0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #80 -: Септември 27, 2007, 20:57:50 pm »
Ха, здравейте от нашенско! :-)С изклЮчение на разбитите тротоари, всичко много ми харесва!

Кажете кво става с тоз Пентаксим??? Нямало внос, имало проблеми, само една фирма била вносителка...Който го е почнал, кво прави сега-на обикновените ваксини ли ще превклЮчва?

Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #81 -: Септември 27, 2007, 21:40:24 pm »
привет, Мари, от нашенско :D
обикновено педиатрите си осигуряват бройки за бебенцата си. по наше време :wink:пак нямаше внос, но нащ'а педка беше осигурила.
аз упорито искам снимки на адашката, която без съмнение е изключително красива :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #82 -: Септември 27, 2007, 21:45:10 pm »
Мари, провери в някоя частна клиника около вас, би трябало да зареждат, или поне в Селена го правеха и ми предлагаха да я слагат и преглед за 80 лева. Добре дошла на родна земя.
Нас не ни е хванало БЦЖ-то и сега наново другия месец  :(
Иначе Стефи е вече 7700 и 67 см- на 7 месеца- много седмици този месец.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #83 -: Септември 27, 2007, 22:13:09 pm »
Мари, днес говорих със служителка на Софарма и каза, че я има Пентаксима - 62 лв мисля, че беше там цената. Иначе и на мен в Селена ми я предложиха, просто няколко дни предварително трябва да се обадя ако реша да я бием.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #84 -: Септември 27, 2007, 22:39:12 pm »
Ми то в Ямбол малко хора са я чували тази ваксина! Хората сами си я купуват от аптеките и си я носят на педиатрите. Ходих на една аптека-поръчах и след 3 дни ми върнаха капарото. Нямало в склада, нямало внос вече. Ходих на друга аптека-с връзки. Провериха в няколко склада в Бургас-няма и няма. Имало проблем с вноса, можело и да няма повече...А сега де...

Момичета, видях тризначета в Ямбол, в енда дълга-дълга количка, като вклаче. Много им се зарадвах. Дали не са от АРТ? Да са живи и здрави. Аз спрях жената и й казах колко им се радваме като ги видим с влакчето по главната улица. Можмалко ексцентрично да е, в Прага не бих спряла, ама там и не видях, де.
Alexandra
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #85 -: Септември 27, 2007, 22:44:16 pm »
от 2 седмици Пентаксим не се внася.моя близка от Бургас ми звънна да й търся и не намерих нищо поне със складовете с които работим.
Мене ме е нападнал страшен косопад - започнах шампоан Фитовал плюс, ампули Ревалид и Себорал форте.надявам се да има ефект защото си виждам косите навсякъде.
Мари,добре дошла в България. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #86 -: Септември 27, 2007, 23:18:59 pm »
Ай стига бре и ние за Пентаксим се гласим. А защо такъв дефицит, на какво се дължи? Не мен от една аптека ми обещаха за другата седмица, ама да видим? Точно 62 лева е ми казаха.
Ние днес бяхме на консултация - станали сме дунди. Спаднахме в болництата на 2400, а днес два месеца след раждането сме с бузи и сме 4700. Смока смуче яко.
Поздрави на всички мами и да са им здрави бебетата, че нещо всички се бяха разсополивили напоследък.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #87 -: Септември 27, 2007, 23:26:10 pm »
от 2 седмици Пентаксим не се внася.моя близка от Бургас ми звънна да й търся и не намерих нищо поне със складовете с които работим.


А така. Втасахме я. Ми на другите ваксини ще я караме явно...
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #88 -: Септември 28, 2007, 08:15:48 am »
На мен ми казаха, че внос на Пентаксим ще има след първи октомври. Зареждам си портмоненцето, в аптеката и купувам и трите ваксини Пентаксим, за да не се чудя следващия месец кво да правя.
Между другото педиатърът ми спомена , че по дефаут Пентаксима изчезвал декември месец.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #89 -: Септември 28, 2007, 08:51:50 am »
На мен ми казаха, че внос на Пентаксим ще има след първи октомври. Зареждам си портмоненцето, в аптеката и купувам и трите ваксини Пентаксим, за да не се чудя следващия месец кво да правя.
Между другото педиатърът ми спомена , че по дефаут Пентаксима изчезвал декември месец.

И аз така направих, след като отложихме втората заради дефицит, си купих две. Стояха ми в хладилника и чакаха ред.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #90 -: Септември 28, 2007, 09:04:30 am »
Пентаксим и аз си купих трите наведнъж и ги занесох в хладилника на педиатърката да стоят- все пак там само лекарства стоят
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #91 -: Септември 28, 2007, 09:15:31 am »
Вени, не е официално, бе душа :lol: Реших, че с копи-пейст ще ми е по-бързо, пък и знам ли дали някое друго Вени няма да се обърка :P Явно съм объркала мястото - по снимката в подписа ти ми се стори, че е там.
Ма много късна тая следродилна депресия 8O Иначе и аз си го мислех като причина, не че мойта рачешка натура не е склонна към меланхолия.
И миналата година беше проблем с Пентаксима. Голям зор видяхме докато намерим. Ако сега се е изчерпала, ще се появи сигурно чак с новия внос февруари. Ще разпитам по нашите аптеки и ще докладвам :)
Мисля догодина да давам Симеон на ясла. Което ще рече, че ще го гледам до 2. Но най-вероятно ще потърся помощ, за да мога поне през половината ден да работя. Искам да сменям работата и трява да се подготвя. Мислех си, че няма да имам проблем да си стоя вкъщи и да се посветя на детето и дома, ама сметките ми излязоха криви. Трябва да намеря начин да се превърна от мрънкаща в жизнерадостна мама :lol:
Мечтииииииииииииии...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #92 -: Септември 28, 2007, 09:27:30 am »
Момичета, ще се опитам да помогна, но не съм сигурна дали ще успея. Зет ми е управител в една фармацефтична фирма в София, ще го попитам за Пентаксима как стоят нещата, дали те предлагат тази ваксина и ще пиша по-късно днес.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #93 -: Септември 28, 2007, 10:25:02 am »
Охохоооооо сватя ДОБРЕ ДОШЛАААААААААААА!

Ако си в София, ще звънна на нашето педи, той има Пентаксим - сигурна съм - не вярвам да ми продаде :lol:, ама можем да заведем Алекс, той да я бодне.

А таковатааааа, ако много се налага  :oops: и на едно старо гадже мога да звънна, той продава лекарства... Ся, за снахата сичко прайм  :lol:
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 11:05:40 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #94 -: Септември 28, 2007, 10:58:45 am »
И аz това исках да предложа -  не може в цяла България да се е свърШила ваксината. Ако някой я намери, може по куриер да я прати на Мари. Мари, добре доШла на родна zемя  2bg!

За косопада - при мене се появи 2 месеца след раждането и беШе страШно. Появиха ми се цели участъци беz коса по главата. Побърках се оЩе повече. Ходих до аптеката, обясних zа какво става въпрос, но ми каzаха че е от хормоните и да иzчакам да се нормалиzират. Така и стана. След около 2 месеца спря косопада и zапочна да расте новата коса. Не можех да пия ниЩо тъй като кърмех. По принцип пия витамини zа нокти, кожа и коса. Доволна съм.

Депресиите - на няколко пъти след раждането иzпадам в леки такива, но минават с поzитивни мисли zа бъдеЩето и радост по детето. Търся поzитивното и иzбягвам да мисля zа негативното.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #95 -: Септември 28, 2007, 15:12:31 pm »
Ман, звънни пак, душата!
Ани, :wink:
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #96 -: Септември 28, 2007, 16:43:20 pm »
Мари, провери в някоя частна клиника около вас, би трябало да зареждат, или поне в Селена го правеха и ми предлагаха да я слагат и преглед за 80 лева. Добре дошла на родна земя.
Нас не ни е хванало БЦЖ-то и сега наново другия месец  :(
Иначе Стефи е вече 7700 и 67 см- на 7 месеца- много седмици този месец.


Мини виж тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9078.msg243662#msg243662 Ние също нямахме белег и се допитах до д-р Бърди. Послушах го и не съм правила манту. Интересното беше че към края на август/след 1 месец/ му се "показа" белега.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #97 -: Септември 28, 2007, 18:22:51 pm »
Честита месечинка на Симона на Цветенце!
Да ти е жива и здрава, много да те слуша и да расте здраво и щастливо дете!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #98 -: Септември 28, 2007, 18:46:47 pm »
Marie, относно Пентаксим-а - вносители са "Търговски лига" и в момента ваксината я има. Мен ме посъветваха да си взема наведнъж и трите дози /за да си имам ако изчезне/ и аз така и направих.  :)

Ще опитам да намеря ваксини и за вас. Ще пиша в понеделник дали ще успея да уредя. Приятни почивни дни  :)
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 20:48:47 pm от denito »


*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #99 -: Септември 28, 2007, 21:31:35 pm »
Аз без малко в родината на Пентаксима да ида, бре, хора! У Тайланд го майсторят, лелеее....  :P
Alexandra