0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #860 -: Ноември 03, 2007, 21:14:22 pm »
значи казаха че по всяка вероятност е вирусна пневмонията
утре ще го заведа при педиатърката която ни прати в болницата на ная съм склонна да вярвам защото каквото каза че е това и излезе но та каза че е бронхиолит което при бебетата се равнявало на двустранна бронхитпневмония и че ако до вечерта не блезем в болницата ще сме за кислород.
като направиха снимка разчета и беше двустранна пневмония и пишеше още нещо ама не успях да разчета
за коклюш не е изследван или поне незнам.Казаха че кръвните му показатели са добри.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #861 -: Ноември 03, 2007, 21:32:26 pm »
Все си мисля, че има връзка с храненето.... Вики като започне да хълца, та цял ден. И май само  в дни, когато хапва доста, като количество.
 :D
Лека вечер!
кисело мляко...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #862 -: Ноември 03, 2007, 21:34:29 pm »
Не, кисело мляко не. Само на закуска имаше малко сирене, иначе през деня нищо друго млечно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #863 -: Ноември 03, 2007, 21:37:29 pm »
значи казаха че по всяка вероятност е вирусна пневмонията
утре ще го заведа при педиатърката която ни прати в болницата на ная съм склонна да вярвам защото каквото каза че е това и излезе но та каза че е бронхиолит което при бебетата се равнявало на двустранна бронхитпневмония и че ако до вечерта не блезем в болницата ще сме за кислород.
като направиха снимка разчета и беше двустранна пневмония и пишеше още нещо ама не успях да разчета
за коклюш не е изследван или поне незнам.Казаха че кръвните му показатели са добри.

Бронхиолита при бебета в повечето случаи е вирусно заболяване, изискващо интензивна инхалаторна терапия... а не толкова АБ лечение...
Ако е бронхопневмония, или пневмония, нещата са по-различни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #864 -: Ноември 04, 2007, 09:11:47 am »
Здравейте,докторе!
Бях ви писала другаде,за проблема ни,но искам пак да ви питам-бяха открили преди 10 дена на мен и на дъщеря ми,която е на 11 месеца-на мен стафилокок ауреус в носа и в гърлото,а на нея-същият стафилокок и стрептокок пневмоние само в гърлото(в носа тя няма,въпреки 3 седмичната хрема,която борихме :?)Хремата и премина още преди да започнем лечението,след като излязоха тези резултати,детето е в добра кондиция,няма температура,нищо и няма,на мен ми изписаха антибиотик,а на нея капки Тобрекс в носа(понеже стафилокока бил чувствителен към Гентамицин от антибиограмата).Преди това бях слагала 2 седмици първо Виброцил,после Коларгол,но нямаше ефект,затова пуснах изследванията.Вчера пак пуснах нови изследвания,ще ви пиша като излезят резултатите,но имам чувство,че не сме излекувани и двете-аз продължавам да си кашлям като преди,а на нея се опасявам,че сега няма хрема,а се появи едва доловимо хъркане при дишане(не постоянно и не всеки път).Мога ли да ви питам,мъчи ме един въпрос-възможно ли е,тя да е носител на тези коки още от неонатологията,където лежа 1 месец и където беше с пневмония,която лекуваха,при раждането-тя се роди 2.100кг и трябваше да лежи там?Възможно ли е до сега да ги е носила,а да не са се проявявали?След като няма никаква клинична картина-да се чувства зле тя,трябва ли да продължаваме с АБ?
Благодаря ви от сърце,отделно като излезят новите резултати пак ще се допитам до вас! :)
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 09:26:56 am от ichkomarkova »
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #865 -: Ноември 04, 2007, 10:35:44 am »
Здравейте Доктор Birdie,

Цвети е на 18 дни и до сега е само на кърма. От 3-4 дни започна да спи неспокоино издавайки странни звуци - ръмжи, напъва се и си свива крачетата. Понякога и е толкова кофти, че се разплаква и се събужда. като я гушнем малко се оправят нещата но не за дълго. Много шумно ака и пръцка - понякога се чува в цялата стая. След това и олеква за малко. В момента и даваме Инфакол, но май няма ефект. Това само колики ли са или има някакъв проблем със стомахчето? Изпражненията и са жълти с нормална консистенция, според педиатърката. Какво да направим за да я облекчим?

Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #866 -: Ноември 04, 2007, 11:08:57 am »
Здравейте,докторе!
Бях ви писала другаде,за проблема ни,но искам пак да ви питам-бяха открили преди 10 дена на мен и на дъщеря ми,която е на 11 месеца-на мен стафилокок ауреус в носа и в гърлото,а на нея-същият стафилокок и стрептокок пневмоние само в гърлото(в носа тя няма,въпреки 3 седмичната хрема,която борихме :?)Хремата и премина още преди да започнем лечението,след като излязоха тези резултати,детето е в добра кондиция,няма температура,нищо и няма,на мен ми изписаха антибиотик,а на нея капки Тобрекс в носа(понеже стафилокока бил чувствителен към Гентамицин от антибиограмата).Преди това бях слагала 2 седмици първо Виброцил,после Коларгол,но нямаше ефект,затова пуснах изследванията.Вчера пак пуснах нови изследвания,ще ви пиша като излезят резултатите,но имам чувство,че не сме излекувани и двете-аз продължавам да си кашлям като преди,а на нея се опасявам,че сега няма хрема,а се появи едва доловимо хъркане при дишане(не постоянно и не всеки път).Мога ли да ви питам,мъчи ме един въпрос-възможно ли е,тя да е носител на тези коки още от неонатологията,където лежа 1 месец и където беше с пневмония,която лекуваха,при раждането-тя се роди 2.100кг и трябваше да лежи там?Възможно ли е до сега да ги е носила,а да не са се проявявали?След като няма никаква клинична картина-да се чувства зле тя,трябва ли да продължаваме с АБ?
Благодаря ви от сърце,отделно като излезят новите резултати пак ще се допитам до вас! :)
За съжаление не мога да кажа от кога и къде е носителството.
Може да има и безсимптомно носителство.
Децата са основен вектор за заразяване на родителите и обкръжението със Стафилокок и Стрептокок. Затова и ваксината "Превенар" има толкова революционен ефект, прекъсвайки предаването на Пневмокок от детето към всички в обкръжението.

Критерийте за успешност на лечението са негативните посявки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #867 -: Ноември 04, 2007, 11:10:35 am »
Здравейте Доктор Birdie,

Цвети е на 18 дни и до сега е само на кърма. От 3-4 дни започна да спи неспокоино издавайки странни звуци - ръмжи, напъва се и си свива крачетата. Понякога и е толкова кофти, че се разплаква и се събужда. като я гушнем малко се оправят нещата но не за дълго. Много шумно ака и пръцка - понякога се чува в цялата стая. След това и олеква за малко. В момента и даваме Инфакол, но май няма ефект. Това само колики ли са или има някакъв проблем със стомахчето? Изпражненията и са жълти с нормална консистенция, според педиатърката. Какво да направим за да я облекчим?

Предварително благодаря!
Хранете и след 00 часа и не спирайте нощните хранения!
Изваждайте малко кърма преди началото на храненето -10-15 мл, или по-малко -до 10 мл, и тогава поставяйте на гърдата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #868 -: Ноември 04, 2007, 11:42:05 am »
Здравейте Докторе,
Синът ми е на 13 месеца. 3-4 дена беше с температура от 37,5 до 38,5, като на четвъртия ден през нощта вдигна 39,1. Първоначалната диагноза на джипито беше - херпангина. На контролния преглед, след като чу че е имал 39 каза, че ангината се е влошила и изписа АУГМЕНТИН ЕС. На същият ден до вечерта той поддържаше Т висока до 38 градуса. Вечерта му дадох първия прием АБ и като заспа се изпоти и свали температурата без никакви понижаващи лекарства. Вчера се появи сутринта обрив по челото, после започна да слиза към слепоочията, бузите и зад ушите. До вечерта се появиха пъпчици и по корема, кръста и гърба. педиатърът реши, че е или алергия от АБ или така наречаната розеола инфантум. По челото по-скоро е седи като обща червенина. Сърби го. Спрях АБ по неин съвет. От вчера получи и разстройство. Дали то е от аугментина? Моля за вашия съвет - да давам ли зиртек, както лекарката ме съветва. Лошо ли е, че е приел антибиотик два пъти и е спрян. Според вас алергия ли е или шарката и какво е най-добре да му давам? За разстройството сме на смекта и ентерол.  Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #869 -: Ноември 04, 2007, 11:44:32 am »
Благодаря за бързия отговор.

Храня нощем - поне 2 пъти на около 3 часа, когато се събуди.
Ще пробвам да изцеждам малко кърма преди да започнем да се кърмим.

Поздрави!
 
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #870 -: Ноември 04, 2007, 12:48:43 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Имам следния въпрос - в петък бяхме с бебо на месечната консултация (той навърши 2 месеца, яде само АМ), и педиатърката му предписа 3 пъти в седмицата по 4 капки дневно Зимафлуор за предпазване от кариеси. Какво Ви е мнението за това лекарство и не е ли рано за такава превенция?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #871 -: Ноември 04, 2007, 13:01:22 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Имам следния въпрос - в петък бяхме с бебо на месечната консултация (той навърши 2 месеца, яде само АМ), и педиатърката му предписа 3 пъти в седмицата по 4 капки дневно Зимафлуор за предпазване от кариеси. Какво Ви е мнението за това лекарство и не е ли рано за такава превенция?
Темата за флуорната профилактика е много противоречива.
Тук (Гърция) не даваме флуор пер.ос.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #872 -: Ноември 04, 2007, 13:04:55 pm »
Здравейте Докторе,
Синът ми е на 13 месеца. 3-4 дена беше с температура от 37,5 до 38,5, като на четвъртия ден през нощта вдигна 39,1. Първоначалната диагноза на джипито беше - херпангина. На контролния преглед, след като чу че е имал 39 каза, че ангината се е влошила и изписа АУГМЕНТИН ЕС. На същият ден до вечерта той поддържаше Т висока до 38 градуса. Вечерта му дадох първия прием АБ и като заспа се изпоти и свали температурата без никакви понижаващи лекарства. Вчера се появи сутринта обрив по челото, после започна да слиза към слепоочията, бузите и зад ушите. До вечерта се появиха пъпчици и по корема, кръста и гърба. педиатърът реши, че е или алергия от АБ или така наречаната розеола инфантум. По челото по-скоро е седи като обща червенина. Сърби го. Спрях АБ по неин съвет. От вчера получи и разстройство. Дали то е от аугментина? Моля за вашия съвет - да давам ли зиртек, както лекарката ме съветва. Лошо ли е, че е приел антибиотик два пъти и е спрян. Според вас алергия ли е или шарката и какво е най-добре да му давам? За разстройството сме на смекта и ентерол.  Благодаря предварително!
Спирането на АБ разрешава проблемите с алергичната реакция, обикновено. В повечето случаи не е нужно да се дава нещо. Същото важи и за диарията.

Дали е розеола или алергична реакция към АБ в дадения случай е почти невъзможно да се каже. Зависи от много неща, и отговора би бил относителен.

Не давайте този Ентерол- Хидрасек е по-добър избор в случая, но диарията преминава (ако е от Аугментин) сама.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #873 -: Ноември 04, 2007, 13:10:59 pm »
Малко коментар... глупостите не престават, за съжаление...

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=237082.0

Не се дърпа, не се пипа. Отваря се само, може и в много по-голяма възраст.
Даденият "съвет" е абсолютно неадекватен.

Нека Ганка да каже, дали някой в Германия дърпа и "забелва"...
Боже, откъде се навъдиха толкова почитатели на това "забелване"...
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 13:21:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #874 -: Ноември 04, 2007, 13:30:13 pm »
Birdie, благодаря за отговора. Вече съм дала ентерола, но за напред ще знам за хидрасек.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #875 -: Ноември 04, 2007, 14:01:23 pm »
Малко коментар... глупостите не престават, за съжаление...

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=237082.0

Не се дърпа, не се пипа. Отваря се само, може и в много по-голяма възраст.
Даденият "съвет" е абсолютно неадекватен.

Нека Ганка да каже, дали някой в Германия дърпа и "забелва"...
Боже, откъде се навъдиха толкова почитатели на това "забелване"...

Ами не съм виждала да го правят. Друг е въпроса, че аз сама полека почиствам там, за да не се налага да го "забелва" някой :oops: Но чак да дърпам или нещо друго - категорично не! Иначе имахме 2 пъти проверка - на половите органи, за да се види дали няма проблеми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #876 -: Ноември 04, 2007, 14:22:13 pm »
 :(ето, едно от малкото неща, за които не съм Ви попитала и то се оказва грешно...без думи просто.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #877 -: Ноември 04, 2007, 14:33:17 pm »
За съжаление...
Аз бях първият, който преди две години повдигна остро въпроса във форумите.
Бяха нужни месеци кореспонденции с "видни" лица от Бг медицински "хоризонт" (посещаващи и пишещи във форумите) за да се поразчупи този грешен стереотип. Но дори и сега, пак срещам тук и там плахи опити и съвети от същите хора да се "дърпа". Е, тези хора не могат да се променят...

Същото и със слъзните каналчета.
 НЕ СЕ СОНДИРАТ СЛЪЗНИ КАНАЛЧЕТА ДО 12М възраст, освен по много редки показания (броят се на половината пръсти на едната ръка). Не се масажира, не се пипа с мръсни ръце! Забърсва се само със стерилни марлички, обилно напоени със стерилен физиологичен разтвор (а нашите ръце обилно поляти и дезинфектирани със спирт преди процедурата). И то в посока нагоре, към нослето, а не надолу към отвора на каналчето. Гурелчетата в ъгъла на окото не се "придвижват" към другия край на окото, защото се замърсява цялото око-забърсват се с движение леко нагоре, само от страната, където са се събрали. Ако са твърди секретите, първо се овлажняват с марличка, и тогава се махат, а не се "стърже" с марличката като "с шкурка."
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 14:43:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #878 -: Ноември 04, 2007, 14:47:25 pm »
 В интерес на истината, въпреки изричното настояване на двамата му педиатри, все още не съм му дърпала/забелвала пениса. Някак си ми се струваше прекалено малък за подобно нещо, но самата педиатърка го направи пред мен - без да дезинфекцира или да измие нито пениса от урината, нито ръцете си. Смятах обаче да започна да го правя, може би след месец-два, толкова бяха единодушни в мнението си...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #879 -: Ноември 04, 2007, 14:58:13 pm »
В интерес на истината, въпреки изричното настояване на двамата му педиатри, все още не съм му дърпала/забелвала пениса. Някак си ми се струваше прекалено малък за подобно нещо, но самата педиатърка го направи пред мен - без да дезинфекцира или да измие нито пениса от урината, нито ръцете си. Смятах обаче да започна да го правя, може би след месец-два, толкова бяха единодушни в мнението си...
http://www.cirp.org/library/normal/aap1999/

"...Remember, foreskin retraction will occur naturally and should never be forced. Once boys begin to bathe themselves, they will need to wash their penis just as they do any other body part."

http://www.cirp.org/library/normal/aap/

"...The foreskin is easy to care for. The infant should be bathed or sponged frequently, and all parts should be washed including the genitals. The uncircumcised penis is easy to keep clean. No special care is required! No attempt should be made to forcibly retract the foreskin. No manipulation is necessary. There is no need for special cleansing with Q-tips, irrigation, or antiseptics; soap and water externally will suffice."

http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/growth/malecare.html
Публикация на Станфорд. Да, те знаят по-малко, отколкото Бг "ентусиасти" по темата... ;) и затова препоръчват да не се пипа!!
"...In an uncircumcised boy, the foreskin will begin to separate from the glans, or the tip of the penis. This happens naturally while the male is an infant. This is called foreskin retraction. Foreskin retraction may happen immediately after birth, or it may take several years. Most foreskins can be fully retracted by the time the male is 18 years old. Retraction of the foreskin, or pulling the foreskin back from the tip of the penis, should not be forced. If the foreskin is forced to retract, it may result in bleeding and discomfort."

http://www.nyp.org/health/men_malecare.html
Пресвитерианска Болница Ню-Йорк (Университетска клиника на Колумбийския Университет). Тези хора там са направо некомпетентни ;)-те препоръчват да не се "дърпа" също...

С ТЕЗИ ЗАБЕЛВАНИЯ В Бг ТРЯБВА ДА СЕ СВЪРШИ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ!
Те са белег на треторазрядна педиатрия... както и даването на "Ентерол", калциев глюконат пер.ос и Вит Ц в нослето. + водички и "сокчета" на бебета.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 15:13:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.