0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #120 -: Април 21, 2008, 20:02:03 pm »
Здравейте и от мен!Честит празник на всички именнички на патерици :ballons:Пожелавам ви само позитивни емоции и романтично настроение :)
И.... да ви попитам нещо, ако някоя от вас има информация да ми помогне.Док ми препоръча изследвания на серумен инсулин и кръвна захар заради кистите...Та отивам аз днес и всички ме гледат като полезно изкопаемо направо ШАХ с пешката-що за чудо е тва "серумен инсулин".Хайде личната лекарка ми каза, че не се поема от касата и няма информация ама да отида в лаборатирия и да ми се чудят.....направо е прекалено :BangHead:После взеха да си шушукат нещо ходиха да питат някакъв лекар та в крайна сметка ми казаха, аз да си платя 24лв пък тя кръвта ми като отиде във Варна (щот явно в Русе всички са некадърници)те знаели какво да правят.Дали някой знае къде със сигурност в нашия град се прави такова изследване.Благодаря предварително и ви желая спокойна нощ :lol:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #121 -: Април 21, 2008, 20:07:21 pm »
Само за информация понеже сгреших при пускането на поста (и сигурно се чудите какво е това)на мен също ми предстои лапароскопия при д-рБойчев в Тутракан :)
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #122 -: Април 25, 2008, 20:24:30 pm »
Здравейте момичета! И на мен също ми предстои лапароскопия и се чудя кой лекар да избера. Видях, че има много мнения по темата и ми се ще да я направя при Попов, но 800 лв. за избор на лекар ми идват малко множко. Така че може ли някой да ми каже кои клиники работят със здравната каса? Става въпрос за София. Освен това има ли някое от момичетата, на което са премахвали хидросалпингс без да отстраняват тръбите. Не мога да си помисля, че ще остана без тръба, и макар и шанса да е минимален това ми дава някаквинадежди.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #123 -: Април 26, 2008, 21:24:42 pm »
nunu-малко късно виждам поста  -дано съм ти полезна  - операцията  си е  безплатна -и в Майчин дом и в шейново за здравноосигурените  пациенти.
Това  което  се заплаща  е потребителска такса  за престоя в болницата.
А таксата от 800 лева е за избор на лекар-за д-р Попов-иначе могат пак там да те оперират ,но при които лекар се случи.
В  Майчин дом таксата за избор на лекар е  450 лева .
Това са такси за избор на опериращ лекар-ако искаш да те оперира точно определен лекар.


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #124 -: Май 05, 2008, 12:04:32 pm »
oh mnogo gadno s tazi laparoskopiq mn me e strah makar4e kazvate 4e nqma ni6to stra6noo  8O iskam da vi pitam nalojitelna li e tazi operaciq pri srastvane na mato4na traba a moje li nqkoi da mi kaje kakvo ozna4ava endometerioza kakvo predstavlqva ne sam sig dali go imam no dok. spomena ne6to takova no ot tova koeto kaza ni6to ne razbrah pls help

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Май 05, 2008, 14:29:00 pm от evro »
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #125 -: Май 08, 2008, 12:50:58 pm »
привет момичета на мен ми правиха вчера лапаро, откриха ми преди 9 месеца миомен възел на външната стена на матката. в БГ ми казаха че требва с ножа , но се оказа че може и  с лапоро. оперирах се в Виена в наи голямата гинекол. болница тук при професори които са едни от наи добрите оператори в света.оказа се че тук може с лапоро миоми до 12 см, и много по тежки случай има, така че момичета не се отчаваите има специалисти.в 6ч. ме събудиха и ми дадоха едни специално дрехи и едно хапче от което ми се доспа и се сабудих след лапорото. днес вече ставам и се храня. ако иска некои координати на професорите да ми пише
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #126 -: Май 10, 2008, 10:33:44 am »
oh mnogo gadno s tazi laparoskopiq mn me e strah makar4e kazvate 4e nqma ni6to stra6noo  8O iskam da vi pitam nalojitelna li e tazi operaciq pri srastvane na mato4na traba a moje li nqkoi da mi kaje kakvo ozna4ava endometerioza kakvo predstavlqva ne sam sig dali go imam no dok. spomena ne6to takova no ot tova koeto kaza ni6to ne razbrah pls help

Пиши на кирилица!

има доста изписани неща за ендометриозата - така че се поразрови и ще намериш всичко което те интересува!  Ако са ти казали лекарите ,че е наложителна операцията - значи е така. не се безпокой (аз съм мн страхлива) лапарото е по-безболезнено и от ходене на зъболекар! Успех!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #127 -: Май 22, 2008, 20:26:43 pm »
Ето ме отново тук, много съм озадачена с избора на лекар. То е ясно , че се плаща, но много важно за мен е също да попадна на добър специялист и лекар, който наистина да ми обърне внимание. Д-р Владимиров ми препоръча д-р Начев от Майчин дом, но това, което прочетох от форума за впросния д-р никак не ми хареса. Четох добри отзиви за д-р Горчев от Плевен, някой има ли информация какви са цените и условията там. Имам роднини в Плевен и поне ще се чувствам на сигурно място от тази гледна точка. Благодаря на всички и успех!!!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #128 -: Май 23, 2008, 09:57:01 am »
здравей,nunu
една моя позната си прави лапароскопия при док.Горчев в Плевен и операцията й излезе 1100 лв.Упойката била специална - не те интобират,а се бие в ръката - има добро мнение за доктора и е доволна.Успех :D :)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #129 -: Май 29, 2008, 07:32:33 am »
Добро утро момичета,и моята лапароскопия мина най-сетне,във вторник ми махнаха миомен възел 55/58мм.,слава богу всичко мина успешно и вчера на обяд ме изписаха.Честно казано голям страх брах,ама от цялата работа си спомням само като ми сложиха маската и чух анестезеолога като каза,че ще заспя и след това се събудих вече в стаята.Сега съм си в къщи малко ме наболява,но от препатил да знайте няма нищо страшно по-страшно беше чакането,какво ли не ти минава през главата докато дойде денят на операцията.Е сега ще има малко пазене,ще ходя и на кални бани и пак мятаме бебеправенето.Май се поувлякох с разказа,но просто искам да вдъхна кураж на тези които им предстои лапароскопия,пак казвам няма нищо страшно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #130 -: Май 30, 2008, 09:56:57 am »
И аз имам позната , която се е оперирала при Горчев и е много довола! аз лично съм доволна от д-р Попов - шейново! Успех , дано намериш "своя" лекар ! Важното е да му имаш доверие!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #131 -: Май 31, 2008, 19:56:30 pm »
Момичета и на мен май ми дойде реда за лапаро, днес най-накрая ми дойде и в понеделник ще се чуя с док да се разберем кога и какво ще правим. Страх ме е, но честно казано вече ми омръзна да чакам,да се надявам и тестовете да са все отрицателни. Ако някой е бил скоро на лапаро в Шейново, моля да даде малко подробности каква точно е процедурата там и плаща ли се ако е през здравната каса.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #132 -: Юни 01, 2008, 00:26:16 am »
Момичета и на мен май ми дойде реда за лапаро, днес най-накрая ми дойде и в понеделник ще се чуя с док да се разберем кога и какво ще правим. Страх ме е, но честно казано вече ми омръзна да чакам,да се надявам и тестовете да са все отрицателни. Ако някой е бил скоро на лапаро в Шейново, моля да даде малко подробности каква точно е процедурата там и плаща ли се ако е през здравната каса.

Привет,
Моето лапаро също беше в Шейново, на 16 април. Не знам при кой доктор ще го правиш, аз се оперирах при доктор Попов. След като ми дойде цикъла и аз като теб се обадих на сестрата на д-ра и тя ми поиска да си взема направление за влизане в болница номер 7 и да си направя кардиограма при личната лекарка. Ако нямаш кардиограма в Шейново ще ти я направят. Така във вторник сутринта ходих в Шейново да дам кръв. В петък същата седмица ходих да дам и урина и да мина предоперативна подготовка. Така още от 8 и 30 сутринта зачаках пред 24 кабинет на първия етаж. Документите трябва да са ти там, заедно с кръвните изследвания , които трябва да са вече станали. Направлението номер 7 също трябва да е прикрепено към документите. След това минаваш съседния кабинет, където могат да ти направят кардиограма ако нямаш. После идва една санитарка и те качва на 4 етаж, където трябва да минеш през анестезиолог за упойките и да ти вземат кръв за кръвна група. Няма да се притесняваш относно чакането на мен ми отне почти целия ден до към 14 - 15 часа. Събирате се всички жени, на които им предстои операция и чакате за последни инструкции. Казаха ми на мен да взимам по 3 пъти на ден мезим форте до деня на операцията и да си купя фортранс 2 пакета очистително е това заедно с 2 литра вода. После на всяка една от вас ще кажат за кой ден сте планирани за операция и кога трябва да постъпите в болница -  един ден преди планираната операция и какво трябва да си носите за болницата!!
Леле станах много подробна!! Операцията минава по клинична пътека с това направление номер 7.
Ако имаш избор на лекар, както бях аз плащаш на касата 800 лева, ако не плащаш само 150 лева за инструментите и конците!!
Дано да съм ти полезна!! Успех ти желая на лапарото!!  :balk_103:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #133 -: Юни 05, 2008, 20:49:26 pm »
Момичета,пиша в тая тема понеже не е нужно да пускам нова,въпроса ми е някой може ли да ми каже какво означава думата истмично,пише го в епикризата ми от лапароскопията и не ми дава мира да разбера какво означава.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #134 -: Юни 05, 2008, 21:50:39 pm »
Marina75 не поясняваш в какъв контекст е използвана думата :wink:.Аз намерих с търсачката няколко неща.Едното от тях е тема от друг форум и става дума за запушени тръби(т.е хидросалпингс).При теб естестествено може да не е това,защото токолкото схванах смисъла другите материали не бяха на същата тема.Най-добре е да попиташ лекаря си.Успех.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #135 -: Юни 06, 2008, 20:47:11 pm »
Здравейте момичета.И на мен ми предстои лапароскопия есента,до която надявам се да не стигам :)защото тръбата ми пропуска но ограничено.Исках да питам колко време дават болнични след това защото работата ми е свързана с вдигане на малко по тежки неща и това ме притеснява.

Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #136 -: Юни 06, 2008, 20:51:43 pm »
При 3 дневен престой в болница при лапароскопска операция дават 30 дни отпуска!!!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #137 -: Юни 06, 2008, 20:55:12 pm »
При 3 дневен престой в болница при лапароскопска операция дават 30 дни отпуска!!!

Благодаря ти- това ми звучи добре за възстановяване.

Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #138 -: Юни 06, 2008, 21:06:22 pm »
Извинявай написала съм отпуска, имах предвид болнични.
Няма да се притесняваш лапароскопията е много щадяща процедура и възстановяването след нея е доста бързо.
Желая ти успех  :balk_602:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #139 -: Юни 07, 2008, 08:25:53 am »
Аз бях 2 дни, болничния ми е 2+30 дни-2та са за престоя в болницата и 30 домашно леч.Честно казано вече втора седм.съм си в къщи,но в понеделник смятам да ида на работа,но аз работя на тел.и пред комп.,а на теб щом ти се налага физич.натоварване по-добре си стой целия болничен в къщи,като засължителни са разходките.Успех дано всичко мине добре.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"