0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2007, 19:54:08 pm »
Привет на всички!Днес и при мен се насрочи лапароскопия за 10.декември при Доганов от Майчин дом.Шубе ме е отвсякъде!! :?Ако някой има отзиви за работата там ще съм много задължена за информацията :hug2:!!
Иначе ви пожелавам наистина само отлични резултати,мили момичета!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Няма от какво да те е страх.
Аз съм преди теб на ринга-и ще ти разкажа как е минало :)
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2007, 20:52:10 pm »
  Благодаря на всички за подкрепата! Чувствам се много по-добре, като знам, че не съм сама, и има хора, които наистина познават това притеснение!
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2007, 22:21:04 pm »
здравийте не ви писах защото нещата малко се объркаха лапароскопията ми беше за 8.11 но ме хвана някакъв вирус разтройство и повръщане и ме отложиха сега чакам да ми дойде цикъла  ,за да ме насрочат пак може би към началото на декември  ще бъде ,няма да ми се размине въпреки че кистата се е спукала по време на настинката а беше 6см,но въпреки това доктора каза че е наложително да ми направят лапарото,за да огледа  тръбите и яйчниците,защото имам само една снимка отпреди 10 години,ще го правя в частната Св.София,малко се пуспокоих от вашите отговори ,благодаря ви ще пиша пак като разбера за датата
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2007, 09:14:17 am »
Mpia стискам палци и късмет :bighug: В добри ръце си.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2007, 11:16:21 am »
Мимичета, благодаря за подкрепата...пусти страх. Живот и здраве ще докладвам после как е минало! Стискам палци на всички!;-)))
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2007, 13:07:33 pm »
Здравейте момичета,и моята лапароскопия предстои-15.01.2008 в Плевен при проф.Горчев.Единственото ми притеснение е,какво ще се види на нея,но живот и здраве....На момичетата,на които им предстои,желая успех,и няма нищо страшно(на мен тази ще ми е втора)боли малко гръдния кош,но на другия ден си забравил всичко.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2007, 18:51:24 pm »
Здравейте момичета,и моята лапароскопия предстои-15.01.2008 в Плевен при проф.Горчев.Единственото ми притеснение е,какво ще се види на нея,но живот и здраве....На момичетата,на които им предстои,желая успех,и няма нищо страшно(на мен тази ще ми е втора)боли малко гръдния кош,но на другия ден си забравил всичко.
стискам ти палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:- нова година ,нов късмет ! успех ! :goodluck: :babyflips: :bighug:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #27 -: Ноември 25, 2007, 22:36:15 pm »
Здравейте момичета,и моята лапароскопия предстои-15.01.2008 в Плевен при проф.Горчев.Единственото ми притеснение е,какво ще се види на нея,но живот и здраве....На момичетата,на които им предстои,желая успех,и няма нищо страшно(на мен тази ще ми е втора)боли малко гръдния кош,но на другия ден си забравил всичко.
Ти не беше ли минала и лечение , защо второ лапаро?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #28 -: Ноември 26, 2007, 12:11:40 pm »
Да,последната,шеста инжикция беше на 13.11.но според доктора,трябва да се направи лапаро да се види дали е изчезнала напълно ендометриозата.Ако се наложи да изчисти каквото има,да огледа и евентуално оправи тръбите и яйчниците.Не ми хареса много този вариант,и попитах д-р Стаменов във форума,а той ми отговори,че не е задължително лапаро след лечение,обаче е доста желателно.Та ща,неща...на 15.01.Никак не ми е изгодно нито финансово нито психически,но ще трябва и това да мине.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2007, 21:03:59 pm »
Днес беше планувана и моята лапароскопия, но........ отложиха е , защото Leuc ми бяха 3,3 а трябва да са най-малко 3,5.
Сега ще пия витамини и в края на декември на ринга :wink:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2007, 21:05:50 pm »
mpia,всяко зло за добро :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #31 -: Ноември 29, 2007, 14:27:18 pm »
 На момичетата, на които предстои лапароскопия-кураж и смелост! Моята вече мина на 26.11, засега успешно. Чакам си резултатите от хистологията за вида на кистата. Няма страшно-бързо минава, само първата нощ се чувства малко болка(при мен премахнаха част от яйчника). Вече се възстановявам, днес ме изписаха и се чувствам ОК! Успех, момичета, знам, че страха е много, но не е толкова страшно, колкото аз си го представях! :wink:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #32 -: Ноември 30, 2007, 17:59:23 pm »
Да,последната,шеста инжикция беше на 13.11.но според доктора,трябва да се направи лапаро да се види дали е изчезнала напълно ендометриозата.Ако се наложи да изчисти каквото има,да огледа и евентуално оправи тръбите и яйчниците.Не ми хареса много този вариант,и попитах д-р Стаменов във форума,а той ми отговори,че не е задължително лапаро след лечение,обаче е доста желателно.Та ща,неща...на 15.01.Никак не ми е изгодно нито финансово нито психически,но ще трябва и това да мине.
моята 6-та инжекция (която се надявах , че ще ми се размине) беше на 27.11. за първи път чувам за второ лапаро след лечението т.е. досега никой не е споменавал. незная отсега нататък какво ми предстои и много се страхувам. Колко ти беше голяма кистата и коя степен? ще ти стискам палци всичко да е наред и да се радваш най-накрая на едно малко , сладко бебче! :bighug:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #33 -: Ноември 30, 2007, 18:24:42 pm »
Момичета,защо някои казват че излизат от болницата след лапаро в същия ден,а други-4 дни!!!Малко сам объркана.Къде е истината?
 :oops:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2007, 18:31:24 pm »
зависи от интервенцията т.е. дали е оперативна или диагностична. по принцип се постъпва в деня преди операцията , на следващи ден е самата операция  и на третия ден сутринта ти махат дренажа и катетъра . тогава лекарят преценява дали да те изпишат същи ден или да останеш още 1. мене като ме оперираха стоях в болницата общо 3 нощувки. имаше момичета които ги изписаха с 1 ден по-рано. мисля че има и значение дали си в часна клиника ( там обикновено мисля че ги държат по-малко).
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2007, 18:36:51 pm »
а каква е разликата -имам предвид ако е само диагностична,каквато мисля ме чака мен-би трябвало да няма катетри,дренажи и т.н.-
Роззи на теб каква са ти правили?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #36 -: Ноември 30, 2007, 18:59:06 pm »
на мене ми правиха оперативна лапароскопия - ендометриозна киста
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #37 -: Ноември 30, 2007, 19:06:15 pm »
Надявам се че поне след това нямаш проблеми с ендометриозата...Аз дълги години си затварях очите,и слушах моя доктор,които ми казваше че не вижда причини да нямаме даца-без изледвания...Надявам се грешката ми да е поправима!
Бесели празници,и щастлива нова година
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #38 -: Ноември 30, 2007, 19:44:34 pm »
rossy късмет мила и повече смелост.
tonita12 грешката ти вече е поправена щом си намерила причината на проблема и работиш по неговото решаване - дано си открила правилния лекар и успех.
На мен също ме бяха изписали на следващия ден след оперативна лапароскопия заради хидросапингс и запушена тръба - може би зависи от сътоянието ти, от случая и т.н.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #39 -: Ноември 30, 2007, 20:08:24 pm »
благодаря за куража Еагле,причината все още не е сигурна-само се видя евентуален ендометриозен полип на цветната снимка ,но да се надяваме че скоро ще се знае какво е положението
Лека вечер