0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #40 -: Октомври 26, 2007, 19:37:56 pm »
 :crossfingers: и за теб.
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #41 -: Октомври 26, 2007, 20:20:35 pm »
Успех Плами!!!
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #42 -: Октомври 26, 2007, 22:10:22 pm »
Авре аз вече за 3-ти път пия клостилбегит и като цяло нямам проблеми, т.е. нежелани странични ефекти, образуват се по 3 фоликула (два в дясно и един в ляво или обратно), от тях в деня на инсето (около 40 часа след прегнила) се пукат 2, т.е. стимулацията е за 1 яйцеклетка в повече, което според доктора е задоволително, а според мен малко , но колкото -толкова.
Стискам палци на 3-4 ти да се похвалиш.
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2007, 23:08:09 pm »
Т.е от три фуликула, се пукат два, но естрадиола колко ти е, на колко яйца отговаря, защото може и да е само на 1?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2007, 17:11:49 pm »
нямам идея колко, възможно е и на 1 да отговаря. Хормонални съм си правила само веднъж и бяха в норма, явно затова док не счита за нужно да проверява всеки месец  и аз съм доволна, защото хич не обичам да ми вземат кръв.
ти изследваш ли го?
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #45 -: Октомври 28, 2007, 00:24:54 am »
Естрадиол се изследва задължително преди прегнила, за да се види дали има яйцеклетка изобщо, представи си 4е тези 3 фоликула са "кухи" и не отговарят на нито една яйцеклетка, тогава инсеминацията се обезсмисля,
т.е. моя док. изследва естрадиола, за да прецени дали да правим инсе-то или да спираме, ина4е ако не правиш инсе, не е задължително да го изследваш всеки месец
Успех
ПП пусни си го на 11-12 ден поне да се ориентираш колко яйцеклетки правиш на стимулация  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #46 -: Октомври 28, 2007, 17:17:53 pm »
Здравейте,дойде време и аз да се запиша в тази късметлийската тема-за успешно инсе през ноември.Инсето от октомври завърши :bfn:,но сега няма да се оплаквам,а трупам надежди за третия си опит.В кой ден от цикъла се започва приемането на стимуланти,за да знам кога да си запиша час за доки.
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #47 -: Октомври 28, 2007, 18:57:12 pm »
По принцип се определя от доктора, но май при всички клостила започва от 3 ден , а меногона - от 5 или седми.
При теб как предните пъти или си била на естествен цикъл?
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #48 -: Октомври 28, 2007, 19:25:12 pm »
моето 4-то инсе ще е в сряда. Утре ми бият прегнила. Ако и този път не се получи, преди следващата инсеминация ще проверя естрадиола за всеки случай.
поли най добре е до 3-ти ден да отидеш на преглед.
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #49 -: Октомври 28, 2007, 19:29:12 pm »
Викси, и сега имаш време да си провериш естрадиола.Утре сутрин като си пуснеш то изследването ще стане готово на обед и после пак можеш да си биеш прегнила - ама поне още сега ще знаеш как стоят нещата
Успех ти желая! :)
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #50 -: Октомври 28, 2007, 19:33:34 pm »
Момичета,както вече писах ноември ми предстои инсе на ЕЦ.Днес ми е първи ден,на 3-5 по препоръка на доки трябва да направя FSH LH и Естрадиол.Интересувам се дали само сутрин се прави или може и след обяд/понеже сутрин съм на работа/и има ли някакви ограничения/за храна,кафе/.Какви трябва да са референтните стойности,ако знаете ще ми помогнете много.
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2007, 19:39:06 pm »
Поли, не съм стимулирана до сега, но моят доктор ми каза, ако ми дойде на 3-5-ти ден да съм там, за да започваме стимулацията. Така че моят съвет е - на 3-ти ден - при док. Аз нещо имам чувството, че ноември ще е много успешен!:D
Авре, моето инсе беше 46 часа след прегнила, а фоликулът се спука /по мои усещания/ 8-9 часа след прегнила. А и моя любим съпруг се представи с 10 милиона след обработката, което като чета си е скромно. Тааа... другия път сме ние!  
vixi, joli, Плами, много стиснати палци от мен!  yahoo_17 Makiyaki,чакаме те да оглавиш декемврийската група!
dgina, не помня дали е задължително сутрин на гладно да се пускат конкретно тези хормони. А реф. стойности ще ти дадат от лабораторията, в която ще изследваш.

 

    
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #52 -: Октомври 28, 2007, 21:58:27 pm »
Моето инсе беше на ЕЦ,а сега със стимулация трябва да имаме по-голям късмет.Пожелавам на всички чакащи и сега започващи само :bfp:И нали знаете,че на коледа стават чудеса.Успех yahoo_17
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2007, 22:06:00 pm »
И не само на Коледа стават чудеса! :)
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2007, 22:37:44 pm »
Момичета,както вече писах ноември ми предстои инсе на ЕЦ.Днес ми е първи ден,на 3-5 по препоръка на доки трябва да направя FSH LH и Естрадиол.Интересувам се дали само сутрин се прави или може и след обяд/понеже сутрин съм на работа/и има ли някакви ограничения/за храна,кафе/.Какви трябва да са референтните стойности,ако знаете ще ми помогнете много.
Ти при кой лекар правиш инсе- може ли следващия път като го видиш да го питаш каква е целта на тези хормони преди инсе? 8O Може би даже да му препоръ4аш да влезе в този форум и да се поосведоми малко  8O
Естрадиол се изследва около ову-то, другите два са свързани с обравуването на фоликулите/ май/ и те би трябвало да са изследвани преди д-ра да "предпише" стъпката инсе 8O Ина4е можеш да ги изследваш по всяко време и няма ограни4ения за храната.
За да се стартира едно инсе- независимо стимулирано или не- има зна4ение само дали има задържани фоликули- трябва да няма.
Естрадиола изследван в на4алото на цикъла също може да даде инфо за задържани фоликули- но не може ли да ти направят узи, вместо да ти изследват хормона.
Айде кажи как е минало вси4ко, дано се появи някой дето знае пове4е от мен за хормоните, та да обясни по-подробно, 4е и на мен не ми е мн ясно
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #55 -: Октомври 29, 2007, 11:13:56 am »
Момичета, лека седмица!
Викси, сряда е хубав ден за правене на бебета :)
Късмет на всички ни yahoo_17!
И аз имам хубаво предчуствие за ноември :) 
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #56 -: Октомври 29, 2007, 12:41:35 pm »
Момичета, лека седмица!
Викси, сряда е хубав ден за правене на бебета :)
Късмет на всички ни yahoo_17!
И аз имам хубаво предчуствие за ноември :) 
Напълно подкрепям avre!
Моля се за всички нас! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #57 -: Октомври 29, 2007, 22:33:53 pm »
авре, не знам за сряда, но съм чела че повече бебета ставали от сутрешен секс  :D
радвам се, че имате добри предчувствия, дано да надуем коремите до коледа

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2007, 11:20:49 am »
Хайде и аз да се запиша в новата тема. И аз чакам 2-то ми инсе началото на ноември. 1-то беше октомври на ЕЦ и беше неуспешно. Сега се стимулирах 5 дни с Клостил и вчера бях при док да ме види. Имам огромен фоликул в ляво 27 мм и 2 в дясно,но по-малки. В ляво не ни трябват тъй като тръбата там не е читава. Само от дясно ни устройват и поради тази причина сега чакаме да порастнат тези в дясно.Доста дълго стана:-) Успех на всички
*
Re: Инсеминации - ноември и декември
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2007, 12:29:49 pm »
Ноемврийски кандидат - майчета, знаете ли какво е ИНСЕ? :D

И ще си имаме бебе!
Няма начин да не стане!
Сега действам за мойта мечта
Едва ли далече е тя.

 :bighug: