0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #680 -: Декември 07, 2009, 20:16:46 pm »
Момичета, мола спешно за съвет, трябва да направя лапаро този месец – искам хем да започна новата година на чисто, хем не мога да отлагам повече.  Но загубих време, докато разбера къде да отида и въпроса ми е ако утре успея да си запиша час за тази седмица в Майчин дом, ще ме приемат ли следващата седмица –от 14.12 или се чака..?
При мен точно така се случи- предната седмица преглед , тази сдемица операцията. Но всичко зависи и от графика на лекаря, който избираш да те оперира.Аз посочих д-р Начев, а той доколкото разбирам е доста натоварен.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #681 -: Декември 07, 2009, 23:54:42 pm »
и при мен стана. е все пак си плащаме.. Ти кога си, аз сьм при него-на 15.12 трябва да отида за приемане но не ми стана ясно ше оставам ли веднага или на следващ ден.. 
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #682 -: Декември 08, 2009, 14:59:05 pm »
и при мен стана. е все пак си плащаме.. Ти кога си, аз сьм при него-на 15.12 трябва да отида за приемане но не ми стана ясно ше оставам ли веднага или на следващ ден.. 
Ох, това с процедурата по приемане е истински ад- вчера отидох в 9 и в 12,30 приключих с обиколката и чакането по кабинети. В крайна сметка се качих на 9 етаж и там се разбрахме с доктора да се прибера вкъщи и да отида за самата операция. Та днес ми се обади е стана ясно ,че ще бъде утре преди обяд - от там нататък незнам какво ще е. Горе - долу това е редът.  :(Вече ми е достатъчно нервно- но.....няма как.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #683 -: Декември 12, 2009, 17:26:05 pm »
здравейте, момичета. моето лапаро също беше наскоро, но процедурата по приемането не беше чак толкова изтощителна ...даже бързо минах през кабинетите - за 1 час максимум. но аз бях в шейново. явно зависи! за сметка на това, заради грипната епидемия чаках за операцията си 2-3 седмици. но това е друг въпрос, сега при вас няма такъв проблем, така ч
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #684 -: Декември 12, 2009, 17:28:20 pm »
така че се надявам ... бързо да ви се уредят нещата с лапарота-та. Успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #685 -: Декември 12, 2009, 17:48:33 pm »
SAB-f, 2 часа след публикацията на пост има опция той да бъде редактиран. Това е с цел да не се пускат по няколко поста един след друг, когато потребителя се сети нещо или без да иска натисне enter :D Сигурно не си знаела за тази опция :) Сигурна съм, че в бъдеще ще се възползваш от нея!
Поздрави!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #686 -: Декември 13, 2009, 15:58:56 pm »
Здравейте момичета,
оказа се че и аз трябва да премина през лапароскопия, но незнам къде да я направя дали в Майчин дом или в Стара Загора МБАЛ Св Иван Рилски. Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне в избора
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #687 -: Декември 13, 2009, 18:39:06 pm »
За болницата в Стара загора нищо не мога да кажа, нямам впечатления. Но за Майчин дом много се е изписало тук. Прочети темата, ще намериш инфо. Събери впечатления и се надявам, че ще успееш да направиш правилния избор.
Между другото, защо само между двете болници избираш? Ако питанката е между София и СЗ, то в София има и други места, на които да направиш качествено лапаро, например Шейново. За там съм чувала добри отзиви, по-специално за д-р Попов. Поразрови се из форума, има много мнения.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #688 -: Декември 13, 2009, 19:31:21 pm »
И в Пловдив можеш също да направиш лапаро.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #689 -: Декември 13, 2009, 19:38:12 pm »
Привет момичета!
Моето лапаро мина на 9.12.в Майчин дом. Все още се възстановявам ,но повече ме подтиска резултатът- запушени тръби и хидросалпхингс с препоръка за отстраняване на тръбите и ин витро. Няма да коментирам защо не са отстранили проблeма още на това лапаро , а сега е нужно да се подлагам още веднъж на операция. Въпросът ми е- все пак, кога най- рано мога да направя второто лапаро? Каква ирония- все още не съм се отърсила от първата , а се налага да планирам втора операция. Та макар и лека.Благодаря ви за отговорите предварително и успех на всички!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #690 -: Декември 13, 2009, 20:00:06 pm »
Най-малко 1 месец.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #691 -: Декември 13, 2009, 20:07:35 pm »
Добре де,защо за Бога не ги остраняват тия тръби с хидросалпинкс,защо ги оставят.Това да не е практика в МД????Много се дразня на такива безумици.

kezaya,
Ако мислиш лапарото да е в София,ти препоръчвам д-р Попов,Шейново.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #692 -: Декември 13, 2009, 20:16:24 pm »

Преди време имаше момиче ,което беше сърдита, че при същата диагноза, без предварително нейно съгласие  ,д-ра е отстранил тръбите.
В  никакъв случай не искам да  излиза ,че защитавам лекаря  ,които е оставил тръбите  при хидросалпингс  при диагностичо лапаро ,но може би ако предварително не е обсъждал с пациента варианта за отстраняване на тръбите ,е  решил да  коментират и тогава...Макар че си е безмислено отвсякъде  -нова операция,нов престои в болницата,нови разходи   :?
Успех все пак !


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #693 -: Декември 13, 2009, 20:42:16 pm »
По принцип лекарите нямат право без изричното съгласие на пациента да махат каквото и да било! Но пък за тази цел вариантите се обсъждат предварително, за да не се получават такива недомислици. То никой не отива с идеята да му има нещо на тръбите, а още по-малко да му ги отстранят, но не е застрахован срещу това. Ето защо, за мен е задължително предварителното обсъждане на всички възможни сценарии.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #694 -: Декември 14, 2009, 09:27:16 am »
Добро утро момичета искам да ви попитам две неща за който съм чела вече някъде тук ни сега нищо не намирам :oops:.Колко време след диагностична лапароскопия може да се прави секс,и какво става когато едната ми тръба е прекъсната(едната ми е прекъсната,не премахната)може ли да се получи извънматочна бременност :oops:(извинете ме око ви се струват тъпи въпроси те ми)Благодаря ви мили дами
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #695 -: Декември 14, 2009, 10:43:12 am »
Ами да ти кажа, Бина, 10-15 дни след лапарото можеш да правиш секс. Вероятно може и по-рано от 15 дни де, ама аз толкова изчаках :lol: Не си спомням вече какво ми каза лекаря, ама около тея дни беше. Иначе нямах болки, никакъв проблем.
Относно тръбата, ако е прекъсната както трябва, не би трябвало да прави проблем.

П.С. Ти да не питаш за здравата тръба или правилно съм те разбрала за прекъснатата?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #696 -: Декември 14, 2009, 10:56:47 am »
По принцип лекарите нямат право без изричното съгласие на пациента да махат каквото и да било! Но пък за тази цел вариантите се обсъждат предварително, за да не се получават такива недомислици. То никой не отива с идеята да му има нещо на тръбите, а още по-малко да му ги отстранят, но не е застрахован срещу това. Ето защо, за мен е задължително предварителното обсъждане на всички възможни сценарии.
И аз съм на мнение, че всичко трябва да бъде предварително обсъдено с лекаря, обаче при мен се получи така, че едва успях да го хвана д-р Попов за да насрочим дата за лапарото, изобщо не сме говорили за евентуални последици, какво да бъде или да не бъде махнато. Все пак се съмнявахме за хидросалпингс и аз много се страхуват от отстраняване на тръбите..В крайна сметка се оказа, че ми е махнал единия яйчник, защото съм имала дермоидна киста, която буквално го е била "изяла"...Меко казано се шокирах първоначално, и аз много се ядосах, че си е позволил да ми маха каквото и да било без предварителното ми съгласие, но той ми обясни, че едва ли не е бил много по-голям риска ако остави това "нещо" в мене, защото имало опасност да се спука и да причини много по-големи злини. После попрочетох доста информация по този въпрос и в 90% от случаите заедно с кистата е премахван и яйчника, защото тези кисти били много коварни. Казах си, че няма да го мисля повече и, че всяко зло за добро и ето, че забременях още на следващия месец и с един яйчник :lol: Въпросът е да попаднеш на добър специалист, който знае какво прави и най-вече важен е резулнтатът след това! Късмет!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #697 -: Декември 14, 2009, 20:16:39 pm »
Благодаря ти sixsens  правилно си ме разбрала за прекъснатата става въпрос,че много ме притеснява
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #698 -: Декември 15, 2009, 18:50:08 pm »
Raya, Колко време след операцията те изписаха, махнаха ли ти вече конците? Смятам, че трябва да питаш доктора какво е мнението му за операцията.. успех
Аз чкам сега да ми се обадят...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #699 -: Декември 17, 2009, 18:18:52 pm »
Raya, Колко време след операцията те изписаха, махнаха ли ти вече конците? Смятам, че трябва да питаш доктора какво е мнението му за операцията.. успех
Аз чкам сега да ми се обадят...

sami123 , изписаха ме на следващия ден след операцията, а на 5-я ми махнаха конците . След месец ще е контролния преглед и тогава ще говоря с д-ра. Иначе вчера д-р Владимиров изрично ми подчерта да се надявам да има добър достъп до засегнатото място и да мина с оперативна лапароскопия , а не с коремна операция.Ще се консултирам с начев , но май щесе допитам и до д-р Попов. За още едно мнение ...например.... Абе.... януари  пак на старта,но изводът е един- винаги с готови въпроси и достатъчно ориентирана при среща с докторите. :?
Успех ти желая.... дано всичко е наред  при теб :)