0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #880 -: Ноември 04, 2007, 15:38:16 pm »
Мда, за дърпане и забелване не знам, но аз пък изчетох доста за "срязването" на слепените срамни устни при момиченцата. Трябваше да ходя еди къде си и да търся детски гинеколог, само дето така стана, че срамните устни съвсем сами се "разтвориха", без никаква болка, без кръв, нищо.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #881 -: Ноември 04, 2007, 15:43:24 pm »
Докторе, да Ви попитам във връзка с наличните домашни продукти у дома:
1. Откога дюля?
2. Откога червена чушка?
3. Досега съм давала месо само с готови пюрета ( тука имам една бг книжка, чета и възприемам избирателно, та там пише месо да се свъведе задължително с фабрично пюре и чак след два месеца може домашно направено, чудех се защо). Сега мисля да почвам с домашно месо, трябва ли да следвам някакви препоръчителни пропорции - в 190гр готово пюре месо+зеленчук, месото е 8% или около 15г. Така ли да гледам да е и в направеното от мен.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #882 -: Ноември 04, 2007, 16:08:22 pm »
1.Варена може и сега.
2.Може и сега. Малко...
3.Няма изобщо такива "изисквания". Слагате толкова месо, и в такова съотношение, каквито се харесват на детето. Както му харесва. И каквото му харесва да яде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #883 -: Ноември 04, 2007, 16:16:35 pm »
 Благодаря ви за статиите, Докторе! За сега разчитам само на Вас и на собствения си инстинкт и мнооого избирателно на това, което ми казват тук всевъзможни "специалисти". Ще е добре да си ги добавим в "Важни теми" към този подфорум или в отделна закована тема, знам ли.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #884 -: Ноември 04, 2007, 21:13:44 pm »
Въведете в Гугл термина " care of the uncircumsized penis".
Ако намерите поне една статия, препоръчваща "забелване", аз приемам образа на което африканско животинче пожелаете...предпочитам жираф... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #885 -: Ноември 04, 2007, 21:50:08 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.540

У ж а с... да се чете само, с какво се занимават хората.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #886 -: Ноември 04, 2007, 22:12:48 pm »
Здравей Бърди,

Какво ти е  мнението към продукти като бронховаксом и AD Liquid for kids?
Моето дете / 5 г. / много боледува, особено от отит. Утре тръгваме на детска и се чудя, какво да давам профилактично. Миналата година от бронховаксома имаше ефект, но докато го пиеше за по 2 -3 дни вдигаше температура и започваше да хърка с нослето, затова сега доста се колебая?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #887 -: Ноември 04, 2007, 22:20:17 pm »
Здравейте Д-р Бърди, голям фен съм ви, въпреки че нямам щастието да съм майка, но сега ще ви попитам нещо за моята племенница.
Даниела е на 2 години и 9 месеца, от 15-тина дни започна да се напишква нощем /през вечер да речем/, като се събуди се усеща, че се е напишкала и се срамува от това, преди се е събуждала и е казвала, че и се пишка, а сега се буди щото е мокро детето. Помогнете със съвет, моля. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #888 -: Ноември 04, 2007, 22:42:30 pm »
Здравей Бърди,

Какво ти е  мнението към продукти като бронховаксом и AD Liquid for kids?
Моето дете / 5 г. / много боледува, особено от отит. Утре тръгваме на детска и се чудя, какво да давам профилактично. Миналата година от бронховаксома имаше ефект, но докато го пиеше за по 2 -3 дни вдигаше температура и започваше да хърка с нослето, затова сега доста се колебая?
Бронховаксон сега започнаха да внасят в Гърция- опитах при две деца, но не съм много очарован... не вярвам в тези неща, не вярвам.

На всяка цена намерете и направете "Превенар" ваксината.
Направете носни и фарингеални посявки за Стрептокок- може би детето да е носител.
Направете противогрипната ваксина...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #889 -: Ноември 04, 2007, 22:45:24 pm »
Здравейте Д-р Бърди, голям фен съм ви, въпреки че нямам щастието да съм майка, но сега ще ви попитам нещо за моята племенница.
Даниела е на 2 години и 9 месеца, от 15-тина дни започна да се напишква нощем /през вечер да речем/, като се събуди се усеща, че се е напишкала и се срамува от това, преди се е събуждала и е казвала, че и се пишка, а сега се буди щото е мокро детето. Помогнете със съвет, моля. :)
Направете изследване на урина+посявки.
Не давайте течности 3 часа преди лягане минимум, изпишквайте детето преди лягане.
Имайте пред вид, че антидиуретичният хормон, който досега масово използваха за тези случаи е забранен вече.

Благодаря за добрите думи... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #890 -: Ноември 04, 2007, 22:46:22 pm »
Докторе, може да съм изтървала нещо, ама да ми кажете- какви изследвания да пусна на Стефания във връзка със спазъма който наскоро направи, и тази ваксина "Превенар" да ми уточните кога може да се сложи и каква е функцията. Тя в момента пие Ериус 2 мл на ден, като профилактика за около 2-3 седмици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #891 -: Ноември 04, 2007, 22:57:05 pm »
Зависи от диагнозата-ако е бебешки бронхиолит-нищо.
Аериус НЯМА профилактична роля... и не се дава при бронхити, бронхиолити, астма.
"Превенар" може да поставите на 9м, 11м, и 3 та доза на 14м, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #892 -: Ноември 04, 2007, 22:59:42 pm »
Докторе, извинявам се, сега ще попитам един глупав въпрос, но за последно и после край с моите пуйки, кокошки, пилета и зайци от село!
Та кокошка, а не пиле, става ли за бебе?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #893 -: Ноември 04, 2007, 23:04:58 pm »
Ами ... диагнозата е трудна работа да ви я кажа, според пулмолога бронхиален спазъм, категорично не е бронхиолит, или пневмония както я изтепосаха в болницата.
Ериус е антихистаминов препарат,противоалергичен- така ми обясниха, другата опция беше Ксизал капки.
Дано я намерим ваксината, ще я сложим задължително.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 23:22:12 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #894 -: Ноември 04, 2007, 23:19:21 pm »
Докторе, извинявам се, сега ще попитам един глупав въпрос, но за последно и после край с моите пуйки, кокошки, пилета и зайци от село!
Та кокошка, а не пиле, става ли за бебе?
Да, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #895 -: Ноември 05, 2007, 11:59:45 am »
Привет, Докторе!

Ако позволите, едно малко въпросче:
Мултивитаминозните сиропчета (напр. Киди или Мултисонастол) е добре да се приемат сутрин на гладно или няма значение кога ще е приемът?

Лек и успеш ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #896 -: Ноември 05, 2007, 12:46:46 pm »
Няма значение кога...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #897 -: Ноември 05, 2007, 13:02:40 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Простете, че се вмъквам с тази информация във форума.
Открих подробна информация за ваксината Превенар на бълг. език, ще я разпечата за личната лекарка на детето ми, защото тя не е чула дори за нея.
Аз за съжаление не успях да я купя в Германия, искаха ми рецепта- много много жалко.

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #898 -: Ноември 05, 2007, 13:57:11 pm »
Здравейте Докторе,
Синът ми е на 13 месеца. 3-4 дена беше с температура от 37,5 до 38,5, като на четвъртия ден през нощта вдигна 39,1. Първоначалната диагноза на джипито беше - херпангина. На контролния преглед, след като чу че е имал 39 каза, че ангината се е влошила и изписа АУГМЕНТИН ЕС. На същият ден до вечерта той поддържаше Т висока до 38 градуса. Вечерта му дадох първия прием АБ и като заспа се изпоти и свали температурата без никакви понижаващи лекарства. Вчера се появи сутринта обрив по челото, после започна да слиза към слепоочията, бузите и зад ушите. До вечерта се появиха пъпчици и по корема, кръста и гърба. педиатърът реши, че е или алергия от АБ или така наречаната розеола инфантум. По челото по-скоро е седи като обща червенина. Сърби го. Спрях АБ по неин съвет. От вчера получи и разстройство. Дали то е от аугментина? Моля за вашия съвет - да давам ли зиртек, както лекарката ме съветва. Лошо ли е, че е приел антибиотик два пъти и е спрян. Според вас алергия ли е или шарката и какво е най-добре да му давам? За разстройството сме на смекта и ентерол.  Благодаря предварително!
Birdie, по повод това което вчера те питах - сега се връщаме от лекар. Тя мисли, че е шарка. Но ми вика че била петата шарка и като я питах за розеола инфантум ли говори тя каза, че не, а за някаква която до пет годиншна възраст можело да се хване. И по дъгите на гърлото имал мехурчета пълни с гноевидна течност. Била някаква предизвикавана от адено вируси и започвала като херпангина. Можеш ли да ми внесеш малко яснота за тези шарки. Тя се съмняваше и за инфекциозна мононуклеоза, но после го отхвърли, защото нямал уголемяване на черния дроб и далака.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #899 -: Ноември 05, 2007, 14:55:52 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Простете, че се вмъквам с тази информация във форума.
Открих подробна информация за ваксината Превенар на бълг. език, ще я разпечата за личната лекарка на детето ми, защото тя не е чула дори за нея.
Аз за съжаление не успях да я купя в Германия, искаха ми рецепта- много много жалко.

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf


Да, това е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.