0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 24.09-30.09
« -: Септември 24, 2007, 13:51:19 pm »
Момичета, обед мина, а ние тема си нямаме....или на това хубаво време сте по разходки и няма кой да пусне темичка.Весела и здрава седмица ви пожелавам на децата и техните семейства.Да се усмихнем и да бъдем по добри.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #1 -: Септември 24, 2007, 13:58:06 pm »
Весела седмица и нека всички бъдат здрави!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #2 -: Септември 24, 2007, 14:03:44 pm »
Весела седмица и от нас с Криси. Днес се възползваме от хубавото време и спим на чист въздух на балкона. Дано времето през цялата зима остане меко и приятно и всички да са здрави и да се възползват от него с много разходки.
Поздрави,
Нина
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #3 -: Септември 24, 2007, 14:07:00 pm »
Привет и от нас с Дара. Вече цяла седмица сме сополиви, но няма как... Дара започна да си иска сама храна и става другарче на всеки, който седне да яде - тази сутрин грабна баницата на баща си и успя да си отчупи едно парче и да си го излапа...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #4 -: Септември 24, 2007, 14:13:57 pm »
Забравих да Ви питам.търся Червената шапчица ири Снежанка на CD,но не аудио а като филмче.в Русе няма такова чудо,нито Метро нито книжарниците.Опитах в нета да поръчам,но имат само аудио.Ако някой може да ми купи ще съм благодарна.ще използваме куриер.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #5 -: Септември 24, 2007, 14:22:50 pm »
Весела и здрава седмица на всички!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #6 -: Септември 24, 2007, 14:28:26 pm »
Ния, пробвай тук: http://www.electron.bg/advanced_search_result.php?DDMid=cefcf0ca583315d4942439cbd30dac6c&keywords=%D1%CD%C5%C6%C0%CD%CA%C0

Тука Снежанка е на ДВД, а ако го искаш само като приказка на CD, виж тука:

http://www.books.bg/itemid/547

и тук:

http://music.svetove.com/search?srchstr=%F7%E5%F0%E2%E5%ED%E0%F2%E0&p=s&sin=1&sinstore=3



Не съм поръчвала и незнам как е.
Поздрави,
Нина  
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #7 -: Септември 24, 2007, 14:53:35 pm »
Ния, мога да ти копирам Снежанка на СД(филмчето на Дисни с Бг аудио), но кажи кога ще ти е удобно да се видим...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #8 -: Септември 24, 2007, 15:28:50 pm »
Нина, мерси  :lol:.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #9 -: Септември 24, 2007, 17:25:41 pm »
Весела и лека седмичка и от нас  :D. Болните дечица да оzдравеят, а zдравите да не са много палави   :wink:.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #10 -: Септември 24, 2007, 17:51:18 pm »
Честит първи рожден ден на чаровния и дългокос Криско!
Да е много здрав и палав, да носи само щастие и поводи за гордост на мама и тате!
Алекс, честит празник, дано се забавлявате много днес с малкото съкровище!
 :happy_birthday_1:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #11 -: Септември 24, 2007, 19:04:01 pm »
Честита първа годинка на малкият голям Кристиян  :D!
Да расте жив и zдрав и получи най_хубавите подаръци  :wink:!
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #12 -: Септември 24, 2007, 23:16:35 pm »
Manhattan, честит празник! Да расте Криско здрав и силен мъж.

Юлия най-сетне се престраши и тръгна сама. Поне в къщи, за навън съм сигурна, че майка не и дава шанс дори да опита. Май е време за прощъпулник.
Иначе и тя е сополива от петък, а от днес и аз.Струва ми се, че не е нещо сериозно. Дано да съм права!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #13 -: Септември 25, 2007, 07:12:44 am »


Честит първи рожден ден на Криско, да е жив и здрав, много да слуша и скоро време да стане батко!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #14 -: Септември 25, 2007, 10:13:36 am »
Честит първи рожден ден на Криско! Да е жив и здрав и много да радва мама и тати! :D
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #15 -: Септември 25, 2007, 10:15:48 am »
Честит празник на Криси и цялото семейство. да ви е жив и здрав и мнооого да ви радва
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #16 -: Септември 25, 2007, 10:43:35 am »
благодарим ви за хубавите пожелания :D обед стана, още спи купонджията хехе

хм, и ние сме с хрема. вие как я третирате? аз само Стеримар слагам.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #17 -: Септември 25, 2007, 10:45:42 am »
Честит рожден ден на Кристиан, да расте здрав, весел, да ви слуша и радва!
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #18 -: Септември 25, 2007, 10:50:11 am »
Честит първи рожден ден на мама и бебе Крис  :lol:
Да сте живи,здрави и мннного весели. Таткото да ви слуша много  :lol:


П.С
За хремата - ние сме с отвратителна хрема няколко дни. Важно е да промиваш с физиологичен разтвор, защото джуджетата не могат да се секнат и гадния секрет си остава в носа, а което е по-лошото - слиза надолу към гърлото. Затова промивай и помпай с помпата. Няма да ти казвам послените 3 дни какво вадя от носа на Колето  :?. Иначе капките ми са Виброцил. Давай и чай от лайка - ама истински прецеден. Този на Хип мисля че няма лечебен ефект.
В очакване ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #19 -: Септември 25, 2007, 11:09:53 am »
Честит първи рожден ден на бебе Криси! Да разсте здраво, умно и хубаво!

Девойки, от кой месец вече мога да слагам възглавничка на бебо?
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #20 -: Септември 25, 2007, 11:47:58 am »
Лейди, аз още не слагам възглавница на Колето. Два пъти му давах тоз артикул и на двата пъти го саварвах с глава под нея и си изкарах акъла.
В очакване ....
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #21 -: Септември 25, 2007, 12:00:47 pm »
Честит рожден ден на бебе Криско!Да расте здраво, палаво, умно и много щастливо дете за радост на мама и тати.
За сопилите Ви чета тук и ми стана смешно, понеже Габи сама си нацели как да се спасява от тях.Почва да сумти и така докато не излязат, ако не успее със сумтене почва да си стиска носа!!!!!!!!!!!! 8OНе съм я учила, ама явно е видяла някой от нас и добре, че бързо се ориентира , че за мен е голям зор със разтвора и капки в носа.
Да се похваля.След като дълго време слушам от малката бърборана само "баба", "тате" и какво ли още не най-накрая почнахме да казваме и мама, муха,която за сега е нуха, коте и какви ли не други дето не схващам какво точно значат:от сорта на детя, бартле и други такива.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #22 -: Септември 25, 2007, 12:11:25 pm »
За сополите - първо ги вадя с помпата, после впръсквам Нисита спрей. Процедурата е изпълнена с ужасени погледи и рев до захласване, което води до продуцирането на нови сополи. Почна да хитрее - като чуе, че му хърка нослето, почва да диша през устата, само и само да не го тормозя. За около седмица се справихме, накрая спря и да реве - явно разбра, че няма да му се размине.
Възглавница не ползваме. Симеон не стои на едно място, върти се като шугав в леглото и слагането на възглавница е безпредметно. Пък и доколкото знам, е по-добре да не привиква към нея.

Как приучихте децата да дъвчат? Пробвам да давам на Симеон храна с малки парченца, но той се дави и повръща.
Споделете и модели на детски триколки. Наближава първия рожден ден и това е единият заплануван подарък. Jam, вашата имаше ли си име, че забравих да погледна?
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 12:17:41 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #23 -: Септември 25, 2007, 12:30:06 pm »
Ултра, Никола започна да дъвче като хората едва преди месец... На Монката не му ли е рано? Иначе, нашето педи препоръчваше да му даваш парченцата с пръсти и да му бутваш парченцето настрани в бузката, така че той да започне да го премята в устата. Аз лично с това претърпях неуспех - Никола гълташе направо като гъска. Затова започнах да давам парченце ябълка или банан, ама да не е много малко - примерно четвърт банан, той го хващаше с ръчичка и започваше сам да го гризка, така се научи.

За триколката - нашата е на Бертони, купена за 69 лева от Пигис Хаус. Тази най-много ми хареса, защото конструкцията и е метална и ми се видя най-стабилна. Иначе много гледахме и имаше едни с пчеличка на кормилото, обаче те не ми харесаха особено.
В очакване ....
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #24 -: Септември 25, 2007, 12:38:11 pm »
Честит рожден ден на криско! Да е жив и здрав , да радва мама и тати!


За дъвченето: един ден не можах да разбия добре кашата и когато усетеше бучица, започваше да дъвче/беше на около 10 месеца/. И постепенно започнах да му давам по-едри парченца плодове , пюрета с цял ориз или парченца спагети.
Не бих казала че целенасочено съм  го приучавала, малкия звяр сам си показа кога е готов.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #25 -: Септември 25, 2007, 13:00:39 pm »
Мани, да ти е живо и здраво малкото голямо момче Криско! Да те слуша, да расте силен и голям! Голяма е бонбона, да му нацелуваш бузите от мен!
Ани, ние се учихме със солети и ябълка да дъвчем, не че храната си я дъвче, ама поне с парчета хляб и други такива артикули се справя сам.
Лейди, аз сложих възглавница около 10-11 месец. Не че в момента тоя артикул се ползва де :? Леглото му прилича на бойно поле - върти се непрекъснато нощем, не мога да го завия, а играчките, с който си ляга са му винаги на лицето, все е дно се крие. Ляга под възглавницата, изтиква я, изобщо е купон нощем. :? Затова си поизчакай с този артикул :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #26 -: Септември 25, 2007, 13:04:02 pm »
Привет!

Лейди, не по-рано от 12 месец!

За дъвченето
- мисля, че едни го могат, на други им е трудно и до 3 години. Свекърва ми гледаше едно момиченце, което е било на 2 години и 3-4 месеца и се давеше от парченца в яденето, а матей на 7-8 месеца по същото време дъвчеше с беззъбата си уста и тя/ свеки/  неможеше да повярва!

За триколка - бях я харесала и аз тая на Бертони, но мъж ми като рече "не" и туй то! Явно ще е напролет оборудването с таквоз чудо!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #27 -: Септември 25, 2007, 13:04:19 pm »
Възглавничка, аз сложих някъде след 6-7 месец, но нашата е много тънка, а и Мия не се върти кой знае колко.
За дъвченето, ние почнахме сравнително късно да дъвчем, но при нас до 1 годинка нямаше нито 1 зъб и аз не съм я насилвала да дъвче. Пюретата на семпер обаче са с по-едри парченца и така малко по-малко се учеше. После и с храната от кухнята, която не съм пасирала,а само я намачквах. Когато й давах кисело мляко с плодове, слагах плодовете също леко намачкани, а не настъргани и така постепенно се учи. Тя не приема почти нищо, което й се дава с ръка, така че варианта да й пъхна някакво парче в устата при нас не работеше. Ако не го дам с лъжичка, няма да го изяде. И сега не винаги дъвче, случва се някой път направо да гълта, а онзи ден даже се задави с ориз, но няма проблем.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #28 -: Септември 25, 2007, 13:25:51 pm »
И аз сложих съвсем тънка възглавничка наскоро. Малката спи спокойно до момента до който не се събуди. Тогава я взимам при мен на спалнята и я слагам между двете големи възглавници. Слагам само една малка възглавничка, но не под главата и, а пред таблата на раклата за да не си удря главата в нея както често прави.

За дъвченето тя сама си показа, че е готова някъде около 9ия месец. Държеше сама да си отхапва от банана или да гризка круша. А баба и редовно и купува и варени гевреци за да си чешела венците. Обаче пюрета за над 8ия месец, които са с по-едри парчета ги отказваше. И до сега сме така. Яде гроздето цяло, заедно със семките, но храната от кухнята я мачкам или пасирам, освен ако не е ориз. Ориза го яде цял без проблеми.


*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #29 -: Септември 25, 2007, 14:54:16 pm »
За триколка - бях я харесала и аз тая на Бертони, но мъж ми като рече "не" и туй то! Явно ще е напролет оборудването с таквоз чудо!

Вени, прав е бил човекът  :lol:. Понеже и на Николата това му беше подаракът за РД, да ти кажа първия път като го посадихме в нея - като ревна туй дите... голям страх бра. Чак сега започва да и се кефи и то не особено... Явно си е за по-големи дечица...
В очакване ....
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #30 -: Септември 25, 2007, 15:08:36 pm »
А, Матей се кефи, но баща му - не!
Боже, откак му купих четка за зъби само таво прави, влезе ли в банята иска да му давам четката и я разхожда навсякъде!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #31 -: Септември 25, 2007, 15:38:08 pm »
manhattan, честит първи рожден ден на красивия ти син! пожелавам му красив и щастлив живот! а на майка му пожелавам да намери време да се видим преди детето да навърши пълнолетие ;)

ултра, няма си име нашата триколка. в Метро бяха само един вид. сигурно още ги има. видях я сега в един магазин, ама искат 86 кинта, а ние я купихме за 55. Марти като цяло беше супер поразен от триколките, колко опипване е хвърлил на чуждите, но нашата я игнорира.

за хремата - това е моят кошмар. още не мога да забравя онази 15 дневна тежка хрема, която го налегна преди 7 месеца. от 2 дни го нападна вирус, вдигна до 38.8 температура, с яка водниста хрема. Виброцилът много бързо спря да действа. той не дава да му се помпа носа, пищи, извива се, двама души не могат да надвият. почна да диша през устата, като малък не можеше така и беше по-зле. сега педиатърът изписа Коларгол. капнах веднъж и като че има подобрение.

да ви се оплача, че ми е много криво.

от няколко дни сме евакуирани у свекървата поради ремонт в къщи. зад блока имат хубава чиста и голяма градинка, единствената свястна в района. аз щастлива, че ще водя детето там. да, ама като че някой ми смени детето. не ще да ходи, не ще да играе на пясъка, не ходи при другите деца, само се вре в количката си и през 3 минути идва да ми се гуши в краката. направо ми се реве, това не е моят смел и общителен Мартин, който се вреше като малко булдозерче навсякъде и се усмихваше и сваляше на всички майки и баби наред. опитвам се да го стимулирам всякак - не ще. даже забелязах, че като го прибирам и като види входната врата, започва да се смее от радост!!! че го прибирам, божичко...
не знам дали прави разлика, че това не е обичайната му градинка. не ми се вярва, защото в Борисовата градина се държи нормално. струва ми се, че днес намерих причината. седим с него в пясъчника, а на пейката до нас една майка, чието дете се намира на около 300 метра от нея. тя изкрещява с всичка сила - "Слизай от таааааааааам!" и Мартин хукна да се гуши в мене. след малко оная пак кресна и Мартин пак се скри в мен. осъзнах се, че и останалите майки в тая градинка много крещят. при нас не е така. отидох при жената и кротко я помолих да не вика толкова силно, защото детето ми се стряска. е, познайте какво стана. оная така се зарадва, че е намерила повод да си разнообрази скуката с едно скандалче, че чак брадичката й се разтрепера от злобен кеф. заяви ми, че не я интересува и да ходя да си търся друга градинка. викам, не е това решението, трябва да спазваме някакво разбирателство, помолих ви най-човешки и вие сте майка... оная почна да ме интервюира къде съм била живеела, че съм идвала в тяхната градинка, да съм си ходела на село, щото тя била софиянка, там нямало да ми викат и прочие глупости.

отрових се направо... следобяд ще го карам в нашата си градинка. но ми кажете, какво може да се прави с такива изроди? слава богу, скоро няма да сме там, само още седмица трябва да издържим. но по принцип?
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 15:39:46 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #32 -: Септември 25, 2007, 16:07:10 pm »
Jam, знаеш ли как да се справяш с такива - с техните камъни в тяхната градина. Вдигаш и и ти един лют скандал, олеква ти, след това не ти е криво цял ден или повече и следващия път тя няма да се държи така (ако има поне една капка акъл). И тука не става въпрос за крещене, ако трябва само ще съскаш, но ще я поставиш на място. И не е просташко!!!! Човек неможе винаги да се сдържа. Аз смятам, че съм добре възпитан, общителен и търпелив човек, но понякога крещя!
Преди време една майка с две деца. Едното на 9-10 години, а другото може би на 1-2. Тя ги остави сами!!!! в един ресторант и изчезна някъде за 15-20 минути, при което голямото дете заби такъв звучен шамар на малкото и го шибна с юмрук по тиквата, че ми прилоша. А като се разплака малкото и майка му дойде, голямата се направи, че гушка малкото????  8O все едно само се е наранило. Опитах се да обясня, но тя взе да ми се зъби, при което толкова отрова пуснах, че онази тъпигьозка замръзна. Ми то дрисливото хлапе утре ще заколи по-малкото.
Забележки съм правила и на майки, които пердашат без зор и със злоба децата си и хич не съм мълчала. Близките ми казват, че не е моя работа да се бъркам, но не търпя. Това е положението. За съжаление у нас няма такива закони в това отношение, както в чужбина и често сме свидетели на крещене и шамари из градинките, уви.........
Другия вариант е игнор, но колко ще ти издържат нервите и дали няма да си го изкараш на близък - никой незнае.
Поздрави,
Нина

п.с. как пъхате помпи за сополи на децата, на мен ми се ще на Кристина да и изваждам така сополите, но ноздрите са и толкова малки и нежни  :?
За сега само с физиологичен разтвор промивам и не дърпам, чакам сама да изсумти.

Манхатън, честит рожден ден на адашчето, да е жив и здрав, много игрив и щастлив!  :)
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 16:20:03 pm от Nina »
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #33 -: Септември 25, 2007, 16:16:13 pm »
ООООООООО Джаме, колко те разбирам....

Аз не мога да вдигам скандали по градинките, само допълнително ме товари с негативни емоции.
И Николата такъв чувствителен ще дойде - не може да търпи силни шумове, крясъци и пр. Слава богу в Мадарската има различни сектори и можеш да се завреш някъде където хем има деца, хем няма викащи майки с пищящи деца.
Напълно те разбирам как такова нещо може да ти отрови деня

А не подценявай джуджетата - разбират си съвсем добре, новото ги стряска и плаши.
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #34 -: Септември 25, 2007, 17:28:22 pm »
И аз съм изпадала в подобни ситуации, направиш възпитано забележка, дори под формата на молба, насреща ти - простотия. Със скандал не мога да отвърна, не ми иде отвътре и би ме натоварило отрицателно още повече. Резултатът е неприятно усещане в мен и видимо задоволство в отсрещния. Последната случка беше с едно 16годишно девойче, еййй какви думи ми наприказва, такива дето аз ги нямам и в "мисловния" си речник. Стана ми много неприятно и мъчно, и аз имам дъщеря, в каква ли среда ще расте и се развива...
Не знам какъв съвет да дам за справяне в подобни ситуации, не съм убедена, че с простака оправия има.

Абе, Фуси, да те питам - как върви вашата ( по - скоро твоята) борба с налапаните пръсти? Ние толкова упорито смучем палец, все повече се задълбочаваме :(
Наприказваха ми едни неща като последствия, дали да вярвам - не знам.
Откога и как да почна опити да го откаже този навик? Все си мисля, че нещо трябва да вдява детето, за да почна борбата, а пък ние сме малки още...
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #35 -: Септември 25, 2007, 17:43:04 pm »
Ман, честит рожденик! Да е жив и здрав и много да ви радва! :)

Джам, простакеси има навсякъде.
Преди месец някъде в градината на пързалката идваха две близначки около 3 годишни, съвсем еднакви и много палави, но мноооого сладки. Моите много ги харесаха и постоянно викаха какакакака. Седя аз до пързалката с Митака и гледаме каките как се пързалят - една зад друга, една върху друга, една по една, дърпат се, хилят се - шоу голямо и идва някаква лелка мощна като борбата за мир и започва да им крещи истерично да слизали, защото нейното внуче не може да се пусне по пързалката. Децата естествено продължииха да се кискат и пързалят и тя посегна на едното момиченце с ръка и му се изкрещя. Близначката се разплака. Изумих се, не знаех как да реагирам. Ако не бях с Митката на ръце сигурно щях да й се озъбе сериозно, но ми беше два пъти категорията (а ме знаеш че и аз не съм от слаботелесните). После дойде каката на момиченцата и ги прибра. С такива простачки освен да стоиш по-настрани от тях друго не виждам. Да не говорим, че понякога има и опасно агресивни.
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 17:48:06 pm от cygnus »
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #36 -: Септември 25, 2007, 17:50:43 pm »
Абе, Фуси, да те питам - как върви вашата ( по - скоро твоята) борба с налапаните пръсти? Ние толкова упорито смучем палец, все повече се задълбочаваме :(
Наприказваха ми едни неща като последствия, дали да вярвам - не знам.
Откога и как да почна опити да го откаже този навик? Все си мисля, че нещо трябва да вдява детето, за да почна борбата, а пък ние сме малки още...

Нашата борба, мило ми Цветенце, върви с пълна загуба по точки от моя страна...  :(
Никакъв шанс. Нощем като влезна с  стаята му да го завия, такъв мощен цокащ звук се носи, че ми се реве  :lol:
Иначе напълно осъзнава, че смукането на пръсти му е "Не" и няма дъ ти казвам с какъв хитър поглед ме дарява като тръгне ръчичката към устата, а аз гледам лошо
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #37 -: Септември 25, 2007, 17:51:56 pm »
Цветенце, аз съм с изкривена захапка и носене на шина от смучене на палци. Аз моя го отказах още рано рано като вместо пръста гледах да си смуче бибероната. Иначе знам от майка ми, че е ужасно трудно отказването и те са се провалили определено с мен. :oops:
Джам, много е трудно да се каже как да се процедира в такива случаи. Аз пак ще сравня - за съжаление не в полза на БГ - единствения случай, когато Алекс беше одран зверски на лицето и то в присъствието на баща му беше на детската пързалка докато си бяхме сега ваканция. Той го пази като се пуска, да не би да падне или да се удари, някакви девойчета се натискат да се катерят по парзалката - около 4-5 годишни. Родителката седи отстрани и не прави забележка. А моя мъж както го държал да се качи и тези го блъснали, изобщо не успял да го задържи да не се удари. Така му се накарах после, аз бях готова да вдигна скандал, защото изобщо не ми пука в това отношение, все пак става дума за детето ми, но той ме спря. Тук не съм видяла да се блъскат, да се удрят, изчакват си реда, помагат си. Не знам - такова ли е възпитанието, тук ли са други, не знам ... Понякога ми става ужасно тъжно и болно...
А иначе съм забелязала - на Алекс никога не му е викано или повишавано тон и когато е някъде, където се вика, крещи, говори по-силно, смее се някой и той плачеше или се крие в мен. Така че е напълно възможно и Марти да реагира така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #38 -: Септември 25, 2007, 17:54:48 pm »
 :balk_19: ::cake::
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #39 -: Септември 25, 2007, 18:07:21 pm »
Цветенце, аз съм с изкривена захапка и носене на шина от смучене на палци. Аз моя го отказах още рано рано като вместо пръста гледах да си смуче бибероната. Иначе знам от майка ми, че е ужасно трудно отказването и те са се провалили определено с мен. :oops:

Над 10 биберона имаме, не ще да ги види, от малко бебе и ги предлагам.
Сега дори се радвам като лапа всико, само и само да не го смуче този пръст.
Но вечер заспиване е просто невъзможно без да го засмучем звучно. А той навика сигурно все повече ще се задълбочава.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #40 -: Септември 25, 2007, 18:09:52 pm »
Същата работа...
Не ще биберон гадината  :D. Купих 483 модела, мазах с Дактарин да му е вкусно и полезно - не и не.
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #41 -: Септември 25, 2007, 18:12:11 pm »
Аз слагам дентинокс гел, хем зъби да пробиват по-лесно, хем да не е съвсем чиста бибата. Ама аз много се старах да има някакви занимавки на ръцете, защото иначе ойде коня у рякътъ...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #42 -: Септември 25, 2007, 19:01:18 pm »
Таzи работа със смученето на палеца не zнам дали не е "лоШ навик" оЩе от вътреутробното раzвитие  :?. И аz в началото много се бях уплаШила, че Мелката все си пъха ръцете в устата, но zа мое Щастие не се научи да си смуче палеца. Бибите ги уважава много, но понякога с часове не се сеЩа zа тях. Не съм сигурна кой е по_лоШият вариант _ да се смуче палеца или да се ходи с биберона до училиЩна въzраст...

Относно това как да се държи човек с простаците, аz лично иzбягвам раzправиите. Не можеШ да превъzпитаШ някого zа минути, zатова и не опитвам. Раzбира се, ако наранят детето ми Ще се "раzправям", но ефекта (ако иzобЩо има някакъв) Ще е временен.
Ние сме оЩе малки и zатова не zнам как е по наШите градинки, но ако някой вика по детето си на улицата, то това обикновено са чужденци(това са моите впечатления).
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #43 -: Септември 25, 2007, 19:46:15 pm »
привет и от нас.
Малко сме болнички, имахме сополи почти цяла седмица, нищо сериозно, пръскахме физиологичен разствор и асперирах с помпичката, през три махали ни разбират, но това да е. Обааааче, гадните мърсоли са слезли към гърлото и в неделя вечерта вдигна 38.5 т., ние в Смолян на .... г..а, айде бърза помощ и т.н. В понеделник рано газ за София, един педиатър, друг педиатър, капки за нос, за уши и последно чакаме до утре сутрин и ако гадната Т. не спре да се вдига започваме антибиотик, колкото и да ми е мъчно :( панадола не действа вече, само нурофен, но не мога да го давам безразборно и увиваме крата и ръцете с кърпи с оцет и вода.

Иначе по въпроса за дъвкането Деси се научи сама, или просто така си й дойде, аз специално не съм я учила, може би 2-3 м. след като запона да яде пюрета започна да ги предъвква, не че имаше какво де :lol: Някъде на 9м. й дадох на ситно нарязани череши и вишни с лъжичка и тя си ги дъвка успешно, след това солети, сухари, корички хляб, вече ръфка и пърченца доматче, ябълка, банан и т.н., яде без проблем и пюретата за на 8,9 м. с парченца и цял ориз вътре, попарата никога не съм й я пасирала например, в началото малко я намачквах с вилица.

по въпроса с триколките мисля да се въздържа за сега, ако успеем да минем без това устройство ще съм много щастлива :D

Манчо, честит ти рожден и тук, надявам се да сте изкарали весело и незабравимо първия рожден ден, целувки :D
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #44 -: Септември 25, 2007, 19:56:32 pm »

по въпроса с триколките мисля да се въздържа за сега, ако успеем да минем без това устройство ще съм много щастлива :D

Ти пък! Толкова му харесва на детето. :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #45 -: Септември 25, 2007, 22:15:22 pm »
още веднъж благодаря на всички за поздравленията :D
всички са с хрема и реагират еднакво, ясно :(
джамо, да ти кажа, аз минах на принципа - "каквото повикало, такова се обадило". селякът-простак от възпитание не отбира. ежедневно ми кипват л... от простаци :x
по въпроса с триколките. ето с какво се уреди Крисунко /дали ще се справя, де :D/
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 22:58:31 pm от manhattan »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #46 -: Септември 25, 2007, 23:07:42 pm »
манхатъне, тоя трайк е просто прекрасен. от нашенско ли го купихте и къде по-точно?

да ви кажа, поолекна ми малко следобед. закарах го в едно паркче в Младост 2, което е чисто, голямо и има доста неща за играене. за първи път се осмелявам да го возя сама, но просто реших, че повече при местните кресли няма да го водя, а и исках да видя дали ще има промяна в поведението му. за пръв път го извеждам и без нищо - без количка, без колело, само аз, той и каишките. :)
беше ни хубаво, спокойно и забавно.

хубаво ми е и да ви чета. чувствам се с вас като в една малка, уютна и спокойна градинка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #47 -: Септември 26, 2007, 10:41:36 am »
Е ЩЕ СЕ ПРЪСНА ОТ ЯД!!!

Манхатъне, тая триколка я нямаше в Мадъркеър на 22 юни  :x. Тююююююююююююююююююю
В очакване ....
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #48 -: Септември 26, 2007, 10:44:55 am »
Ман, много е хубава триколката ви. Със здраве да си я ползвате. Ние такова чудо нямаме и няма да купуваме поне засега. Тя Мия им се радва да ги пипа, но и дума не може да става да я кача вътре. въобще не иска да седне в такова нещо.
Джам, много добре те разбирам колко ти е неприятно от случката. Аз докато бях в отпуск се нагледах и наслушах на толкова наглост и простотия, че се замислих-аз ли съм станала по-нетолерантна и все по-малко мога да проявя търпение или хората са станали още по-нагли и нахални?! Пример- оставили сме си нещата на една пейка -връхна дреха и кафето ми и количката пред нея, аз съм с Мия на 3 метра от пейката и няма друго дете в този периметър, идват 2 баби, махат ми нещата, свалят ми кафето и си сядат безцеремонно. Аз онемях от гледката, отидох да си прибера нещата и ги попитах дали все пак не е било редно да ме питат преди да ми местят нещата, отговорът беше, че ме нямало и какво толкова било станало. Нямам думи.
И аз да се оплача -нашият парк, който допреди 2 месеца беше много чист и поддържан, сега е адски мръсен и потънал в боклуци. Явно са сменили фирмата за почистване, но и не мога да проумея що за майки са тези, които си хвърлят фасовете, мръсните памперси и каквото намерят директно до пейките или на поляната... Направо е гнусно. Добре, че Мия не пипа много по земята.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #49 -: Септември 26, 2007, 11:05:55 am »
Мешко, доколкото си спомням къде живееш, значи говориш за парка Гео Милев?
Ако е така - много съжалявам, че са го занемарили :(
Живях 5 години там, това беше любимото ми място, не голям, но толкова уютен парк...

Мен напоследък друго ми прави впечатление - майки, седнали в градинки на заведения или по пейки с деца в колички, седят и ПУШАТ до - срещу тях, е това не ме изумява, а направо ме втрещява...
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #50 -: Септември 26, 2007, 11:13:44 am »
А НЯКОИ МАЙКИ СИ СПИРАТ КЪРМАТА САМО ЗА ДА НЕ СПРАТ ЦИГАРИТЕ
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #51 -: Септември 26, 2007, 11:47:44 am »
Мешко, доколкото си спомням къде живееш, значи говориш за парка Гео Милев?
Ако е така - много съжалявам, че са го занемарили :(
Живях 5 години там, това беше любимото ми място, не голям, но толкова уютен парк...

Мен напоследък друго ми прави впечатление - майки, седнали в градинки на заведения или по пейки с деца в колички, седят и ПУШАТ до - срещу тях, е това не ме изумява, а направо ме втрещява...
Да, за същия става дума.  :(
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #52 -: Септември 26, 2007, 11:59:58 am »
Е то и без това съсипаха и застроиха квартала, а сега и парка :(

Изобщо, наблюденията ми върху множество майка са, че някак си възприемат децата си не като нещо, което са искали, а като нещо, което им е натрапено, все едно децата сами са дошли да ги дразнят, изнервят, уморяват. Докато бяхме в болницата със Симона, имаше едно 4-5год момиченце , толкова ругатни и плесници отнесе от майка си по време на манипулациите, които му правха, ами сигурно просто имаше нужда от малко успокоение да не го е страх, направо ми идеше аз да го гушна :(
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #53 -: Септември 26, 2007, 16:35:38 pm »
Честит рожден ден на Криско на патерица.
Да расте здраво, умно и щастливо дете с много късмет.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #54 -: Септември 26, 2007, 18:28:35 pm »
Един домакински въпрос - може ли да се третира бебешка дрешка с Вениш или друг подобен продукт или не е удачно? Не мога никак да изпера петна от морковено пюре - предпранета, персил, "силен към петната" - не ще.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #55 -: Септември 26, 2007, 19:01:59 pm »
Цвете, пробвай с Роса Бебе или домашен сапун по-добре.

За майките в парка - аз лично съм им дала тотален игнор. Ако някоя ме настъпи по мазолчето я изглеждам толкова мръснишки, че се навира откъдето е дошла. Приемуществото ми е обаче, че почти всички в градинката /ако може да се нарече така едно парче земя със всякакви буреняци и отпадъци/ се познаваме.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #56 -: Септември 26, 2007, 19:08:43 pm »
Цветенце, можеш да си ползваш Вениш без проблем. Аз така почиствам всички петна по дрехите. Аз ползвам обаче спрей - напръсквам ги, оставям да поседи така 5-10 мин  и тогава пера. До сега не сме имали никакви алергични реакции, така че можеш спокойно да си го ползваш за по-упорити петна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #57 -: Септември 26, 2007, 19:09:38 pm »
Аз третирам всички петна с вениш от самото начало, не е имала никакви проблеми до сега :)

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #58 -: Септември 26, 2007, 20:02:59 pm »
Пробвай да извадиш петно от фреш от ябълки и моркови  :x
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #59 -: Септември 26, 2007, 20:06:38 pm »
Пробвай да извадиш петно от фреш от ябълки и моркови  :x

Абе ябълката не е виновна, не я набеждавай, морковът е гадния...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #60 -: Септември 26, 2007, 20:19:30 pm »
Привет и от нас!

За майките - какво да ви кажа! Има всякакви, но случката, която ми хрумва, четейки вашите е свързана с една баба. Люлям аз Мати на една люлка на площадка до нас, люлят се и Лора и едно момиченце. Матей се кефи максимално и даже вика от кеф, каките му прегласят и въобще - голяма олелия се вдига. В близост до люлката седнали две баби и си говорят. По едно време едната се обръща и започва да сипе ругатни по децата, че вика. Те замълчаха, но нали се сещате Матей колко разбра от това, което бабата каза и продължи да вика възторжено, а каките да се хилят и те. Аз нищо не казва - възрастна жена е все пак, но при второто обръщане оная се нахвърля върху мене: каква съм аз там, стоя като чучело и нищо не казвам. Е, това ми трябваше - обясних и че това е детска площадка и е за деца и за това да играят там и пр., тя започна да ме обижда като пълна простакеса - ужас! Гова от възрастен човек - направо онемях, та не се сетих да и кажаь, че не и отива на възрастта така да говори.
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #61 -: Септември 26, 2007, 22:25:42 pm »
Имам питанка към мамите, относно ваксините - ако е коментирано предварително се извинявам, че не съм го намерила и моля ако може линкче нещо да ми пуснете. За и против тези разни разнообразни, дали най-добро е Пентаксима или ..... :youwoman:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #62 -: Септември 26, 2007, 23:44:32 pm »
Честит рожден ден на малкото слънчице Криско. Да расте здраво и усмихнато детенце. :balk_5: :balk_12: :balk_9:

Аз напоследък не че се сблъсквам с простотия а направо имам чувството че се рия в нея.
Борих се, давах акъл, опитвах с добро и мога да ви кажа, че колкото повече търпите и сте толерантни, никой от среща няма да ви каже евала. Напротив. Толкова повече ще ви тъпчат и мачкат и си мислят че вечно ще си мълчите. Разбира се когато ми се е събирало съм поставяла на мястото му всеки позволил си да ми се катери по главата. Сега обаче реших. Компромиси не правя и вече режа на момента. То аман вече. И няма разбиране от сорта, трудно и било, лошо и било, ядосана била(бил). Ми и аз съм имала трудни моменти пък не съм си го изкарвала на хората. За непознат човек хич не ми пука, но от близките мноого боли. :( Та такива ми ти мисли и чувства се въртят в жужащата ми главица. :lol:
Поне в градинката където се събираме ние не сме имали такъв проблем. веднъж се накарах на едно момче, щото си разхождаше питбула без наморник и мина и вика дръжте децата да не им скочи. Това се случи до пързалката. 8O  :bonk: :bonk: :bonk:
Такова конско му изчетох че не го видях вече. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #63 -: Септември 27, 2007, 10:15:14 am »
за поведението, вече казах. каквото повикало-такова се обадило. много ревностно браня личната си територия. аз на тема правда и несъобразяване съм болна! вчера един нахалник под носа ми се яхна с колата си на тротоара. аз с количката трябваше да сляза на булеварда 8O най-безцеремонно го изгоних, даже гък не каза.

за петната. БИЛЛА, сектор битова химия, препаратът е Dr. Beckman с апликатор отгоре. натърквате петното директно и след 20 минути пъхате дрехата в пералнята. досега нищо не му се опряло, даже малини :D

Мари, Пентаксим :goodluck:
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 10:17:05 am от manhattan »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #64 -: Септември 27, 2007, 10:38:44 am »
В понеделник ни предстои първата ваксинация с Пентаксим. Моля ви споделете какви реакции от страна на бебчо да очаквам - ще я боли ли много - ще плаче ли много, има ли вероятност да вдигне температура, изобщо всякакви странични реакции, които ваксината може да предизвика. Благодаря ви  :)


Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #65 -: Септември 27, 2007, 10:43:34 am »
В понеделник ни предстои първата ваксинация с Пентаксим. Моля ви споделете какви реакции от страна на бебчо да очаквам - ще я боли ли много - ще плаче ли много, има ли вероятност да вдигне температура, изобщо всякакви странични реакции, които ваксината може да предизвика. Благодаря ви  :)

Най-вероятно няма да има реакция. Много малко деца реагират на Пентаксима. Дано и при вас всичко бъде наред.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #66 -: Септември 27, 2007, 11:38:51 am »
Честито на Криско все да радва мама и тате! Мари и ние слагаме пентаксим и сме доволни,остава ни последната 3-та след няколко дни. Денито при нас до сега не е имало реакция дори ни предупредиха ,че може да е по-сънлива, но не същото си беше детето като всеки друг път.Сега и аз да се оплача от хорската простотия. Чакаме с малката пред кабинета на джипито и излиза от кабинета дете на около6-7 год привидно болно със сополки и лъснали очички и се втурва и започва да целува Диди,от което побеснях ,но учтиво помолих да не се навира в детето и да не я целува ,а майката се обажда с най невинния тон ,който съм чувала "еее ама нищо и няма какво толкова ние сме само с хрема" ами без коментар незнам как се сдържах просто! Добре ,че срещата с бацилите беше за кратко и нямаше последствия за Диди.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #67 -: Септември 27, 2007, 11:44:42 am »
Мда, напоследък се разхождам сама, но на мен по-голям проблем са ми празните, безсмислени разговори. С простаците и аз се разправям като Манхатън, но с досадните мами, говорещи за памперси, пюрета и сериали нямам изработена стратегия, освен да кимам незаинтересовано. Имам чувството, че повечето градински мами са решили, че досегашното им развитие им е достатъчно. Навремето имах една приятелка и общуването с нея си беше интелектуален гъдел. Имаше тръпка и предизвикателство. Стимулира те да си на ниво, държи те нащрек. Ама това беше отдавна :? Все по-често времето си минава и редовно си казвам - ето и тази седмица не свърших нищо съществено. Имам чувството, че съм в някаква късна следродилна депресия - инертно състояние и планове да свърша един куп неща, за които все нямам настроение. Лека-полека се превръщам и аз в градинска мама и това ме плаши. Записах следващо ниво английски и ще ходя да спортувам, дано помогне!
Ама може и да е от есента, много трудно се разделям с лятото. А сега и с косата си ще трябва да се разделя май - пада ми на кичури, шепите ми се пълнят с коса, шнолите се изхлузват - тотален ужас :(
Айде, оплаках се, запълних квотата за мрънкане и ще си трая вече :D

За Пентаксима - първо слагане с никакви реакции, проплака на момента и веднага се успокои. Второ слагане - малко по-нервен, вдигна лека температура, след едно панадолче се успокои, имаше няколко дена запек, но е спорно дали ваксината има отношение. Четох за аналогични случаи, но и досега не съм сигурна, че двете неща имат връзка. Трето слагане без реакция.
Мястото може да е зачервено и уплътнено, но не трябва да се разтрива, може студено компресче за кратко. Не съм къпала след ваксинациите, но това ограничение не е задължително.
Старайте се да сте спокойни, да не се напрягате и да говорите успокоително и ведро на детето по време на ваксинация. Бебетата се влияят много от настроението на мама и ако покажете страх и притеснение може да им го предадете.

venus_melena, нали вие празнувахте рожден ден при Феите? Можеш ли да споделиш впечатления, моля :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #68 -: Септември 27, 2007, 11:46:13 am »
Мерси момичета :lol:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #69 -: Септември 27, 2007, 12:29:05 pm »
И аз ви благодаря.  :balk_21:
... дано времето се пооправи, че в къщи не се седи по цял ден, пък и бебка напоследък много плачка и все иска аз да си играя с играчките - нали тя още е малка и не може самичка   :lol:


*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #70 -: Септември 27, 2007, 12:38:08 pm »
И аз ще се оплаквам...
Малкия подъл рак втора нощ не спи. Към три се събужда и - рев ма яко! Отивам в стаята му - прав в леглото, облян в сълзи - въобще трагедия голяма. Гушкане, успокояване, приспиване- аз до леглото му седя. Таман заспи, аз си отивам в моята стая, айде след 10 минути пак. Нищо не го боли, нищо не иска, няма темп. само да си седим така двамата и да си медитираме на лунна светлина, че да не изпуснем пълнолунието. Така до сутринта. На закуска е в прекрасно настроение - бърборка си си весело, аз мрачна със сенки кат на прилеп... После обаче аз съм на работа нали се сещата, а в момента ни е и на зор.
Сега толкова ми се спи, че не знам къде съм, десният ми клепач трепери непрекъснато, а аз дори забравих на лошо ли беше или на хубаво - тюююююююююююю
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #71 -: Септември 27, 2007, 12:53:35 pm »
Десния е на хубаво :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #72 -: Септември 27, 2007, 13:03:16 pm »
Ху - отдъхнах си
Чакай да ти кажа че забравих - не се подстригвай - това с косата е временно. Широко цитираната от мен моя кума  :lol:, дерматолог по образование, винаги всяка есен ме утешава по същия проблем. Тя казва, че дори не през пролетта и есента, когато косопадът обикновено се усилва, е нормално да ти падат до 80 косъма на ден, което като го видиш на кичур си е бая количество.
По-добре е дамасажираш скалпа с пръсти сутрин и вечер и си купи Себорал Форте от аптеката. Ползвай според инструкцията на шишето и ще се оправят работите  :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #73 -: Септември 27, 2007, 13:05:26 pm »
абе май зависеше от датата на раждане :lol: :lol: :wink:
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #74 -: Септември 27, 2007, 13:20:31 pm »
Фуси, и ние имахме такъв период. Моята девойка се будеше в 5 сутринта с един жален рев и аз почвам -мазане на зъби, пускам сешуарчето, което все още използваме като универсално успокоително, а тя се усмихва широко и невинно и аз разбирам, че нищо не я боли. Седим така около половин час, после й пускам радиото, оставям лампата светната, някакви играчки в леглото и й казвам ако иска да спи, ако не иска да си играе, но да не плаче. Е, после тя си доспива до 10 часа, а майка й едвам гледа на работа, ама това е положението. При нас продължи около седмица. Дано и при вас да е за кратко.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #75 -: Септември 27, 2007, 13:23:15 pm »
Стефи, хареса ли нещо за Деската   :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #76 -: Септември 27, 2007, 13:24:03 pm »
Привет и от нас!

От пентаксима и ние нямахме реакции, освен една бучица при първият път. Игличката е много тънка и Дара не трепна при нито едно убождане.
Колкото до градинските мами...май и аз взех да ставам като тях, но всичките ми приятелки работят, а когато почиват ние сме извън града и не можем да се видим. От 4м. не съм чела книга, не помня кога за последно гледах хубав филм. Понякога се радвам, че идва зима, защото ще намирам време и за тези удоволствия.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #77 -: Септември 27, 2007, 13:31:54 pm »
Фани, знам го есенния косопад, това сега е различно, космите, които падат нямат корен. За себорала и аз си го мислех, снощи изрових един вкъщи, ама му е изтекъл срока преди няколко месеца и сега умувам дали е фатално.
За буденето - при нас беше от зъби или от смяна на обстановката. При мен работи следния метод - първо  изчаквам дали няма сам да се успокои, ако не успее ставам, погалвам го по главата и го слагам да легне. Дръпвам се веднага от леглото и си лягам. Не му говоря и не му се усмихвам. И така 4-5 пъти. После той се отказва, бърборка си нещо и заспива.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #78 -: Септември 27, 2007, 14:47:55 pm »
Ани, бъркаш ме - не сме празнували във Феите, дори не съм ходила там. Ходила съм в Барбарони последно. И защо тона официално, венус-мелена? :wink:

За косата - и аз знам, че евременно, а за депресията - да, следродилната депресия се проявявала около 8-10 месец на детето, че и след годинката и точно каквото пишеш така я обрисуват. Мисля, че идеята да излезеш от вкъщи и да напарвиш нещо за себе си е много добра!

Вие до каква възраст ще гледате децата си - решили ли сте?
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #79 -: Септември 27, 2007, 16:03:49 pm »
хм, доста време се борих с идеята за следродилната депресия, но тя ме победи. когато се чувствам най-зле винаги си казвам - егати лиглата! което не е много любезно към мен самата, но обективно погледнато, сигурно е така :oops: мислех си, че до голяма степен е свързано с начина на живот преди, манталитета, интензитета и качеството на социалните контакти...най-лошото е, че така се чувствам непълноценна за детето си :(
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #80 -: Септември 27, 2007, 20:57:50 pm »
Ха, здравейте от нашенско! :-)С изклЮчение на разбитите тротоари, всичко много ми харесва!

Кажете кво става с тоз Пентаксим??? Нямало внос, имало проблеми, само една фирма била вносителка...Който го е почнал, кво прави сега-на обикновените ваксини ли ще превклЮчва?

Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #81 -: Септември 27, 2007, 21:40:24 pm »
привет, Мари, от нашенско :D
обикновено педиатрите си осигуряват бройки за бебенцата си. по наше време :wink:пак нямаше внос, но нащ'а педка беше осигурила.
аз упорито искам снимки на адашката, която без съмнение е изключително красива :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #82 -: Септември 27, 2007, 21:45:10 pm »
Мари, провери в някоя частна клиника около вас, би трябало да зареждат, или поне в Селена го правеха и ми предлагаха да я слагат и преглед за 80 лева. Добре дошла на родна земя.
Нас не ни е хванало БЦЖ-то и сега наново другия месец  :(
Иначе Стефи е вече 7700 и 67 см- на 7 месеца- много седмици този месец.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #83 -: Септември 27, 2007, 22:13:09 pm »
Мари, днес говорих със служителка на Софарма и каза, че я има Пентаксима - 62 лв мисля, че беше там цената. Иначе и на мен в Селена ми я предложиха, просто няколко дни предварително трябва да се обадя ако реша да я бием.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #84 -: Септември 27, 2007, 22:39:12 pm »
Ми то в Ямбол малко хора са я чували тази ваксина! Хората сами си я купуват от аптеките и си я носят на педиатрите. Ходих на една аптека-поръчах и след 3 дни ми върнаха капарото. Нямало в склада, нямало внос вече. Ходих на друга аптека-с връзки. Провериха в няколко склада в Бургас-няма и няма. Имало проблем с вноса, можело и да няма повече...А сега де...

Момичета, видях тризначета в Ямбол, в енда дълга-дълга количка, като вклаче. Много им се зарадвах. Дали не са от АРТ? Да са живи и здрави. Аз спрях жената и й казах колко им се радваме като ги видим с влакчето по главната улица. Можмалко ексцентрично да е, в Прага не бих спряла, ама там и не видях, де.
Alexandra
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #85 -: Септември 27, 2007, 22:44:16 pm »
от 2 седмици Пентаксим не се внася.моя близка от Бургас ми звънна да й търся и не намерих нищо поне със складовете с които работим.
Мене ме е нападнал страшен косопад - започнах шампоан Фитовал плюс, ампули Ревалид и Себорал форте.надявам се да има ефект защото си виждам косите навсякъде.
Мари,добре дошла в България. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #86 -: Септември 27, 2007, 23:18:59 pm »
Ай стига бре и ние за Пентаксим се гласим. А защо такъв дефицит, на какво се дължи? Не мен от една аптека ми обещаха за другата седмица, ама да видим? Точно 62 лева е ми казаха.
Ние днес бяхме на консултация - станали сме дунди. Спаднахме в болництата на 2400, а днес два месеца след раждането сме с бузи и сме 4700. Смока смуче яко.
Поздрави на всички мами и да са им здрави бебетата, че нещо всички се бяха разсополивили напоследък.
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #87 -: Септември 27, 2007, 23:26:10 pm »
от 2 седмици Пентаксим не се внася.моя близка от Бургас ми звънна да й търся и не намерих нищо поне със складовете с които работим.


А така. Втасахме я. Ми на другите ваксини ще я караме явно...
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #88 -: Септември 28, 2007, 08:15:48 am »
На мен ми казаха, че внос на Пентаксим ще има след първи октомври. Зареждам си портмоненцето, в аптеката и купувам и трите ваксини Пентаксим, за да не се чудя следващия месец кво да правя.
Между другото педиатърът ми спомена , че по дефаут Пентаксима изчезвал декември месец.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #89 -: Септември 28, 2007, 08:51:50 am »
На мен ми казаха, че внос на Пентаксим ще има след първи октомври. Зареждам си портмоненцето, в аптеката и купувам и трите ваксини Пентаксим, за да не се чудя следващия месец кво да правя.
Между другото педиатърът ми спомена , че по дефаут Пентаксима изчезвал декември месец.

И аз така направих, след като отложихме втората заради дефицит, си купих две. Стояха ми в хладилника и чакаха ред.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #90 -: Септември 28, 2007, 09:04:30 am »
Пентаксим и аз си купих трите наведнъж и ги занесох в хладилника на педиатърката да стоят- все пак там само лекарства стоят
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #91 -: Септември 28, 2007, 09:15:31 am »
Вени, не е официално, бе душа :lol: Реших, че с копи-пейст ще ми е по-бързо, пък и знам ли дали някое друго Вени няма да се обърка :P Явно съм объркала мястото - по снимката в подписа ти ми се стори, че е там.
Ма много късна тая следродилна депресия 8O Иначе и аз си го мислех като причина, не че мойта рачешка натура не е склонна към меланхолия.
И миналата година беше проблем с Пентаксима. Голям зор видяхме докато намерим. Ако сега се е изчерпала, ще се появи сигурно чак с новия внос февруари. Ще разпитам по нашите аптеки и ще докладвам :)
Мисля догодина да давам Симеон на ясла. Което ще рече, че ще го гледам до 2. Но най-вероятно ще потърся помощ, за да мога поне през половината ден да работя. Искам да сменям работата и трява да се подготвя. Мислех си, че няма да имам проблем да си стоя вкъщи и да се посветя на детето и дома, ама сметките ми излязоха криви. Трябва да намеря начин да се превърна от мрънкаща в жизнерадостна мама :lol:
Мечтииииииииииииии...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #92 -: Септември 28, 2007, 09:27:30 am »
Момичета, ще се опитам да помогна, но не съм сигурна дали ще успея. Зет ми е управител в една фармацефтична фирма в София, ще го попитам за Пентаксима как стоят нещата, дали те предлагат тази ваксина и ще пиша по-късно днес.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #93 -: Септември 28, 2007, 10:25:02 am »
Охохоооооо сватя ДОБРЕ ДОШЛАААААААААААА!

Ако си в София, ще звънна на нашето педи, той има Пентаксим - сигурна съм - не вярвам да ми продаде :lol:, ама можем да заведем Алекс, той да я бодне.

А таковатааааа, ако много се налага  :oops: и на едно старо гадже мога да звънна, той продава лекарства... Ся, за снахата сичко прайм  :lol:
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 11:05:40 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #94 -: Септември 28, 2007, 10:58:45 am »
И аz това исках да предложа -  не може в цяла България да се е свърШила ваксината. Ако някой я намери, може по куриер да я прати на Мари. Мари, добре доШла на родна zемя  2bg!

За косопада - при мене се появи 2 месеца след раждането и беШе страШно. Появиха ми се цели участъци беz коса по главата. Побърках се оЩе повече. Ходих до аптеката, обясних zа какво става въпрос, но ми каzаха че е от хормоните и да иzчакам да се нормалиzират. Така и стана. След около 2 месеца спря косопада и zапочна да расте новата коса. Не можех да пия ниЩо тъй като кърмех. По принцип пия витамини zа нокти, кожа и коса. Доволна съм.

Депресиите - на няколко пъти след раждането иzпадам в леки такива, но минават с поzитивни мисли zа бъдеЩето и радост по детето. Търся поzитивното и иzбягвам да мисля zа негативното.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #95 -: Септември 28, 2007, 15:12:31 pm »
Ман, звънни пак, душата!
Ани, :wink:
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #96 -: Септември 28, 2007, 16:43:20 pm »
Мари, провери в някоя частна клиника около вас, би трябало да зареждат, или поне в Селена го правеха и ми предлагаха да я слагат и преглед за 80 лева. Добре дошла на родна земя.
Нас не ни е хванало БЦЖ-то и сега наново другия месец  :(
Иначе Стефи е вече 7700 и 67 см- на 7 месеца- много седмици този месец.


Мини виж тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9078.msg243662#msg243662 Ние също нямахме белег и се допитах до д-р Бърди. Послушах го и не съм правила манту. Интересното беше че към края на август/след 1 месец/ му се "показа" белега.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #97 -: Септември 28, 2007, 18:22:51 pm »
Честита месечинка на Симона на Цветенце!
Да ти е жива и здрава, много да те слуша и да расте здраво и щастливо дете!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #98 -: Септември 28, 2007, 18:46:47 pm »
Marie, относно Пентаксим-а - вносители са "Търговски лига" и в момента ваксината я има. Мен ме посъветваха да си взема наведнъж и трите дози /за да си имам ако изчезне/ и аз така и направих.  :)

Ще опитам да намеря ваксини и за вас. Ще пиша в понеделник дали ще успея да уредя. Приятни почивни дни  :)
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 20:48:47 pm от denito »


*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #99 -: Септември 28, 2007, 21:31:35 pm »
Аз без малко в родината на Пентаксима да ида, бре, хора! У Тайланд го майсторят, лелеее....  :P
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #100 -: Септември 28, 2007, 21:35:57 pm »
Аз без малко в родината на Пентаксима да ида, бре, хора! У Тайланд го майсторят, лелеее....  :P
А, видя ли сега - ако си беше седяла у Тайланд, сега немаше да се чудиш от де да го вземеш :P
Ей, че ми беше домъчняло за теб
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #101 -: Септември 28, 2007, 22:58:38 pm »
Честита месечинка на Симона на Цветенце!
Да ти е жива и здрава, много да те слуша и да расте здраво и щастливо дете!


Гане, мерси, да ви се връщат хубавите пожелания!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #102 -: Септември 28, 2007, 23:07:41 pm »
Момичета, някоя от вас ползва ли аспиратор за нос, какъв и как точно? Тази джаджа е ужасна, немога да го завра това нещо на детето в носа, има секретчета и педиатърката ни каза след като сложа физиологичен разтвор да пробвам с аспиратора.
Аз имам един на Чико, който е ужасен  :?
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #103 -: Септември 28, 2007, 23:29:43 pm »
Аз използвам аспиратор - не мож го завря... стискаш, допираш плътно до ноздрата и аспирираш. По-добър е ефекта, ако запушеш другата ноздричка с пръст, но при нас вече е невъзможно, защото борбата е голяма...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #104 -: Септември 28, 2007, 23:30:10 pm »
Нина, пусни снимка да го видим. Не е толкова страшно бе. Моя е с гумена част накрая и като стиснеш предварително, пъхаш лекичко в нослето, след това отпускаш помпичката и то издърпва сополите. Така ще ти е много по-лесно, отколкото всичко друго, а и не боли :wink: Стреса е по-голям за нас родителите, отколкото за дечурлигата :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #105 -: Септември 29, 2007, 00:00:02 am »
И аз от аспиратора за нос на Чико не съм доволна. Впоследствие ми подариха подобен комплект http://www.mothercare.com/gp/product/B000M4ZJ1Y/sr=1-3/qid=1191013016/ref=sr_1_3/026-3978873-0638044?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=59826031&mcb=core, много съм доволна от този аспиратор, горе в дясно което е. Ако си намерите нещо подобно в Бг пробвайте. Хем е целият гумен, хем няма опасност като на Чикото да го мушнете много на вътре.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #106 -: Септември 29, 2007, 08:19:44 am »
Аз съм с аспиратор на Нуби - ей, голям боклук. Реших си проблема със клечки за уши.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #107 -: Септември 29, 2007, 08:30:52 am »
на мен ми подари една приятелка американски болничен аспиратор за бебета - най-проста гумена круша с тънък гумен накрайник. влиза в нослето и аспирира идеално, стига някой да разреши да му се бърка в носа. тя каза, че от всичко пробвано, това е най-доброто. действително, като съм гледала на Чико аспиратора, не си представям как ще се напъха в носа, а ако само се допира - никакво изсмукване не става.
с клечки за уши не можеш да издърпаш сополите, които са високо в носа, можеш само да почистиш входа на ноздрите.

при нас аспирирането от носа (в момента е отново актуално) е ужасяваща процедура - един държи ръце, крака и глава, другият се бори с носа, а детето крещи така ужасяващо, че къса сърца...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #108 -: Септември 29, 2007, 08:57:18 am »
Първо бях с на Нуби ама душата ми отиде с него...ужасна гадост е. После си взех на Чико и съм доволна. Но когато поотрасна е почти мисията невъзможна да аспирирам :? Единия държи ръцете...аз натискам краката и едновременно с това и ръчкам в носа.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #109 -: Септември 29, 2007, 10:14:34 am »
Аз съм с аспиратор на Нуби - ей, голям боклук. Реших си проблема със клечки за уши.

 :D и аз така


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #110 -: Септември 29, 2007, 13:14:28 pm »
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=49 - Gane, ето го аспиратора, само че в действителност изглежда по-различно от снимката, в смисъл като размери и накрайника не е гумен, а пластмасов или може би силиконов, но ужасно твърд, може като нищо да разраниш носа на детето, а контейнера е огромен, все едно ще теглиш сополи от слон  :?, а всъщност е практически неизползваемо, поне за мен де, виждам че има и мами дето се справят.
Аз също използвам клечки за уши, но с тях обирам само това, което се вижда, а детето похърква на дълбоко.  :? Много ви благодаря, като чета, явно е добре да се ползва качествн и подходящ. Може би някакъв обикновен да потърся, напоследък се убеждавам, че има доста обикновени, а не маркови неща, които са много по-качествени.

Васи, то май има у нас Mothercare, в Молл мисля, ще проверя, ако е изцяло гумен по ми се струва удачно да се ползва. Мерси.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 13:22:00 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #111 -: Септември 29, 2007, 15:22:13 pm »
Нина, моя е същия, не се притеснявай без проблем се работи с него. Просто малко по-внимателно и трябва да се престрашиш един път да опиташ. Ще успееш да си изработиш някакъв опит - хватката е да го стиснеш преди това, после леко пъхаш и отпускаш. Така ще успееш да ги изтеглиш. Не е задължително да имаш маркови неща и с по-прости става, стига да се престрашиш. Възползвай се сега, докато бебка е малка, после става по-трудно :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #112 -: Септември 29, 2007, 15:29:06 pm »
Гане, мерси, ще опитам довечера. Още повече мерси  :bighug: , задето ме накара да ти пусна снимка, там се загледах след това и видях, че има едни накрайници, които аз всъщност ги нямам  :? Може би те са силиконови и по-меки, ще проверя.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #113 -: Септември 29, 2007, 16:16:43 pm »
Аз, таковата, искам с макар и голямо закъснение да честитя рождените дни на Ман и нейния Криско! Честита месечинка и на Симона на цветенце, на болните дечица бързо оздравяване, на търсачите на ваксини много късмет, а на всички останали слънчево настроение като времето навън. То ако на децата настроението е слънчево, значи и ние сме се уредили с такова :-)

Моят аспиратор е на Бебе Конфорт и май е много подобен на чиковския, накрайникът май е силиконов, не гумен, ама върши работа - както казва Гането, номерът е да се престраши човек. Слагам физиологичен разтвор за размекване на сополите, след 1-2 мин стискам аспиратора, пъхам докъдето преценя, че е безопасно и пускам, той си изсмуква каквото може. Макар че Дани опищява квартала, аз се справям сама с това чудо, това е единствената операция, която наш'то тати просто не може да изтърпи психически и преди да почна, го предупреждавам да се евакуира.

Джам, много мъчно ми стана, като четох за премеждията ви в градинката с крещящите мами, радвам се, че после сте имали такава хубава спокойна разходка само двамата с Марти. Чак такова чудо не ми се е случвало, иначе като крещи някой наоколо, просто си вземам мармотчето и се изнасям някъде по-настрани, просто сили нямам да се разправям, особено като съм сама с джудженцето. Не се гордея с това обаче.

Ултра, нЕма начин да се превърнеш в градинска мама, то това е до природата на човек. Пък и все ще се намери някоя интересна жена, и те стават мами в някой момент и с това кръгозорът им не се свежда до пюренцата. Но знам много добре за какво говориш, и аз много тежко ги изживях този момент, чувствах се в известен смисъл неравностойна и не себе си, но и това е предимно в главите ни. За мен решението беше да си общувам с няколкото мами, който харесвам и са ми интересни и умишлено да не се запознавам с много други, просто много по-приятно ми е да си говоря с мъника, отколкото да го пусна да пасе, а аз да си лафя за неща, които тотално не ме вълнуват.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 16:19:56 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #114 -: Септември 29, 2007, 20:14:52 pm »
Нина, аз имам ето този Моя е със силиконов накрайник и не сме имали проблеми до сега. Просто се престрашаваш и бъркаш в носа. Няма начин иначе. Откакто се наложи в болницата да държа сина ми да му вземат кръв от вена на главата, просто не могат да ме уплашат с нищо. Само виковете им са притеснителни :wink: ма се преживява.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю