таксата (припомни ми, ако е удобно). Как може такова отношение бе ... тези хора нямат ли съвест..
Крис и сега какво - посъветваха ли те нещо все пак ? Между другото теб не те ли изпрати д-р Владимиров в МД ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #748 -: Февруари 05, 2010, 20:37:18 pm »
Гардже, 2008 година аз платих 450 лв за избор на екип, а иначе лапарото е по здравна каса. Ако не бях избирала екип, нямаше да плащам.

Lub, намерих два мои стари поста в тази тема, в които горе-долу съм описала как мина лапароскопията при Филипов. Разказа ми е доста сходен с този на Криска. Постингите ми са на стр. 17 и 33.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #749 -: Февруари 05, 2010, 20:39:19 pm »
Криска, а вие нали все пак си плащахте за лапарото. И доколко знам в МД не е хич малка таксата (припомни ми, ако е удобно). Как може такова отношение бе ... тези хора нямат ли съвест..
Крис и сега какво - посъветваха ли те нещо все пак ? Между другото теб не те ли изпрати д-р Владимиров в МД ?

Гардже освен по здравната каса си доплатих 450лв за избор на екип.
Да, Владимиров ме прати при него, защото щял бързо да ме вмъкне в графика си.
Днес се чух с Владимиров и с 2 думи му казах какво е състоянието и той ми каза във вторник към 9 сутринта да съм при него.
Реве ми се! От тук нататък незнам накъде!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #750 -: Февруари 05, 2010, 20:46:16 pm »
Криска, спокойно, мила. Не е толкова страшно положението. Знм, че ти е гадно, минах по тоя път. Моето мнение е, че трябва да направиш втора лапароскопия. Не можеш да си позволиш да оставиш нещата така. Ти реално не знаеш какво става в корема ти. Направо сега като пиша и се ядосвам, защото се връщам към моя случай. И знам колко се притеснявах и не знаех какво да правя. В крайна сметка направих второ лапаро, откри се проблема и се отстрани. Искрено се надявам, че Владимиров няма да се задоволи с това, което Начев е направил, за мен е недопустимо. Трябва да се направи точна диагностика, ендометриозата и хидросалпинкса не са шега работа. Направо недоумявам как е допуснал такива разминавания Начев. До момента само добри неща бях чувала за него. Да се чудиш вече на кого да вярваш.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #751 -: Февруари 05, 2010, 20:50:19 pm »
Сикссенс наистина да се чудиш на кой да вярваш!
Лошото е че вече имам и коремна операция,сега и лапаро и честно да си кажа незнам как ще преживея още едно!
От сегашното лапаро много трудно се възстановявам и съм със страшни болки.
Надявам се че Владимиров ще говори с Начев и ще се разбере всъщност какво става в мен и какво точно са открили. От рапорта става ясно че са горили ендометриозата, но колко само те си знаят. Общо взето почти нищо не успях да разчета.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #752 -: Февруари 05, 2010, 21:01:17 pm »
Ами незнам. Аз след това, което описа, не бих се доверила. Как може едно да ти казва, друго да пише в протокола. как да имаш доверие. Той много неща може да каже на Владимиров, ама какво всъщност е станало знае само той и асистента му....
Аз лично нямах доверие на лапарото, което ми направи Филипов, защото аз пък в протокола си прочетох, че имам ендометриозни огнища, но без никаква степен да се споменава, а на мен доктора изобщо не ми каза за това. Няма да ти казвам, когато го прочетох сама и го потърсих в интернет, как се изплаших и през какво минах. Бях като обезумяла от страх и си записах часове за половината лекари, за да ми кажат имам ли ендометриоза или не. Е, оказа се мнооого малка, неизискваща лечение, но аз нямаше как да знам това, а Филипов беше длъжен да ми каже какво е открил, независимо дали е дребно или не. Отделно при второто лапаро се откриха огромни хидросалпинкси, за които и дума не се споменаваше от протокола на първото. Сегашния ми доктор го заподозря още от снимката от лапарото, преди да ме отвори. Прави си изводите.
Иначе за възстановяването аз нямах никакъв проблем. 3 часа след като се събудих вече обикалях коридорите, ставах без проблем. Аз и двата пъти много леко минах и се възстанових бързо. А при втория ми отстраниха и двете тръби :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #753 -: Февруари 05, 2010, 21:05:07 pm »
Сикссенс права си! Но и тук идва въпросът на кого да се довериш?!
Истината е че най-добрият вариант е да правиш лапарото при лекуващият те лекар, но в моя случай Владимиров не прави лапаро знаете.
Както и да е. Да не спамим темата. След вторник ще ви кажа какво е станало при Владимиров и какво е казал.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #754 -: Февруари 05, 2010, 21:11:52 pm »
kriska ,  съжалявам за развоя на нещата  след операцията.
В МД май лекарите имат практика ,да не посещават пациентите  и да не дават ясна информация  след операцията.
Аз имам там две лапаро при друг д-р .При първата операция  ,преди самата манипулация д-ра надълго и нашироко ми обясняваше   ,и ме посещаваше -много време ми отдели ,ама бях го "почерпила" .След лапарото ми каза ,че имам ендометериоза ,шоколадова киста  -като тебе не бях на себе си .
Чак като поличих епикризата след месец -когато ме извикаха за контролен преглед ,хистологията отхвърли тази диагноза.
Представяте ли си как се почуствах тогава -полетях!

Втория път почти не видях д-ра ...Но тогава  -веднага след операцията отидох   на преглед при д-р Владимиров-вече  му   бях пациент .
Тогава след операцията пак ми казаха ,че кистата е шоколадова ,съмнения за ендометериоза ,но в хистологията пишеше някакви бели епителни клетки  и  опериралия ме лекар каза ,че не е ендометериоза.Но само го каза  -на мен от тези бели епителни клетки не ми стана нищо ясно .

И от тогава след тези неясни диагнози  и липсата на диск /даже се чудих как  някои имат такъв /  ми витаят едни  притеснения.


kriska  ,д-ра ще  те пргледа ,ще види протокола от операцията ,ще се чуе с д-р Начев -спокойно !Още си под шока  на "положителното "лекарско отношение в !

В случая си се доверила на лекаря ,на които се доверява лекаря ти -така че вярвам ,че всичко ще е  наред!
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 21:14:28 pm от nimika »


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #755 -: Февруари 05, 2010, 21:18:37 pm »
И от тогава след тези неясни диагнози  и липсата на диск /даже се чудих как  някои имат такъв /  ми витаят едни  притеснения.

Ето това е проблемът!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #756 -: Февруари 05, 2010, 21:24:44 pm »
знам какво ти е  :bighug:

Само че при теб е прясно прясно в момента .

При мен тези страхове не бяха на момента -наивна и доверчива -първия път много вярвах на оперирали я ме  лекар и не смеех да изисквам инфо или незнаех какво да питам.
От второто ми лапаро са минали 2 години  и в течение на това време ,колкото повече се "образовам" повече се притеснявам,а д-р Владимиров не счете за нужно да правим ново диагностично лапаро .

  kriska ,положителното е,че знаеш какво да питаш,знаеш къде са притесненията ти -така че ще получиш отговор на въпросите за състоянието ти!


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #757 -: Февруари 05, 2010, 21:42:36 pm »
Направо ме втриса като чета.
Криска, аз като имах диск и какво? Аз не исках да правя лапаро в МД, заради мизерията там, тогава Владимиров ми препоръча Новачков в Доверие. Бях доволна от отношението, имах диск.....Уж всичко беше наред, "изолиран" хидросалпингс( в кавички, защото не е ясно как точно се е случило това). Направих поредната четвърта процедура-неуспешна.
Първият човек, който гледа диска, беше Стаменов. Каза, че  това е свинщина и имам спешна нужда от второ лапаро. Оказах се с двустранен хидросалпингс, сега съм без тръби и се подготвям за петото си ИКСИ.
Дискът не е гаранция за качествено свършена работа.
Съжалявам за това, което си изживяла.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #758 -: Февруари 05, 2010, 21:51:22 pm »
Чета ви и чак настръхвам като се сетя за моето Лапаро , как и аз се доверих изцяло на тогава лекувашия ми лекар, как с с уговорката че само той и още единици могат да правят " качествени " лапаро , а другите все още се обучавали.
Така си ни изигра и взе пари за избор на екип, а извършване в държавната болница, неуспяване да влезнеш от пръв път в корем / улучил срастване от предишна операция /, та без малко да ми спукат черво/ така каза дежурната в операционна акушерка, натискал с троакара и се чудел защо не влиза/, за разлика от другите аз имах с един отвор пове4е на корема/ впоследствие това се отрази и на цената за сваляне на конци/.Откриха ми двустранно стеснени тръби , които доктора реши да " отпуши" в три последователни съботи в държавната болница с/у заплащане и т.н....и в крайна сметка е била излишно Лапарото защото само още сраствания ми е добавило. В София само от една ЦС се взе решение за други действия в правилната посока.
Какво голямо значение има на кого точно гласуваш доверие!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #759 -: Февруари 06, 2010, 09:00:01 am »
Mary Angel би ли ми казала колко пари ти взеха за лапарото в тази клиника. Аз още се чудя дали да си правя или да изчакам. А иначе ако реша трябва да е при д-р Филипов-Майчн дом, но като прочетох и мнението на Криска......май се позачудих
Lub, цената, която платихме за лапарото е сходна с тази, която посочват и другите момичета в държавните болници. Обаче, не мога да кажа дали това е реалната цена на лапарото в Св. София, защото имаме роднини-лекари, които работят там, и те съдействаха да заплатим по-ниска цена от нормалната (не искам да я споменавам, за да не ви заблудя излишно).
Иначе болницата работи със Здравната каса, аз имах Направление Nо 7 за хоспитализация, платих установената такса за болничен престой - 4,80 лв за ден.
Мисля, че ако се обадиш в самата болница, ще ти дадат по-точна информация за цената.
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 09:02:54 am от Mary Angel »