0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #40 -: Ноември 30, 2007, 20:23:16 pm »
tonita , eagle , благодаря ви за подкрепата  :thankyousign:. надявам се скоро всичко да свърши със щастлив край , но с тази киста която имах....нищо не се знае. във вторник д-ра ми "сервира" , че оперирания яйчник може и да не заработи , защото е срастнал. не знам още и проходимостта на тръбите. дано новата година донесе на всички ни нов късмет! по-добър! нищо , че тази нова година късмета ми беше бебе , а него още го няма... :balk_146: стискам палци при вас резултатите  да са много добри и скоро да видите  :bfp: :bighug:
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #41 -: Декември 02, 2007, 19:36:47 pm »
здравейте ,насрочиха ми я за 06.12 пак ме хвана шубето ама ще се оправя успех на всички на които предстои лапароскопия ще пиша пак защото само с вас мога да споделям всички страхове :oops:   
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #42 -: Декември 02, 2007, 22:35:53 pm »

Бих искала да попитам момичетата, които вече са минали процедурата след колко време се върнахте на работа? Колко време отнема възстановяването след оперативна лапароскопия?

Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #43 -: Декември 02, 2007, 23:13:08 pm »
Отнема 1-2 дни после си ок, това средно времето при някои по-бързичко.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #44 -: Декември 03, 2007, 11:25:22 am »
Мен ме изписаха на следващия ден, но си взех 20 дена болничен. Все пак е хубаво да имаш време за себе си, защото на седмия ден ти махат конците, малко е дисконфортно. Но всеки решава за себе си, принципно процедурата не е трудна и възстановяването е бързо - има значение и къде я правиш и при кого - поне аз мисля така.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #45 -: Декември 03, 2007, 22:58:06 pm »
Благодаря за отговорите  :) Доста ми е натоварено на работа и не мога да си позволя да отсъствам повече от седмица. Сега се успокоих, че ще се възстановя за това време. Дано всичко да е наред, пу-пу ...

Успех на всички, на които им предстои лапаро!   :balk_602:

Почнах диета и финтес  :balk_185: да сваля малко килограми, че си имам изразено коремче... Дали това ще помогне за по-лесното проникване в коремната кухина?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #46 -: Декември 04, 2007, 11:33:56 am »
Да,последната,шеста инжикция беше на 13.11.но според доктора,трябва да се направи лапаро да се види дали е изчезнала напълно ендометриозата.Ако се наложи да изчисти каквото има,да огледа и евентуално оправи тръбите и яйчниците.Не ми хареса много този вариант,и попитах д-р Стаменов във форума,а той ми отговори,че не е задължително лапаро след лечение,обаче е доста желателно.Та ща,неща...на 15.01.Никак не ми е изгодно нито финансово нито психически,но ще трябва и това да мине.
моята 6-та инжекция (която се надявах , че ще ми се размине) беше на 27.11. за първи път чувам за второ лапаро след лечението т.е. досега никой не е споменавал. незная отсега нататък какво ми предстои и много се страхувам. Колко ти беше голяма кистата и коя степен? ще ти стискам палци всичко да е наред и да се радваш най-накрая на едно малко , сладко бебче! :bighug:
И аз съм малко притеснена,колкото повече наближава....Тук във форума има консултация с д-р Стаменов,на 10-та страница ми е отговорил на въпроса,дали е задължително лапарото след лечение.Преди да започна лечение със Золадекс,минаха два цикъла,и се шашкам да не би да се е появила в това време отново ендометриозата :(.Затова,по скоро за лично успокоение ще направя ново лапаро,макар че ако се окаже,че има още,незная какво ще стане,какво си прави в такива случаи.Стана доста объркано :?,но се надявам да сте ми проследили мисълта  :wink: Стискам палци на всички,на които им предстои лапаро.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #47 -: Декември 08, 2007, 15:29:32 pm »
здравиейте,мина и моята лапароскопия вчера се прибрах,наистина не беше толкова страшно колкото си го представях ,много съм доволна от др.Николов и от екипа в клиника Св.София,резултатите са добри тръбите са проходими но леко уплътнени но без сраствания ,цепнали са леко обвивката на яйчниците заради кистите,пожелавам успех на всички на които предстои и не се страхувайте,сега ще си почивам няколко дни в къщи и след това напред към целта :bori_015:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #48 -: Декември 10, 2007, 08:52:21 am »
Благодаря за отговорите  :) Доста ми е натоварено на работа и не мога да си позволя да отсъствам повече от седмица. Сега се успокоих, че ще се възстановя за това време. Дано всичко да е наред, пу-пу ...

Успех на всички, на които им предстои лапаро!   :balk_602:

Почнах диета и финтес  :balk_185: да сваля малко килограми, че си имам изразено коремче... Дали това ще помогне за по-лесното проникване в коремната кухина?
Много добре си направила ,, коремите определено пречат на процедурата, колкото се по-тънка коремната стена , то толкова по-надолу( назад) може да се огледа с лапароскопа!Успех!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #49 -: Декември 11, 2007, 23:34:46 pm »
Благодаря ти, Nandito и аз четох някъде, че при по-слаби коремчета е по-лесно, а аз след стимулацията направих направо шкембе с тия инжекции.
Та лапарото е много мотивиращо за такива мерки и отслабнах доста и продължавам. Е, сигурно ще почина малко около празниците ...  :wink:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #50 -: Декември 21, 2007, 19:49:19 pm »
Няма нищо страшно.Това е мнго необходима процедура.На мен ми я направиха през април 2007 и това ми даде възможност без мнго лутане да поема по верния път.Минава много бързо след няколко дена си шен.това е правилния път
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #51 -: Декември 28, 2007, 01:20:11 am »
Здравейте момичета,искам да ви попитам дали се правят някакви изследвания преди лапароскопия?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #52 -: Декември 28, 2007, 15:07:46 pm »
 На мен ми искаха : микробиология (влаг. с-т), ЕКГ, ПКК, СУЕ, хемостаза, СГОТ, СГПТ, кр.захар, креатинин, кръвна група и урина. Но зависи къде ще я правиш - там ще ти кажат какво трябва. Успех!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #53 -: Декември 28, 2007, 17:27:51 pm »
Рентгенова снимка на бял дроб, консултация с интернист също.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #54 -: Декември 28, 2007, 22:04:50 pm »
Рентгенова снимка на бял дроб, консултация с интернист също.
Рентгенова снимка на бял дроб? 8O За пръв път чета,че се изисква.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #55 -: Декември 28, 2007, 22:10:09 pm »
На мен ми правиха :)
Предоперативната подготовка включва-изследванията на кръв,урина,снимката, консултацията с интернист и ЕКГ
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #56 -: Декември 29, 2007, 20:32:12 pm »
Това за снимката, сигурно нещо са чули съмнително. Никой до сега не е казал за снимка на дробовете.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #57 -: Декември 31, 2007, 15:34:27 pm »
Здравейте,
Прочетох че лапароскопия се прави през първата половина на цикъла. Това само за да се изключи евентуална бременност ли? Става въпрос за ендометриозна киста и моя лекар ме увери че за ендометриозата нямало заначение през кой ден ще се направи лапароскопията, но аз се притеснявам :ask:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #58 -: Декември 31, 2007, 19:02:39 pm »
Няма значение в кой ден от цикъла.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #59 -: Януари 02, 2008, 21:00:59 pm »
Благодаря ти Ledena luna. На много места във форума прочетох, че е хубаво да се направи до 16-ден на цикъла,защото лигавицата била по-тънка, а може би няма никакво значение.