0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #660 -: Ноември 20, 2009, 15:34:45 pm »
каква сода? иначе за лекаря ми е малко неудобно да му звъня, защото мин. събота му звънях по друг повод
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #661 -: Ноември 20, 2009, 15:43:08 pm »
Мед и хлебна сода (сода бикарбонат). Смесваш ги в съотношение - малко повечко мед, отколкото сода (на око). Разбъркваш хубаво и после с пръст намазваш гърлото. Така през 30-40 мин. примерно. Облекчава. На мен поне ми мина по този начин, без да се налага да пия лекарства.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #662 -: Ноември 20, 2009, 16:30:16 pm »
Няма какво да ти е неудобно да му звъниш. Става въпрос за важни неща все пак. А и ти си пациент, който си плаща, нали? На него това му е работата! Аз на моят лекар му звънях за всяко нещо, той нито веднъж не ме отсвири, нито показа, че съм била досадна. По-добре да "си вържа гащите", като подосаждам на док, отколкото после да си блъскам главата...
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #663 -: Ноември 20, 2009, 19:54:04 pm »
новата ми дата за лапарото е на 14.12 с някого ще се засечем ли тогава?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #664 -: Ноември 29, 2009, 21:38:37 pm »
Момичета колко време е продължителността на лапарото че моето дойде утре влизам във вторник ми е операцията или може би при всеки е индивидуално
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #665 -: Ноември 29, 2009, 21:55:10 pm »
Момичета колко време е продължителността на лапарото че моето дойде утре влизам във вторник ми е операцията или може би при всеки е индивидуално
Миличка, индивидуално е. 30-40 мин., ако е диагностично! Не се притеснявай! Всичко ще е наред! После ще поспиш и ти желая да те събудят с хубави новини  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #666 -: Ноември 30, 2009, 17:01:41 pm »
Моята лапароскопия беше диагностична и общо е траяла 25 мин. Записът с операцията е 15 мин. Явно останалото е било зашиване и отваряне.
Успех ти пожелавам !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #667 -: Декември 01, 2009, 19:34:03 pm »
новата ми дата за лапарото е на 14.12 с някого ще се засечем ли тогава?
М оята лапароскопия е насрочена за вторник- 8 декември в Майчин дом при д-р Начев. Като ви чета и съм една идея по- спокойна ,че не е ЧАК толкова страшна операция.  :?Важно е да са добри новините след нея.....
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #668 -: Декември 01, 2009, 22:59:59 pm »
Момичета колко време е продължителността на лапарото че моето дойде утре влизам във вторник ми е операцията или може би при всеки е индивидуално
Миличка, индивидуално е. 30-40 мин., ако е диагностично! Не се притеснявай! Всичко ще е наред! После ще поспиш и ти желая да те събудят с хубави новини  :D
около 40 мин е оперативната , ако не е нещо много сраснало и оплетено...
Успех!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #669 -: Декември 04, 2009, 09:04:28 am »
Здравей те момичета ето,че и моето лапаро мина.В Понеделник трябва да отида да ми извадят конците мислите ли,че боли?Защото аз изобщо се учудих,че имам конци за махане мислех,че ще имам само 3 малко дупчици и само с превръзки,а то и кончета имало не,че са много на 2-те странични по 1конче,а на пъпа май 3.А и да ви кажа резултат де док. ми оставил 1-та тръба,по план трябваше и 2-те да се махнат,яйчници добре.И така сега съм с 1-тръба и като отида да ми махне док.конците щял да ми я продухва(забравих точното наименование).Сега хайде и за това бери страх :(.И последно искам да ви попитам аз сега съм с едни мари или превръзки не знам точно как да ги нарека с който не мога да се къпя и док. ми каза да си купя някакви си'Оптискин'и да си ги сменя сама,така и направих още снощи смених 2-те странични,но се изплаших да не стане някоя инфекция и оставих тази на пъпа да отида днес някое мед.лице да ми я смени вие какво мислите?Може ли да се инфектират тези който съм сменила сама.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #670 -: Декември 04, 2009, 10:02:25 am »
Бина махането на конците става за секунди-няма и да усетиш кога е станало. Имаш си една тръба, което означава шанс за естествено забременяване  :D. Явно ще ти правят хидротубация (не са ми правили на мен), но хората и това издържат. Не се плаши отново. А за марлите щом са ти казали да ползваш точно определени предполагам е мин.шанса за инфекция. Ако имаш близки мец.лица добре, но иначе и в къщи мисля че ще справиш.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #671 -: Декември 04, 2009, 19:51:03 pm »
Това с което трябва да смениш марлите са едни водоустойчиви лепенки. Много са хубави. В смисъл - лесно се слагат, не боли, не е страшно, а можеш и да се къпеш с тях. Нищо няма да се инфектира. Споко ! Лепенките са с различни размери, така че в аптеката им кажи да ти покажат какви размери имат и си избери долу горе големината. Дупчиците са много мънички така, че не ти трябват някакви огромни лепенки.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #672 -: Декември 04, 2009, 20:14:04 pm »
Благодаря за успокоението момичета когато ми махнат конците колко време още ще стоя с лепенки кога ще трябва да ги махна :oops:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #673 -: Декември 04, 2009, 20:20:00 pm »
Като ти махнат конците, може и да махаш лепенките. А може и още ден-два да ги държиш. Няма проблеми. Дупчиците са миниатюрни. Даже моята на пъпа никаква я няма. Май наистина развързват по някакъв начин пъпа и после го "навиват". Майтап няма. Нямам никаква дупка там. Имаше кръвчица и конче, но никаква дупка не се вижда. А другата ми дупчица долу е колкото зрънце леща. Много мъничка. (За сведение моето лапаро беше преди месец).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #674 -: Декември 04, 2009, 21:47:57 pm »
  На мен моят доктор ми каза,че след втория ден мога да махам лепенките .Така и направих.Слагах само като се къпех,но все пак беше лято и слагах по-леки дрехи.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #675 -: Декември 05, 2009, 09:18:11 am »
Привет ,момичета! Вече писах ,че на 8 декември ще е моето лапаро в МД София при д-р Начев. Обаче..... не съм коментирала това с доктора , но точно тези дни се очертава да ми е ову.  Четох някъде ,че се препоръчва тя да е преди ову.Мислите ли че ТОВА  може да е пречка за операцията. 
Май вече ме стяга напрежението,  щом и такива въпроси ми се въртят в главата.... :(
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #676 -: Декември 05, 2009, 10:20:59 am »
Привет ,момичета! Вече писах ,че на 8 декември ще е моето лапаро в МД София при д-р Начев. Обаче..... не съм коментирала това с доктора , но точно тези дни се очертава да ми е ову.  Четох някъде ,че се препоръчва тя да е преди ову.Мислите ли че ТОВА  може да е пречка за операцията.  
Май вече ме стяга напрежението,  щом и такива въпроси ми се въртят в главата.... :(
Само ще ти споделя, а ти най-добре попитай доки.
По-скоро според мен ще прецака О. При моето лапаро, което все пак беше оперативно и по спешност пишеше: " с данни за овулация вляво". Казаха ми, че съм била точно преди О. Аз също знам, че се прави преди О. След О. е притеснително, ако има много начална бременност, да не навреди на нея.
Ако някое момиче има повече инфо., да помага. Успех Рая!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #677 -: Декември 05, 2009, 12:40:03 pm »
По време на моето лапаро имах фоликул в ляво, който аха-аха да се спука даже по време на операцията. На мен ми казаха само, че не трябва да съм в МЦ, другото няма значение.
 Според мен се прави преди ову, за да няма опасност да се навреди на евентуална бременност.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #678 -: Декември 06, 2009, 13:54:47 pm »
Момичета, мола спешно за съвет, трябва да направя лапаро този месец – искам хем да започна новата година на чисто, хем не мога да отлагам повече.  Но загубих време, докато разбера къде да отида и въпроса ми е ако утре успея да си запиша час за тази седмица в Майчин дом, ще ме приемат ли следващата седмица –от 14.12 или се чака..?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #679 -: Декември 06, 2009, 13:58:12 pm »
Ами няма ли да е най дигорно да попиташ в Майчин дом ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...