0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #40 -: Септември 25, 2007, 18:09:52 pm »
Същата работа...
Не ще биберон гадината  :D. Купих 483 модела, мазах с Дактарин да му е вкусно и полезно - не и не.
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #41 -: Септември 25, 2007, 18:12:11 pm »
Аз слагам дентинокс гел, хем зъби да пробиват по-лесно, хем да не е съвсем чиста бибата. Ама аз много се старах да има някакви занимавки на ръцете, защото иначе ойде коня у рякътъ...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #42 -: Септември 25, 2007, 19:01:18 pm »
Таzи работа със смученето на палеца не zнам дали не е "лоШ навик" оЩе от вътреутробното раzвитие  :?. И аz в началото много се бях уплаШила, че Мелката все си пъха ръцете в устата, но zа мое Щастие не се научи да си смуче палеца. Бибите ги уважава много, но понякога с часове не се сеЩа zа тях. Не съм сигурна кой е по_лоШият вариант _ да се смуче палеца или да се ходи с биберона до училиЩна въzраст...

Относно това как да се държи човек с простаците, аz лично иzбягвам раzправиите. Не можеШ да превъzпитаШ някого zа минути, zатова и не опитвам. Раzбира се, ако наранят детето ми Ще се "раzправям", но ефекта (ако иzобЩо има някакъв) Ще е временен.
Ние сме оЩе малки и zатова не zнам как е по наШите градинки, но ако някой вика по детето си на улицата, то това обикновено са чужденци(това са моите впечатления).
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #43 -: Септември 25, 2007, 19:46:15 pm »
привет и от нас.
Малко сме болнички, имахме сополи почти цяла седмица, нищо сериозно, пръскахме физиологичен разствор и асперирах с помпичката, през три махали ни разбират, но това да е. Обааааче, гадните мърсоли са слезли към гърлото и в неделя вечерта вдигна 38.5 т., ние в Смолян на .... г..а, айде бърза помощ и т.н. В понеделник рано газ за София, един педиатър, друг педиатър, капки за нос, за уши и последно чакаме до утре сутрин и ако гадната Т. не спре да се вдига започваме антибиотик, колкото и да ми е мъчно :( панадола не действа вече, само нурофен, но не мога да го давам безразборно и увиваме крата и ръцете с кърпи с оцет и вода.

Иначе по въпроса за дъвкането Деси се научи сама, или просто така си й дойде, аз специално не съм я учила, може би 2-3 м. след като запона да яде пюрета започна да ги предъвква, не че имаше какво де :lol: Някъде на 9м. й дадох на ситно нарязани череши и вишни с лъжичка и тя си ги дъвка успешно, след това солети, сухари, корички хляб, вече ръфка и пърченца доматче, ябълка, банан и т.н., яде без проблем и пюретата за на 8,9 м. с парченца и цял ориз вътре, попарата никога не съм й я пасирала например, в началото малко я намачквах с вилица.

по въпроса с триколките мисля да се въздържа за сега, ако успеем да минем без това устройство ще съм много щастлива :D

Манчо, честит ти рожден и тук, надявам се да сте изкарали весело и незабравимо първия рожден ден, целувки :D
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #44 -: Септември 25, 2007, 19:56:32 pm »

по въпроса с триколките мисля да се въздържа за сега, ако успеем да минем без това устройство ще съм много щастлива :D

Ти пък! Толкова му харесва на детето. :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #45 -: Септември 25, 2007, 22:15:22 pm »
още веднъж благодаря на всички за поздравленията :D
всички са с хрема и реагират еднакво, ясно :(
джамо, да ти кажа, аз минах на принципа - "каквото повикало, такова се обадило". селякът-простак от възпитание не отбира. ежедневно ми кипват л... от простаци :x
по въпроса с триколките. ето с какво се уреди Крисунко /дали ще се справя, де :D/
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 22:58:31 pm от manhattan »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #46 -: Септември 25, 2007, 23:07:42 pm »
манхатъне, тоя трайк е просто прекрасен. от нашенско ли го купихте и къде по-точно?

да ви кажа, поолекна ми малко следобед. закарах го в едно паркче в Младост 2, което е чисто, голямо и има доста неща за играене. за първи път се осмелявам да го возя сама, но просто реших, че повече при местните кресли няма да го водя, а и исках да видя дали ще има промяна в поведението му. за пръв път го извеждам и без нищо - без количка, без колело, само аз, той и каишките. :)
беше ни хубаво, спокойно и забавно.

хубаво ми е и да ви чета. чувствам се с вас като в една малка, уютна и спокойна градинка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #47 -: Септември 26, 2007, 10:41:36 am »
Е ЩЕ СЕ ПРЪСНА ОТ ЯД!!!

Манхатъне, тая триколка я нямаше в Мадъркеър на 22 юни  :x. Тююююююююююююююююююю
В очакване ....
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #48 -: Септември 26, 2007, 10:44:55 am »
Ман, много е хубава триколката ви. Със здраве да си я ползвате. Ние такова чудо нямаме и няма да купуваме поне засега. Тя Мия им се радва да ги пипа, но и дума не може да става да я кача вътре. въобще не иска да седне в такова нещо.
Джам, много добре те разбирам колко ти е неприятно от случката. Аз докато бях в отпуск се нагледах и наслушах на толкова наглост и простотия, че се замислих-аз ли съм станала по-нетолерантна и все по-малко мога да проявя търпение или хората са станали още по-нагли и нахални?! Пример- оставили сме си нещата на една пейка -връхна дреха и кафето ми и количката пред нея, аз съм с Мия на 3 метра от пейката и няма друго дете в този периметър, идват 2 баби, махат ми нещата, свалят ми кафето и си сядат безцеремонно. Аз онемях от гледката, отидох да си прибера нещата и ги попитах дали все пак не е било редно да ме питат преди да ми местят нещата, отговорът беше, че ме нямало и какво толкова било станало. Нямам думи.
И аз да се оплача -нашият парк, който допреди 2 месеца беше много чист и поддържан, сега е адски мръсен и потънал в боклуци. Явно са сменили фирмата за почистване, но и не мога да проумея що за майки са тези, които си хвърлят фасовете, мръсните памперси и каквото намерят директно до пейките или на поляната... Направо е гнусно. Добре, че Мия не пипа много по земята.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #49 -: Септември 26, 2007, 11:05:55 am »
Мешко, доколкото си спомням къде живееш, значи говориш за парка Гео Милев?
Ако е така - много съжалявам, че са го занемарили :(
Живях 5 години там, това беше любимото ми място, не голям, но толкова уютен парк...

Мен напоследък друго ми прави впечатление - майки, седнали в градинки на заведения или по пейки с деца в колички, седят и ПУШАТ до - срещу тях, е това не ме изумява, а направо ме втрещява...
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #50 -: Септември 26, 2007, 11:13:44 am »
А НЯКОИ МАЙКИ СИ СПИРАТ КЪРМАТА САМО ЗА ДА НЕ СПРАТ ЦИГАРИТЕ
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #51 -: Септември 26, 2007, 11:47:44 am »
Мешко, доколкото си спомням къде живееш, значи говориш за парка Гео Милев?
Ако е така - много съжалявам, че са го занемарили :(
Живях 5 години там, това беше любимото ми място, не голям, но толкова уютен парк...

Мен напоследък друго ми прави впечатление - майки, седнали в градинки на заведения или по пейки с деца в колички, седят и ПУШАТ до - срещу тях, е това не ме изумява, а направо ме втрещява...
Да, за същия става дума.  :(
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #52 -: Септември 26, 2007, 11:59:58 am »
Е то и без това съсипаха и застроиха квартала, а сега и парка :(

Изобщо, наблюденията ми върху множество майка са, че някак си възприемат децата си не като нещо, което са искали, а като нещо, което им е натрапено, все едно децата сами са дошли да ги дразнят, изнервят, уморяват. Докато бяхме в болницата със Симона, имаше едно 4-5год момиченце , толкова ругатни и плесници отнесе от майка си по време на манипулациите, които му правха, ами сигурно просто имаше нужда от малко успокоение да не го е страх, направо ми идеше аз да го гушна :(
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #53 -: Септември 26, 2007, 16:35:38 pm »
Честит рожден ден на Криско на патерица.
Да расте здраво, умно и щастливо дете с много късмет.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #54 -: Септември 26, 2007, 18:28:35 pm »
Един домакински въпрос - може ли да се третира бебешка дрешка с Вениш или друг подобен продукт или не е удачно? Не мога никак да изпера петна от морковено пюре - предпранета, персил, "силен към петната" - не ще.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #55 -: Септември 26, 2007, 19:01:59 pm »
Цвете, пробвай с Роса Бебе или домашен сапун по-добре.

За майките в парка - аз лично съм им дала тотален игнор. Ако някоя ме настъпи по мазолчето я изглеждам толкова мръснишки, че се навира откъдето е дошла. Приемуществото ми е обаче, че почти всички в градинката /ако може да се нарече така едно парче земя със всякакви буреняци и отпадъци/ се познаваме.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #56 -: Септември 26, 2007, 19:08:43 pm »
Цветенце, можеш да си ползваш Вениш без проблем. Аз така почиствам всички петна по дрехите. Аз ползвам обаче спрей - напръсквам ги, оставям да поседи така 5-10 мин  и тогава пера. До сега не сме имали никакви алергични реакции, така че можеш спокойно да си го ползваш за по-упорити петна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #57 -: Септември 26, 2007, 19:09:38 pm »
Аз третирам всички петна с вениш от самото начало, не е имала никакви проблеми до сега :)

*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #58 -: Септември 26, 2007, 20:02:59 pm »
Пробвай да извадиш петно от фреш от ябълки и моркови  :x
В очакване ....
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #59 -: Септември 26, 2007, 20:06:38 pm »
Пробвай да извадиш петно от фреш от ябълки и моркови  :x

Абе ябълката не е виновна, не я набеждавай, морковът е гадния...