0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #80 -: Януари 14, 2008, 19:11:37 pm »
не винаги се прави лапаро след лечението ( даже в повечето случаи не се прави!) всеки лекар практикува различно . на мене лично моят д-р ми каза , че не е нужно ( засега)
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #81 -: Януари 19, 2008, 01:25:11 am »
Здравеите момицхета моето лапоро беше вчера и мина успесхно, отпущиха ми тръбата и ми пимахнаха някои налепи които са били останали от предищна операция.Лапорото ми продълйи около 3часа както беше предвидил док. и ме изписаха на същия ден.

Пойелажам на момичтата които им предстои лапоро да е успешно и не се притесняжаите операцията е лека


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #82 -: Януари 19, 2008, 06:54:05 am »

 lqlyo Изкарала си късмет с лекото лапаро.Повярвяй не всички са такива.

 Успех и много късмет!
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #83 -: Януари 20, 2008, 19:59:50 pm »
Привет на всички! :lol:
В петък се прибрах от болницата.Повечко мързелувах и рядко поглеждах към компютъра! :wink:
Лапарото и при мен мина с доста добри резултати.Оказа се,че тръбите ми не са запушени,леко огъната дясна,но важно,че пропуска! :balk_602:
Спасих се от досадните кисти и по-важното от corpus luteus-кистата.Доктора направи т.нар. фенестрация на яйчниците!
Очакванията ми са да има вече така желаната ОВУ!
С много надежди е и доктора!Доволен е от резултата и мен това ме зарежда с оптимизъм!!
Както вече писах,съпруга ми присъстваше на лапарото!Той също е доволен!От една страна и като лекар-хирург,така и в личен план!
Препоръчваме и с двете ръце д-р Филипов,Майчин дом! :balk_46:
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!СТИСКАМ ПАЛЦИ!! :goodluck:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #84 -: Януари 20, 2008, 21:41:22 pm »
ellysot радвам се,че сте доволни от лапарото и че всичко е минало О.К пожелавам ти в най-скоро време да ни се похвалиш с още по-добри новини.Сега искам да ме извиниш за въпроса,но какво означава фенестрация?
На мен ми предстоеше лапаро сега на 28.01.,но го отложих за февроари,много ме е страх от болници и от кръв,от рани,направо откачам.
Слагат ли ви абокати след операцията или само дренаж и катетър?
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #85 -: Януари 20, 2008, 23:04:52 pm »
Hi  :balk_64:,мила!
Не се страхувай,ще даваш смело напред и всичко ще бъде о`к!Смятам,че не бива да се отлага без основателна причина,разбира се!!
Отностно фенестрацията,това представлява надупчване или разрезчета с електрокоагулатор(електр. игла)по повърхността на яйчниците.От една страна се премахват кистичките,от друга се стимулира овулацията.
Тази процедура е показана най-вече при поликистозни яйчници!Като беше при мен.
А как протича самото лапаро...,аз бях спокойна,поплачвах си от време на време,но и вярвах в полож.резултат!Успокоявах се,че реално това са две или три дупчици!!
За абокатите,да аз имах,но при мен не се наложи да се ползва.Нямах катетър,а и другите момичета също.
Общо взето кофти е докато мине упойката.По различен начин е при всеки.Аз се почуствах по добре следобяда,след 4-5часа от лапарото.Вечерта дори се поразходих по коридорите и посмяхме с момичетата.
Ако нещо те интересува по конкретно,пиши с радост ще ти разкажа!Съвсем прясно ми е всичко!!!
Сега отивам да  :balk_126:,утре ще ми махат конците!


*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #86 -: Януари 21, 2008, 09:26:16 am »
Успех момичета, бъдете спокойни, вярвайте в лекарите си и всичко минава наред. Аз вече направо забравих, че ме оперираха, само белезите напомнят. Важен е резулата. Много, много късмет от сърце.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #87 -: Януари 21, 2008, 11:18:13 am »
ellysot радвам се,че сте доволни от лапарото и че всичко е минало О.К пожелавам ти в най-скоро време да ни се похвалиш с още по-добри новини.Сега искам да ме извиниш за въпроса,но какво означава фенестрация?
На мен ми предстоеше лапаро сега на 28.01.,но го отложих за февроари,много ме е страх от болници и от кръв,от рани,направо откачам.
Слагат ли ви абокати след операцията или само дренаж и катетър?
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:миличка,всичко да мине добре и да е хубав резултата :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #88 -: Февруари 01, 2008, 20:54:21 pm »
Здравейте,
И на мен в края на февруари ми предстои лапароскопия при Д-р Персенска
и Д-р Стаменов.Признавам,че ме е страх доста,но се опитвам да мисля позитивно.
При последния си преглед ми казаха,че имат съвсем нова техника,с която моята операция да мине по безкръвния начин(преди това,най-вероятна за мен беше лапаротомията,тъй като освен киста на яйчника имам и миомни възли,които са отзад на матката и били неудобни за работа).
Някоя от вас правила ли е лапароскопия в Инвитро центъра,за да сподели опита си.
Не знам например какви неща да нося за престоя си там.
Ще съм ви благодарна ако споделите впечатленията си.
Успех на всички момичета!


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2008, 19:58:19 pm »
[quote :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:миличка,всичко да мине добре и да е хубав резултата :D
[/quote]
толкова я търсих тази тема.
Благодаря за подкрепата.
Надявам се всичко да мине добре,датата наближава и сърцето ми се свива,но рано или късно трябва и това да стане.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #90 -: Февруари 04, 2008, 22:08:39 pm »
здравейте момичета-напоследък само  си ви чета  без да пиша-ами при мен се налага наново лапароскопия-през 05,2007 ми е правена заради киста в Майчин дом  и от няколко месеца се появи нова  ,която не се повлия от хормоналното лечение  с Марвелон и д-р Владимиров каза -пак операция
преди съм оперирана от  д-р Божилов,но сега разбирам за въведената вече там такса от 450 лева  :? за избор  на екип-та се  чудя  какво да правя
днес  бях  при  д-р Божилов  в майчин  дом-сряда или четвъртък отивам да  ме приемат-а  вече кои ще  ме оперира  -ще видим-така каза лекаря  ,но все пак  да  му се обадя   непременно  да видим ако се уреди нещо
тази сума ми  е голяма ,а д-ра  е ясно че ще си  го почерпя
та се чудя какво да  правя  и как да постъпя и в чии ли ръце  ще попадна
стискайте  ми палци
и успех на всички на които им престои операция ,но не са писали  тук  :balk_50:


*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #91 -: Февруари 04, 2008, 22:47:33 pm »
Успех мила Nimika!!Вярвам,че всичко ще се нареди както трябва!!Остави притесненията на страна!!Божилов и двете знаем,че е готин,не би те оставил в кои да е ръце!!! :wink: А и освен това знаем,че там са изключителни професионалисти!
Убедена съм,че ще бъдеш с твоя си доктор!! :balk_602:
Ще ти стискам силно палци!! :crossfingers: Повярвай ми знам как се чустваш в момента!!
Ще чакам за положителни резултати!! :bighug:
Пожелавам на всички момичета късмет и голям успех!!! :goodluck:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #92 -: Февруари 05, 2008, 02:09:37 am »
Ще ти стискам палци nimika
 Не се притесняваи , всичко ще е наред.

Бъди силна


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #93 -: Февруари 05, 2008, 08:33:59 am »
nimika :crossfingers:Трябва да се успокоиш и всичко ще е наред.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #94 -: Февруари 05, 2008, 11:18:34 am »
благодаря за подкрепата  момичета -на всички - :bighug: наистина  ме успокоявате-вчера поревах-то е  ясно ...-уж  бях се настроила че  ще е операция ,ама като ми казаха  идвай за прием и  :balk_145: Но утре  с багажа  рано на път и постъпвам.Наистина вашата подкрепа мн ме успокоява  и  действа положително .без вас   незнам как щях да се  справя.
Ще  се  включа  с надявам се положителни вести след изписването


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #95 -: Февруари 05, 2008, 12:42:34 pm »
И мен ме чака втора лапароскопия - ще ми ампутират и другата тръба - едната вече е ампутирана. А миналата година имах и отворена операция за махане на миомен възел. Ох, започва яко да ми писва! Пък и цената за избор на екип е 1200 лв. Ще се попазаря за редукция, че много ми стана - скоро правих и второ ICSI. Абе невървела една ме е хванала! Поздравявам ви всички и ви желая успех от сърце!

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #96 -: Февруари 05, 2008, 13:23:18 pm »
къде е 1200 за избор на екип? и не мене ми се въжда твърде скъпичко... :? май прекаляват...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #97 -: Февруари 05, 2008, 20:06:03 pm »
1200   :o -ама  това  наистина  е прекаленоо-наистина ли само за избор на екип-къде -успех  от мен и  късмет Georgia


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2008, 09:48:44 am »
 момичета :hello2:-аз  само да се отечта  тук-прибрах се  след лапароскопията-мина-а и все пак вече  ми е  за втори път-резултата  не  е хубав и това е по- лошото :balk_144:-ендометериоза -чакам да излезе хистологията за да се реши как  ще  процедираме ,но по всяка  вероятност ще е  с лечение , а не  директни опити за забременяване -каквото каже д-р Владимиров -а на  всики успех и късмет от мен :balk_602:
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 09:50:23 am от nimika »


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2008, 11:49:15 am »
здравейте,момичета
тази седмица ми правиха лапаро и не е толкова страшно.аз платих за екип 450лв и нищо повече,само престоя в болницата :D :lol: