0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #840 -: Ноември 03, 2007, 13:26:23 pm »
докторе здравей
помнишли ме от другия форум
бяхме с Никорай една седмица в болницата -направи двустранна пневмония с два пристъпа.Казаха че правел спазъм на дробчето.Бяхме на инхалатор на системи и на антибиотик и днес ни изписаха че в Бг клиничната пътека е 5дни.Сега ни казаха да пием Зинат още 5дни на 8 часа по 3милиграма.
много се притеснявам защоно Ники още има хрипове като го държа направо усещам как му ври дроба.Страх ме е да не се закашля пак и да посинее.
какво ще кажеш за Зината .Сироп не ни дадоха има ли нужда от такъв според теб и дай съвет как да го наблюдавам че съм паника голяма
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #841 -: Ноември 03, 2007, 15:48:21 pm »
Ушички погледнахме ли?
Аз да, изглеждат си много добре. На педиатър може чак в понеделник да иде, ако смятате че се налага.  Само да добавя, че днес и изглежда добре - редува периоди на сън с периоди на будуване и не е пищял.
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 15:50:58 pm от Lan »
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #842 -: Ноември 03, 2007, 16:26:44 pm »
Здравейте, докторе, дъщеря ми е на 2 г. и 1 месец и на 1.10 тръгна на ясла. След 8 дни вече и течеше носа, имаше и зачервено гърло, без температура. Появи се лека кашлица, която и до днес не е спряла. Десетина дена след началото хремата спря, кашлицата намаля и сега продължава да кашля, когато спи, рядко през деня - най-много 2-3 пъти за целия ден. Хрема няма. Сутрин гласът и е пресипнал. След около час отново се възвръща нормалния и тембър. Малко след приключването на първото заболяване (ако бе приключило) - Мария изкара и варицела миналата седмица. Кашлицата продължи и тогава - предимно нощем и привечер. И въпросът ми е как да продължаваме сега? Лекарката ни на всички прегледи установява, че гърдите са чисти. Антибиотик не съм давала, макар още в началото да ни бе изписан Оспексин. Оставих я само на Проспан и Олинт, като я разтривах и с крем против простуда Хустагил. Дали не сгреших, като не дадох антибиотика? Но без температура ми се стори ненужно тогава. Моля Ви за мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #843 -: Ноември 03, 2007, 17:55:58 pm »
Ушички погледнахме ли?
Аз да, изглеждат си много добре. На педиатър може чак в понеделник да иде, ако смятате че се налага.  Само да добавя, че днес и изглежда добре - редува периоди на сън с периоди на будуване и не е пищял.
С уред да погледнем ушичките... не отвън ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #844 -: Ноември 03, 2007, 18:23:06 pm »
 :(хммм, става още по-трудно, защото досега неговата педиатърка никога не го е гладала с уред ушите. Точно като мен  :oops: - отвън ги оглежда. Смятате ли, че е наложително да  отидем и да искам такъв преглед в понеделник? Обаче като се беше разсополивил частният педиатър го гледа и тогава всичко си беше наред...все пак са минали почти три  седмици от тогава.
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 18:35:06 pm от Lan »
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #845 -: Ноември 03, 2007, 18:26:50 pm »
док тука рядко гледат с апарат а просто натискат отвън или оглеждат за зачервяване
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #846 -: Ноември 03, 2007, 18:57:32 pm »
ох Бърди пак почна да кашля ного ме е страх.в болницата не кашляше така от инхалациите може би
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #847 -: Ноември 03, 2007, 19:08:39 pm »
докторе здравей
помнишли ме от другия форум
бяхме с Никорай една седмица в болницата -направи двустранна пневмония с два пристъпа.Казаха че правел спазъм на дробчето.Бяхме на инхалатор на системи и на антибиотик и днес ни изписаха че в Бг клиничната пътека е 5дни.Сега ни казаха да пием Зинат още 5дни на 8 часа по 3милиграма.
много се притеснявам защоно Ники още има хрипове като го държа направо усещам как му ври дроба.Страх ме е да не се закашля пак и да посинее.
какво ще кажеш за Зината .Сироп не ни дадоха има ли нужда от такъв според теб и дай съвет как да го наблюдавам че съм паника голяма
Има инфекция или бронхоспазъм (Астматичен пристъп)?
Вентолин и/или инхалаторен Фликсотайд?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #848 -: Ноември 03, 2007, 19:10:03 pm »
док тука рядко гледат с апарат а просто натискат отвън или оглеждат за зачервяване
Наивни работи са тези...право към гаф "водят"...отит без отоскоп не може да се диагностицира. Ушичките се преглеждат при всеки преглед.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #849 -: Ноември 03, 2007, 19:12:35 pm »
ох Бърди пак почна да кашля ного ме е страх.в болницата не кашляше така от инхалациите може би
Защо да не продължим инхалациите с "балонче" (или течни инхалации)в домашни условия?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #850 -: Ноември 03, 2007, 19:13:36 pm »
:(хммм, става още по-трудно, защото досега неговата педиатърка никога не го е гладала с уред ушите. Точно като мен  :oops: - отвън ги оглежда. Смятате ли, че е наложително да  отидем и да искам такъв преглед в понеделник? Обаче като се беше разсополивил частният педиатър го гледа и тогава всичко си беше наред...все пак са минали почти три  седмици от тогава.
"Частен"? двама педиатри ли имаме ;) частният гледа ли уши?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #851 -: Ноември 03, 2007, 19:16:17 pm »
Здравейте, докторе, дъщеря ми е на 2 г. и 1 месец и на 1.10 тръгна на ясла. След 8 дни вече и течеше носа, имаше и зачервено гърло, без температура. Появи се лека кашлица, която и до днес не е спряла. Десетина дена след началото хремата спря, кашлицата намаля и сега продължава да кашля, когато спи, рядко през деня - най-много 2-3 пъти за целия ден. Хрема няма. Сутрин гласът и е пресипнал. След около час отново се възвръща нормалния и тембър. Малко след приключването на първото заболяване (ако бе приключило) - Мария изкара и варицела миналата седмица. Кашлицата продължи и тогава - предимно нощем и привечер. И въпросът ми е как да продължаваме сега? Лекарката ни на всички прегледи установява, че гърдите са чисти. Антибиотик не съм давала, макар още в началото да ни бе изписан Оспексин. Оставих я само на Проспан и Олинт, като я разтривах и с крем против простуда Хустагил. Дали не сгреших, като не дадох антибиотика? Но без температура ми се стори ненужно тогава. Моля Ви за мнение.
Варицелата предизвиква мощен срив на имунитета...
В този аспект трябва да погледнете нуждата (или не) от Антибиотик.
Не става ясно, дали това е ново развитие, или просто нослето не спира да тече от началото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #852 -: Ноември 03, 2007, 19:21:12 pm »
"Частен"? двама педиатри ли имаме ;) частният гледа ли уши?
За съжаление  :(, за сега нямам пълно доверие нито на единия от двамата, пак за съжаление, но да частният гледа уши, най-вероятно и държавната ще ги прегледа ако я помоля. Въпросът е да не би аз да съм прекалено параноична и нищо да му няма на Малчо...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #853 -: Ноември 03, 2007, 20:12:04 pm »
"Частен"? двама педиатри ли имаме ;) частният гледа ли уши?
За съжаление  :(, за сега нямам пълно доверие нито на единия от двамата, пак за съжаление, но да частният гледа уши, най-вероятно и държавната ще ги прегледа ако я помоля. Въпросът е да не би аз да съм прекалено параноична и нищо да му няма на Малчо...
разбрах... и разбирам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #854 -: Ноември 03, 2007, 20:23:32 pm »
Докторе,

простете за малко смешния въпрос, но каква е причината за хълцането. Днес Вики цял ден хълца. И сега като се замисля, до сега никой не е успял да ми даде отговор на "защо се хълца"?

Поздрави!
:bighug:
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #855 -: Ноември 03, 2007, 20:36:31 pm »
Докторе, много благодаря. Аз не живея в Бг и това е основният ми проблем - тук в Австрия докторите не са като в Бг. Все си мисля, че не ни обръщат достатъчно внимание. Надявам се скоро да не се налага да ви търся за помощ, но много благодаря, че сте така отзивчив, чувствам се много по - сигурна, като знам, че Ви има.  :thankyousign:
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #856 -: Ноември 03, 2007, 20:39:57 pm »
значи правиха инхалации с вентолин -една маска като кислородните и е включена към апарат и пуска пара
незнам инфекция или какво-казаха че е пневмония+ спазъм
два пъти така се закашля че му пускаха инхалатора защото посиняваше.И двата пъти накрая излизаха храчки.Мъчителна работа за едно 6 месечно бебе.
сега му дадох Зината.
много му хъркат гърдите и знам че така трябва да е но е доста притеснително понеже докато бяхме в болницата почти беше изчезнало хъркането.
как се правят инхалациите какво още да купя.
незнам дали помните но аз съм от Бургас -града с невероятните доктори и диагнози  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #857 -: Ноември 03, 2007, 20:53:11 pm »
Докторе,

простете за малко смешния въпрос, но каква е причината за хълцането. Днес Вики цял ден хълца. И сега като се замисля, до сега никой не е успял да ми даде отговор на "защо се хълца"?

Поздрави!
:bighug:
Хълцането е симптом на "дразнене" на диафрагмата по съответния диафрагмален нерв (или дразнене на самия нерв). При деца причините са разнообразни- често малки бебета хълцат по необичайно когат се преохлаждат след баня, но по принцип хълцането при малки бебета след хранене е нормално явление, ако има логична продължителност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #858 -: Ноември 03, 2007, 21:03:28 pm »
значи правиха инхалации с вентолин -една маска като кислородните и е включена към апарат и пуска пара
незнам инфекция или какво-казаха че е пневмония+ спазъм
два пъти така се закашля че му пускаха инхалатора защото посиняваше.И двата пъти накрая излизаха храчки.Мъчителна работа за едно 6 месечно бебе.
сега му дадох Зината.
много му хъркат гърдите и знам че така трябва да е но е доста притеснително понеже докато бяхме в болницата почти беше изчезнало хъркането.
как се правят инхалациите какво още да купя.
незнам дали помните но аз съм от Бургас -града с невероятните доктори и диагнози  :wink:
Хм... детето е малко, а тези хора ми изглеждат лекомислени.
Нужно е особено внимание... изследвахме ли за коклюш?
Нужно е да се обадите на педиатър, за да проследи развитието.
Ако е бронхиолит, ще има голяма полза от Фликсотайд инхалации (пък били и те сухи, а не "течни").
Ако е инфекция, за 5 дена АБ лечение нищо резултатно не е възможно, но поне подобрение би трябвало да се отбелязва.

Много е рисковано в случаи като Вашия да се дават съвети от разстояние и без преглед, и по този конкретно проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #859 -: Ноември 03, 2007, 21:07:19 pm »
Все си мисля, че има връзка с храненето.... Вики като започне да хълца, та цял ден. И май само  в дни, когато хапва доста, като количество.
 :D
Лека вечер!