0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #900 -: Ноември 05, 2007, 15:28:56 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.540

У ж а с... да се чете само, с какво се занимават хората.

Някак варварско ми се види да се прилагат тези манипулации? Някакви ужасни "дранета" чак...
И едно не разбрах, малко извън темата, но се смях с глас, отдавна не съм се хилила като тиква, толкова ли е срамна думичката "пенис", та е заменяна с "чурката", "бубата", "пишлето", "пилето"..... :lol:


Как сте докторе? Надяваме се добре!
Ние напоследък сме станали "характерни", демек пробваме характера :). Плачем, искаме стръвно да хапем всичко, бъркаме си с пръсти в устата / не сме гладни/ и си чешем засилено долния венец. Малки сме за зъби може би, но имаме промяна в поведението, дали все пак няма да ме изненада с ранно зъбче, възможно ли е? Иначе все така спим като мечки. Вечер заспиваме в 22.30, сутрин вече ядем в 6.00-7.00 после заспиваме и ставаме в 10.30...

Пропуснах да попитам нещо важно - относно ваксинациите. Сложихме първата ваксина Пентаксим на 3м. и днес говорих с педиатърката - иска да сложим останалите две сега при навършване на 4м. и после на 5м.??? Няма причина за това, просто тя ползвала такава схема. С вас сме обсъждали схемата 3-5-7м. Дали е удачно да я сложим така, както педиатърката иска, с такава честота?
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 16:12:16 pm от Nina »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #901 -: Ноември 05, 2007, 17:43:25 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам от кога е добре да давам
на малките леща?Или боб?
Аз съм привърженик на лещата,заради желязото.
Също,да попитам,като гушкам малките по някога,кокалките на раменцата им пукат!
Това значи ли че им липсва нещо?
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #902 -: Ноември 05, 2007, 17:47:17 pm »
@чучулига
1 болест Морбили (рубеола)
2 болест Скарлатина
3 болест Рубела
4 болест Филатов-Дюк- форма на рубела
5 болест Инфекциозен Еритем
6 болест Розеола инфантум- Внезапен екзантем- т.нар Херпангина от Херпесвирус тип   VI.

6-те вирусни екзантемни болести.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 17:48:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #903 -: Ноември 05, 2007, 17:51:52 pm »
@Nina
Може през месец. Месец е минималното допустимо разстояние.
За другото-наред са си нещата така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #904 -: Ноември 05, 2007, 17:53:21 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам от кога е добре да давам
на малките леща?Или боб?
Аз съм привърженик на лещата,заради желязото.
Също,да попитам,като гушкам малките по някога,кокалките на раменцата им пукат!
Това значи ли че им липсва нещо?
Благодаря ви предварително!
Леща и боб от 8-8.5-9 месец. Без люспи, пасирани.
"Пукането" е нормално в тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #905 -: Ноември 05, 2007, 18:14:01 pm »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #906 -: Ноември 05, 2007, 18:40:59 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Имам въпрос отново за гъбичките по езичето на Сами. След като Дактарина непомогна, опитвах няколко пъти с напоена марличка с преварена вода, но нямаше ефект. Педиатъра ни изписа Mycostatin x3 след хранене за 1 седмица, но го давах няколко пъти и винаги след това повръщаше, та и него го спрях. Притеснява ме дали това не му пречи да се храни хубаво, защото той така или иначе е много злояд. Заспива на гърдата ми на най-много 10 тата минута. Пробвах и с шише, но или го отказва, или заспива на него, и в най-добрия случай изпива 60мл с много почивки. Та въпросът ми е какво още мога да направя да се махнат тези гъбички, или може би те сами ще изчезнат?
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #907 -: Ноември 05, 2007, 18:51:05 pm »
Ако няма гъбички по устната кухина, или други симптоми, оставете детето.
Има ли сърдечни шумове детето?
Колко хранения и на какъв интервал?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #908 -: Ноември 05, 2007, 19:02:31 pm »
Ако няма гъбички по устната кухина, или други симптоми, оставете детето.
Има ли сърдечни шумове детето?
Колко хранения и на какъв интервал?
1.Т.нар. гъбички (наслоено бяло на езичето) са само по езика.
2.Не, няма.
3.8-9, понякога и 10 на интервал от 2до3 часа. Понякога ношно време спи и по 4часа.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #909 -: Ноември 05, 2007, 19:32:35 pm »
Д-р Бърди, а дреболиите от домашните птици като дробчета, сърца, воденички за бебе?
 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #910 -: Ноември 05, 2007, 19:38:36 pm »
Здравейте Докторе! Досега само ви четях, но отскоро съм майка на близнаци-момченца. Чест и почитания за това, което правите за майките на "Зачатие" и дечицата им.
Имам следните въпроси, ще съм благодарна ако отделите от времето си за мен.
От три дни Михаил има обрив по челцето-ситни червени пъпчици. Днес забелязах и малко по бузките. На какво може да се дължи. Разбирам, че без да го видите едва ли ще можете да изкажете мнение, но по принцип, на какво да отдавам този проблем. Да уточня, че не кърмя, храня ги с АМ-Нан1 /не е противоалергенно, по препоръка на педиатъра/. Пият чай на ХИП и от седмица им давам капките за колики САБ симплекс. Утре сме на посещение при личния педиатър, но аз държа и на вашето мнение.
Относно храненето, имам въпрос. Нормално ли е да нямат изграден режим /вече са на три седмици/, и да търсят мляко дори на по-малко от 2 часа. Вече хапват АМ по 80-90мл. на хранене през два часа, рядко издържат до 3 часа. Така е и нощно време. Изхождат се често, засега нямат проблеми с това. Чувам различни мнения за количеството мляко. От 40мл. до 90мл. на хранене? Колко трябва да са наддали първия месец децата ми, защото и по този въпрос чета различни мнения?
Михаил има леко запушено носле. Според мен се дължи на това, че се случва да повърне и през нослето. Тревожно ли е? Засега капвам натриев хлорид и почиствам с аспиратор.
На какво да отдавам хълцането. И двамата хълцат често, Християн повече. Вярно ли е че това са вид колики? И как да им помогна?
Какво ще препоръчате против подсичане? Християн има леки проблеми, мажа го с крем Здраве и Бочко.
Безкрайно ще съм благодарна ако ми отговорите. Май прекалих с въпросите, за което се извинявам. Желая ви лека вечер и всичко най-добро! Касси
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 19:40:31 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #911 -: Ноември 05, 2007, 20:24:42 pm »
Ако няма гъбички по устната кухина, или други симптоми, оставете детето.
Има ли сърдечни шумове детето?
Колко хранения и на какъв интервал?
1.Т.нар. гъбички (наслоено бяло на езичето) са само по езика.
2.Не, няма.
3.8-9, понякога и 10 на интервал от 2до3 часа. Понякога ношно време спи и по 4часа.
Оставете детето без мазания за около месец. Следете само да няма гъбички по лигавицата на устата.
Не хранете под дву часов интервал (избягвайте).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #912 -: Ноември 05, 2007, 20:25:36 pm »
Д-р Бърди, а дреболиите от домашните птици като дробчета, сърца, воденички за бебе?
 
Това след 14-16 месечна възраст...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #913 -: Ноември 05, 2007, 20:31:40 pm »
Здравейте Докторе! Досега само ви четях, но отскоро съм майка на близнаци-момченца. Чест и почитания за това, което правите за майките на "Зачатие" и дечицата им.
Имам следните въпроси, ще съм благодарна ако отделите от времето си за мен.
От три дни Михаил има обрив по челцето-ситни червени пъпчици. Днес забелязах и малко по бузките. На какво може да се дължи. Разбирам, че без да го видите едва ли ще можете да изкажете мнение, но по принцип, на какво да отдавам този проблем. Да уточня, че не кърмя, храня ги с АМ-Нан1 /не е противоалергенно, по препоръка на педиатъра/. Пият чай на ХИП и от седмица им давам капките за колики САБ симплекс. Утре сме на посещение при личния педиатър, но аз държа и на вашето мнение.
Относно храненето, имам въпрос. Нормално ли е да нямат изграден режим /вече са на три седмици/, и да търсят мляко дори на по-малко от 2 часа. Вече хапват АМ по 80-90мл. на хранене през два часа, рядко издържат до 3 часа. Така е и нощно време. Изхождат се често, засега нямат проблеми с това. Чувам различни мнения за количеството мляко. От 40мл. до 90мл. на хранене? Колко трябва да са наддали първия месец децата ми, защото и по този въпрос чета различни мнения?
Михаил има леко запушено носле. Според мен се дължи на това, че се случва да повърне и през нослето. Тревожно ли е? Засега капвам натриев хлорид и почиствам с аспиратор.
На какво да отдавам хълцането. И двамата хълцат често, Християн повече. Вярно ли е че това са вид колики? И как да им помогна?
Какво ще препоръчате против подсичане? Християн има леки проблеми, мажа го с крем Здраве и Бочко.
Безкрайно ще съм благодарна ако ми отговорите. Май прекалих с въпросите, за което се извинявам. Желая ви лека вечер и всичко най-добро! Касси

Обрива вероятно е милиария и не е значим. Не претопляйте. Не давайте нищо друго освен АМ-може САБ, но не "чайчета".
Ако децата са около 4кг на ден би трябвало да изяждат около 600-650мл. Вашето количество е добро.
За първите три месеца се наддава обикновено около 180-200-210 гр на седмица.
Оставете нослето и не слагайте нищо вътре. Ако проблема персистира, може да направите посявка.
Хълцането в тази възраст е нормално явление. Може да го спрете ако дадете малко АМ след оригване, и когато започнат да хълцат.
Има много добри кремчета за под памперса. "Судокрем", Еуцерин или "Пенатен" са от най-добрите. И "ФрезиДерм" ако го търгуват в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #914 -: Ноември 05, 2007, 21:04:10 pm »
http://dnevnik.bg/show/?storyid=394493
Това е за отделна тема в: "На кафе...".  :D Иначе четох нещо подобно още в началото на процеса срещу Тодор Живков. И направо очите ми избождат две неща. Как така в планова икономика с регистрирани постоянни преизпълнения на плана и фиксирани цени се стига до такава катастрофа. Цял екип, предполагам, са изготвяли "плана", а не еднолично Тодор Живков. Защо не се търси отговорност от тези хора? Как човек с посредствен интелект (въпреки многобройните му "трудове"  :wink:) бива винаги сочен с пръст като някакъв голям корифей на източването на всякакви средства...Повече от ясно е, че той е изиграл ролята на марионетка, истинският въпрос е кой се е облагодетелствал от тази криза, а не кой е бил принуден да продаде златото.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #915 -: Ноември 05, 2007, 21:10:32 pm »
Благодаря ви за бързия отговор. Притеснението ми за обрива остава. Прочетох доста неприятни неща затова ако обрива се окаже кожно заболяване, дано да сте прав и да е само претопляне. Пъпчиците вече имат гнойни връхчета, като мехурчета.
Благодаря ви Докторе за успокоението! Лека вечер!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #916 -: Ноември 05, 2007, 21:12:14 pm »
Благодаря ви за бързия отговор. Притеснението ми за обрива остава. Прочетох доста неприятни неща затова ако обрива се окаже кожно заболяване, дано да сте прав и да е само претопляне. Пъпчиците вече имат гнойни връхчета, като мехурчета.
Благодаря ви Докторе за успокоението! Лека вечер!

Това е и обикновено милиарията...
Не е нужно да четем "ужасии" ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #917 -: Ноември 05, 2007, 21:15:02 pm »
Виждам че сте на линия, за което благодаря, да ви питам, може ли оттова нещо да е неспокоен, плаче доста, а вече се нахрани. Благодаря ви предварително за бързите отговори!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #918 -: Ноември 05, 2007, 21:17:26 pm »
http://dnevnik.bg/show/?storyid=394493
Това е за отделна тема в: "На кафе...".  :D Иначе четох нещо подобно още в началото на процеса срещу Тодор Живков. И направо очите ми избождат две неща. Как така в планова икономика с регистрирани постоянни преизпълнения на плана и фиксирани цени се стига до такава катастрофа. Цял екип, предполагам, са изготвяли "плана", а не еднолично Тодор Живков. Защо не се търси отговорност от тези хора? Как човек с посредствен интелект (въпреки многобройните му "трудове"  :wink:) бива винаги сочен с пръст като някакъв голям корифей на източването на всякакви средства...Повече от ясно е, че той е изиграл ролята на марионетка, истинският въпрос е кой се е облагодетелствал от тази криза, а не кой е бил принуден да продаде златото.
Никой. Толкова некадърни бяха и толкова прости, че 1х1 не можеха да сметнат.
Чета този журналист и дори си изписах книгата му за Г.Марков от Бг преди време (и от която леко се разочаровах, в интерес на истината).
За всяко нещо си има причини. Ключа на разбирането на настоящето е в перфектното разбиране на историята и миналото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #919 -: Ноември 05, 2007, 21:18:55 pm »
Виждам че сте на линия, за което благодаря, да ви питам, може ли оттова нещо да е неспокоен, плаче доста, а вече се нахрани. Благодаря ви предварително за бързите отговори!
Може да има известен сърбеж, и затова да е неспокоен.Може да намажете с "А-Дерма с омега киселини"-хидратантен крем.
Но за толкова малки деца, причините може да са много.
Ако след храна плаче-опитайте още хранене след оригването.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 21:20:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.