0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #60 -: Януари 02, 2008, 23:14:39 pm »
Здражеите момицхета на мен ми предстои лапаро на 17/01/2008.Чет във форума че се стои в болница около 3-4 ,а на мен  Док. ми каза че ще съм само за няколко часа и си отивам в къшти. Дори четох някъде че не се остажа повече от една ноштужка (а това е ако има някаво усложнение)да се надяжаме че жсичко ще е наред


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #61 -: Януари 03, 2008, 07:57:58 am »
Ти къде ще правиш лапароскопията?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #62 -: Януари 03, 2008, 17:19:10 pm »
Рентгенова снимка на бял дроб, консултация с интернист също.
Рентгенова снимка на бял дроб? 8O За пръв път чета,че се изисква.

За операция с пълна упойка се изисква снимка на бял дроб. Това ми беше казано в държавна болница преди 2 месеца, когато си извадих сливиците и се наложи да я направя, както и консултацията с кардиолог и подробни изследвания за алергии. За лапарото не са ми искали такива изследвания, въпреки че пак си е операция - явно не смятат за нужно в частните клиники...
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #63 -: Януари 03, 2008, 18:28:07 pm »
На мен в частна клиника ми направиха снимката :)
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #64 -: Януари 03, 2008, 18:31:54 pm »
Аз живея в USA


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #65 -: Януари 03, 2008, 22:27:24 pm »
Няколко часа е напълно достатъчно, аз също си тръгнах след втората операция след 3 часа или един час след като напуснах реанимацията.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #66 -: Януари 04, 2008, 02:51:45 am »
и аз тъка съм чела че не е нужно да се стои в болница ако пациента е добре


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #67 -: Януари 04, 2008, 03:06:31 am »
Аз живея в USA

 За съжаление в USA немогат да си позволят да задържат пациентите заради застрахователните компании.Не се притеснявай ако състоянието ти не позволява да напуснеш клиниката няма да те пратят вкъщи.
 Успех!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #68 -: Януари 04, 2008, 18:37:04 pm »
Има значение дали лапароскопията е диагностична или оперативна. При оперативната естествено престоя е по-дълъг, но зависи и от състоянието ти. Моята първа лапароскопия беше оперативна и излязох на 3-ти ден, сега ми предстои втора и незнам, все пак е операция.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #69 -: Януари 04, 2008, 19:23:05 pm »
благодаря Арлина за подкрепата


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #70 -: Януари 07, 2008, 14:28:21 pm »
Здравейте момичета,
Мина и моята лапароскопия, сега да напиша и малко инфо за всички на които предстои. Абсолютно нищо страшно няма. При мен лапароскоията беше оперативна - изрязана киста и са махали и ендометрични огнища. Предстоя в болницата ми беше 3 дни - първия ме приеха, втория ме оперираха , на третия ден сутринта ме изписаха, т. е стои се 1 нощ след операцията, а ако обещаеш, че ще си спазваш диетата може и нощта преди операцията да си я изкараш в къщи. Като се събудиш имаш катетър и евентуално дренаж ( аз лично дренаж нямах ). Малко неприятно е събуждането след упойката, но не е нещо ужасно - просто не можеш да се движиш и те дразни светлината, но знаеш, че вече всичко е зад гърба ти и кротко си чакаш да мине действието от упойката ( то става след около 1 час ) Аз лично си бях внесла GSM-а в реанимация ( разрешават, но трябва да е изключен ), и даже успях да звънна;-))).
Ако имате някакви въпроси - питайте и желая УСПЕХ на всички!
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #71 -: Януари 08, 2008, 23:20:54 pm »
Здравейте,момичета!
На мен също ми дойде ред за лапароскопия!!На 15 постъпвам,на 16 януари е цялата процедура.Това,което ми искат от изследвания е:
ПКК+СУЕ,фибриноген,протромб.време,кръвна захар,креатинин,АЛАТ,АСАТ и обикн.урина.
Микробиология от влаг.секрет.
Трябва да нося Х-PREP като очистително и направление №7 за хоспитализацията.
Моя док иска да нося и направление за анестезиолог и кардиолог,които ми бяха отказани от джи-пито!Утре ще се моля за пореден път,днес се пробвах само по телефона.. :(
За сега всичко ще е диагностично тръби,проходимост,овулация,но ще видим :ask:
Аз съм при д-р Филипов в Майч.дом.Дотук съм доволна от него!Ще пиша с продължение... :balk_121:
Късмет и кураж на всички преди и след мен!!! :crossfingers:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #72 -: Януари 09, 2008, 13:23:21 pm »
Трябва да нося Х-PREP като очистително и направление №7 за хоспитализацията.
Моя док иска да нося и направление за анестезиолог и кардиолог,които ми бяха отказани от джи-пито!Утре ще се моля за пореден път,днес се пробвах само по телефона.. :(

Ели, на мен пък ми искаха направления за анестезиолог и интернист. За кардиолог не са ми искали, но явно нещата са се променили. Казаха ми, че ако не ми дадат направление, в болницата уж трябва да платя х 15лв. /това беше преди около 2г./. На мен личния лекар не ми даде направления, но странно че и в болницата не ми поискаха пари. Само в единия кабинет ми взеха потребителска такса.

Относно Х-prep - последиците са доста неприятни. Това беше по-голям кошмар и от самата лапароскопия  :wink:

Понеже два пъти съм лежала в Майчин дом /аз бях при проф. Налбански  :x/, ако имаш въпроси - питай. Аз отидох доста неподготвена  :oops: и добре че бяха другите момичета та да ме светнат.

Стискам палци за хубав резултат! :P
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #73 -: Януари 09, 2008, 14:10:17 pm »
ellysot моята операция беше в шейново , ако нещо по - конкретно те интересува за самата процедура може да ми пишеш! искам да ти пожелая УСПЕХ и МНОГО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ! с теб сме! няма нищо страшно! :goodluck: :crossfingers: :bighug:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #74 -: Януари 09, 2008, 19:22:58 pm »
ellysot искам да ти пожелая устех и да има хубажи резултати.Моято Лапоро ще е на 17 Януари и док ми каза цхе схте буде малко по сложна и ще трае около 2-3часа.но аз съм спокоина и си чакам датата с нетърпение за да жидя какъж ще е резултатът.


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #75 -: Януари 09, 2008, 19:44:34 pm »
И на мен ми предстои лапароскопия до края на месеца , но още не знам датата.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #76 -: Януари 09, 2008, 20:36:19 pm »
ellysot искам да ти пожелая устех и да има хубажи резултати.Моято Лапоро ще е на 17 Януари и док ми каза цхе схте буде малко по сложна и ще трае около 2-3часа.но аз съм спокоина и си чакам датата с нетърпение за да жидя какъж ще е резултатът.
не се настройвай! няма как да ти кажат колко сложна ще ти е операцията или колко време ще продължи предварително! това е операция , а не някаво си мероприятие с точен час! моето лапаро е било доста сложно ( 15 см киста(в диаметър) , доста сраствания и отстраняване на част от яйчника и продължи околко 1.5- 2 .00 най-много) така че мисли позитивно! като те погледнат отвътре нещата стоят по друг начин!може да си по -добре отколкото предполагат. успех!и добри резултати!
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 20:38:40 pm от rossy * »
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #77 -: Януари 10, 2008, 00:03:45 am »
Еее мацки,страхотни сте!! :thankyousign:Много благодаря за подкрепата!!
Lqlyo,бъди в позитивно настроение и наистина ще сполучим с резултата!! :goodluck:
Момичета,нямам си идея дори и какво да попитам в подробности!Стига ми вашето внимание и това ме зарежда страхотно!!! :balk_46:
Аз трябва да си призная,че съпругът ми е доктор и то хирург.Затова ще влезе в залата и ще бъде с мен по време на лапарото.До голяма степен това ми е най-толямата опора!! :biglove:
И аз с нетърпение вече чакам датата.Да мога да се прибера и да споделя с вас!!
 :bighug:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #78 -: Януари 13, 2008, 14:46:09 pm »
И на моето лапаро му дойде времето.Утре заминавам за Плевен,а вьв вторник лапарото,за да видим какво е станало след ле4ението сьс Золадекс.Като се вьрна,ще пиша за резултата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #79 -: Януари 13, 2008, 15:21:14 pm »
Винаги ли след лечение се прави лапароскопия?

daliana пожелавам ти добри резултати и бързо възстановяване! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com