0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #940 -: Ноември 06, 2007, 11:40:44 am »
Хмм. първо сълзеше това оче, после доста дълго и двете очи, после - другото око, след това около седмица нито едното око и сега е пак това око. Щом не може да изчезне сълзенето, това характерно "поведение" ли е при запушени слъзни канали?
Може да е свързано с епизоди на хрема. Пак нищо не е нужно, освен Олинт 0.05% в нослето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #941 -: Ноември 06, 2007, 12:37:37 pm »
Лан, ние имахме същите проблеми. Каналчетата бяха запушени и се оказа, че се изолират и бактерии и понякога за това се увеличава секрета. Аз успях да си изискам посявка с триста зора. За твое успокоение може да видиш има ли нещо или не - помоли да ти направят посявка. При нас казаха, че вече бактериите са резистентни на лекарствата и се очаквало да си минат сами :x Общо взето одисеята със запушените слъзни канали при нас продължи до около 9-10 месец, като аз правех масаж, по препоръка на детски офталмолог. За мен нещата се оправиха след масажите, капането на Тобрекс и слагането на кремче в очичките. След прегледа казаха, че вече са отпушени каналите и повече не сме имали проблеми. Знам колко ти е притеснено, че е неприятно и за теб и за детето, но ще се оправи. Просто трябва да се стараеш да е почистено със стерилна марля, за да не се пренася от едното на другото.   
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #942 -: Ноември 06, 2007, 12:44:57 pm »
"...При нас казаха, че вече бактериите са резистентни на лекарствата и се очаквало да си минат сами"

->Да, така е. Това НЕ са конюнктивити, а замърсяване от щамове Стафилокок, които са сапрофитни, а не патогенни. Точно това е и грубата грешка, която правят в Бг, правейки посявки за "щяло и нещяло"-освен че не могат да интерпретират правилно изолираното и на Стафилококус епидермидис пишат "Ауреус" (а между двата има огромна разлика), се "хвърлят и лекуват" нормални находки. От което само се увеличават резистентните щамове!

Вие, когато имате гурелчета сутрин, правите ли си посявки? Не... Ако обаче си направите от любопитство, ще се изолира същото, което и при децата. Проблем ли е обаче това, и за "лечение"? Не, разбира се... засъхнал секрет, отгоре инфектиран е...а не инфекция от само себе си.

Както виждате, пак са прави!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #943 -: Ноември 06, 2007, 13:05:57 pm »
"...При нас казаха, че вече бактериите са резистентни на лекарствата и се очаквало да си минат сами"

->Да, така е. Това НЕ са конюнктивити, а замърсяване от щамове Стафилокок, които са сапрофитни, а не патогенни. Точно това е и грубата грешка, която правят в Бг, правейки посявки за "щяло и нещяло"-освен че не могат да интерпретират правилно изолираното и на Стафилококус епидермидис пишат "Ауреус" (а между двата има огромна разлика), се "хвърлят и лекуват" нормални находки. От което само се увеличават резистентните щамове!

Вие, когато имате гурелчета сутрин, правите ли си посявки? Не... Ако обаче си направите от любопитство, ще се изолира същото, което и при децата. Проблем ли е обаче това, и за "лечение"? Не, разбира се... засъхнал секрет, отгоре инфектиран е...а не инфекция от само себе си.

Както виждате, пак са прави!

Говорим за посявка в Германия и то след като лекувахме проблемите в България и положението вече беше доста по-поносимо от преди лечението. А за гурелите - не се вторачвам нито в моите, нито в неговите. Мия ги с чиста чешмяна вода и това е :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #944 -: Ноември 06, 2007, 13:16:33 pm »
Не е практика да се правят посявки, за това, за което пишете.
Само в редки случаи е нужно.
В Бг има мания на тема "посявки", "секрети", "изследвания" (оправдано до известна степен, поради невероятно разпространеното Стафилококово и Стрептококово носителство). Не винаги е нужна такава "обективизация"-понякога повече заблуда се предизвиква, отколкото яснота.
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 13:31:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #945 -: Ноември 06, 2007, 13:27:28 pm »
В случая посявката е чисто на моя глава, защото лекарите ми обясняваха, че лекуват бактерии. Реших, че след като имаме бактериален конюнктивит, който не минава за месец е редно да пусна посявка. След нея педиатърката леко засрамена измънка: "Ами то май са запушени каналчета". Явно реши, че е достатъно чиста, лично на мен диагнозата от посявката нищо не ми говори. Не знам...знам само, че изкапахме четири вида капки и аз и Малчо се изнервихме максимално и накрая пак не си знаем точната диагноза. Ще се радвам да са запушени каналчета и да си минат сами! Ся първо се опита да ме убеди да ги лекуваме с хомеопатия - не се съгласих, а последното е някакво антисептично само, за което питах и така...лекуваме си се :witch:
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #946 -: Ноември 06, 2007, 13:35:00 pm »
Докторе, лично аз предпочитам лекарят да се презастрахова ако не е сигурен, да направи и излишни изследвания ако трябва, но да е сигурен какво и с какво лекува. А не аз да се правя на лекар и да вземам решения с какво да лекувам сина си, но дефакто така се получава. Не съм за посявките за щяло и нещяло, но ако наистина имаме запушени каналчета от двама педиатри и две очни лекарки, никой да не познае и да изпише каквото му дойде първо наум, ето това не мога да го приема! Пълна и безотговорна некомпетентност!!! Единственият лекар, който ми направи добро впечатление беше микробиоложката, не лаборантката, звучеше ми достатъчно компетентно и запознато.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #947 -: Ноември 06, 2007, 15:22:49 pm »
Добър ден!
Имам дъщеря на 4 месеца и половина. Преди месец слбед направен ехографски преглед се установи, че има раширение на бъбречните легенчета и задържа урина. Разширението е двустранно и е около 4-5 мм. Дадоха ми направление за изследване на урина. Резултата излезе днес. Урокултурата е чиста пише че не се изолира..... но на другото изследване за белтък и седимент излиза положителен резултат за кетони при препоръчителна стойност отрицателен. Имам ли поводи за притеснение и вие как бихте ме посъветвали да постъпя? Да търся ли последващо мнение на специалисти в областта на бъбреците. Доктора провел прегледа ми каза, че е физиолгочно и ще отмине.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #948 -: Ноември 06, 2007, 15:25:04 pm »
Здравей Бърди,
Имам молба към теб - посъветвай ме какво да правя с ноктите на краката си. Знам, че по принцип отговаряш на въпроси за нашите деца, но като лекар може и да ме посъветваш нещо. Нокъта на единия палец се цепи по дължината на цялата плочка и се е изтънил вече доста и не само се цепи, но и не е на цели люспи, а се чупи на малки парчета - изглежда като напукано стъкло, на снимката мисля се вижда. Втория до него се е сцепил на 2 по дължина за сега не се троши поне на люспи, а само на две е разцепен но едната половина е по ниска от другата - образувал се е един ръб. Ако имаш мнение по въпроса моля те посъветвай ме, и извинявай, че те занимавам с проблеми не от твоята област

ето и снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189923
Простете, но аз съм Педиатър, не общ лекар.
Не се разпростирам извън специалността.
Нужно е да се консултирате с интернист или дерматолог.

Моля за разбиране по въпроса... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #949 -: Ноември 06, 2007, 15:28:50 pm »
Добър ден!
Имам дъщеря на 4 месеца и половина. Преди месец слбед направен ехографски преглед се установи, че има раширение на бъбречните легенчета и задържа урина. Разширението е двустранно и е около 4-5 мм. Дадоха ми направление за изследване на урина. Резултата излезе днес. Урокултурата е чиста пише че не се изолира..... но на другото изследване за белтък и седимент излиза положителен резултат за кетони при препоръчителна стойност отрицателен. Имам ли поводи за притеснение и вие как бихте ме посъветвали да постъпя? Да търся ли последващо мнение на специалисти в областта на бъбреците. Доктора провел прегледа ми каза, че е физиолгочно и ще отмине.
Моят съвет е да направите УЗ изследване при много опитен и добър специалист.
Тези оценки, за които пишете, често са много субективни и плод на грешки, грешна интерпретация (мисли си че 4мм е над горната граница, пък истината е че 4мм е физиологична стойност), грешно изследване.
Ако и на повторното УЗ изследване се подтвърди находката, ще е нужна ретроградна цистео-уретрография.

Само наличие на кетони,и без нищо друго, е може би случайна находка...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #950 -: Ноември 06, 2007, 15:31:23 pm »
Докторе, лично аз предпочитам лекарят да се презастрахова ако не е сигурен, да направи и излишни изследвания ако трябва, но да е сигурен какво и с какво лекува. А не аз да се правя на лекар и да вземам решения с какво да лекувам сина си, но дефакто така се получава. Не съм за посявките за щяло и нещяло, но ако наистина имаме запушени каналчета от двама педиатри и две очни лекарки, никой да не познае и да изпише каквото му дойде първо наум, ето това не мога да го приема! Пълна и безотговорна некомпетентност!!! Единственият лекар, който ми направи добро впечатление беше микробиоложката, не лаборантката, звучеше ми достатъчно компетентно и запознато.
Нещата не стоят по този начин.
Нещата се базират на стабилни познания, точни критерии и вярна преценка.
Посявките не са способ за търсене на черна котка в тъмна стая.
Първо има диагноза, и после всичко останало.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #951 -: Ноември 06, 2007, 15:41:11 pm »
Благодаря ви за бързия отговор. В четвъртък ще бъдем отново при лекаря на УЗ и след това ще ви пиша пак ако възникнат допълнителни въпроси. Отделно ще запиша час и при друг УЗ специалист да повторил изследването. А бихте ли ми казал какво е това ретроградна цистео-уретрография?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #952 -: Ноември 06, 2007, 15:42:05 pm »
Първо има диагноза, и после всичко останало.
Да, и на мен ми се ще да е така. Нямам желание нито да си самоназначавам лечения/изследвания, нито аз да съм позицията на търсещия котката. Масово обаче на част  от българсите лекари им липсват или въпросните познания или желание да ги прилагат, а аз се опитвам просто да направя най-доброто за Малчо :(. Може би защото попаднах на извънредно добри гинеколози (за мой голям късмет) и досега дефакто не съм се сблъсквала с некадърен лекар и сега съм меко казано разочарована от нивото на педиатрите и детските очни, които се предполага, че трябва да се грижат за детето ми...Ако се преместите в София, вече си имате един малък пациент да знаете  :D.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #953 -: Ноември 06, 2007, 15:42:58 pm »
Изследване за везико-уретерален рефлукс чрез катетеризация на пик. мехур.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #954 -: Ноември 06, 2007, 15:46:27 pm »
Всъщност ако не бях пуснала посявката сега още сигурно щяхме да сме на следващите неподходящи антибиотични капки. Последно ми изписаха Окацин, който така и не накапах...(след Офталмосептонекс, Бивацин, Тобрекс и някакви кафеви, дето не ги разчитам).
Мечтая си просто да отида на педиатър, той да каже диагноза/изследвания/лечение/препоръки, аз да се върна спокойна, а не по цели нощи да чета в нета и да си купувам медицински книги  :(, като преди това чинно съм ходила на педиатър и даже съм си и платила.
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 15:48:19 pm от Lan »
*

    feel_u

  • *
  • 5
  • Мама-аниматорка
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #955 -: Ноември 06, 2007, 15:56:20 pm »
Здравейте Бърди!
Знаете от един друг сайт за нашия проблем, който започна преди повече от 2 месеца с 10-дневен запек и продължава и до днес. Преди седмица бяхме на детски гастроентеролог във Варна. Води се добър диагностик и терапевт. Според нея вероятната причина е променен за кратко хранителен режим, от това запек, рагади, болка и отказ от изхождане. Друга възможна причина е дълъг прием на АБ, зимата бяхме с бронхопневмония и множество отити и период с много АБ. Но това са само ПРЕПОЛОЖЕНИЯ.

Предписа ни 3 месечно лечение - всеки месец различно. Течности - минимум по 800 мл на ден. Диета, изключваща пълномаслени млека, топено сирене, кашкавал, ориз, банани, хляб - само черен, останалите храни - разхлабващи. Големи дози Дуфалак /по 15 мл на ден/, съчетан с Дулколакс /5 капки вечер/, мазане на анусчето отвътре и отвън с Долопрокт, после с Универтан /това през първия месец/ + всеки месец различен пробиотик. Трябвало да чакаме. На всеки 3 дни - клизма или свещичка Бизалакс. Попитах за изследвания, каза, че ако до 3 месеца ситуацията не се промени, ще го приеме за пълни изследвания. Но за момента не били нужни, защото част от тях са много травмиращи.

За момента - нищо. Притеснява ме да правя толкова често принудително изхождане... 3 месеца през максимум 3 дни, ама другото е по-лошо - да задържа изпражненията по седмица и накрая - пак клизма...
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 16:07:29 pm от feel_u »

Аз и "кека" /ловеца/

Едно щуро аниматорско лято http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10764&AlbumId=105456
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #956 -: Ноември 06, 2007, 17:56:19 pm »
Първо се извинявам, че нахлувам така в темата, но не се стърпях.

Лан силно те  :bighug: аз преживях кошмара, който и ти в момента за съжаление се налага да изживееш. Аз и все още се опитвам да се боря с некомпетентността на Бг педиатри, визирам бургаските.
Лан мила и аз като вас се лутах по разни псевдо експерти, лекари с уж доказан "висш капацитет", които масово майките боготворят, само дето и те не знаят защо. Всичките ТЕ с различно мнение и естестевно с различни методи на псевдо лечение, решаваха и експериментираха върху детето ми, добре че е без фатални последствия.
В един прекрасен момент се появи д-р Birdie, радвам се, че го има в нашият форум, благодарение на който аз се консултирам и грижа за сина си. Повечето майки ме смятат за прекалено емоционална, за Бг педиатрите пък съм луда, но мен това въобще не ме притеснява. Важното е детето ми да се чувства възможно най добре, а това е така когато аз самата се чувствам добре, спокойна и уверена. Спокойствието при мен идва от д-р Birdie, той разяснява, пояснява, дава  точни съвети макар и от разстояние, благодаря за което, радвам се че го има, радвам се че ме изтърпява с безбройните ми питанки и чуденки, вдъхва ми нужната увереност, така липсващи за съжаление в практиката на Бг педиатри.

Просто исках да изкажа съпричастност към проблемите ви Лан.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #957 -: Ноември 06, 2007, 17:59:18 pm »
Всъщност ако не бях пуснала посявката сега още сигурно щяхме да сме на следващите неподходящи антибиотични капки. Последно ми изписаха Окацин, който така и не накапах...(след Офталмосептонекс, Бивацин, Тобрекс и някакви кафеви, дето не ги разчитам).
Мечтая си просто да отида на педиатър, той да каже диагноза/изследвания/лечение/препоръки, аз да се върна спокойна, а не по цели нощи да чета в нета и да си купувам медицински книги  :(, като преди това чинно съм ходила на педиатър и даже съм си и платила.
Разбирам Ви напълно...
Но както виждате този форум е единствен, където може да се прочете нещо алтернативно, до известна степен "непривично"...

***
Благодаря Перденце, благодаря...
Когато всичко е наред и аз съм доволен...
Всичко, което пиша с критичен тон е от личен изстрадан опит-от разочарование от това, че си полагал усилия и си мислел че си на прав път. Докато един ден си разбрал, че не си бил.
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 18:01:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #958 -: Ноември 06, 2007, 18:05:20 pm »
Здравейте Бърди!
Знаете от един друг сайт за нашия проблем, който започна преди повече от 2 месеца с 10-дневен запек и продължава и до днес. Преди седмица бяхме на детски гастроентеролог във Варна. Води се добър диагностик и терапевт. Според нея вероятната причина е променен за кратко хранителен режим, от това запек, рагади, болка и отказ от изхождане. Друга възможна причина е дълъг прием на АБ, зимата бяхме с бронхопневмония и множество отити и период с много АБ. Но това са само ПРЕПОЛОЖЕНИЯ.

Предписа ни 3 месечно лечение - всеки месец различно. Течности - минимум по 800 мл на ден. Диета, изключваща пълномаслени млека, топено сирене, кашкавал, ориз, банани, хляб - само черен, останалите храни - разхлабващи. Големи дози Дуфалак /по 15 мл на ден/, съчетан с Дулколакс /5 капки вечер/, мазане на анусчето отвътре и отвън с Долопрокт, после с Универтан /това през първия месец/ + всеки месец различен пробиотик. Трябвало да чакаме. На всеки 3 дни - клизма или свещичка Бизалакс. Попитах за изследвания, каза, че ако до 3 месеца ситуацията не се промени, ще го приеме за пълни изследвания. Но за момента не били нужни, защото част от тях са много травмиращи.

За момента - нищо. Притеснява ме да правя толкова често принудително изхождане... 3 месеца през максимум 3 дни, ама другото е по-лошо - да задържа изпражненията по седмица и накрая - пак клизма...
Да, знам... чета темата там често.
Моето мнение е да намерите възможност да направите пълен и обстоен преглед на детето с всичко нужно. На първо място аз бих направил РАСТ за алергия към белтъците на кравето мляко и (както Ви бях писал)бих изключил напълно прясното мляко от диетата на детето. Може да давате Лактулоза (е не чак в такива "огромни" дози) за около седмица, но описаните с такава честота клизми са недопустими.
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 18:08:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #959 -: Ноември 06, 2007, 18:05:37 pm »
Perdeto, Докторе, благодаря ви :bighug:! Днес ми е емоционално, защото с триста зора накарах педиатърката да му прегледа ма Малчо ушичките и защото няма вода и това прекрасно се вързва със смяната на памперси и бърсането на течащи очета и като разбрах, че и болничният ми е сгрешен (от същата педиатърка, не че е чак проблем но :() направо съвсем се вкиснах! Обещавам повече да не мрънкам!