0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #100 -: Септември 28, 2007, 21:35:57 pm »
Аз без малко в родината на Пентаксима да ида, бре, хора! У Тайланд го майсторят, лелеее....  :P
А, видя ли сега - ако си беше седяла у Тайланд, сега немаше да се чудиш от де да го вземеш :P
Ей, че ми беше домъчняло за теб
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #101 -: Септември 28, 2007, 22:58:38 pm »
Честита месечинка на Симона на Цветенце!
Да ти е жива и здрава, много да те слуша и да расте здраво и щастливо дете!


Гане, мерси, да ви се връщат хубавите пожелания!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #102 -: Септември 28, 2007, 23:07:41 pm »
Момичета, някоя от вас ползва ли аспиратор за нос, какъв и как точно? Тази джаджа е ужасна, немога да го завра това нещо на детето в носа, има секретчета и педиатърката ни каза след като сложа физиологичен разтвор да пробвам с аспиратора.
Аз имам един на Чико, който е ужасен  :?
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #103 -: Септември 28, 2007, 23:29:43 pm »
Аз използвам аспиратор - не мож го завря... стискаш, допираш плътно до ноздрата и аспирираш. По-добър е ефекта, ако запушеш другата ноздричка с пръст, но при нас вече е невъзможно, защото борбата е голяма...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #104 -: Септември 28, 2007, 23:30:10 pm »
Нина, пусни снимка да го видим. Не е толкова страшно бе. Моя е с гумена част накрая и като стиснеш предварително, пъхаш лекичко в нослето, след това отпускаш помпичката и то издърпва сополите. Така ще ти е много по-лесно, отколкото всичко друго, а и не боли :wink: Стреса е по-голям за нас родителите, отколкото за дечурлигата :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #105 -: Септември 29, 2007, 00:00:02 am »
И аз от аспиратора за нос на Чико не съм доволна. Впоследствие ми подариха подобен комплект http://www.mothercare.com/gp/product/B000M4ZJ1Y/sr=1-3/qid=1191013016/ref=sr_1_3/026-3978873-0638044?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=59826031&mcb=core, много съм доволна от този аспиратор, горе в дясно което е. Ако си намерите нещо подобно в Бг пробвайте. Хем е целият гумен, хем няма опасност като на Чикото да го мушнете много на вътре.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #106 -: Септември 29, 2007, 08:19:44 am »
Аз съм с аспиратор на Нуби - ей, голям боклук. Реших си проблема със клечки за уши.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #107 -: Септември 29, 2007, 08:30:52 am »
на мен ми подари една приятелка американски болничен аспиратор за бебета - най-проста гумена круша с тънък гумен накрайник. влиза в нослето и аспирира идеално, стига някой да разреши да му се бърка в носа. тя каза, че от всичко пробвано, това е най-доброто. действително, като съм гледала на Чико аспиратора, не си представям как ще се напъха в носа, а ако само се допира - никакво изсмукване не става.
с клечки за уши не можеш да издърпаш сополите, които са високо в носа, можеш само да почистиш входа на ноздрите.

при нас аспирирането от носа (в момента е отново актуално) е ужасяваща процедура - един държи ръце, крака и глава, другият се бори с носа, а детето крещи така ужасяващо, че къса сърца...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #108 -: Септември 29, 2007, 08:57:18 am »
Първо бях с на Нуби ама душата ми отиде с него...ужасна гадост е. После си взех на Чико и съм доволна. Но когато поотрасна е почти мисията невъзможна да аспирирам :? Единия държи ръцете...аз натискам краката и едновременно с това и ръчкам в носа.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #109 -: Септември 29, 2007, 10:14:34 am »
Аз съм с аспиратор на Нуби - ей, голям боклук. Реших си проблема със клечки за уши.

 :D и аз така


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #110 -: Септември 29, 2007, 13:14:28 pm »
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=49 - Gane, ето го аспиратора, само че в действителност изглежда по-различно от снимката, в смисъл като размери и накрайника не е гумен, а пластмасов или може би силиконов, но ужасно твърд, може като нищо да разраниш носа на детето, а контейнера е огромен, все едно ще теглиш сополи от слон  :?, а всъщност е практически неизползваемо, поне за мен де, виждам че има и мами дето се справят.
Аз също използвам клечки за уши, но с тях обирам само това, което се вижда, а детето похърква на дълбоко.  :? Много ви благодаря, като чета, явно е добре да се ползва качествн и подходящ. Може би някакъв обикновен да потърся, напоследък се убеждавам, че има доста обикновени, а не маркови неща, които са много по-качествени.

Васи, то май има у нас Mothercare, в Молл мисля, ще проверя, ако е изцяло гумен по ми се струва удачно да се ползва. Мерси.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 13:22:00 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #111 -: Септември 29, 2007, 15:22:13 pm »
Нина, моя е същия, не се притеснявай без проблем се работи с него. Просто малко по-внимателно и трябва да се престрашиш един път да опиташ. Ще успееш да си изработиш някакъв опит - хватката е да го стиснеш преди това, после леко пъхаш и отпускаш. Така ще успееш да ги изтеглиш. Не е задължително да имаш маркови неща и с по-прости става, стига да се престрашиш. Възползвай се сега, докато бебка е малка, после става по-трудно :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #112 -: Септември 29, 2007, 15:29:06 pm »
Гане, мерси, ще опитам довечера. Още повече мерси  :bighug: , задето ме накара да ти пусна снимка, там се загледах след това и видях, че има едни накрайници, които аз всъщност ги нямам  :? Може би те са силиконови и по-меки, ще проверя.
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #113 -: Септември 29, 2007, 16:16:43 pm »
Аз, таковата, искам с макар и голямо закъснение да честитя рождените дни на Ман и нейния Криско! Честита месечинка и на Симона на цветенце, на болните дечица бързо оздравяване, на търсачите на ваксини много късмет, а на всички останали слънчево настроение като времето навън. То ако на децата настроението е слънчево, значи и ние сме се уредили с такова :-)

Моят аспиратор е на Бебе Конфорт и май е много подобен на чиковския, накрайникът май е силиконов, не гумен, ама върши работа - както казва Гането, номерът е да се престраши човек. Слагам физиологичен разтвор за размекване на сополите, след 1-2 мин стискам аспиратора, пъхам докъдето преценя, че е безопасно и пускам, той си изсмуква каквото може. Макар че Дани опищява квартала, аз се справям сама с това чудо, това е единствената операция, която наш'то тати просто не може да изтърпи психически и преди да почна, го предупреждавам да се евакуира.

Джам, много мъчно ми стана, като четох за премеждията ви в градинката с крещящите мами, радвам се, че после сте имали такава хубава спокойна разходка само двамата с Марти. Чак такова чудо не ми се е случвало, иначе като крещи някой наоколо, просто си вземам мармотчето и се изнасям някъде по-настрани, просто сили нямам да се разправям, особено като съм сама с джудженцето. Не се гордея с това обаче.

Ултра, нЕма начин да се превърнеш в градинска мама, то това е до природата на човек. Пък и все ще се намери някоя интересна жена, и те стават мами в някой момент и с това кръгозорът им не се свежда до пюренцата. Но знам много добре за какво говориш, и аз много тежко ги изживях този момент, чувствах се в известен смисъл неравностойна и не себе си, но и това е предимно в главите ни. За мен решението беше да си общувам с няколкото мами, който харесвам и са ми интересни и умишлено да не се запознавам с много други, просто много по-приятно ми е да си говоря с мъника, отколкото да го пусна да пасе, а аз да си лафя за неща, които тотално не ме вълнуват.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 16:19:56 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 24.09-30.09
« Отговор #114 -: Септември 29, 2007, 20:14:52 pm »
Нина, аз имам ето този Моя е със силиконов накрайник и не сме имали проблеми до сега. Просто се престрашаваш и бъркаш в носа. Няма начин иначе. Откакто се наложи в болницата да държа сина ми да му вземат кръв от вена на главата, просто не могат да ме уплашат с нищо. Само виковете им са притеснителни :wink: ма се преживява.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю