0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #100 -: Февруари 16, 2008, 16:04:59 pm »
Здравейте,
И на мен в края на февруари ми предстои лапароскопия при Д-р Персенска
и Д-р Стаменов.Признавам,че ме е страх доста,но се опитвам да мисля позитивно.
При последния си преглед ми казаха,че имат съвсем нова техника,с която моята операция да мине по безкръвния начин(преди това,най-вероятна за мен беше лапаротомията,тъй като освен киста на яйчника имам и миомни възли,които са отзад на матката и били неудобни за работа).
Някоя от вас правила ли е лапароскопия в Инвитро центъра,за да сподели опита си.
Не знам например какви неща да нося за престоя си там.
Ще съм ви благодарна ако споделите впечатленията си.
Успех на всички момичета!
  Aз съм правила лапароскопия при док.Стаменов за премахване на тръба.Мина толкова леко без запомнящи се болки.Престоят ми беше една нощувка нищо не съм носила за престоя.Док е страхотен специалист така че няма за какво да се тревожиш.Желая ти успех!
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #101 -: Февруари 19, 2008, 15:06:00 pm »
Здравеите момичета,бих искала да ви задам няколко въпроса за лапарото,
  на мен също ми предстои,но бих искала да сия направя или в Ст Загора или в Пловдив.някоя от вас правила ли сие в тези градове и много ще и бъда благодарна ако ми даде координати и за доктори и за процедурите преди операцията.Може ли тази операция да мине през здравната каса?
               благодаря ви:)))
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #102 -: Февруари 19, 2008, 17:56:39 pm »
Здравейте, момичета!
Понеже вече окончателно се изпообърках накратко ще обясня какъв е моя проблем и какво сме предприели като процедури с Док.
С поликисточни яйчници съм и ЛУФ синдром. Този цикъл ще правим стимулирана инсеминация, ако няма успех се насочваме към ин витро матурация. Мислите ли, че преди да се хвърля към ин витрото би било добре да се направи оперативна лапароскопия за премахване на кистите? Така дали ще имам шанс, макар и за кратко да имам нормален цикъл съпътстван с така жадуваната от мен овулация?
Благодаря ви!
Успех на всички!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #103 -: Март 03, 2008, 17:41:11 pm »
Здравейте момичета искам да попитам тези от вас които са с лапаро.болеше ли ви дупчицата на пъпа(ако да,колко време)и колко бързо се възтановихте?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #104 -: Март 03, 2008, 17:52:52 pm »
по принцип мене ме наболяваха всичките дупчици докато ми махнаха конците. първият ден (в който ми махнаха конците всъщност) ми беше малко дискомфортно , защото си мислех че ще се отворят дупчиците , но на следващия ден бях на работа! цялото ми въстановяване от лапарото беше околко седмица( включвам всички дни до махането на конците , защото след това бях като нова)
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #105 -: Март 03, 2008, 17:57:57 pm »
Благодаря ти за бързият отговор,а колко често ти сменяха превръзките преди да ти махнат конците и на кой ден ти ги махнаха?Извинявам се за глупавите въпроси,но мен много ме притесняват тези неща,понеже лапарото.не ми е правено в моя град,а ми казаха да отида след 3-4 дена да ми махнат конците,без смяна на превръзките  8O през тези дни,малко ми е чудно.
« Последна редакция: Март 03, 2008, 19:33:29 pm от viva1 »
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #106 -: Март 03, 2008, 19:37:26 pm »
мисля че ми махнаха конците на 5-тия или 6-тия ден след лапарото( не съм много сигурна) аз бях с лепенки - от тези специалните , водоустойчивите , и не съм ги сменяла преди да ми махнат конците. след като ми махнаха конците ходех още 3 дена с лепенки , които сменях по-често и после ги махнах напълно. а и аз не съм си правила лапарото в моя град ...така че (аз съм от бургас , а лапарото ми беше в софия) не се безпокой всичко ще е ОК. пожелавам ти бързо въстановяване!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #107 -: Март 04, 2008, 20:22:13 pm »
rossy * Благодаря ти много мила.Желая ти много бързо да ти се сбъдне мечтата.
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #108 -: Март 05, 2008, 13:53:11 pm »
Здравеите момичета,
предстои ми лапаро в Шеиново,вчера бях там  и ми казаха какви изследвания да си направя...някоя от вас правила ли сие там да ми даде пове4е подробности,ако искам Попов трябва да дам 800лв иначе когато мия назначат и които се случи,сега си правя изследванията ....и ще деиствам по нататък,гадно мие много но няма как:((((много усмивки от мен и успехи на всички:)))
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #109 -: Март 05, 2008, 14:31:13 pm »
МОМИЧЕТА ДРУГАТА СЕДМИЦА САМ НА ЛАПАРО ПРИ НАЛБАНСКИ. НЯКОЙ СТЕ МИ КАЖЕ ЛИ НЕСТО ЗА НЕГО
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #110 -: Март 05, 2008, 14:48:06 pm »
За него не мога да дам мнение,но доста момичета са го направили. Пусни в търсачка и ще имаш становища колкото ти душа иска :)
Успех!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #111 -: Март 05, 2008, 16:05:19 pm »
Аз съм правила лапароскопия в Шейново при д-р Попов. Ако държеш той да те опирира внасяш на саката 800 лв. за избор на екип. Ако не плащаш само 150 лв. за консумативи и те оперира който се падне по график.Към това си носиш и направление номер 7 от личен лекар.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #112 -: Март 06, 2008, 18:25:23 pm »
И на мен ми предстои лапароскопия за отстраняване на втората ми тръба :(
Моля да споделите, дали някой е правил  със спинална упойка, защото много ми се иска да я направя така.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #113 -: Март 07, 2008, 00:34:59 am »
Не съм чувала да правят лапаро със спинална упойка,но наистина ще е по добре,че тези пълни упойки направо ме смазват.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #114 -: Март 07, 2008, 07:22:26 am »
И на мен ми предстои лапароскопия за отстраняване на втората ми тръба :(
Моля да споделите, дали някой е правил  със спинална упойка, защото много ми се иска да я направя така.
не съм чувала някаде да практикуват лапоро със спинална упойка.....
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #115 -: Март 25, 2008, 22:04:03 pm »
Аз съм правила лапароскопия в Шейново при д-р Попов. Ако държеш той да те опирира внасяш на саката 800 лв. за избор на екип. Ако не плащаш само 150 лв. за консумативи и те оперира който се падне по график.Към това си носиш и направление номер 7 от личен лекар.
8O Навсякъде ли толкова струва избора на екип? Сигурно ще правя лапароскопия в Плевен при д-р Бързашки , най - вероятно в Авис Медика. При предното ми посещение в болницата ми взеха 200лв за избор на лекар , но 800лв ми се струват много.Ако някой има мнение за него ,нека да го сподели!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #116 -: Март 27, 2008, 09:57:51 am »
Привет fatalwoman,
и аз съм си се насочила към д-р Попов от Шейново. Вярно е, че 800 лв. са доста за избор на екип, но си мисля, че по добре да съм при добър специалист, отколкото да да се оставя в ръцете на някой случаен лекар!!!!
Мисля, че в Майчин дом в София сумата за избор на лекар беше около 450 лева.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #117 -: Март 30, 2008, 12:20:34 pm »
На мен ми предстои лапароскопия в Тутракан.Там не ми искат пари за екип,защото екипът и един,но все пак се надявам това да не попречи на док. да си свърши добре работата  :)
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #118 -: Април 17, 2008, 14:09:03 pm »
Здравейте момичета от доста време ви чета но досега не съм писала. Аз правих лапароскопия  на 11.04.2008г. и също като вас много се страхувах но се оказа че операцията е сравнително лека и възстановяването е много бързо още на другия ден си бях у дома.Е още не са ми махнали конците и малко ми опъват но и това ще стане-утре. Само не мога да разбера едно защо ви карат да плащате при положение че се поема от здравната каса? Моята операция беше направена в частна болница но единственното което платих беше 4.40лв. потребителска такса за нощувката и нищо друго. Късмет на всички на които им предстои и не се притеснявайте
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #119 -: Април 21, 2008, 19:30:18 pm »
Сигурно тази болница,в която ти си била работи със ЗК.Повечето частни клиники не работят с касата и затова се плаща.Поне аз така мисля.